Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

chrispe

Po znovu přečtení knihy jsem si dala i repete filmu. A trvám na tom, že jsou to sice stejné příběhy, ale přitom nejsou. Knižní se mi líbí rozhodně víc. Audrey je skvělá, krásná a celý to táhne - i když devatenáctiletou Holly jsem si fakt představovala jinak. George Peppard mi vůbec nesedí a působil na mě hrozně nesympaticky až namistrovaně. Ve filmu ubrali pár postav, přidali bohatou milenku (asi aby i "Fred" měl nějaký děj) a milostný vztah mezi hlavní hrdiny. Příběh je místy doslovný (kde není změněn, často věrně cituje knihu a tyhle pasáže se mi líbily zdaleka nejvíc), jindy úplně změněný a rozhodně zabalen do vaty, aby se mu obrousily hrany. Konec tomu nasazuje korunu, ale co si Hollywood žádá, to divák dostává. :-) ()

nmafan

Snídaně u Tiffanyho je zajímavým příkladem filmu, který – ač nevybočuje z mantinelů standardního diváckého mainstreamu a nedá se o něm říct, že by výrazným způsobem podrýval očekávání publika – dokáže tříštit divácké sympatie více než díla mnohých „odvážných“ a „provokujících“ režisérů. Pro mnoho diváků (a především divaček) je předmětem zbožňování, jiní se však k němu staví s kritickou zdrženlivostí a taky má až neobvyklé množství vyslovených odpůrců. Jejich argumenty jsou nasnadě – pro romantiky není dost romantický, neboť hlavní dvojice se ke svému citu propracuje od dosti neromantické vztahové současnosti; pragmatikům připadá kýčovitý a nerealistický; pro jiné není dost vtipný nebo nemá dost silnou zápletku. Čtenáři Capoteho samozřejmě potisící podotknou, že je to špatná adaptace skvělé knihy. A progresivisté budující prostřednictvím paragrafů krásný nový svět rovných příležitostí vyjádří svoje zhnusení ze způsobu jakým zde herec bílé pleti karikuruje postavu asijského původu... Já mám - po několikerém zhlédnutí v různých životních údobích - za to, že jde o skvělý film. Neslouží své předloze, není takový, jaký by jej ta či ona divácká skupina chtěla mít, ale přesto funguje. Nepostrádá naivitu a půvab klasické éry, zároveň už ale má modernější jazyk a střih. Má Blakeův charakteristický šarm a cit pro rytmus a některé úžasné obrazové kompozice. A samozřejmě má Manciniho a Audrey Hepburn. A taky ten nejikoničtější hollywoodský happy end v dějinách špatného počasí... ()

FeriusParfax

Ufff. Konečně je konec. Film jsem měla rozkoukany asi 3 týdny, ale v mé nemoci a blouznění jsem se zařekla, že to už ukončím. 2 hvězdy jsou jen za Audrey. Je to asi nejhezčí ženská, co jsem viděla. Nemohla jsem se jí vynadívat. Líbilo se mi, jak hrála, ale nelibilo se mi, koho hrála. Byla roztomile praštěná, ale strašlivě využívala lidi. Prostě hnusná zlatokopka. Navíc jsem ji vůbec nechapala. Moc nerozumím, co na tom filmu kromě Audrey je. Strašlivě trapný byl navic ten pan zeshora, který jí otevíral dveře. Byla to taková lehce podprůměrná romantika. Konec samozřejmě nepřekvapil. Vůbec nic se mnou ale neudělal, protože ten nagelovany frája nebyl vůbec můj typ. Ač nemám ráda kočky, tak jedinou emoci jsem citila, když toho kocoura vyhodila z auta do deště... To mi ho bylo lito. ()

sonoluca

Tisíc důvodů proč miluju klasickej Hollywood a... Technicolor. Dnes již neopakovatelná atmosféra a absolutní pohoda, kterou by si chtěl prožit každej (předlohu neznám). Dokonalá a naprosto odzbrojující dáma v podání Audrey Hepbrun / Holly (kde by byl film bez ní?) - vyšplhavší se po třech filmech do mé TOP 3 - která by mě během minuty utáhla na vařenou nudli, darling a které velmi dobře sekunduje vizuálně známý George Peppard. Manciniho hudba zaslouženě oceněná Oscarem, včetně songu "Moon River". 80% a těším se na další shlédnutí ()

Brinkley

Po prvním shlédnutí jsem byla dost zklamaná. Od tolik obdivované klasiky jsem čekala mnohem víc. Je to především tím, že dvojice Hepburn-Peppard prostě vůbec nefunguje... mám dojem, že větší napětí ze strany Pepparda by vzniklo mezi ním a pořádným flákem masa... (kde je ta příslovečná chemie jako mezi Audrey a G.Peckem či P. O'Toole,...?). Navíc Peppard je podle mého mizerný herec, takže když jej vidíme na plátně téměř po celou dobu filmu, je to k uzoufání. A kdybych měla navíc hodnotit film ve vztahu ke knížní předloze, musela bych ještě jednu hvězdu ubrat. Capote si pro postavu Holly představoval typově vhodnější Marilyn Monroe. Hepburn už svojí osobností nemůže přesvědčit, že je tak lehkomyslná kurvička žijící z příspěvků od mužských na toaletu. Bože, a ten americký konec, to je čistý ubrečený patos. ()

Highwayking

Velmi povedený snímek, u kterého se člověk pobaví i dojme. Mám pocit jakoby tenhle film byl stavebním kamenem onoho klišé "americký konec" - a proto zde tento model vyznívá však zcela nezkaženě, neohraně, až pomalu originálně. Prostě americká romantika začátku 70' která rozhodně není jen tak ledajakou tuctovou záležitostí. ()

E lan

Na dnešek vcelku průměrné a hlavně zdlouhavé drama, které nakonec přecijen najde dech a poučí. Herecké výkony nejsou na historickou dobu vůbec špatné, jen ta hudba, která v té době byla asi slavná se až příliš opakuje... ()

haWranka

Po druhém shlédnutí musím změnit svůj komentář. Psala jsem, že jsem se rozhodovala mezi čtyřmi a pěti a že mi občas Audrey nebyla sympatická. Teď jsem si naprosto jistá, že je to pětivězdičkový film. Objevila jsem tolik nového, tolik skrytých významů... (Už vím, v čem je rozdíl! Rozhodně, ROZHODNĚ se podívejte na film s originálním zněním. Audrey je totiž dabovaná tak, že působí jako namyšlená a hloupá slípka, v originále ale působí jako mírně naivní a křehká žena. A to je rozhodně sympatičtější.) ()

whisker

Film o žebříčku nejbohatších chlápků ameriky a o nejukecanější babě co jsem kdy viděl. Soused byl docela drsný, ale jinak jsem se moc nesmál. Spíš jsem nechápavě koukal až do konce, a pak si řekl, na pět to určitě není. Konec očekávaně šťastný, a za ten něco ubírám. ()

Tyna31

Ta její ukecanost mě příšerně štvala! Dávala jsem si se Snídaní u Tiffanyho hodně načas, hodně dlouho mi dvd leželo na polici. Noo a ani se nedivím. Pro mě osobně hodně přeceňovaný snímek, měla jsem co dělat, abych ho dokoukala. Audrey mi tady ve své roli nepřišla vůbec roztomilá, takže děkuji, ale příště si pustím Prázdniny v Římě. A ta třetí * je za kocoura:) ()

Valkyria

Asi do půlky filmíku jsem si říkala, proč to má tady tak vysoké hodnocení, když to o ničem není... Kdyby v tom nehrála Audrey, tak už to vypnu.. :) A pak zvrat.. Strhující romantický film a jen čekáte, až Holly dostane rozum a vrhne se Paulovi kolem ramen a políbí ho .. :) Na konci pak, navzdory všemu, uroníte nejednu slzičku ve chvíli, kdy Holly vyhodí Kocoura ven na déšť.. Přemýšlela jen nad tím, jestli ho pojede vyzvednout a dostane rozum... Nakonec vše vyvrcholí v maximální romantice (déšť a hledání Kocoura)... :) Parádní... Hned po dokoukání jsem měla chuť se na to podívat znovu.. ()

krizi

Pro mě určité zklamání. Kdyby film trval půl hodiny nic by se nestalo, protože to bylo zbytečně natahované. Děj chvílemi žádný. Herecké výkony to nezachránily, i když byly velmi dobré. ()

josieaddms

Asi je se mnou něco v nepořádku, ale mě se to vůbec nelíbilo. Jedna hvězdička je ode mě za styl, druhá za úroveň. Všechno ostatní se mi ovšem vůbec nelíbilo. Audrey Hepburn na mě neudělala vůbec žádný dojem, dobrá herečka celkem je, ale dokonce se mi vůbec nelíbí jak vypadá. Holly mi připadala jako pitomá, sobecká ženská která mi po deseti minutách filmu lezla na nervy. Nehledě na to, že její chování bylo neskutečně nemorální, a my jsme to měli omlouvat kvůli tomu že měla komplikované mládí a dětství. V knižní předloze je Holly životem jetá prostitutka na marihuaně, což by pro mě bylo alespoň více pochopitelné, a možná bych její postavu brala více vážně. Takhle mi to její věčné "Drahoušku" pouze lezlo krkem, a vůbec jsem s ní nesoucítila. Dokonce jsem se divila proč takový fajnový, čestný člověk, začínající spisovatel, může něco k takovéhle, s prominutím, pipině cítit. Romantika jim pěkně fungovala, a druhá polovina byla více snesitelná. Lidé tenkrát měli určitý švih, nebo eleganci, a to se mi líbilo. Docela to mělo i zápletku. Jenže když je film postavený na osudové úžasné ženě, která vám nepřijde ani za mák úžasná, film nemůže udělat žádný dojem. ()

Joski

Otrepaná klasika s vtipnou kráskou a skvelou hudbou. Sám Edwards priznáva, že by to natočil úplne inak. Vďaka jeho improvizácii sa scéna s bujarou párty stala najlepšou ikonou pre nasledujúce generácie hollywoodskych filmov. Povinnosť aj pre cinefilov. 80% ()

Chip89

Nádherný příběh, kterých se v dnešní době sice točí stovky, s mnohem větší zápletkou než je tahle, ale tenhle snímek je přesto tak strašně jiný a dojímavý. Nevím jestli je to tím, že už je to starší film nebo má v sobě takové kouzlo, které nedokážu popsat, ale vím, že u dnešních filmů se toho nedočkáme. Nádherný příběh o bláznivé dívce. A k tomu je ta dívka neuvěřitelně nádherná a svá. A musím uznat, že Audrey Hepburn je paní herečka, protože nedávno jsem viděla snímek Prázdniny v Římě a tam hraje takovou hodnou, nijak a tady hraje ,,čerta". Je to prostě paní, co umí hrát:-) ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010