Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiální text distributora)

Autogram odpad!

Kompletná sada nadávok v ústach známych hercov ešte nerobí dobrý film a už vôbec neprezentuje „život v súčasnosti“. Snaha o mafiánsky príbeh má niečo do seba možno v scenári, ale prevedenie je zúfalé. Od amatérov by sa takéto herecké výkony dali pochopiť, ale ostrieľaní herci, a je ich tam dosť, mohli aj pri biednom režisérskom vedení dostať zo seba oveľa viac. Takto to skončilo na úrovni televízneho Mafstory, len komediálna stránka chýba. ()

prasacimor

Neurazí a nenadchne. Herci aj neherci sa snažia a až na Čistehochova, ktorý si strihol rolu retarda, znejú v rámci možností uveriteľne a prirodzene. Tri hviezdičky a 4 eura v kine beriem ako podporu slovenského filmu. ()

spikey1 odpad!

"Pro všechny kteří nám nevěřili že to dokážeme!" Zní vzkaz mladých tvůrců všem skeptikům, kteří nevěřili, že tento počin dotáhnou do Slovenských kin. Jde o to co tam dotáhli. Kdybych byl mladým klukem co má rád filmy a chce natočit něco o drsném sídlišti, asi bych šáhl po Tarantinovi, pokusil bych se ho vykrást. To se tu přesně děje, bohužel autoři nemají takovou zkušenost s psaním scénáře, budování atmosféry a výpovědi scény, kombinují a kombinují až překombinují co se dá. Nevím jestli se mám smát, i když musím přiznat, že než k smíchu nad vtipností filmu mi bylo do smíchu nad groteskní trapností s jakou mi byly jednotlivé příběhy a hraní herců servírováno. ()

Almásy odpad!

jedna hviezdička by mohla byt este za zuzu ktorá si celý čas robí brutálnu piču zo všetkého. ináč, akože ja som čakal že to bude pruser, ja som nesiel s ocakavanim nic ineho... ale takuto katastrofu som naozaj ani v najhorsom sne necakal. ked sa moze dostat do kin takto technicky NEDOKONCENY film (tie postsynchrony ma zabili...) tak to nie je obraz doby ale produkt doby. ja sa nehrám že žijem v nádhernej bratislave, ale pokial si mam pozriet film o kritike spoločnosti, tak to bude radšej americká krása. a pokiaľ sa má kinematografia uberať týmto smerom a pokiaľ sa majú peniaze dávať takýmto tímom, tak potom R.I.P. slovenský film. ()

rubik1

Totálne sklamanie. Príbeh žiadny, dej o ničom a tá kamera, to je proste hrôza. 1* dávam ozaj iba za snahu urobiť z tohto filmu dnešný obraz doby (teda aspoň tej bratislavskej) čo sa teda aspoň ako tak podarilo a ešte za prijateľnú stopáž, ktorá tento brak zbytočne nenaťahuje. Bratislavafilm sa nedá kvalitou, strihom, ničím ani len porovnať s "Veľkým rešpektom" ktorý bol tiež točený s minimálnymi financiami, no ten výsledok bol už o niečom inom... ()

standsiller

Jakub Kroner vie čo sa okolo neho deje a ako s tým po režijnej stránke narábať. Film pôsobí ako dokumentárny čo celému prostrediu pridáva na autenticite. Je to film " o nás pre vás " ale dehonestujú to mnohí herci a zároveň postavy, pretože ich motivácie sú v prevahe prípadov slabé. Jakub Kroner je ale ročník 87 a film je z roku 2009 , takže dobrý štart. ()

Arius

Slabá záležitosť nie s práve najšťastnejším výberom prostredia a hercov. Neviem či išlo o úmysel no Batthyanyho rola mi velmi prekážala, išlo síce o komédiu ale myslím že nebola práve najvhodnejšia volba vsunúť sem Banána. Celkovo však o ničom. Podpriemer. ()

coscarelli

Ťažko povedať, ľahko zaznamenať, no žiadna prdel. Niekomu nesadne, lebo "rodinne prípady" @le toto je iná cesta. Silnejšia autenticita, trocha 1planovka, ale asi to tak malo byť, pre prvencov, a ktorí veria/neveria. Za mňa uplne šum a fuck.( Hudobne pochopiteľné,no tento žáner ide kilometre odomňa, ale zobrazuje správne) Jedem naplno, lepšiu diplomovku nenatočili od " Kuvajtu napadení" . Snáď to "turistov" neodradí, veď sú aj iné "ulice". Takže FAYN a u Roba Rotha neviem prečo tiež. Ruku na to. ()

BlackTom

Problém je v tom, že slovenský film dnes nevie naozaj nikto oceniť. Keby bol podobný film natočený v americkej produkcii a hral by tam nejaký drsný "nigga-ksicht", tak by sa šli všetci zasrať... Nie, ja nehovorím, že je to dokonalé a že je to bez chyby. Má to chyby a je ich viac než len pár, ale to, čo mladý Kroner dokázal s dvomi kamerami a zvukárom je veru obdivuhodné. Čo sa týka obsadenia, je to 50 na 50. Peter Batthyany ma so svojou mafiánskou rétorikou možno bavil v GuNaGu a dodnes baví v MAFstory, ale do celovečeráku sa teda nehodí a pôsobí trápne. To isté Jano Kroner... Jeho minivtip je síce dobrý, ale keby sa tam vôbec nebol objavil, ani by mi to moc nevadilo. Michal Nemtuda zas naopak - v Ordinácii v ružovej záhrade by som mu hodil päť korún, tu však hravo zapadol. Fialová je normálne nenormálne dobrá, a to tu ženskú fakt nemusím. Ale najväčším prínosom určite je Robert Roth ako extravagantná pravá ruka mafiána Rudyho (Batthyany) a brat jeho priateľky Stanky (Fialová). Z neho som nemohol odtrhnúť oči, čo ešte umocnila hláška: "Neboj sa Stanka, si stále rovnako tučná a vôbec nejsi pekná." Poteší takisto minirola Čistychova, ktorý si zo seba neskutočne usiera, čo by niekto neznalý mohol považovať priam za prejav demencie. Toľko k obsadeniu. Čo skutočne zamrzí, je krátka stopáž, prial by som si, aby to všetko neostalo len tak otvorené. Kroner Bratislavu zobrazil naozaj vierohodne, naša metropola taká naozaj je. Presnejšie "...neočarí, neprebudí ťa," ako o nej rapujú rodáci A.M.O., "je po večeroch fádna a zradná za dňa!" Mňa BratislavaFILM milo prekvapil. A záverečné "ojebanie" Kostelného k tomu výdatne pomohlo. Určite sa do bratislavského undergroundu drog, mafie a hip-hopu ešte rád vrátim. ()

Bobek15

Tak tomuto filmu príde na chuť len úzka skupina ľudí. Pre mňa to bol len dlhší videoklip na Hajtkovičov set, ešte k tomu nanič zostrihaný a až nepochodpiteľne zle nakamerovaný (asi snaha o akýsi moderný prístup...) a so zbytočnými sépiovými filtrami. Slabé dialógy, občas zaznie nejaký vulgarizmus ( :) ), k príbehu sa ani nevyjdarujem. P.S. Páčil sa mi Banán, no toho máme aj v Mafstory.... ()

Mistickzz

Ono to ani nebolo až také zlé ako som čakal. Je pravda, že niekedy som si z tých dialogov trhal vlasy a bolo mi fakt nepríjemne a kamera niekedy stála za starú belu tak na slovenské pomery a keď si zoberieme, že ide v podstate o amatérsky film, tak to bolo celkom ok. 40% ()

bari68

Zaujímavé, surové, a hlavne-žiadna škatuľka.Dejová os filmu á la Inarritu, avšak v nekonvenčnom obale.Cez to všetko to, ale zaberá, pretože Bratislavafilm je určitým mementom doby. ()

borec999

Film, ktorý prebudil do roku 2009 absolútne mdlý a nemohúci slovenský filmový priemysel a po ktorom aj u nás pomaly začali vznikať filmy vo väčšom počte a kvalite. Žánrovo film skutočne zaplátal dieru, keďže u nás dovtedy vznikali len rozprávky alebo filmy, ktoré bežných konzumných divákov vôbec nezaujímali. Bratislavafilm sa dá popísať ako odvážne, rozporuplné a kontroverzné dielo. Nikto nad 50 rokov ho podľa mňa nedopozerá-film cieli primárne na mladšiu generáciu. Netypický je svojim príbehom( prelínanie viacero menších príbehov a absencia 1 hlavnej postavy), technickým spracovaním(otrasná kamera a celkovo vizuál, pri ktorom to vyzerá ako by film točili s kalkulačkou) a hercami(široká škála výkonov od dobrých cez priemerné až po úplne katastrofálne, resp. miešanie profesionálov s nehercami). Vykreslenie Bratislavy ako mesta plného mafiánov, feťákov, zlodejov a ojebávačov, chce tiež odvahu. A Jakub Króner ju v 22 rokoch mal. Za to palec hore. Jeho režisérsky debut nie je ani zďaleka dokonalý a nejde o žiadne veldielo. Čo sa však pri minimálnom rozpočte a skoro až amatérskych podmienkach vzniku čakať nedalo. Ako debut však podľa mňa Bratislavafilm splnil svoj účel. Upútal pozornosť(rozporuplné reakcie kritiky a divákov), vyvolal v spoločnosti diskusiu, prelomil niektoré tabu našich filmov(nadávky ktorými sa nešetrí a neboli v našich filmoch v tak hojnom počte zvykom) aj zarobil nejaké tie €. Mne osobne film prišiel zaujímavý aj keď určite s viacerými chybami, a to hlavne veľmi rušivým vizuálom a kamerou. Jeden z tých filmov,kde pochopím hodnotenia od odpadu až po 5. 60% ()

AdamesWWE

[6/10] Skutočný príbeh podaný reálnym a a drsným spôsobom, poukuzajúcim na realitu. Občas trošku amatérsky vyznievajúci, ale zato uveriteľnejším spôsobom podaný, na nič sa nehrajúci dobrý film zo Slovenska. ()

Janega

Žijeme v postanarchistickom Slovensku, kde vládne beznádej a prežije len ten, kto má zbraň či baseballovú palicu. Z mužov sa stali vyholení bastardi bažiaci po krvi a zo žien zase štetky. Všetky nadávky boli uzákonené v spisovnom jazyku slovenskom. Toto je akási vízia tvorcov filmu. Hlavným problémom filmu je príbeh, ktorý žiadny nie je. Abstentuje akákoľvek zápletka, sú to len črepiny zo života zopár ľudí, ktoré nie sú nijak dejovo prepletené. Potom sú tu postavy, kde nie je presne určené, ktoré z nich sú hlavné, vedľajšie a kto je vlastne len komparz. Väčšina sa len mihne na 5 minút, dá pár hlášok, pričom v každá veta obsahuje min. 10 nadávavok. A práve na nadávkach sa tieto dialógy zakladajú. Nebyť ich, tak postavy v podstate nemajú ani čo rozprávať. Vyzerá to asi takto "Ako sa ty k***t do p*či máš?" "Na p*ču, robota je na p*ču, počasie je na p*ču, j*b*m na to". Z hereckého obsadenia na pedestiály stojí gay mafián Batthyanyi a sfetovaná Fialová. Keby to bolo myslené ako dokument o problémovej mládeži, tak prosím, ale ako celovečerný film to nefunguje. ()

Zero_Signal

Celkom fajn námet, spracovanie ťažko na hovno. Batthynany ma svojim banánovským hraním iritoval, a ked som začul v telefóne tetu Margit a zbadal Miňa z Profesionálov, mal som dosť. Zaslúžilo by si to remake, kde by to režíroval niekto, kto nie je totálny retard. ()