Poměrně známý zahraniční pořad dorazil v době krize i k nám. Budete svědky snahy mnoha podnikatelů získat peníze na své originální projekty. Investory se tentokrát stali již finančně zabezpečení podnikatelé. Pan Tomio Okamura ještě před pár lety prodával popcorn a colu v Tokiu, nyní k nám vozí japonské zákazníky. Dalším příkladem je paní Dana Bérová, která se starala o majetek šlechtice Schwarzenberga. Každý se může přihlásit a pokusit se získat peníze na nové projekty, a televizní divák je svědkem, jak se bude žadatelům dařit. (RadimFišer)

mudvayner

Naprostá kopie anglického originálu Dragon's Den, který BBC vysílá již osmou sezónu. Pořad se v různých obměnách vysílá asi ve 20 zemích po celém světě, tudíž je to formát celkem známý a bylo jen otázkou času, kdy se odhodlá některá z našich televizí. Zhostila se toho překvapivě ČT a nenechala nic náhodě - zkopírovala pořad do posledního detailu. Prostředí, složení investorů, scénář, kamera, střih, moderátor, hudba - to vše jako přes kopírák. Ale určitě to není na škodu, Den D je především o investorech a ty ČT vybrala velmi dobře. Co tam chodí za lidi je spíše nastavené zrcadlo národu, jako v každé reality show. Ale nebojte, jinde to není lepší. Začátkem letošního roku se ČT pustila do třetí série a určitě to byl dobrý tah. Pořad je zábavný, má spád a je vidět, že když britský model funguje, není třeba na něm cokoli měnit. ()

vrata.zami

Já tenhle pořad zbožňuju. Sedět doma na gauči a: "Jóo, tohle řekni, ne teď sis řek moc peněz, nabídni jim víc procent pane bože, ježiš, ty tomu vůbec nerozumíš..." To bych mohl dělat furt a nikdy se mi to neomrzí. ()

Ceberus

Porota není žádná "caruso" soucitná, ale naopak "superstar" nekompromisní, což se cení. Zatímco některé projekty jsou uznáníhodné, jiné jsou vskutku "hvězdnopěchotní". Jako programátora mě nejvíce rozesmál projekt vyhledávače lepšího než Google (snad prý o 30% rychlejšího či co). ()

bond77

Je velmi zajímavé sledovat, jaké pitomé projekty, někteří soutěžící přinesou.U některých dílů bych změnil žánr na komedie :). ()

Radim1.

Příjemná změna ve vysílání v ČR, originální, něco tomu ještě chybí, ale konečně někdo dostal dobrý nápad :). ()

Smerfetka88

Velmi povedený nápad (i když ne náš původní). Oceňuju složení erudované a hlavně neokoukané poroty a odvahu mnohých účastníků. Některé nápady mě pobavily, jiné zaujaly, ale málokdy jsem se nudila. Příjemná změna na našich obrazovkách. ()

DadysGirl

Skvělý nápad, občas žasnu (v dobrém i špatném) co lidi vymyslí a jak se prezentují... Ale není to takový hit, abych byla pravidelným divákem... ()

topi80

Konfrontace všelijakých zajímavých nápadů, vynálezů i bizarností se světem podnikatelských plánů a čísel. Na rozdíl od jiných diskutujících bych si netroufl účastníky pořadu nazvat exoty, byli to šikovní a vynalézaví lidé, ale právě tento pořad ukázal všem, kdo by chtěli na podnikání pohlížet trochu naivně, že nápad nestačí a že to další přemýšlení a plánování, jak se prosadit, je tou podstatně náročnější (ale o to důležitější) částí podnikatelského plánu. Symbolem toho všeho je pro mě věta, kterou často používal Tomio Okamura: "A teď se pojďme bavit o číslech." ()

LuNaj

Pořad podobného ražení tady chyběl. Už mám dost těch rádoby reality show, i když věřím, že pro lidi, kteří se chtějí před tv takříkajíc "odreagovat" je BigBrother a spol. to pravé ořechové. Den D je pro změnu pořad pro mě. ()

macetoma

Ze začátku zajímavé, pak už moc ne. Okoukalo se to jako všechno. A drazí investoři, jsou spíš drzí. Sami jsou již v balíku, ale jde jim stále jen o vlastní prachy než o podporu některých slibně vypadajících projektů. Za pár set tisíc korun požadují inovativní nápady (které sami již nemají), vysoký podíl na zisku, rychlou návratnost peněz a zajištění know-how průmyslovým patentem. Dávám jen 2 hvězdy, je to sice zábava, ale lidi co tam jsou nemají šanci uspět a to je chyba. ()

Romeroo

Velmi kvalitní pořad, který se zaujetím sleduji...je zajímavé sledovat s čím jsou ochotni lidé podnikat a ještě zajímavější jsou zkušenosti investorů, kteří mají neuvěřitelný čich na dobré podnikatelské záměry. 4* ()

yaqwsx

První série byla naproto bezkonkurenční. Konečně inteligentní a často velice zábavná, leckdy poučná reality show. Navíc jí nelze upřít velice sympatickou stylizaci do prostor staré továrny. S postupem sérií mi sice přijde, že kvalita lehce klesá, ale to může být pouze můj dojem. ()

ab.dul

Je jasné, že si investoři na nic nehrají. Nechodí kolem horké kaše, chtejí fakta. Z očí jim srší touha po dalších milionech, které jim mohou nově začínající podnikatelé přinést. Lidé, co jdou do této reality show, mají nelehký úkol přesvědčit a svým nápadem nadchnout třeba i jednoho investora. Co je na některých investorech nepříjemné a velmi nesympatické? Arogance, která stoupá s přibývajícím kontem, ale tím nechci osočovat všechny. Já vím, jde přece o jejich peníze, hodlají je poskytnout. Investoři poznají člověka tápajícího v tom či onom a my můžeme sledovat plný ranec reakcí, gradující s každou další otázkou. Pustí se do už tak nervózního, finančně nepřipraveného "vynálezce" a udělají z něj prostě a jednoduše blbce. Možná i to je jeden z úspěchů pořadu, kdy diváci čekají, do koho se zrovna v daném díle pustí a nenechají ho vydechnout, zahltí ho záludnými otázkami a ne každý dokáže rychle a správně reagovat. ()