Ulovit miliardáře

• angličtina Catch the Billionaire (více)
Česko, 2009, 90 min

Předloha:

Martin Nezval (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Pechová, David Štěpán, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel ml. (více)

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad… Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného… (oficiální text distributora)

JARDAHONDA odpad!

Celkově bych se vůbec styděl za takové laciné zpracování, které směřuje až k filmovému braku.Tady se nedá čím chlubit a naopak bych zalezl do černého kouta pane Vorle. Závěr = 0 % ()

mordydy

Tomáš Vorel je v podstatě můj oblíbený režisér, byť laťka cz režie je v mých očích už nějakou dobu hodně nízko. Nevím čím to je, ale řada Vorlových filmů jsou pro mě nejsilnější při prvním shlédnutí. Totéž platí i tady. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem se velmi bavil, podruhé, potřetí už to není ono. Ale jak jsem řekl, z toho bahna českého filmu to pořád vyčnívá. ()

Lonelybiker

Tak nějak to funguje v našich politických kruzích, ale pan Vorel to trošku přehnal s vystupováním všech postav - zřejmě to byl záměr. Každopádně mě film vůbec nenudil a když to beru trošku s odstupem, nejsem zklamán jako většina. ()

Kopu

V tomhle případě bych se odvážil tvrdit, že zdejší hodnotitelská společnost se z části nechala unést předešlým hodnocením a je zbytečně kritická. Uznávam, film nedosahuje ani z daleka kvalit, které si zasluhují pochválit , ale upřímně..Je tu spousta jiných horších snímků, ke kterým tak tvrdí nejsme. Za mě alespoň těch 35%-40% ()

wamaku

Téměř vše špatně. Hlavní "hrdina", prostředí, přitaženost za vlasy i chlupy. Jediné plus je za nápad společenské kritiky dané vrstvy, ale provedení. - - - - ()

andy60 odpad!

První, co mě po shlédnutí napadlo bylo, že když se do kin dostalo tohle, může u nás točit filmy už opravdu kdokoliv. Pan Vorel a spol si zřejmě myslí, že český divák je naprosto imbecilní a dementní a že snese opravdu vše. Ale i ona pověstná míra demence, hlouposti a trapnosti zde byla překonána měrou vrchovatou. ()

Vonter

Tenhle film je takový Vorlův čertík v krabičce. Lidi ho ve velkém zatracují a končí v odpadu a černých hodnotách a jáá nevííím próóó-óóč, jáá nevím proč. Trááá-la-la-la la-la-la hlava to ne-bra-la, trá-la-la-la la-la-la ne-chá-pu to! Pohodový, nenudící a vcelku vtipný snímek si tohle nezasloužil. Židi a cikáni spojte se! ()

PORTER44 odpad!

Nevím kam to zařadit je to satira,parodie nebo hovadina.Takových dobrých herců co se tam objevilo a je to taková kravina. ()

matouš95

Proč se tento film dostal na veřejnost? Proč jsem ho viděl? Proč?!!! Jediná hvězdička za odhalený dekolt K. Sedlákové však nic nezachrání. Škoda peněz, filmového materiálu a času dobrých herců. ()

Ka.Stan

Nebylo to nejhorší. Takový "lehký" nástin ve fungování TV a společnosti u nás ... Ovšem nejhorší výkon v celém filmu podala Kateřina Sedláková, pokaždé, když s ní začla nějaká scéna, tak jsem se dal na modlení aby během pár tisícin byl opět střih a byla scéna s někým jiným. I ten malý "cigoš" dokázal líp mluvit, o hereckém výkonu se ani nezmiňuju. ()

wvwrayman odpad!

Obrovské zklamání. Tak strojené dialogy spolu s tak amaterskými výkony některých herců, to vše postavené na slabým scénáři tvoří jednu z největších s*aček, jaký jsem kdy viděl. Ach ti herci. Když už to nejsou vyloženě amatéři (Sedláková, Janečková,...), tak tak strašně přehrávají (Mádl, Šteindler,...), až je to vyloženě odporný. ()

Péča

Vorel a spol., prostě parádní pobavení. Žádný sraní s dějem, žádná posraná růžovka nebo podobný emoční výtoky pro mamulky jako jsou Kundovřesky. ()

mfanta

50% - Na to, že je tento film natočený Vorlem, tak je slabý. Ale myslím si, že hodnotit ho jako odpad, je hodně nespravedlivé a svědčí spíše o světonázoru recenzenta než o kvalitě filmu. Ano, film je doveden do absurdna, ale troufám si odhadovat, že se jedná o autorský záměr. Příjemně mě překvapil Matonoha, o kterém jinak nemám příliš vysoké mínění. Mádl si svoji roli chlapečka-sviňáčka evidentně užil a je dobrý. Až dráždivě hloupá je televizní rosnička Kateřina Sedláková a nejsem si jistý, že to byl úplně záměr. Spíše bych to přičítal i nevelkému hereckému talentu. Takže shrnutí zní: je to přitažené za vlasy, je tam sposuta absurdit a nepovedeností, ale v zásadě se na to dá koukat. ()

Milonak odpad!

Tomáš Vorel????? Proč je vlastně tento člověk režisér? Taky si přece domů nepozvu řezníka, aby mně vymaloval byt.... ()

cing-ti

Za mě musím říci velice solidní zážitek i když po přečtení zdejších komentářů jsem hodně váhal nad tím jestli se na tento snímek vůbec dívat. Nakonec jsem udělal dobře když jsem se podíval :-) Řekl bych že mi to hodně něco připomíná. A trošku mi přijde, že film má hodnocení takové jaké má právě proto, že nebyl pochopen. Je to prostě ze života :D ()

TrokUruk

Nevím, proč lidi hodnotí tenhle film jako odpad. Možná je to nějaká společenská konvence nebo možná snaha jít s proudem. Já jsem si film užil a líbilo se mi, jak nastavil zrcadlo dnešní společnosti...zkrátka ruka ruku myje ()