Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

Flaxik

Nebudu chodit kolem horké. Někdo to tak rád. Rozhodopádně nemohu tvrdit, že bych byl z tohoto ultraklasického díla odvařený jak okoun. Možná tam byla skrytá podobenství, která jsem vzhledem ke své tuposti zcela přehlédl, ale viděl jsem film o nesnesitelné prolhané kravce, která zasloužila hned ze startu proplesknout, ale místo toho kolem ní všichni chodili, jako kdyby byla ze skla. Pak tam byl nějaký dřevěný elegán, který si myslel, že je spisovatel a zřejmě měl utkvělou představu, že zběsilým stalkingem tuhle pizdu okouzlí. Korunu tomu nasadil nenuceně a přirozeně zahraný japonský domovník...když nad tím přemýšlím, nejsem si ani těmi třemi hvězdami jist, ale za kocoura a Moon River...inu, nechme to tak. P.S. Když to má v žánru označení komedie, nemělo by být ve filmu něco vtipného, humory, situace a tak? Jsem naivní? Ne, nevím, co na to Jan Tleskač. ()

Lopic

Tak určitě to bylo horší než můj předchozí snímek s Audrey Prázdniny v Římě. Film chvílemi držela nad vodou právě ona. Ale držela ho nad vodou tak úžasným způsobem, že se mi Snídaně u Tiffanyho moc líbila. ()

Crawler-D

Jen těžko jsem snášel manýry Holly Golightly a ještě hůře zaslepenou oddanost Paula (ad konec - nejméně dojemný konec všech dob, ten chlap je hlupák). ()

Kity162

Ani nedokážu popsat, proč tak vysoké hodnocení. nejsem si jistá, zda chápu všechny souvislosti příběhu... ale zkrátka film mě tak očaroval (samozřejmě díky Audrey, ale možná také tou dobou) a nedokážu hodnotit jinak. A jeste bych pochvalila pisen Moon river, ktera vas doprovazi celym filmem, při jejím poslechu je cítit mír v duši. ()

tomtomtoma

Příjemně lehká a trochu ztřeštěná komedie s jistou dávkou romantiky. Vtipně půvabný film o bezstarostné ženě Holly Golightly (elegantně svůdná Audrey Hepburn), která se s naprostou samozřejmostí nechává vydržovat muži, kteří se pak někdy marně dožadují své odměny v podobě sexuálního prožitku. Je také naivním spojovatelem v drsném obchodě s narkotiky. S muži umí manipulovat se vskutku velkým uměním, ale celkové zabezpečení pro budoucnost, v podobě sňatku s bohatým mužem, jí stále nevychází. A tak snad právě z toho důvodu bere zavděk rádoby spisovatelem Paulem Varjakem (George Peppard), který se sám nechává vydržovat a pouze zamilovanost k šarmantní Holly ho staví na vlastní nohy a do dalších pokusů o psaní. Z dalších postav: 2-E neboli paní Failenson (Patricia Neal), bohatá vydržovatelka Paula, doktor Golightly (Buddy Ebsen), starý a zřejmě i bývalý manžel Holly, který je stále okouzlen jejím přirozeným půvabem, filmový agent O.J. Berman (Martin Balsam), nasávající veškeré krásy života, mafiánský boss Sally Tomato (Alan Reed), zející zrovna ve vězení, Brazilec José da Silva Pereira (José Luis de Villalonga), dbající především na dobré jméno své rodiny, superkrysa Rusty Trawler (Stanley Adams), a pan Yunioshi (Mickey Rooney), toužící po svém klidu. Příjemná, vtipná a rozšafná zábava. ()

TommyLeeJape

Knižní předlohu jsem bohužel nečetl takže nemůžu posoudit jak moc se jí film držel nebo nedržel. Dívat se necelé dvě hodiny na Audrey, kterou od teď definitivně považuji za nejroztomilejší a nejkrásnější herečku všech dob, mi ale bohatě stačí a víc ke štěstí nepotřebuji. Když k tomu ještě přidám povedenou romantickou komedii, tak se doslova tetelím blahem. ()

