Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

mirakom

Vzhledem k tomu, že jsem byl letos celkově už podruhé na delším výletě ve Skotsku, tak jsem ho ve filmu ihned poznal, nádherné záběry. Ve filmu mělo Skotsko ale s nějvětší pravděpodobností představovat Island. Na to, že chtěli putovat do Jeruzaléma, tak jich to v té mlze asi stočilo na pobřeží Ameriky, vzhledem k tomu matoucímu konci. No celkově jsem to moc nepochopil. Jednooký měl být nějaké ztvárnění Odina, jakožto poutníka? No, co se týče hodnocení, tak to že měl snímek pomalý spád mi nevadilo. Moc se mi ale nelíbili některé záběry s extrémně slabými efekty stříkající krve. Film měl silnou atmosféru a je to takový zvláštní umělecký, duchovní kousek. || 6/10 ()

SatuPeka

Něco mezi jednou a pěti hvězdičkami. Pomalé tempo jsem si vychutnával, nořil se do hutné syrové atmosféry, lebedil si nad zamlženými přírodními sceneriemi. Herci byli zajímaví a Mikkelsenovi nejde upřít solidní charisma. Na druhé straně mě dosti prudily stupidní dialogy, kdyby se v tomhle filmu vůbec nemluvilo, mohlo to dopadnout ještě líp. ()

BaronX

Tohle není film ... tohle je performance jak prase ... orgie šílenství ... erupce hněvu ... květy zla ... já musel být v minulém životě Viking, protože mě tohle sedí, mám z toho duševní orgasmus ;-) a depku jak svině ()

Doomer

Nemam rad takove pseudointelektualni art-filmy, nicmene toto prekvapive celkem ujde. Ve filmu se moc nemluvi ani zase tolik nezabiji (mluveni a zabijeni je tam cca stejne a vetsinou prvni vyusti v to druhe) nicmene kdyz k necemu dojde tak to zase stoji za to. ()

Zdendin

Rozdělení na kapitoly mi připomínalo trochu Kill Bila, celkové pojetí snímku mi však nejvíce připomíná Stalkera. Stručně, jde o něco úplně jiného než na co je normální divák zvyklý. ()

kaspar

Neskutečné meditativní maso o prapůvodních instinktech, vikingské filosofii boje. Artová podívaná o balancu na hraně několika světů (ať už bráno geograficky, religiózně nebo prostě lovec vs oběť). Podle mě není zas tak moc o čem diskutovat, každej pochopí podle svojí aktuální nálady a rozpoložení. Pro mě si "one eye" našel svojí Valhallu a misionáři svoje peklo. ()

Mictian

Nudný a nepochopitelný film. Jsou tu asi jenom dvě scény které zas tak hrozné nebyli. Mohlo tam být víc akce, víc dialogů a taky trochu vysvětlit. Příroda byla nádherná a to je jediné plus k tomuto filmu. Kdybych si nepřečetl po filmu obsah, nevěděl bych o čem to vlastně bylo. Škoda no. ()

Zombiepod

Slušný pokus o surovú historickú drámu, bohužial však len náznakmi. Refn je talentovaný režisér, o tom sa nedá pochybovať, avšak jeho úsilie natočiť niečo hĺbkové a filozofické, zasadené dokonca do historického obdobia tlačí až príliš do zbytočných výšin. Vizuálne ohromujúci film so skvelým hudobným podkladom dodávajúcim mu občas až hororovú a fakt temnú atmosféru nemá bohužial ani hlavu ani pätu, celé sa to neskutočne vlečie a odrádza to bežného diváka od toho, aby to vôbec dopozeral. To nekonečné putovanie ktoré vlastne zabralo celú stopáž filmu je síce situované do nádhernej prírody a tak ďalej, ale keď chcem vidieť prírodu a nejakého vikinga tak si pozriem hociaký historický dokument ktorý zaujme človeka oveľa viac ako tento nudný blábol. ()

jos_sep

Nemůžu si odpustit malinký vulgarismus - Valhalla Rising má prostě koule. A pořádný :) Chápu, že každému to nesedne. Já, jakožto fanda mystiky, předkřesťanské éry a mytologie, jsem byl skoro až nadšen. K tomu záběry krásné přírody a Mads Mikkelsen s charismatem až na půdu, který nemluví, má jedno oko, jako odin, vidí budoucnost, jak odin a je prostě z pekla :) U mě skoro za plnou palbu! ()

TommyDiamond odpad!

Dánové to moc zodpovědně nepojali. Otřes. Neskutečně jsem se nudil. Příběh mě vůbec nezajímal. Kdyby to alespon bylo s nákou hudbou jenže byli pasáže,kde bylo úplně hlucho. Nesnáším hlucho. Prostě celý tento film byl pro mě hrozný a deset minut před koncem jsem to utrpení musel ukončit. Celkově 5% ()

Uter123

Statická kamera, statický herci. Statická výprava a výborný film o nenávisti a pokore a obete jedného človeka ktorý na svoju obranu ani život nepovedal jedno slovo. Nicolas Winding Refn nie je novodobý Terrence Malick, berie si od neho tú statickosť ale bez piesní a lásky k prírode a životu.Každý z nás ma v sebe kúsok tej tichej zloby ktorú ak neovládnemu uvezný nás a my sa staneme tým Barbarom. ()

merlinovic

Chválím vizuální stránku, atmosféru. Těch pár akčních a gore scének co tu bylo a byly taky výborné, když opomenu tu zběsilou kameru u nich. U takového filmu bych čekal nějakou hlubší pointu, ale tady sem žádnou nenašel. Mám z toho dost smíšené pocity na jednu stranu naturalistický, sugestivní film, který v určitých pasážích neskutečně nudil. ()

Fildas

Dost zvláštní film s netypickou kamerou. Hlavní ,,hrdina" za celý film neřekne ani hlásku a o to je zvláštnější. Zajímavá psychologie postav, se severskou studeností. ()

Stanix

Valhalla Rising je "pouze" hutný atmosferický opus. Nejde tu o žádný napínavý děj, ani o bájné mýtické postavy severských božstev, jak název falešně napovídá. Dokonce ani o žádné akci nelze mluvit, pokud nepočítám těch v celku cca 10 minut "bitek". Přesto se jedná o zajímavé dílko pro náročnější oko diváka, který je unaven hektickými střihy a přebujelými akcemi. ()

UlrikDecado

Mikkelsen opět hypnotizuje kameru i diváka. Motiv pohanství, které podléhá křesťanství a to se zároveň adaptuje původnímu prostředí je vynikající, stejně jako odvážný styl. Proč mluvit, když jde všechno vyjádřit jinak? Tohle není o výkladech režisérského konceptu a rádobyučeném analyzování, ale prostě vcítění se... De facto nesmírně jednoduchý a polopatický film. Byť asi těžší na zpracování... ()

Zl0

Predstavte si vašu obľúbenú filmovú tému. Spomeňte na fotografa čo nafotil neuveriteľné fotky a vy ste sa pýtali ako to vôbec dokáže. Hmla. Ticho. Napätie a charizma hlavnej postavy. Očakávanie. Tieto všetky veci spojte a spravte z toho film. Toto je on. Že čo vám tam nesedí? Možno to prvé, vikingovia. Tí sú ale u mňa na prvom mieste, preto jednoznačne 5. ()

Hisnuklusi

Tak komedie jo ? Neříkejte, že ne. Vůbec se nesnažte. Ať mi nikdo netvrdí, že se celej štáb včetně zfetovaného Refna, netlemil od začátku až do konce natáčení. Každá postava, jako by parodovala někoho, kdo ještě ani nebyl vymyšlený. Děj? Aspoň něco lehkého, no tak Refný pojď, ne. Tady prostě ne. A jestli někdy měl někdo problém s dějem v jakýmkoliv z Refnových filmů, tak to tomu dotyčnému tohle opravdu nepřeji. Ne. Nebudu tady řešit, kdo byl kdo a co tam dělal. Já to prostě nevím, jsem asi fakt blbej, tyy jo. No a pak už prostě jen loď a na ní banda zhalucinovaných lidí, protože pijí a asi i jedí, kdo ví co. Včetně vody o které zcela evidentně nikdo nikdy nebyl přesvědčený, jestli je teda sladká, nebo slaná. Řekl bych právě proto. Nikdo neví od kud se kam plulo a kam se mělo doplout. Nikdo, včetně jich samotných to je v pořádku, kdyby se tomu teda, jak debilové pořád dokola nepodivovali. Atd, atd. Ztrácíte se v tom ? A to jste ještě neviděli film. HA. Komedie. To vám říkám. Jako komedii bych byl ochotný tomu dát tři hvězdy. Ale ono to není označené jako komedie. Dvě hvězdy dávám za co? Asi za slušně ale přes to špatně sjetého Refna. Chacha. Jasně. Zdar. Ještě, že jeho tvorba rozhodně není jedno velké Valhalla Rising. ŠPATNEJ Refn totok. ()

vZeč

Atmosféra se dá krájet jako u málokterého filmového počinu, ale je to nuda k posrání. Refn opět umí natočit hezky věci, které jsou hezké. Umí i dokonce natočit vyhřezlá střeva tak, že divák získá pocit, že jsou vyhřezlá střeva něco ošklivého. A opět dělá z komára velblouda tak, že to lidem připadá jako něco strašlivě objevného. Ano, rozhodně se tam něco skrývá a člověk to cítí až v žaludku, ale stejně je to jen barbarská umělecká onanie. Ale Refna známe, je holt už takový nezbeda. Souhlasím s názory, že si měl vybrat buď čistou lyriku a nebo čistou epiku. Dohromady je to divný. Příběh zde vytrhuje a vzbuzuje očekávání, která nenaplňuje. Mikkelsen má však neuvěřitelný kukuč a potkat ho v lese, rovnou si rozmlátim lebku šutrem. ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn