Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

RickyFitts

jako četli ste tu knihu? já vůbec nepochopil o čem to má bejt... Audrey je úžasná bytost, ale dokonce i ona mě tady trochu srala... za ty scény, kdy drnká na kytaru a zpívá tu odrhovačku bych nejradši šel s hodnocením ještě níž... ()

Milwa

Je to smutný film s "dobrým" koncem...o jedné ztracené holce, která utíká a utíká seč ji síly stačí...film o životě beze smyslu, naplněném pozlátkem a sněním o lepších zítřcích....těším se na knížku, kterou si teď určitě přečtu, protože Holy mě zaujala, stejně jako Capote... ()

ashtangi

Krásný film s úžasnou Audrey, která na plátně opět exceluje. Jediné co mi hrozně lezlo na nervy byl song Moonriver! ()

dvd-L

Zazie už rok nadává v kině, a ve Ville´d Avray či nad Mazurskými jezery se teprve blýská na časy. V porovnání s tím se mi tyhle snídaně jeví nějaké nemastné neslané. ()

TomasKotlant

Nastavovaná kaše plná bezduchých myšlenek obsahující stopové množství velmi zajímavých scén a nápadů. *** Ve zkratce Vždyť já se ještě nevdávala... ()

fNdEsIECLE

Záleží, zda si vyzobete film o osamělosti (nejsem si jista, zda je to v tomto případě zrovna výhoda), nebo vyklovete předchůdce Sexu ve městě, na vesnici i v kanále (z toho se mi zvedá kufr a jiná zavazadla). Můžete, pokud chcete, vidět, že můj vztah je rozpolcený, protože …půvabné scény jsem si vyvěsil ve svém pokoji, zbytek úhledně zabalil a posílám do Holýho lesa. (Se vzkazem: „Prokázal jsem ti milost tím, že jsem si tě vyvolil, dal jsem ti sílu, abys poslouchal, zachránil tě, když si byl tvrdohlavý a neposlušný, a slíbil ti, že ti vrátím slávu, přestože si to nezasloužíš. Mou lásku si nemůžeš žádat, nemůžeš si ji ani koupit nebo získat. Je to láska věnovaná svobodně.“) ()

Shamusss

Legendární novela Trumana Capota je sice lepší, nicméně samotný film je i přesto citlivým a důstojným zobrazením příběhu. Škoda, že se neobjevila scéna se splašeným koňem, která v knize patří k nejvtipnějším. Nahradila ji však vtipná scénka v knihovně. Moc pěkná lovestory, krásná hudba a atmosféra New Yorku. Kniha sice tak romanticky nekončí, ale co? Happy End forever. ()

Silencia90

** za skvělou Audrey Hepburn, * za příběh, a * za výbornou Moon River. Moc krásná romance a příjemně mile praštěná Holly :) ()

jasanka

Hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická, a vzhledem k tomu, že se vyskytovala prakticky v každé scéně, tak to samozřejmě moje hodnocení hodně ovlivňuje. Navíc se mi hodně často vybavovaly scény z filmu Příběh Audrey Hapburnové (což samozřejmě není chyba Snídaně u Tiffaniho, ale jen taková moje poznámka). Těším se, až si pustím další film s Audrey, aby si u mě zase spravila reputaci. ()

adriane9

Klasika...už si nějak neumím představit život bez tohoto filmu... Audrey je nádherná a tady byla ještě víc.. nějak mám dojem že ani nemusela moc hrát :).. Díky těmto filmům se mi žije mnohem líp a to je počítá... ()

fisus

Nedat tomuhle snímku plné hodnocení by z mé strany byl velký hřích.Dlouho mi trvalo,než jsem se odhodlal na něj podívat.Je pravda,že žánru romantických filmů moc neholduji,ale jednou za čas neuškodí odsunout všechny mé milované krváky,zombíky a noční můry a dát trochu průchod emocím.Je fakt,že tenhle film opravdu táhne hlavně nádherná a okouzlující Audrey na rozdíl od (alespoň pro mě) ne příliš sympatického George Pepparda.Zato Mickey Rooney byl skvělý,i když sám režisér Edwards řekl,že by jeho roli nejraději přeobsadil.Každopádně mě mrzí,že nebydlím v New Yorku,protože hned po filmu jsem měl velkou chuť jít se k Tiffanymu podívat alespoň na výlohu :) ()

RockStar01

Jeden z nejlepších romantických filmů, co jsem viděl. Krásně střídá žánry, nechybí mu vtip ani drama. A Audrey, ta si zaslouži svůj vlastní odstavec. Skvěle hraje velmi živou, excentrickou a náladovou New Yorkskou slečnu, která zkrátka pořádně neví, co chce. Snaží se užívat si života. Někomu by možná přišla otravná a hlučná, ale je tak šarmantní a všechno to dělá s takovou grácií, že na mě působila velmi sympaticky. Je nevypočitatelná a nebezpečná, člověku prostně zpestří život. Audrey je prostě ikonou a tato role určitě napomohla vytvoření jejího kultu. Postava pana spisovatele ušla, ale mohlo to být lepší. To jeho tvrzení o tom, že mu patří, protože ji miluje, znělo až mocnářsky a poměrně směšně. Konec nepřekvapil, ale film nebyl od začátku předvídatelný, tak jak to mají romantické filmy ve zvyku, to se ale vytýkat nedá. ()

Gastovski odpad!

Původně jsem chtěl dát plný počet, jelikož tam přeci hraje A. Hepburn. Pak jsem v klidu napočítal do deseti, objektivně vše posoudil a hodnocení patřičně upravil. Film je TOTÁLNĚ o ničem. Jde pouze o dvouhodinové bezduché tlachání bez vtipu či špetky zajímavosti a to vše malebně podbarvené ústřední melodií, ze které mi po půl hodině začala cukat palice. Navíc ona opěvovaná herecká sestava je extrémě sterilní. Opravdu jsem se snažil najít nějaké malé plus, ale skutečně tam žádné není. Objektivně tedy 0%, protože se tato snídaně skutečně nedala žrát. ()

Corny

Tenhle film v lecčemž předběhl svou dobu, za mě pak jednoznačně v chování hlavní hrdinky, takových jako ona je dnes plný facebook. ()

Bozvav

Roztomilý příběh o velmi krásné a prostoduché zlatokopce, jenž uchvátí nejen svým exkluzivním zjevem, ale i dojemnou naivitou a nízkým IQ. Skvěle natočeno, byť v dnešní době jde spíše nostalgii, než sílu samotného příběhu. Za mne 65%. ()

inachisio

Co říct víc, než že to bylo chvílemi vtipné, trochu dojemné a někdy divné. Rozhodně by se film obešel bez množství zbytečných scén, ale jinak to bylo hezké herecky i příběhově. ()

ZorkaJ

Audrey Hepburn mám rád. Hezky se na ni dívá a její filmy jsou vždy v jejím podání velice originální. U Tiffanyho je to výjimkou. Tomuhle filmu došel dech hned v první minutě a není tu nic, čeho by se dalo chytit a lákalo se na něj podívat znovu. ()

pipapa odpad!

Typický haulywůdský "kultovní" trhák, s ještě "kultovnější" filmovou a módní "ikonou", Audrey Hepburn. Pro diváky, kteří mají místo mozku z-HaulywůdKultu-kostku a pokročilou demenci. Chcete-li vidět modelku, předvádějící módní kreace v roli přerozkošné dívenky, snící v NY o své budoucnosti a la "Tiffany & Co.", je vám tento škvár šitý přímo na tělo. Co mě se týče - never more! ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010