poster

Jasná hvězda

 • Česko

  Bright Star

 • Česko

  Hvězdo zářivá

 • Velká Británie

  Bright Star

 • Francie

  Bright Star

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie / Austrálie / Francie, 2009, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sinecod
  ***

  Z tohohle námětu šlo udělat takový film aby moje srdce plesalo aby se mi oči zalévaly slzami a já se nechtěla hýbat abych tu krásnou atmosféru, která mě obklopila nezrušila. No a nestalo se. Mohla to být vizuální, poetická dechberoucí podívaná na lásku dvou lidí, kteří se milují a milují se opravdově. A ta láska tam byla a dokonce byla opravdová, ale nebylo to dechberoucí ani poetické. Jen občas. Mrzí mě to. Taky opravdově..(13.11.2010)

 • Ant
  *****

  Film o velké Keatsově múze pracuje s procítěným scénářem, malebnou kamerou, krásnou hudbou a především strhujícími hereckými výkony. Vztah Keatse a Fanny je zobrazen velmi něžně a intimně. Dost riskantní krok na dnešní dobu. Ben Whishaw recituje Keatsovy básně s takovým klidem i zanícením, že byste ho mohli poslouchat hodiny. A Abbie Cornish předvádí doslova oscarový výkon. Jane Campion dokázala na dnešní poměry vytvořit netradiční, poetický a neskutečně podmanivý film.(13.1.2010)

 • dezorz
  ***

  len kvoli ´pianu´na keatsa nemas, pani sampionova.(14.9.2012)

 • JANARYBA
  ***

  Nádherný úvodní obraz s detailem jehly a látky, podbarvený krásnou hudbou. Na můj vkus celkově dost unylé, přestože krom oné nešťastné lásky a nelítostného souboje kamaráda básníka a jeho vyvolené, se nic nedělo, přesto mi chybělo vysvětlení některých reálií (např. proč najednou bydleli všichni ve stejném domě a zase najednou tam básník bydlet nemohl, pak padl do záhonu a zase tam bydlet mohl).... Básníkův hrob v Římě má zajímavý nápis ZDE LEŽÍ TEN, JEHOŽ JMÉNO BYLO NAPSÁNO NA VODU.(6.2.2010)

 • Sofia
  ***

  Ani Keatsovy verše tomu nedodaly punc romantiky. Celý film byl plný patosu a prázdných slov, zrození jejich lásky se mi zdálo hodně neuvěřitelné. Nadprůměrné byly v podstatě jen scény s motýly, Fannyiny oděvní kreace a záběry na rozkvetlou zahradu.(15.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace