Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

Phex

Přečetl jsem si k tomuto filmu asi 100 čsfd komentářů a nikdo se nepozastavil nad tím co napadlo mě. Chlápek, který jako otrok zápasí pro prachy svého pána asi nebude mít jedno oko náhodou. Stejný zdravotní problém má totiž i šéf severského panteonu Ódin. To že pak chlápek vůbec nemluví a jeho myšlenky překládá ztracený kluk, to že je neporazitelný v souboji, to že se sveze s partou křesťanů na lodi, která změní místo určení - ze Svaté Země na Vinland, dle mě tuto myšlenku jen podporuje...Taky ten název Valhalla Rising - v Novém Světě je ti zkrátka křesťanství nahovno. Bohužel námět hezký ale to je tak vše. Na film je se nemožné emocionálně napojit - je drsný, zdlouhavý a neproniknutelný. ()

CrazymanM

Bohužel jsem tento film asi nějak nepochopil!Jakási podivná vizualizace,minuty bez mluvení,jen s hudbou,nezlobte se na mě,to mě nebere!Nechápu to vysoké hodnocení,šíleně mě to nebavilo,stáhnul jsem si to jen kvůli režisérovi,chtěl jsem poznat něco z jeho dřívější tvorby,no asi krok vedle!!!! ()

EggO odpad!

Velice dobry film pred spanim, zarucene pri nem usnete, pustite si zbytek rano a prospite cele dopoledne, po obede se kouknete na zaver a spite az do vecera. Doporucuju tem co neumi usnout. :D ()

B.C.B.P.

To, že aj s jedným okom sa dá charizmaticky odohrať film, dokázal už Mathiew Amalric. Tu zas potrebujete charizmu oka Madsa Mikkelsena. *Dúfam len, že sa nevzkriesia nitrianske kartárske kluby. ()

t.b.kat

Vizuálně-depresivní film. Většina lidí naprosto mylně tento film bere jako akční zabijáckou smršť, ale již samotný název odkazuje na tradiční severskou mytologii (pověst o Valhalle vznikla patrně v Norsku, základem příběhu je Ódinova síň v Ásgardu - pevnost Gladsheim, kam za doprovodu valkýr přicházejí padlí bojovníci). Podle toho je nutné k filmu přistupovat, neb v samotném příběhu je v této oblasti několik odkazů. Zpracování filmu mě naprosto ohromilo, nejen zajímavou lokalitou, zabarvením obrazu, ale i velmi povedenou hudební kulisou. Je to drsný a přitom tichý film, kde se prakticky nemluví. Režisér dal jako vodítko příběhu onu vizualitu a hloubavé meditování - je to přeci jen cesta bojovníků na poslední bitvu, myšleno obrazněji - cesta bojovníků za důstojnou smrtí. 3* ()

jungewolf

Protože jsem viděl jenom poslední 2/3 filmu, musím souhlasit s Vítem Schmarcem z MovieZone.cz (VIZ Externí recenze 3). Z toho, co jsem viděl, mám dost smíšené pocity, takže : 3,5 - 4 * . P.S.: M.Mikkelsen je špičkový herec, v podstatě tento film táhne on ... . Famózní krajina - film byl natáčen ve Skotsku (VIZ Zajímavosti) . ()

arcy666

Může být mírná zvrácenost i dojímavá, jestli ano tak přesně tohle je ten případ. Neustále jsem byl vyděšený, okouzlený a nadšený naráz a nepolevovalo to. Tvůrci nám předkládají velmi realisticky a brutálně ušpiněnou minulost po které si řeknete jak je skvělý že v tom nemusíte žít. Hodnotím zatím za 4 * s tím ž titulky to může být ještě o kus lepší. ()

Ruadek

" Na počátku byl jen člověk a příroda. Přišli lidé nesoucí kříže a dohnali pohany na okraj světa. " Takto začíná za zvuku brutálního dunění mlžný severský opus. Filozofická báseň za praskání kostí, mlaskání střev a svistu čepelí. Přesto neakční, plné nekonečných záběrů na krajinu severu a jednookou tvář hlavního hrdiny. Mlha střídá déšť, dokumentární kamera střídá dokonalé obrazy - statické, chladivé až mrazivě neskutečné. Brutální putování za svou podstatou, následování vůdce a úžasná pointa. Nejlepší film o vikingské mytologii a historii, tak na hony vzdálený všemu tomu historickému, co se běžně točí. Takové opusy vznikají jednou za dlouhou dekádu protože tohle je točené z čisté lásky k látce, historii a minulosti severu jako takového. Na konvence se tu totiž zvysoka kašle. Úžasný zážitek ve všech směrech. ***** 17.5.2010 ()