C0r0ner

Audrey je samozřejmě špičková, tak jako vždy, ale jinak mě tenhle film v ničem neoslnil. Na to, o jak známou věc se jedná, jsem si nevšiml pořádného scénáře a všechno to skončilo nikde, tedy přesně tam, kde to taky začalo. Nekoukalo se na to špatně, ale po skončení jsem si nedokázal vybavit, o čem to vlastně bylo a co se tam dělo. 60% ()

Wormboy

Neviem ako mam tento film opisat...Krasny?Sladky?Nezny?Romanticky?Tolko slov a predsa nie ten spravny vyznam... Ale na druhy krat az tak nie. Hviezdicka dole :) ()

danecek24

19. Zlatý Glóbus za rok 1961 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Audrey Hepburn ()

pakobylka

New York, přední metropole země neomezených možností, se zdá být tím správným místem k naplnění jednoho naivního snu ... K dokonalému útěku před chudobou a nejistou budoucností přece stačí pouhá maličkost - je třeba stát se velkou a především velmi dobře finančně zajištěnou dámou ... Audrey Hepburn nezklamala, jako Holly byla okouzlující: Roztomile nezávislá i sobecká, dojemně umíněná i bezohledná - ve skutečnosti osamělá, bezbranná a lehce zranitelná. Proti jejímu partnerovi Georgu Peppardovi nemám námitek, ale kdo mně absolutně neseděl, byl Mickey Rooney v roličce věčně nespokojeného Japonce. Scény s ním nebyly ani tak směšné jako spíš VÝSMĚŠNÉ - což je dost podstatný rozdíl ... a do filmu takového formátu jako je "Snídaně u Tiffanyho" se vůbec nehodily. Je zajímavé, jak takový na první pohled drobný detail dokáže ovlivnit atmosféru a celkové vyznění snímku. Přesto si tahle nestárnoucí lovestory 4* zaslouží, už kvůli Audrey Hepburn - a možná i kvůli kocourovi beze jména, který se stal symbolem pro život bez zázemí a bez opravdového domova. ()

MarekT

Romantické filmy vážně moc nemusím, ale tento se dokázal odlepit od toho průměru výše. Někomu by to mohlo připadat běžné jako všichni představitelé žánru, ovšem třeba závěr je opravdu z emocionálního hlediska hřejivý (neplakal jsem, ale že by mě to nechalo bez reakce jako například Notting Hill, to zase ne). Obsazení není k mé lítosti nijak úchvatné... vlastně počkat, hrála tu moje oblíbená Audrey Hepburn, jediné světýlko v té šedi. Zdrobnělinka do této situace mimochodem sedne - postava Holly byla, když ne po celý film, tak v několika scénách určitě taková roztomilá, až to po filmařské stránce hřálo u srdce. Roztomilá byla už svým hlasem (o tradičně překrásném vzhledu ani nemluvě, to je u starších hereček zvykem) - a tak přejdu k věci, která mě docela trápí. Původně jsem chtěl film shlédnout při nedávném vysílání na ČT 2, ovšem jaké to bylo neblahé zjištění, že celý film je dabován. Až na výjimky bych podobné filmy nedaboval, jelikož dle mě je hlasový projev starších herců mnohem více cennější, než jak tomu je dnes (a nejen v zámoří, u nás stále vzpomínáme na Nového nebo Buriana). Zpět k filmu - i když mě bylo jasné už od začátku vyvrcholení zdůrazněním, kdo že tu má hlavní úlohu, navíc nelze nezmínit, že toto není úplně nejsilnější chvilka Audrey (v My Fair Lady uchvátila svojí cockney, v Šarádě či Jak ukrást Venuši byla skvělá mrška) ani režiséra Edwardse (Clouseauovská série boduje), dávám tomuto filmu čtyři hvězdy, přece jen, kolika romantickým filmům se povedlo v mém spíše cynickém já vyvolat nějaký pocit? Odhadem tak jeden z deseti, takže... 80% ()

gabin(a)

Krásný film podle krásné knížky. Audrey Hepburnová celý film táhne, bez ní by to nebylo ono, nejspíš by to byl i propadák, protože ostatní postavy jsou průměr. Těch pět hvězdiček patří jí. Navíc poskytuje vysokou školu elegance a přitom roztomilosti, což je nevídaná kombinace, pro kterou tuhle postavu i herečku musíte mít rádi. ()

Andre3000

Netradičně musím začít koncem, který celému filmu dodal jiný rozměr. Jinak to bylo zajímavé,ale měl sem potíž najít hlavní niť, respektive chování Holly bylo pro mě jednou velkou neznámou. Tento film bych neřadil k těm tradičním romantickým filmům, tato snídaně byla celá o jedné zmatené a hledající se postavě, která měla podle mého možná až moc tváří. Ale film měl své kouzlo, to je hlavní. ()

asinus

Jó, jó, já vim. Ale prostě mě to hrozně nebavilo. Z těch postav mi bylo špatně víc, než být mělo, a proto mě zajímalo v podstatě čím dál míň, jak to celé dopadne. Jen jsem doufal, že se dostaví cokoliv, co nezáživnou podívanou pošle mezi 'nestárnoucí klasiky' nebo co já vim a nestalo se. Asi jsem jednak nenašel zvláštní zalíbení v Audrey a druhak mi ke štěstí nestačí jedna zábavná patnáctiminutovka z onoho dne, kdy se hlavní postavy nejvíce sblíží. Kdybych pak do filmu chtěl opravdu moc šťourat, znevěrohodňovalo mi veškeré dění to skákání v čase a prakticky nulový vývoj postav. Ale vím, že o to vůbec nejde. Nechybělo by mi proto tak moc a filmu bych všechno sežral s navijákem i s minimálně o dva stupně lepším hodnocením, ale prostě možná jen blbej den. ()

zette

Muj osmy film s Audrey Hepburn zatim hodnotim jako nejslabsi, i kdyz ji to tady mimoradne sluselo. Vtipne to moc neni, dramaticke taky ne a romantickou linii mi znacne narusoval vyumelkovany George Peppard. Jsem presvedceny, ze oblibenosti a znamosti u divaku vdeci Snidane u Tiffany predevsim Hepburn a pak nadherne pisnicce Moon river. Cekal jsem vice. ()

campix

Jedna z legendárních romantických komedií, která tvoří základ pro každého filmového fanouška. Trošku učesaná adaptace knihy Trumana Capoteho, která se nebojí silných témat, ale dokáže je převyprávět stylem, že musí být zkousnutelná pro většinu publiky tehdy i teď. Prim hraje výborná Audrey Hepburn a zbytek osazenstva je pouze její stafáž. Zajímavé, hravé a neotřelé. Chemie hlavních protagonistů funguje výborně a finále je výkladní skříní všech romantických filmů. ()

Martrix

Film je médium, které musí fungovat samo o sobě, neměly by mu předcházet přednášky, nemělo by být potřeba znát předlohu. Jenže někdy...myslím si, že kdyby mě už před mnoha lety neuhranula Capoteho kniha tak, že si dodnes pamatuji některé pasáže, nejspíš bych tu filmovou verzi kousal těžko. Díky tomu, že jsem Holly "chápal" už z knihy, mohl jsem se soustředit jen na rozdíly, mohl jsem porovnávat Axelrodovu vizi s tím, jak jsem ji nosil v hlavě já a víc si všímat hereckých výkonů. Tento luxus byl asi knižní předlohy neznalému divákovi odepřen. Hepburn se na Holly perfektně hodila a zahrála ji skvěle. S postavou Paula je to horší, protože v knize je to právě on, kdo o Holly vypráví. Přestože to měl být trochu studený a obyčejný chlap, trochu mi tam vývoj jeho postavy chyběl. Ale nijak tragicky, protože se tvůrci rozhodli zakončit film v rozporu se záměrem spisovatele. Tím nechali postavy "vyrůst a dozrát"...a z melancholického příběhu udělali skorokomedii. Tento "alternativní" konec mi nevadí, vlastně mi i udělal radost, protože smutných věcí je kolem až až. Jen je trochu naivní si myslet, že díky němu je Snídaně u Tiffanyho komedie. Pro mě je to i s tím happyendem drama o člověku, pro kterého být milován, znamenalo být vlastněn. A to by pro toulavou a hravou duši bylo strašlivější, než být uvězněn. Objektivně si tak vysoké hodnocení tento film nezaslouží, ale pro mě je postava Holly srdcovka. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010