Jasná hvězda

Hvězdo zářivá

• Francie

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie / Austrálie / Francie, 2009, 119 min

Nejlepší film Jane Campionové. Láska ve své nejčistší podobě. ___ Nejspíš jsem chytla Edovu nemoc, ale Abbie Cornish je prostě nádherná.(6.2.2010)

Těžko vzdorovat osudu...... Imprese levandulových květů, Vermeerovo okno s prostupujícím světlem, strniště na smutkem poznamenané tváři a TOLIK ODHODLÁNÍ. Čas, který ani okamžiky zachycené v básních nezastaví. Čas, který je štětcem přenesen na plátno a vypráví ve změti barev, slov a tónů o věcech, jež se nás dotýkají, dotýkaly se a snad ještě chvíli budou dotýkat. Protože TYTO Věci jsou lidské a trvalé. Trvalé - jako hloupost, nenávist, žárlivost a strach. Trvalé - jako naše ješitnost a citová nestálost. Můžeme si jen klást otázku proč. Proč jsou někteří na výsluní a druzí si proplétají prsty se stínem svých dřívějších skutků. Proč má osud některé raději. Proč je těch opravdu PRAVÝCH Věcí tak málo...... Těžko vzdorovat osudu.(4.5.2010)

Rozpočet $8,5miliónaTržby USA $4,444,637Tržby Celosvetovo $12,000,000(11.3.2010)

Nemám sice ráda filmy z této éry zdvořilý Británie, ale asi jako každej mám ráda lásku a mám ráda básně. Ale radši si básně čtu a mučivej bolehlav v kocovině citů prožívám na vlastní kůži, než abych sledovala, jak to na obrazovce dělají druzí. Leč Ben i Abbie i tesařka Campion - čepec dolů.(29.3.2013)

Křehký příběh lásky Johna Keatse, velkého básníka, oceněného až po jeho smrti a dívky od vedle. Už jen za tu kameru a překrásné záběry si zaslouží vysoké hodnocení.(7.3.2010)