Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

bk81

V dřívější době možná jen 4 hvězdičky, ale dnešní době plné slabých remaků osvěžující kousek s pocitem podobným jako u remake Úsvitu mrtvých. Chválím za plný počet. ()

bartias

Solidní odpočinková podívaná pro všechny příznivce žánru. Eisner využívá efektivní kameru, děj je dynamický a i když si scénář chvílemi pomáhá klišé typickými pro všechny příběhy s klíčovými slovy „horor“, „krev“, „nákaza“, jsou podivní i zábavní. Ne náhodou připomínají Snyderův Úsvit mrtvých. ()

Benjamin-L

Na tenhle film jsem se těšil hodně dlouho sice jsem neviděl původní Romerův film ale zde mě zaujal trailer už jen proto že tam hraje timothy Olyphant a Joe Anderson. Myslel sem si že to budou ty običejní zombie ale nebyly překvapilo mě že mluvily a byly tak trochu při smyslech pokud se jednalo o zabijení nenakažených. Doufám že pude dvojka protože to bude teprve nářez když v tom druhym městě je přes 100 000 obyvatel. ()

kosta73

Originál jsem bohužel neviděl, ale doufám, že teď vyjde taky. Jinak námět filmu je velmi vkusný a zhruba do dvou třetin výborná záležitost. Pak se to ale zvrtne v jakýsi sled chaotických událostí korunovaných nelogickým úmrtím po celou dobu vysoce sympatické postavičky... závěr filmu PODIVNÍ je prostě jakýsi podivný...pokazil mi jinak vcelku silný dojem. Tři a půl. ()

zombkiler

Pěkný horůrek, kde je sice hlavním lákadlem spousta lekaček ale ten konec byl velmi působivý a já byl mile překvapen. ()

sir-dave

Tenhle typ žánru mi vyhovuje. Když k tomu přidáme TImothyho Olyphanta je rozhodně zaděláno na parádní akční podívanou. Výsledek nedopadl vůbec špatně. Jak už to bývá z příjemně pohodové atmosféry se začnou dít věci, které odstartují boj o přežití a únik před smrtí. Užil jsme si všechny ty lekačky, střílení nakažených a dost dobrou atmosféru. ()

abenino

Naprostá lahůdka v tomto žánru. Městečko, které je zamořeno smrtícím virem, který žačne postupně napadat jeho obyvatelsto a hrstka odvážných, kteří se tomu snaží přijít na kloub a svádí přitom boj o vlastní přežití. Sice mockrát ohrané téma, ale když to někdo umí natočit a scénář má hlavu a patu, tak je to prostě jízda od začátku do konce. Pro mě solidních 70%. ()

tomeek

Překvapivě zdařilé s originálními nápady vzhledem k tomu, jak provařené toto téma už v dnešní době je. ()

Nivenx

Začátek velice dobrý, ale v půlce filmu vše spadá na úroveň průměru. Nezajímavé a ohrané téma, které ničím nepřekvapí. 50% ()

Radiq

Ničím nepřekvapující horůrek, kde zombíky nahradili nakažení lidé. A když je nechcou zabít oni, tak armáda. No celkem slátanina, která nudí průměrně, baví průměrně, ale je to docela dobře natočeny. Hlavní tahák pro mě byl Timothy Olyphant a Radha Mitchell, což se taky potvrdilo, protože ostatní herci jsou takovy šedy krysy v pozadí. ()

URBAN

Není to špatné a taky to není dobré, ale i přesto si to jako horor vede dobře. Je tam pár scén které se mi líbily, ale nevyvolávaly ve mě strach. ( 10.1.16/PC ) ()

TomStall

Z řemeslného hlediska neoddiskutovatelně parádní. Příběh sice ne příliš originální, zato atmosféra by se dala krájet a jako bonus pár opravdu exkluzivních scének (myčka). Na Crazies jsem se těšil dlouho dopředu a dostal jsem přesně co jsem chtěl. Kvůli takovým filmům se vyplatí chodit do kina, kdo hodnotil po shlédnutí v kinorip kvalitě na malém monitoru, měl by si zaprvé: přičíst jednu hvězdu, zadruhé: nafackovat. Bez jakéhokoliv studu dávám **** a takových filmů prosím jen houšť.. ()

Cedr

Filmů se zombie/virovou nákazou je spoustu a překvapit něčím novým se zdá být nemožné (Pontypool to však vyvrátil) a diváci právě jakousi originalitu očekávají. Remake klasiky je ale výjimka, každý by raději viděl precizně odvedenou žánrovou práci. A přesně to The Crazies nabízí. Hlavní postavy jsou ve většině případů rozumní a těch pár klišé do tohoto typu snímku prostě patří. Laciné a předvídatelné lekačky nějakým záhadným způsobem fungují a baví (podobně jako v Raimiho Drag Me to Hell, které mi svým provedením The Crazies velmi připomínají). Nemůžu si pomoct, ale mě se to vážně líbilo. 85% ()

miguel_111

Atmosferický, žánrovo na vysokej úrovní s vynikajúcim hereckým obsadením Olyphantm, Mitchell a atmosférickou hudbou pre mňa dosť neznámeho skladateľa Marka Ishama. Silné momenty: Pošahenec v base, chlapík s vidlami, autoumývarka či záverečné scény filmu sľubujú kvalitná filmový zážitok. Pre mňa jedno z najväčších hororových prekvapení roku 2010. Pre mňa 70% ()

Doudis19

Nadprůměrný "epidemický" thriller, který narozdíl od 1.ligy žánru, postrádá zapomatovatelnější momenty, originálnější postavy i výraznější záporáky. ()

tatanapope

Horor to nebyl špatný , ale mysteriózní se mi moc nezdál , nicméně nápad to mělo docela zajímavý a bylo to i relativně napínavé , co mě hrozně rozčilovalo byli nedotáhlé efekty , které občas působili malinko kýčovitě , částečná předvídatelnost a pár neskutečných nesmyslů na závěr , kde už jsem chvílemi nabývala pocit , že scénáristé někam spěchali . Zatím , co on se snaží nastartovat auto levou rukou , protože pravou má na maděru , ona po něm řve , ať dělá , místo aby mu pomohla , za to by zasloužila takovou facku , až by se jí hlava třikrát otočila . Ještě , že měl bolavou tu ruku že ? :D Dá jí zbraň , vystoupí z auta pere se tam holýma rukama se dvěma nakaženýma a ona se v klidu zašije dozadu do auta , místo aby jím dala jednu pěknou ránu mezi oči a na závěr , když se odpálí atomovka a náklaďák , ve kterém se evidentně ani jeden nepřipoutal udělá pár salt a kotrmelců , vylezou jako by nic bez jediného škrábance navíc a v tom gama záření se tam v klidu dívají na oblohu , jako by to byl romantický úsvit slunce a člověk se upřímně zasměje a řekne si , že to už snad opravdu nemohli myslet vážně .Pokud by se v tuto chvíli nerozpadli pod vlivem gama záření na prach , nejspíš by se jim narodil kyklop z šesti nohama inu velmi úsměvný konec . Opravdu veliká škoda , že ten konec tak odflákli , protože jinak měl film cosi do sebe . FILMOVÁ VÝZVA 2015 od PetrPan ()

st.jim

Ale ano, svůj účel to splnilo, já jsem se pobavil a ztráta času to nebyla. Pár podivností tam bylo, ale ve kterém filmu nejsou. ()

JimmyII

Mám opravdu rád atmosféru malého amerického městečka a jeho zkázy. A je mi jedno, jestli tyhle zapadákovy vážně existují nebo ne, ale Eisner ho vykreslil naprosto přesně. Do něj zasadil pár sympatických a dokonce i docela racionálně uvažujících postav, které si chtějí zachránit kůži. Je jasné, že nic nového nám The Crazies nepřinesou, samozřejmě tu dojde i na spoustu klišé, které zabraňují filmu v rozletu a výraznému vykouknutí ze stojatých vod žánru, ale i tak jde o snímek zábavný, děsivý, akční a napínavý, takže všechna čest! Btw, vždycky jsem se jako malý bál v myčce aut, konečně ji někdo využil i ve filmovém hororu a ne jen v tom mém vlastním:-) ()

Mrkvič

Tuctovka s obstojným scénářem ale bohužel mizerným spracováním. Komu se líbí seriály Brecka Eisnera nebo film Sahara, může si přijít na své. Pro ostatní je to ale už mnohokrát viděné se spoustou trapných lekaček a nelogického chování. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)