brasek

Komorný a nie príliš pútavý príbeh. Nepoznám pointu, ale je zaujímavé že podľa niektorých má dokonca pointu skvelú... nuž škoda, že neopísali pointu a jej skvelosť. Mal byť film oslava človeka a prírody? Potom nerozumiem akčným scénam a sfilmovanej brutalite... Vo filme sú pekné exteriéry, dali si záležať na týchto veciach, ale to snáď nebola pointa celého filmu, či áno?! Hovienko v horách a lesoch bude vždy len hovienko, akokoľvek budú hory a lesy krásne. Za poslednú polhodinu by som dal najradšej hodnotenie odpad... lyrická mystifikácia a koniec hlavného hrdinu, ktorý mohol dobrovoľne obetovať svoj život už na začiatku filmu je podľa mňa klišé. ()

elgordo

Som sklamaný. Očakával som akčný a dobrodružný film a nie inscenáciu. I keď v krásnych exteriéroch. Až na niekoľko krutých scén je to až príliš tajomné na môj vkus. ()

Scaevola

Fenomenální film, který je jednou velkou metaforou a kdo nemá alespoň nějaký pojem o severské mytologii, tak se ztrácí. Nádherná příroda, odvážné tempo a herci, kteří hrají své party stylově a jistě. Syrové a jednoduché a přitom hluboké a nutící myslet. ()

spawnxp

Žánrově se to zařadit dá těžko. Příběhově chmurnej, ne až tak akční nářez, kde se moc nemluví a slyšet je maximálně jak šplíchá krev (vůbec si nepamatuju jestli tam je nějaka hudba). Ambice scénáristy/režiséra (smysl, pointa, blabla) se neozřejmí ani po shlédnutí celýho filmu (alespoň pro mě ne) ale to vůbec nevadí, protože tohle je hlavně vizuální exhibice - co záběr, to vymakaná záležitost, člověk si až připomene některý věci od Ridley Scotta - takže to chce plátno nebo alespoň Full HD. A Mads Mikklesen do toho opravdu sedí. Ještě jednou - výtvarně vyjímečná záležitost. ()

david666

Tak tohle se podle mě nepovedlo. Pěkná stylová krajina film neudělá. Celou dobu jsem při sledování tohoto filmu bojoval se spánkem. Všechno je tady hrooozně pomalé a natahované. A i přes celkovou jednoduchost zápletky (pokud se tedy vůbec dá o nějaké zápletce mluvit) jsem se v ději ztrácel a nechápal, proč vlastně všichni proti Barbarovi bojují. ()

melfea

Úžasné barevné exteriéry, mnoho zábavných dialogů, monologů, jasná dějová line plná nečekaných zvratů,... Tak pokud chcete něco takového podívejte se jednoznačně na jiný film. Tenhle film se mi moc líbil i když některé jeho pasáže a záběry jsou dovedeny až na samotný okraj délky jaká je možná u jednoho záběru tak abyste si nemysleli, že se vám zasekl přehrávač. Dokonalá kamera, hudební podkres velmi dobrý. Hodně se pracuje s tichem, které vám dám možnost pořádně si užít chladnou krásu některých záběrů. Místy zabíjení, které je vážně luxusní, takhle se zabíjí po staru :-) a Mads Mikkelsen je úžasný, sexy vraždící špinavý barbar. Je čas žít, bojovat a čas zemřít.... ()

Dr.Abe

Totalní pohánská exploze. Co si pamatuju Conana, tak tohle je mnohem temnější až to jde do hloubky(ten správenej Deep). Neni to tolik ukecaný, takže si vlastně člověk může vychutnat ty obrázy přírody všude kolem a vlastně i ten originální způsob kamery. Naprosto byla jasná vize starých rituálů, pohanských zvyků. Telepatie (která byla postupně zapomenuta) úctu k přírodě, a dalších niancí a kterých se nebudu rozepisovat . Ovšem jen z strany dobrých nebo špatných? U mě v tomhle případě vedli Jednooký a indiáni (ačkoli jako vrahové v podstatě z donucení). Valhalla Rising má šmrnc a ducha starých fantasy (u mě Conan, Soňa apod.) filmů v jiné formě. b - jako palec nahoru ()

Roxeet odpad!

Snažil jsem se Valhalla Rising přijít na chuť a dívat se na to alespoň pár minut, ale prostě to nešlo. Možná to má ponurou atmosféru, ale to celý film nezachrání. A přitom to vypadalo tak slibně... ()

Texxa

Eh... Nestydím se si přiznat, že jsem to absolutně nepobrala. Pokud pominu tu opravdu přenádhernou vizuální stránku, ten film už pro mě není zajímavý vůbec ničím. Do konce jsem vyloženě přetrpěla a marně čekala na to, až jakákoliv postava promluví aspoň jedno jediné slovo. Nic pro mě. ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn