Jasná hvězda

Hvězdo zářivá

• Francie

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie / Austrálie / Francie, 2009, 119 min

Uhrančivý vizuál a krásná hudba bohužel nestačí, když ve filmu chybí chemie. Postavy jsou zde většinou zoufale dvojrozměrné, mdlé až iritující - dva silné okamžiky mi tak paradoxně nezprostředkoval ústřední pár, ale extrovertní Charles Brown, který zde vlastně jako jediný měl co hrát. Přes všechny výtky a kulhavé tempo jsem se ale v závěru překvapivě, nechlapsky dojal, takže v poslední chvíli zvedám hodnocení na silnou trojku. Mohlo to být ale mnohem, mnohem lepší.(16.3.2014)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2009 - nominácia na 1. cenu(17.9.2014)

• magnolia

viděla jsem jenom půlku, dál jsem to nezvládla. proč? protože příšerná hlavní herečka + dost divná (do děje nevtahující) režie + nuda nuda nuda.(27.10.2011)

• Payushka

Jak je mozne, ze jedny z nejvroucnejsich, nejromantictejsich versu plnych lasky jde pretvorit v chladny film bez "kouska citu"? Fail.(11.3.2011)

len kvoli ´pianu´na keatsa nemas, pani sampionova.(14.9.2012)

• - Ve filmu byly použity básně Johna Keatse, konkrétně „Endymion“ z roku 1817, „Předvečer svaté Anežky“ z roku 1819, „Óda na slavíka“ z roku 1819, „La Belle Dame Sans Merci“ z roku 1819, „When I Have Fears That I May Cease to Be“ z roku 1818) a „Bright Star“ z roku 1819. (Avalon820)

• - Abbie Cornish byla první herečkou, která se konkurzu na hlavní roli účastnila. Musela si však počkat celý měsíc, než se dozvěděla, že roli skutečně získala. (Avalon820)

• - Jméno kocoura, který se ve filmu objevuje, je stejné jako ve skutečnosti. Jmenuje se Topper. (avitakova)