Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

pipapa odpad!

Typický haulywůdský "kultovní" trhák, s ještě "kultovnější" filmovou a módní "ikonou", Audrey Hepburn. Pro diváky, kteří mají místo mozku z-HaulywůdKultu-kostku a pokročilou demenci. Chcete-li vidět modelku, předvádějící módní kreace v roli přerozkošné dívenky, snící v NY o své budoucnosti a la "Tiffany & Co.", je vám tento škvár šitý přímo na tělo. Co mě se týče - never more! ()

Eluin

Při vší úctě ke klasice mě tento film moc nedostal. Hlavní hrdinka mi byla neskonale odporná svojí hloupostí a naivitou. ()

Akana

Romantická klasika. Hrdinku utíkající před svými city a sebou samotnou podala Audrey Hepburnová s bravurou a půvabnou samozřejmostí. Její výkon plus nesmrtelná Moon River jsou tím, co film dělá atraktivním i dnes. Vytříbená připomínka zlatých hollywoodských časů. ()

hazaba

Klasika o lehkomyslné dívce, která nakonec prozře... Vynikající Audrey Hepburn a George Peppard a již legendární Moon River. ()

Wolvie

Zasloužený a osvědčeý kult s kouzelnou Audrey a šarmantní Edwardsovou režií.Můžu vidět kolikrát chci a stejně si mi ten film neomrzí. ()

gombarix

"Mile bláznivá mladá dívka" je koza na zastřelení, ale její "začínající spisovatel" je tak bezbarvý panák, že mi ho ani nebylo líto... a nevím koho měla pobavit ta primitivní a samoúčelná parodie japončíka; asi ještě nějaká ozvěna války. ()

LaMangue

Spousta lidí upřednostňuje Audreyin film Prázdniny v Římě (vůbec to není špatně), ovšem já patřím k té druhé části, které tento film učaroval. Audrey jeho průběh udržela na nohou jak se patří. Že některé herecké výkony mohly být opravdu povedenější je možná pravda, ale mně to vynahrazuje děj samotný ;). ()

fisikk

Když zadáte do vyhledávače (sekce obrázky) Audrey Hepburn, z 80% vám vyhledá momentky právě z tohoto snímku. Podobně je tomu i s reklamními předměty. Ačkoli je tento film tolik propagovaný, mě oslovil bohužel nejméně. George Peppard působí vedle Audrey nevýrazně a hlavní dvojice utvořila spíše sourozenecký vztah. Jako milenci se k sobě vůbec nehodí. Hollyino procitnutí na konci nebylo dostatečně hluboké a za těch pár chvil nestačilo na diváka plně zapůsobit. Čekala jsem větší citovou pohnutku. Z vlastní zkušenosti znám několik osob, které se bojí zamilovat a odhání od sebe ty, kteří je milují. Potřebovali by proto uvidět větší emoční hloubku na plátně, takovou, která vysvětluje proč odhodit závoj strachu a vydat se lásce vstříc. Na obranu musím ale říct, že Holly je zde něco jako Bridgett Jonesová, tj. mladá, naivní, avšak na rozdíl od již zmíněné překrásná, roztomilá a přitom jemně dívčí. ()

michellerih

Jé. Tohle se mi vybaví, když se řekne klasika. Tohle je Klasika! Je to milé, krásné, roztomilé, vkusné, elegantní, ztřeštěné, ale ne debilní. A ten kocour je legenda. ()

BOURQUE

Citom natočený film, ktorý by bez A. Hepburn (bez jej dokonalej hereckej hry, bez jej povahy a krásnych vlasov) bol len „ľahko nadpriemerný“. No musím sa priznať, že herecký výkon od G. Pepparda (alias neskorší Hannibal Smith z A-Teamu) bol taktiež veľmi dobrý. Film je od začiatku až do konca vyrovnaný, hudba je prekrásna (hlavne tá, ktorú Audrey hrá na gitare) a réžia ukážková. Záver v daždi je nádherný a veľmi originály. Film, ktorý právom patrí medzi klenoty kinematografii a obzvlášť má veľmi vzácne miesto v životnej tvorby A. Hepburna. Osobné hodnotenie: 94% (*****) ()

oli009

Upřímně moc nechápu, jak jsem po shlédnutí toho filmu mohla dát 5 hvězd. Po pár měsících na to jen nevěřícně koukám a s hodnocením musím jít rapidně dolů. Faktem totiž je, že já si vlastně už ani nepamatuji o čem film byl.Jediné co na mě udělalo dojem, byla Audrey, která byla prostě báječná. Zbytek filmu se mi ztrácí ve smogu, který by mohl konkurovat i tomu v ostravské metropoli. Takže shrnuto podtrženo, díky tomuto filmu jsem poznala kouzlo Audrey a taky její úžasnou písničku Moon River, ale to je tak jediné, čím byl pro mě tento film užitečný, jinak to bylo více než hodinu a půl promarněného času... ()

Ivua

You call yourself a free spirit, a “wild thing,” and you’re terrified somebody’s gonna stick you in a cage. Well baby, you’re already in that cage. You built it yourself. It’s wherever you go. Because no matter where you run, you just end up running into yourself. Ach.. aká len bola tá Audrey krásna, vskutku čarovná.. a New York taký kúzelný. A tento film? Bez Audrey úplne priemerný, no stále niečím tak zvláštne vyniká.. možno to robia tie šesťdesiate roky a možno som len zaslepená hĺbkou a poetickosťou niektorých replík, ktovie :) ()

Thanoris

Pro mě velké zklamání. Od začátku až do konce je jediný motiv, který stojí za to, nezapomenutelná Moon river. Divák celou dobu přemýšlí, jak jen tohle může skončit tím slavným happyendem a ono zrada! Happyendem to vůbec neskončí. Utopie do nebe volající se s vnucenou romantičností tříská takovým způsobem, že jsem si nemohl odpustit hluboké opovržení. S bídou 20% a to jen kvůli hudbě. ()

GMVajgl

Ultimativní chick flick o nepříčetný holce, co se živí jako sugar baby. La donna e mobilé. A možná, fakt uplně možná, když takovou holku potká urostlý muž, který jí vyzná lásku a zároveň ustojí všechny její shit-testy, tak si padnou do náručí. ()

sumperacek

Je to sice romantika, ale není hloupá. Postava Holly je tak neskutečně pravdivá, až to bolí. Román od Capoteho jsem četl ještě před filmovou adaptací a tak jsem celou tu dobu čekal, že Holly odjede do Ria. Ale tenhleten konec se mi líbil mnohem víc. Ženský mohou zabrečet a já musím přiznat, že nejvyšší hodnocení padlo jen a jen kvůli Audrey. ()

bolf!k

Nevím co bych napsal, tenhle film mě dokonale zaskočil svojí minimální výjimečností. Od tak známého titulu jsem prostě očekával víc, než jsem nakonec dostal. To sice neznamená, že bych se nudil, ale k oblíbeným slaďákům si Snídani u Tiffanyho nedám. Škoda. 75% ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010