Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

peter.m

"Jingel!" Po jingli zvyčajne prichádza niečo úžasné. Ak by som to mal prirovnať k raňajkám, tak: praženička na masielku s chrumkavým pečivom, lahodná šunka s čerstvou zeleninou pred troškou ovocia s voňavou kávičkou. Raňajky tak ubehnú ako voda. Ja som však po jingli sedel dve hodiny s trojdňovým krajcom chleba, natretým zaschnutou paštiekou a zapíjal to dúškom sirupovej vody. Vďaka aspoň za ten sirup (Audrey). PS: názor mojej pani: "Pekná pesnička ale zvyšok? A ako si zapla tie gombíky na chrbte?" ()

Nereida18

Snídaně u Tiffanyho patří mezi klasiky filmového plátna. Navíc s nádhernou a talentovanou Audrey Hepburnovou. Film je zpracován hezky. Jemně, nenásilně vtáhne diváka do sebe. --------- Hlavní hrdinka Holly je sice šíleně sobecká, nicméně itato sobeckost jí nesmírně sluší a divák ji stále zbožňuje. Stále však zastávám názor, že Audrey asi nebyla nejlepší volba. Ne po herecké stránce, nýbrž po vzhledové a hlavně co se týče stránky charakteru. Proto jsem snížila hodnocení. Audrey mi prostě v roli sobecké, naivní Holly nesedne. ------------- Zbytek obsazení je více než perfektní. Velké plus patří samozřejmě také panu G. Peppardovi, který svou roli zahrál famózně. -------------- Příběh je těžší hodnotit, poněvadž jeho předlohou byla kniha. Je zde pár míst, které mi v příběhu prostě nesednou ( jako že Holly je provdaná za neuvěřitelně staršího doktora, či vztah Holly s brazilským milionářem). Nicméně příběh jako celek je krásný a romantický. ----------------- Nedílnou součástí filmu je i hudba od pana Henryho Mancini, která se nevryla do srdce pouze mně. Slavná píseň "Moon River" patří mezi mé hudební klasiky, které s radostí a citem poslouchám. -------------- Závěrem: film je skvostný. Podtrhuje nejen sociální, ale i osobní problémy a vytyčuje půvab 60. let. I přesto, že Audrey Hepburn miluji (a pravda i zde je nádherná a dle herecké stránky dokonalá), role Holly nebyla prostě na ni "šita". ()

LucillaK

Pěkný, lehoučký, ale především skvělý film s mojí Audrey. Prolínající se skladbou "Moon River". Konec romantický a nádherný. ()

Oxytocin

Je mi 33 let a kvalitu filmu jsem nedokázal docenit. Dějově naprosto o ničem. Vidím pouze skvěle hraní Hepburn jako lehkomyslné slečny s naivitou a střeštěností (proto 1 hvězda). Vydržel jsem něco přes hodinu. Více se nedalo. Opět se potvrdilo pravidlo, že bych neměl většinou koukat na filmy staršího ročníku, než jsem sám. ()

lineker

Film z časů, kdy se ještě na plátnech co znamenají svět líbalo se zavřenými ústy a na Hollywoodském pozlátku neulpěl prach sebedestrukce. Audrey v roli rozmařilé ženy ( ano ani já nepoznal, že mělo jít o prostitutku ), která neví co se životem, toužící po trůnu princezny, přičemž se schází se samými nevhodnými princi. ()

Elanornegra

Krásne vyobrazenie života Audrey alias Hollý, v 60tkach v NY. Vyborne zahraté, tak bláznivou ale mysliacu to naozaj ženu, človek len tak nenájde. Veľmi záujmavy romantický príbeh, o Láske a o tom čo všetko kvôli nej musí človek, ale tentoraz hlavne muž pretrpieť aby si ju získal, aj keď je One woman show... 85% ()

gggggg

Na filme mi prekážala snáď len postava čínskeho suseda, ktorá bola namiesto vtipu skôr trápna. Inak chválim predovšetkým kostýmy a titulnú pieseň, ktoré len podčiarkli výborný film. ()

StandikK

Já fakt nechápu, co je na tom filmu zajímavého. Jsou zde určité náznaky určité dokonalosti, ale tím to pro mě haslo. Až na skvělou znělku jsem neshledal na filmu cokoliv zajímavého. ()

tommelina

Čekala jsem romantiku, ale bylo to spíš drama. Skvěle zahrané, ale závěrečný happy end pro mě nebyl příliš přesvědčivý - Holly na sobě bude muset ještě hodně zapracovat, aby zase nesklouzla k utíkání od problémů a zvládla žít s mužem, co jí miluje, ale brilianty jí asi nebude mít z čeho kupovat. ()

peproch

Pro mě je to film, který sám je sobě historickým dokumentem. Čili, neumím se vyjádřit. Nevím, jak působil na  diváky v 60-tých, vlastně ani nevím, co ukazoval. Mně dnes sám o sobě připadá hloupý. ()

Korpy22

Nádherná Audrey Hepburn, která prostě v tomto filmu jenom je a to stačí. O čem totiž tento film pojednává? O nerozvážné mladé ženě, které muži ulehčují život. Krásný vhled do americké společnosti s barvitou roztomilou atmosférou ve stylu Tiffanyho. ()

makoviceee

Kristepane, to je des. Audrey jako krasna, ake znacne tupa a vychcana piiiiica. Dost dobre nechapu, z ceho ze jsou vsichni tak nadseni. 🤦🏼‍♀️ Jedna hvezda za chudaka kocoura, jedina sympaticka postava. Jinak odpad. ()

mach333

Film Snídaně u Tiffanyho jsem před pár lety viděl, ale nedokázal jsem si vybavit, o co tam vlastně jde. Proto jsem se rozhodl shlédnout ho znovu. Bohužel jsem si téměř jistý, že za pár měsíců na tom budu podobně. Děj není ničím originální, podobné romantiky se točí prakticky od začátků kinematografie až do dnešních dnů. Vše je postaveno na roztomile bláznivém herectví Audrey Hepburn. Ta ale mezi mé top herečky nepatří - resp.neviděl jsem ji v žádné roli, která by mne vysloveně zaujala, možná moje chyba. Její partner je velmi umělý, statický. Přitom tvorbu režiséra Edwardse (především ve spolupráci s P.Sellersem) mám hodně rád. Škoda... jen ta Moon river mne bude znít v uších dlouho. ()

NedelaRano

Stretol som slečnu s kocúrom bez mena , s telefónom v kufri , fajčí jednu od druhej a potom si sadne ako Audrey na okenný rám ( vyzerá ako učiteľka hudby ) a zaspieva ako slečna , ktorá ma v živote poriadok. Capote Capote .. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010