Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

BuchtiCZ

Mystická, snová a minimalistická filmová báseň situovaná do kulis vikingských výprav do Vinlandu. Skvělá vizuální i zvuková stránka vytváří uhrančivou atmosféru a logika děje se nedostavuje a asi ani nebyla v plánu. Trochu filmařská onanie, ale není možné neshlédnout do konce. ()

DavidWebb

Valhallu som kcel vidieť hlavne kvôli Madsovi Mikkelsenovi, na ktorého som sa tešil a celkovo som o filme toho veľa nevedel. A musím sa priznať, že mnohým veciam som v ňom nerozumel. Nie preto, žeby rejža kcel - a podarilo sa mu diváka domotať, ale jednoducho preto, že podrobne nepoznám škandidávsku mytológiu. Až po zhliadnutí tohto fliku som si vyhľadal nejaké informácie a začal nachádzať určité analógie s Odinom (jednooký) a tak ďalej. Tak či onak Refnov režisérsky štýl/prístup je určite zvláštny a doteraz som od neho videl iba jedno jeho dielo, hypnoticko-videoclipový Drive. VR síce nie je žiadny čajíček - má to svoju brutalitu, severskú surovosť a v zásade aj celkom originálny príbeh, ktorý ma nútil premýšľať, ale nenechalo to vo mne ten "šleh". Ten pôsobivý pocit, vďaka ktorému o snímku uvažujem vždy keď si naň spomeniem - skrátka nebola to strata času a možno sa v budúcnosti k Valhalle ešte vrátim, ale nie je to ani v mojej top50. PS: Impressive soundtrack. ()

HarqAlAda

Pri Ódinovi! Byť to 15 minútová svieža jednohubka, dávam 5 hviezd. No 80 minút je tu navyše. Nádherné exteriéry dostali pol hviezdy a Mads druhú. Mikkelsen má dve polohy - jedna kamenná tvár sprava,a druhá kamenná tvár zľava. Kochanie sa prírodou milujem, no radšej naživo. Totálne bezobsažný a bezdejový film, ktorý sa snaží pôsobiť filozoficky a rozjímať nad podstatou bytia. Namiesto toho sledujeme ako skupina zadepkovaných starochov, ktorí kde sa vzalo, tu sa vzalo, vybrali sa na výpravu. Postavy bez minulosti, prítomnosti a aj budúcnosti, zahrané naozaj štýlom dumám dumáš dumáme, nemajú nič čo sa len približuje motivácii. Dumajúc sa presúvajú hore dolu (pokiaľ práve nedumajú na lodi) a ich smetiskové filozofické úvahy chrlia s toľkou dávkou nezáujmu, až sa čudujem že sa už nerozpojili. Lacné triky, ktoré nepôsobili jednoducho ale skôr šetriaco ma tiež moc nenadchli. Po 15 minútach sa mi už naozaj nechcelo sledovať symboliku a snažil som sa udržať sústredenie aspoň teda na nádhernú prírodu. Pri tomto filme pri titulkoch platí "koniec dobrý, všetko dobré" vo viacerých významoch. Príroda sa dá sledovať v snímkoch určených jej, omnoho zrelšie fimy o podstate všehomíra existjú, no a explicitné násilie nájdete tiež v lepších filmoch. Nevidím dôvod na odporúčanie. ()

Maniik88

Veľmi podivuhodný film. Hlavný hrdina je nemý nekompromisný Viking, ktorý drtí lebky, vyťahuje črievka a má rád svoju sekeru. Úvod sa mi hodne páčil. Potom prišlo kresťania a zvyšok filmu prevládali zábery prírody, hmly a bľabotanie tých chujov o svätej zemi. Film, ktorý sa mi páči aj nepáči zároveň. ()

biergof

Až nyní, po šesti letech, mi bylo ctí vychutnat si takový film. Drsný Odin vyvede ze své země křesťany do neobjevené Ameriky a tam je čeká čiré peklo. Temný film, slov netřeba, jatka, brutalita, soundtrack z pekla a testosteron. Slaboši nikdy nepochopí! Vynikající! Děkuji! ()

J.e.r.e.c

Troufám si tvrdit, že jsem „Refn pozitivní“; Bronsona a Drive mám v kolonce „zvláštní, ale zatraceně stylové a cool filmy“ a dokonce jsem si užil i podivnost Jen Bůh odpouští, ale tohle je fakt kurevsky úmorný. Dokonce tolik, že - slovy sklepního klasika - i kdyby to bylo o polovinu míň úmorný, pořád to bude strašně úmorný! Na začátku ještě člověk díky brutálním zápasům v blátě pozornost jakž takž udrží, ale pak už na to jen čumí jak Odin do mlátičky a rozjímá, jestli si nemá ušetřit další trápení a vyrvat si i druhé oko... A nebo jsem na tenhle nekonečně meditativní art tentokrát prostě jen neměl náladu. 62 % ()

zly.dvojce

Poetika tíže lidského bytí a čiré syrovosti. Psychologický film v nejlepším slova smyslu tohoto významu. Hutná pecka do hlavy ()

Pharlap

Čtyři hvězdy dávám jen za úžasnou vizuální,obrazovou,kamerovou exhibici a skvělý zvuk. Už dlouho jsem neviděl film který by byl tak zádučivý a tak málo se v něm mluvilo. A naopak se dostávalo dost a dost času divákovi, pro jeho vnitřní rozjímání nad tím, "vo čem to sakra je". Tohle bylo pojmuto spíše jako epická výprava, než jakýkoli jiný žánr. Mads M. velmi charismatický. Celkově natočeno syrově. Silně psychologicky. Důležitý nebyl ani příběh, ale to "kolem". Ta vnitřní katarze, kterou hlavní hrdina prožívá. Bravo! ()

MarsVl

No velmi smíšené pocity. Netuším proč tomu někdo dá 5*, když v podstatě není za co. Mikkelsen je herec kterého jsme objevil před nedávnem a velmi si ho oblíbil, nebýt jeho tak se nekoukám. Filmu chyběla nějaká hlubší podstata a název kapitoly vždy řekl jak to bude, zbytek byly jen zdlouhavé záběry na jeden bod, bez kterých by měl film max 45 minut. Určitě dvě hvězdy ale dávám za krajinu , prostředí a její záběry jelikož rýsovaní těchto jevů přírody a prolínání se s postavami bylo dokonalé a v podstatě jsem ještě nic takového neviděl. Celkem mě zamrzelo, že Mikkelsen opravdu ke konci nic neřekl ale to bych si to pletl s nějakým komerčním trhákem. Nějak netuším kam, nebo jaké věkové skupině byl tento film věnován ale celkem se mi líbil ale žádný trhák to není. 3* ()

Romeroo

Valhalla je na dnešní dobu zvláštní film…film, který nepoužívá tuctové výplňové dialogy, vlastně se v něm téměř nemluví…film, který si nelibuje v častých střihách…film, který dokáže část publika zaujmout a další část ho totálně zašlapá do země…abych pravdu řekl, je jsem někde na půl cesty…chvílemi jsem se výborně bavil, hlavně bojové scény byly syrové a byla z nich cítit krev a napětí...dál jsem se kochal nádhernou přírodou, jenže cca po polovině filmu jsem začal pociťovat NUDU…vše se pořád opakovalo ( dlouhé záběry na krajinu, akční scénka trvající 20 vteřin ), žádný posun v před....radši se ani nepokouším rozebírat příběh…prostě Valhalla je taková poloviční skvělá podívaná pro „normální“ diváctvo… ()

Brmbolec

Krásna vizuálna stránka. Perfektná ambientná/abstraktná hudba. Netradičný film, ktorý potrebujete vnímať všetkými zmyslami naplno a pokúsiť sa zachytiť jeho podstatu.... ()

MyrnaAlec

Geniální.Vykašlete se na všechny interpretace a nechte prostoupit svou duši pocitem z obrazů a atmosféry. Co jiného kdysi muži dělali než odněkud - někam /nikam šli a zabíjeli se navzájem ? Nepotřebovali důvod... Smrt a bolest byly brány jako samozřejmost. Fantazie - konečně mi někdo splnil sen a natočil dokonalou vizi od začátku do konce ! Díky všem tvůrcům. A Mads je archetypální bez debat. ()

vieriX

Když během 20 minut se pronesou čtyři věty a hlavní hrdina zamorduje pár chlapu a svému vězniteli rozřízne břicho a hodí mu vlastní střeva do klína říkám si proč bych se měl další hodinu trápit u tohoto filmu. Jako brutalita mi nevadí ale koukat se skoro na němý film to fakt ne. ()

The_Peach

Perfektný film s neskutočnou atmosférou. Bravúrne sa svoje role zhostil Mikkelsen, za celý film neprehovoril ani slovo. Hovoril za neho mladý chalan. Páčilo sa mi, ako One Eye šiel svojmu osudu napred a nesnažil sa nič zmeniť. Musím uznať, že tento film nie je pre každého a keby som to pozeral unavený večer tak určite pri tichých scénach a záberoch na krásnu prírodu by som zaspal. Nič menej pre mňa to bol výborný film a preto 3*. ()

Jeremiasz

hodnotit tenhle film je osidne. V podstate to je slideshow zaberu severske krajiny sem tam strihnuta bestialnima zaberama (kterych s postupujicim filmem ubyva) divate se 2 minuty na staticky obrazek starce civiciho do krajiny vystridany dalsima dvema minutama chuze skupinky lidi plani, dve vety dialogu a zaber jak neuveritelne dlouho jedna postava pije, kamera se posune dal a na dalsi minutu a pul zabrzdi na zaberu lesa a jezera. Presto jsem ten film dokoukal a kdyz se tak zpetne zamyslim, nechapu, jaktoze jsem se u toho nenudil. Asi jsem byl v tom spravnem rozpolozeni. ()

Coliseum

Barbar. Nápadně jasný dálky, panenská příroda, kroutící se a sténající pod stopami těch, co hledají to jediný možný dobro. Solitér. Krvavá voda a starý, trouchnivějící kmeny mohutnejch sekvojí, pamatující průzračnost prázdnoty, čistotu nevědomosti, začátek. Nikdo. Bezeslovný přátelství, utkaný v situacích, kdy nejde o nic menšího, než o vaši hlavu. Konečný rozhřešení v padajícím slunci, zalitým proroctvím mesiášů. Divoká síla podstaty. ()

Pochtli

2011: Jak ohodnotit něco, co jde trochu mimo mě? Trocha řezničiny, chladná (asi severská) příroda, divný konec.. Asi se na to budu muset podívat ještě jednou. 2017: Logika šla stranou, konec fakt mimo. Co tím chtěl básník říci..? ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn