Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiální text distributora)

Norus88

V nie moc peknom svetle ukázaná Bratislava, no pravdivo! Každý kto sa pohybuje v podobných kruhoch, vie že v Bratislave to tak chodí. Drogy, sex, alkohol to je dnešný svet bratislavskej mládeže a presne na to aj film ukazuje. Horšie zahrané ako natočené ale v celku som bol spokojný. ()

Shredo odpad!

Čudujem sa ľudom, ktorým sa toto páčilo, ale budiš. Pre mňa naprosto nezaujímavý film zo slovenskej dielne, ktory chce tvrdo ukázať svetu Bratislavu, no každý vie, aká je teraz doba a nepotrebujem sa pozerať na film bez pointy kde je akurát veľa nadávok bez obsahu a za 10 minút si poviete, čo to vôbec pozeráte. Pre mňa veľké sklamanie aj vzhľadom k tomu ako mega to bolo medializované :) ()

towstit

obcas drsne, obcas vtipne, obcas vazne, obcash trapne, ale hlavne je to film o Bratislave, ktory sa na nic nehra ma dobru kameru, par dobrych hercov a vyborny slovnik :D ()

PEZ

Prekvapivo dobre! Na to, ze sa jedna o slovensky film, navyse zo sucasnosti a natocil ho Jakub Kroner (zacal, ked mal 18 - hotovy do kin siel, ked mal 22) ako svoj debut, fakt ok. Stopaz je tak akurat, rezisersky styl nie originalny ale pseudo-dokumentarna kamera sa k danej teme vyslovene hodi. Co ma najviac prekvapilo boli uveritelne dialogy napriek silenej stylizacie smerom k petrzalskym "detom ulice" a mafianskeho zargonu. Takisto tempo a strih jednotlivych scen mal hlavu a patu. Co mi naopak vadilo boli niektore herecke vykony. Vyslovene najslabsi bol Peter Batthyany, ktoremu jeho mafiansku rolu nezerem (bohuzial dostal asi najviac priestoru), aj scena s Cistym bola slaba, zato Robo Roth paradny (skoda, ze nemal viac priestoru) a aj Zuzana Fialova hrala pipenku dobre (a to ju moc nemusim). Kratke sceny s Robom Jakabom a Janom Kronerom ok. Rovnako uvod a zaver s Lubom Kostelnym. Zvoleny styl mi nevadil, prave naopak konecne niekto spravil moderny film o sidlisku, navyse z mesta, kde zobrazene miesta dobre poznam, uveril som vacsine situacii, kedze tieto veci sa deju a takito ludia okolo nas ziju. Este raz, slusne dialogy, co pokladam za asi najvacsi plus pri slovenskom filme. Vhodna hudba iba doplnila atmosferu. Veru, som zvedavy na dalsi pocin mladeho Kronera. ()

kersten odpad!

Hnus, des, špina, odpad. Tento film znázorňoval že Bratislava je naozaj len pred odpad spoločnosti, asociálov a pre nikoho iného. K tomuto názoru sa aj pridávam, film mi to potvrdil, ale až takto????? a tie vulgárnosti....miestami sa to naozaj nedalo počúvať. Aspoň sa herci nemuseli učiť dlhé repliky lebo okrem vulgárnosti som tam možno tak raz počula ano a nie. ()

redwik odpad!

Tak toto je tá veľká Bratislava? Mesto kde každý iba nadáva, fajčí, pije, fetuje, o*ebáva a ktovie čo všetko ešte? Celý film je pozliepaný z úplne nezaujímavých a najmä nedokončených poviedok, kamera je po celý čas roztrasená, akoby sa aj kameramani už dopredu triasli od strachu, že aký to bude prepadák. Celé mi to akurát utvrdilo môj názor na Bratislavu, ktorú považujem za najotrasnejšie mesto v Európe. Dávam jednu hviezdičku za pekné zobrazenie reality, avšak mínus šesť hviezdičiek za celkový dojem, takže sme na nule. ()

bubblebobble

Toto "úžasné" spoločenstvo charakterov je mi veľmi dobre známe keďže som sa v ňom istú dobu sám pohyboval (a som rád, že časy mojej puberty už mám za sebou). Myslím si, že forma zodpovedá obsahu, preto moje hodnotenie nie je až také zlé. A nie je to len Bratislava v ktorej sa odohráva takýto hnus. Vivat Sereď a Galanta :-D ()

Primavera

"Kto má predsudky voči Bratislave, filmu mu ich upevní." S týmto odporúčaním tých, čo dokument videli, som na film šla. Nečakala som žiadne veľké umelecké hodnoty, nič nadčasové, shakespearovsky dramatické a možno preto som sa dokázala výborne zabaviť, smiala som sa ako do reklamy na nového mobilného operátora. Napriek tomu, že film mapoval len tie tienisté stránky Bratislavy, naďalej mám toto mesto rada, všetko beriem s nadhľadom a neberiem právo Jakubovi Krónerovi vyjadriť filmom svoj uhol pohľadu na Bratislavu. Mňa jeho pohľad naozaj zabavil, možno to chcelo len trošičku viac komplexnosti, dej sa trhal ...Ale aj tak - vďaka zaň. ()

joeko13

pánovi režisérovi sa v mladosti muselo stať niečo nepekné, a preto vo svojej zatrpknutosti vytvoril túto akože drámu, pričom by som skôr povedal, že to bola slabá čierna komédia, ktorá sa hrala na drámu a v konečnom dôsledku vyznela komicky. Čo sa týka deja, tak ten tam bol len akože, v podstate to bol jeden velký zmätok. Ale ako propagandistický film, zobrazujúci ako je Bratislava skazená a ako ju treba "oslobodiť" to splnilo svoj účel, niečo takéto asi urobili aj Amíci pred útokom na Irak, ale ohľadom Bagdadu resp. Sovietsky zväz niečo podobné v 1968 púštal vojakom, aby si mysleli, že nás naozaj idú oslobodiť. Tá jedna hviezdička je za miestami vtipné dialógy. ()

R4D0

Myslím že film ktorý je konečne niečo ako pravdivý obraz ktorý nádherne vykresľuje výsledok doby ktorý rázne pôsobí aj v Bratislavskej petržalke myslím že každý si povie že určite je všetko na jedno kopyto a prehnané hlavne okopírované s Amerických negrovských volovín ale ten ktorý to hovorý by sa mohol zároveň jedného pekného dňa pozrieť alebo navštíviť petržalku čo dodať nádherne odprezentovaná rapová scéna škoda že sa neobjavili graffity pretože aj to považujem za silný element hip-hopu možno menší nedostatok bol že vo filme sa objavilo miestami dosť ale miestami aj dosť málo akcie, myslím že človek ktorý príde s filmu vysmiaty ako lečo a na Miky-ho nekompromisný rap si dupka nohou nepochopil dej filmu a nevie o čom je dnešná doba,,... štyri. ()

mvukotic

Po technickej stranky vyslovene amatersky film s nesikovne a chaoticky rozpravanym pribehom a mnohymi scenaristickymi dierami. Herecke vykony profesionalov (Roth,Aczel,Kroner) podpriemerne, Batthany vyslovene trapny. Film zrejme chcel zaujat hlavne formou, kde realie sucasnej Bratislavy, petrzalsky hiphop a vyklenkovy zivotny styl holohlavych sirokogatich agresivnych primitivov s ciganskym slangom tvoria celkovy obraz filmu. Ono by na mapovani zivota odvratenej strany Bratislavy nebolo samozrejme nic zle, keby situacie a pribehy v snimke neboli podane tak malo uveritelne az trapne. Ako nizkorozpoctovy amatersky film by sa to snad dalo prekusnut, ale v ramci pomerne agresivnej kampane je to trosku nefer voci divakovi. Jednu hviezdu davam za vydarene scenky s Fialovou (ktoru inac velmi nemusim) a slusne vykony neherca Nemtudu. ()

10Domik10

Tento film som videl asi pred dvoma rokmi a doteraz viem, že začiatok bol na slovenské pomery nádejný no moje očakávanie sa rozplynulo asi v polovici filmu a ten dementný koniec s tým, že Bathtyany je gay asi nepotrebuje žiadny komentár. To sa hádam nemohlo nikomu páčiť, a preto nechápem zámer režiséra či scenáristu. ()

nathaniel 29

Pekne som si to užil.sadol som si na gaučik a pustil televiziu JOJ a vychutnal omamnű jazdu bratislavskymi ulicami...Všetko je to o fete.. ()

GTS_PUNK

"To sú také tie nové Nokie, to je zložitý systém, tam ten softvér." "Však je nemám Nokiu." "A čo máš potom?" "No, Eurotel." Bratislavu môžete buďto milovať alebo nenávidieť. Alebo sa aj pohybovať niekde medzi a odniekiaľ z úzadia sledovať, čo sa všetko v tomto meste deje. Stručne a pomerne jednoducho sa to darí aj filmu Jakuba Kronera, ktorý mapuje jeden deň v živote rôznych existencií v hlavnom meste Slovenska. Teda, darí ako darí. Na film sa totižto treba pozerať najmenej z dvoch uhlov pohľadu. Ten prvý, dôležitejší, ktorý hodnotí celkový kvalitatívny dojem z filmu, je niekde pod hranicou priemeru. Čo sa kvality týka, tak tu film zlyháva takmer všade. Príbeh je naozaj iba veľmi jednoduchým puzzle malých kapitol pospájaných do seba, s obsadením pomerne pestrej plejády hercov, ktorých výkony však pôsobia viac než katastrofálnym dojmom. Napríklad pri takej preafektovanej Zuzane Fialovej divák nevie, čo ešte hrá a čo už je z jej strany skutočnosť. Tak či onak, sledovať ju vystupovať je veľmi veľké trápenie. Podobne je to aj pri ostatných hercoch. Tých výkony sú už o maličký kúsok lepšie, ale naopak ich dokonale pochovávajú miestami neuveriteľne umelo pôsobiace dialógy. Stupidita spomínaných dialógov je jedna vec, ale absurdita je niečo iné, v tomto prípade oveľa horšie. Celkovo najpozeratelnejší výkon predvádza snáď Ján Kroner, ktorého taxikársky výstup je pravdepodobne najlepším a takisto aj najzábavnejším momentom celého filmu. Skvelo "nakladá" Bratislave a hovorí to, čo si o nej myslia mnohí, pretože tomu tak skutočne je. Odhliadnuc od príbehového a hereckého faktoru v sebe však film nesie aj akéhosi ducha, čo je vždy veľmi dôležité. Samozrejme, nie všetci môžu súhlasiť, ale minimálne bratislavskí lokálpatrioti ocenia výpravu a výber viacerých známych lokácií. Po rokoch možno, aj vďaka tomuto filmu, porovnať, či sa niečo v Bratislave zmenilo k lepšiemu, či naopak k horšiemu. Bratislavafilm sa žiadnym spôsobom nesnaží nič prikrášľovať, ale ukazuje, ako môže vyzerať taký jeden deň v Bratislave. Možno sa sporiť o tom, či sa to od dôb natočenia filmu v tomto meste zlepšilo alebo nie. Ostáva asi povedať len toľko, že sa všetko deje sofistikovanejšie. Jednoduchá kamera, rozporuplné herecké výkony a slabý príbeh v sprievode petržalského rapu pôsobia viac ako študentský film či akási lepšia epizóda seriálu z bratislavského prostredia. Kvalita v žiadnom prípade nie je vysoká, ale kto chce, ten si vo filme nájde to svoje, aj keď toho nie je veľa. "Učko", "Gotko" a bratislavský sen. ()

geron

Sice jsem říkal že odpad pro mne není žádny film ale tohle je víc jak odpad. Tohle je hnus, špina, spodina a psychicky nevyrovnaní lidé. A nevím jak někdo múže hlavní město Slovenska tak pošpiňovat , lidé jsou rúzní ale nevěřím že Bratislava je takáto. ()

Mysho

Nj , treba z bratislavy urobit velkomesto podsvetia , hriechu a skazy . Ibaze si nevedia uvedomit ze takyto zivot nieje len v bratislave ale v kazdom druhom meste . Ale na sloveske pomery docela kvalitny film . ()