poster

Dr. Jekyll a pan Hyde

 • USA

  Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Drama / Horor

USA, 1931, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini

  Oscar 1 : Herec HR - Frederic March + 2 nominace: Kamera, Scénář - A(31.3.2004)

 • Jericho666
  ****

  Z dnešního pohledu spíše detektivní drama/thriller. V roce 1931 ale musel Mr. Hyde působit na diváky opravdu děsivě, jelikož jeho vizáž se povedla. Děsivý až odporný, oproti příjemnému gentlemovi Dr. Jekyllovi. Fredric March je zahrál skvěle a Oscara měl zaslouženě. "Ty nezrodil ses pro smrt, věčný ptáčku! Nepoddal ses ani pokolením lačným. Ty nezrodil ses pro smrt..." Moc se líbila atmosféra filmu, která byla napjatá jeho příběhem, který je originální a zajímavý. I když předtím vznikly 2 krátkometrážní filmy Dr. Jekyll and Mr. Hyde a jeden hodinový z roku 1920 od Johna S. Robertsona, vyniká podle mě oproti nim tento od Mamouliana svým zpracováním, větším prostorem pro Jekylla/Hydea a celkově pro děj. Začátek z pohledu první osoby byl zajímavý a líbilo se mi, že do první poloviny filmu dostal i humor Dr. Jekylla. Druhá polovina byla skvěle dramatická a každý musel chápat rozhodnutí Jekylla s Muriel. A komu se nelíbily Jekyllovi varhany, ten musel obdivovat jeho laboratoř, kterou si představoval že bude ve škole při hodinách chemie. :)(7.4.2013)

 • Teya
  ****

  Abych pravdu řekla, cítím mírné zklamání. V mých očích zářný příkladem výjimky, kdy remake s přehledem srazil originál na kolena - o deset let novější verze se Spencerem Tracym a Ingrid Bergman u mě jednoznačně vítězí. Tohle mě bohužel až tak nebralo. Maska Fredrica Marche byla ve své době jistě bombastická, ovšem v dnešní době na mě působila spíše groteskně až komicky, než děsivě, a za naprostý vrchol považuju hysterickou a nápadně přehrávající Miriam Hopkins v roli Ivy. Čtyři hvězdičky jen z lásky ke starým filmům všeobecně, nicméně tenhle kousek mě poněkud míjí - což je škoda.(5.10.2006)

 • Oktavianus
  *****

  Podoba Edwarda Hydea... ach jo. Podoba Edwarda Hydea je nejslabším článkem řetězu jinak skvělého filmu. Po předchozích němých adaptacích Stevensonova románu, kde Hyde byl jednou quasimodovský hrbáč, jednou poťouchlej zlomyslnej skřet, tu máme novou netvorovu verzi, a to verzi opičí. Nejen vzhledem, ale i chováním Hyde připomíná opici kříženou s neandrtálcem. Všechna čest Fredriku Marchovi, zahrál to brilantně, nakonec Hyde hrůzu opravdu budí, ale pořád to nějak není ono. Elegantní gentleman s chladnokrevným sadistickým chováním by podle mě byl daleko děsivější. - Film je jinak skvělý, nenudí ani chviličku, užijeme si nejen na tu dobu neobvyklé záběry kamery, zajímavé režijní nápady, přehrávající, ale na tu dobu slušně odhalenou a sexy Miriam Hopkinsovou (jen duše zvrhlíkova trpí, když z toho, jak Hyde Ivy terorizuje, není vlastně vůbec nic vidět), a - jak již bylo řečeno - vynikajícího Fredrika Marche. Kromě úvodní výtky nemám jedinou výhradu.(11.7.2013)

 • Tuxedo
  ****

  Na tehdejší dobu slušné triky a výprava. Příběh za nimi také nezaostává.(25.6.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace