Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiální text distributora)

MikO_NR_1909

Film, ktorý opisuje (s väčším či menším úspechom) situáciu v našich uliciach. Ak by sme ale túto nesúrodú hoc úprimnú bludiskovú hru beznádeje a kultúry chápali ako veľmi reálne vyobrazenie súčasného spoločenského stavu, aký sa silou mocou bahní v petržalských či klokočinských sídlisk, nepostavím sa zaň... P.S.: Kostelného metaforické vsuvky sa veľmi hodia. ()

Makky

Stupidita vládne svetom (aj Blavou), ale len do takej miery, aká je skutočnosť. Pôsobilo to celkom reálne a to je treba vyzdvihnúť. Hoci boli polovičný obsah dialógov len vulgarizmy, nič nebolo neprirodzené. Kamera, herecké výkony, dialógy... atď. sú otrasné, no Bratislava nenudila a hlavne Batthyany vyložene bavil. Evidentne si rolu užíval. Prečo potom podpriemerné hodnotenie? Pretože inak je tento film sračka, bez akejkoľvek výpovednej hodnoty. Zbytočná záležitosť! ()

slunicko2

Depka z Bratislavy aneb Neboj sa Stanka, si stále rovnako tučná a vôbec nie si pekná. 1) Asi bude vhodné se úvodem zmínit o tom, že ve filmu je vše v souladu - příběh, režie, kamera, lokace, rapování - zapadá to do sebe a vytváří kompaktní celek. 22letý Jakub Kroner se ve svém debutu pokusil o generační lokálně zakotvenou výpověď - netuším, zdali úspěšně nebo neúspěšně. 2) Podobný slovník jsem naposledny slyšel od svých spolutrpitelů během základní vojenské služby...pár let to už bude. Dialogy se místy pohybují na hranici srozumitelnosti. 3) Text distributora je jako obvykle úplně mimo. 4) Petržalku jsem při svých častých pobytech v Bratislavě nikdy nenavštívil...a tuším, že to tak i zůstane. 5) Stručně řečeno - nelíbí se mi, co film představuje, život, jaký předvádí, ani jak to činí. ()

corona

Ak toto mal byť slovenský pokus o Tarantina alebo Ritchieho, tak nevyšiel. Sama som doteraz netušila, aká som na Batthyanyho a jeho verbálny prejav alergická a že niekedy poviem, že jediným svetlým bodom filmu bola Zuza Fialová. Tým mladým, "nádejným" slovenským hercom (Nemtuda a spol.)asi na chuť nikdy neprídem. ()

rastlinka

Na slovenské pomery je to "trošku" nereálne, to vidí snáď každý (mala som pocit, akoby miestami hovorili o Bronxe a nie o BA). Nič veľké som od filmu nečakala a ani sa mi nič pozoruhodné nedostalo, no totálny prepadák to určite nie je. Najsvetlejším bodom bola pre mňa jednoznačne Zuza Fialka, na ktorej som sa narehotala ako malá - čo slovo, to perla:) ()

d-fens

snaha urobiť z provinčného 400 tisícového mesta metropolu... použitím "násťročnej optiky" sa dá aj z Petržalky urobiť Detroit alebo Bronx.... proste, aj v Bratislave žijú ťažkí frajeri, aj Bratislava má hip-hop, drogy, násilie, ufrflaných taxikárov, dotieravých fízlov, párty do noci, neviazaný sex, chlast, prachy, sprostý slovník, homosexuálov, aj v Bratislave je život "popiči tvrdý" - proste, aj Bratislava žije duchom modernej doby! Teda, aspoň autor si tú dobu tak zadefinoval. :) Bratislavafilm je vlastne ako taká pubertálna vyrážka - veľmi "reálna", plná hnisu, nepríjemná pre jej nositeľa, no prestáva byť "dramatickou" realitou s postupne odžitými rokmi a znižujúcou sa hladinou hormónov .... Človek sa proste časom prirodzene začne zaujímať o inšie veci, ako je vytláčanie jebákov - to, čo niekedy považoval za "strašnú realitu", upadne časom do zabudnutia ()

kaposlav

Od našich filmov nič extra nečakam, ale kameraman by mal niečo robiť s tým parkinsonom. Jedna hviezdička za reálne vykreslenie dnešného magorizmu inač zbytok stoji za velké hovno s prepáčenim! Je smutné, že krajina s 5,5 milionmi obyvatelov nedokáže natočiť ani priemerny film. Úroveň filmu ako z Hornej Dolnej amatérskych študentov. Podla mňa tento film by ma uspokojil len keby som taky istý ako postavi, ktoré tam vykresluju čiže magor na drogach respektíve labilny degeš plny testosteronu. Je mi lúto ludí čo dali peniaze za túto sračku made in slovakia a vytrpeli si to v kine ()

Martin741

Preplacana amatercina, demencia, snaha za kazdu cenu zaujat. To je Bratislavafilm. Film sa berie smrtelne vazne, co je dalsie negativum. No katastrofa jak sa patri za 5 % ()

boblig

Jednu hvězdu si film zaslouží za ten nechtěný humor. :-) Po umělecké stránce je hodnotnější "ta dojebaná" Kněžna Libuše, jak by řekli hrdinové filmu ... ()

metal.storm odpad!

Na piču jak celá Bratislava. Ešte k tomu strih ako v jednom nemenovanom českom filme, len do pozadia nespievkal Rymus ale nejaký iný slovenský "umelec". Namiesto zvelebovania slovenska pome natočiť "dokument" so slovenskými "celebritami" o tom, akí sme kokoti, že nevieme ani film natočiť. A čím viac sa snažili spraviť realistický scenár, tým to bolo celé horšie. Je mi zle z toho. Ale v jednej veci mal scenár peavdu: "všecko je to len o peňázoch"... ()

ivet.ka

Zase tak špatné to není, jak by se ze zdejších rozhořčených reakcí mohlo zdát. Docela se mi líbila dokumentární kamera, mafiánská zápletka byla celkově dost přehnaná, ale pořád je to fikční film, který toho snese hodně. Vlaková historka o "vesnickém lojzovi", co jede do velkoměsta byla příjemně nablble milá a na pozadí vlakového vyprávění odehrávající se řež v krutém velkoměstě, působila dost komicky - ale ne škodolibě. Něco o tom, že je život na sídlišti mezi betony a na periferii dost krutý jsem už slyšela v písničkách PSH - no a tady ta nadsázka funguje dost podobně. Trochu "lízlý" Pulp Fiction ve slovenském duchu. Ale režisér filmu rozhodně není bez nápadu, ale tenhle námět je prostě až moc šílený. Jinak technicky skoro nic nevytýkám. ()

tom88

Takýto srák sa u nás natočí a ešte ho šupnú aj do kín. Hanbím sa ak to videl hocikto v zahraničí a myslím tým aj v susednom Česku. 15% ()

Triple H

Slovenský pokus o mozaiku nevyšiel. Film nemá hlavu ani pätu - len začne, beží a skončí bez akéhokoľvek rozlúsknutia ktorejkoľvek z dejových liniek. Z tých najlepšie vypáli tínedžerský milostný trojuholník, ktorý pôsobí celkom prirodzene a adekvátne. Ostatné - taxikár je nuda o hovne, Batthyany svojím banánovským výkonom úplne mimo misu a pobavil ma vulgárny Króner. Film v podstate veľa konfliktov len načrtne a nič s nimi ďalej nerobí. No a úvod, aj záver s naivným mladým východniarom čo ide plný nádeje do veľkého mesta je ako zlý vtip - tieto snahy urobiť z Bratislavy nejaké cool, drsné, nekompromisné mesto kde musíš byť kámo v strehu sú trápne (a to som rodený Petržalčan). Čiže pokus sa cení, ale nevyšlo to. ()

Motinski odpad!

Viem že ide o nízkorozpočtovku, ale neviem najsť ani jednu vec ktorú by som pochválil. Otrasná kamera divákovi znechutí takmer celý film. Vulgarizmy pôsobia moc zbytočne ( a to som fanúšik South Parku a počúvam rap ) a aj keď chápem že tým chceli ukázať obraz reality, nesadlo to sem. Nechcem byť moc kritický ale všetci herci mi prišli strašne slabí. Ani jeden ma nepresvedčil a zdá sa mi akoby sa na svoju rolu pripravovali tak 30 minút. Neveril som im ani jednu vetu čo povedali, ani jedno gesto čo spravili, proste nič. Scenár sa tvári zaujímavo, hlavne prepojením jednotlivých dejových línií, no absolútne diváka nestrhne a vyzerá to strašne prvoplánovo a na silu tvrďácky. Jakub Kroner sa veľmi snaží priniesť na Slovensko niečo nové a strašne mu prajem, no toto nemožno brať ako seriózny projekt. Pobehovanie s kamerou v ruke po rôznych lokalitách Bratislavy bez náznaku nápadu neurobí divákovi žiadny zážitok. Snažím sa veľmi rýchlo zabudnúť že som to vôbec videl. ()

ecceHOMMO

Bratislava....bez koruny vo vačku...pre chudákov nič. Pseudomafiáni hor sa do ulíc.....Konečne slovenské dielko, na ktorom sa dá i zasmiať a ktoré kašle na svet ľudí s ružovými okuliarmi......( Vzhľadom na povahu filmu: Nevhodné pre deti!....samozrejme iné je to keď ide o deti ulice.....:O))) ()

Gothar

Triple H to zhrnul veľmi pekne. Pripadá mi to ako akýsi pokus o Pulp Fiction, no tu bohužiaľ prelínanie rôznych príbehov nefunguje a film končí bez poriadnej pointy. Celé to zhadzuje úvod a záver s Kostelným, ktorý tam vôbec nemusel byť. A aj tak mi to pripadalo ako silené štylizovanie Bratislavy do pozície slovenského Bronxu, kde neznalí chodia ako do raja. Na druhej strane som ale rád, že sa u nás konečne podarilo natočiť aj niečo iné ako pokus o komédiu. Ale celkovo som bol sklamaný, chcelo by to prepracovať scenár, zbaviť sa napríklad Banánovej línie a viac rozvinúť tie ďalšie. 2/5 ()

marvan

Jednoznačně největší utrpení na letošním Febiofestu. Tvůrci se prý snažili udělat film pro mladé. Pubertálně namachrovaná póza, která se snaží udělat z lokálního buranství démonické tragično alà Bronx. Formálně to vypadá jako homevideo, prokládané klipově bezduchým obrazovým balastem v rytmu hiphopu. Oproti těmhle velmi slabým momentům bylo ale ve filmu i několik geniálních scének, především ty kde figuroval Mafián a jeho dilinkoidní žena. Být celý film v tomhle duchu, byla by to pětihvězdičková satira. ()

tere.z

„Film, ktorý sa na nič nehrá.“ zní slogan. Tak můžu říct, že tento film si hraje na úplně všechno. Na drsnou výpověď z bratislavského sídliště, na přirozené herecké výkony, na realistickou kameru, na parádní hláškovitou zábavu a pořádný vhled do problematiky v jednom, na cool film. Nic z toho se bohužel nekoná. Za snahu a pár jakž takž vtipných scén jedna hvězdička. ()