Odsun

Scénář:

Rose Bosch

Kamera:

David Ungaro

Jean Reno, Mélanie Laurent, Gad Elmaleh, Raphaëlle Agogué, Hugo Leverdez, Oliver Cywie, Sylvie Testud, Anne Brochet, Denis Ménochet, Roland Copé (více)

6. června 1942 vstupuje v platnost nové nařízení francouzské vlády namířené proti židovskému obyvatelstvu. Jedenáctiletý Joseph Weismann proto odchází do školy se žlutou hvězdou na hrudi. Přesto žijí Weismannovi v přesvědčení, že mají stále důvody k radosti. Ale jen do úsvitu dne 16. července 1942, kdy do bytu vtrhnou muži v černých uniformách. Budí celou Josephovu rodinu a ženou je do autobusu… Po největší razii v dějinách lidstva, která proběhla pod taktovkou francouzské policie, se v pařížské cyklistické aréně tísní na třináct tisíc Židů. Pět dní bez vody, bez jídla a bez zdravotní péče. Dr. Sheinbaum (Jean Reno) internovaný spolu s ostatními dělá, co může. Intenzita rasismu šířeného zdejší kolaborantskou vládou hluboce zasahuje mimo jiné také sestru Červeného kříže Anette Monod (Melanie Laurent). (oficiální text distributora)

Bigwave

Velmi zajímavý film týkající se židovské otázky. Na mě udělal dojem jiným pohled na tuto událost. Nový vítr pro filmy zabývající se historickými fakty. ()

Pitryx

Několik emotivních scén se filmu upřít nedá, ale ty k tomuto subžánru jaksi patří. Děj je zbytečně rozvláčný a útěk naivní. Ten lágr asi moc hlídán nebyl že? Ani Jean Reno filmu nepomohl, ale nebyl mu dán prostor. Průměrný snímek, nic zvláštního. 29072011 11518/12046 ()

Bigfuckman

Velice sylně emotivně natočeno. U posledniho odsunu jsem se neubránil slzám. Proč?? Zapůsobilo to na mě silněji než Lidice. ()

kubilov

Z počátku velmi sympatický a dobře se vyvíjející příběh o holocaustu, zde konkrétně v Paříži. Za největší plus považuji velmi nadprůměrnou výpravu, která neuspěla pouze výběrem shromažďovacího táboru, který působil poněkud bezkrevně, naopak se mi velmi líbily scény z pařížského velodromu plného židů, to byl opravdu silný pohled. S překlenutím do druhé poloviny však film ztratil svůj půvab a nenucené emoce a nahradil je zabředlý a utahaný děj spolu s nepříliš šťastně zfilmovaným koncem. Tím, co však Odsun dělá filmem nevšedním je skvělé herectví Mélanie Laurent a téměř karikaturisticky ztvárněný Hitler. Na nejlepší filmy ve svém žánru to nestačí, ale alespoň pro vzdělávací účely by se mohl hodit. ()

backi

Nič nové pod slnkom, oči zostali suché, napriek tomu príjemný zážitok z bravúrne zvládnutých detských úloh. ()

VanillaIce

Promarněná šance. Víceméně. Prostě se nezbavíte pocitu, že to mohlo jít lépe. Vyšší hodnocení je za Rena, Laurent, ale hlavně za dvojčata Di Concerto- ta byla prostě skvělá! ()

wocicko

NUDA! Ani "silné" téma, ani Jean Reno - i když se snaží - tohle nezachrání. Zvlástní záporné hvězdičky jsou za obsazení Hitlera a Himmlera : vůbec si nejsou podobní. Tak když nevím, jak historickou postavu udělat, tak to radši vynechám, stejně ty scény nybyl nic než "dojákování"... Moc se těším na dobu, kdy špatné provedení nebude zachraňovat tzv. silné téma, je to čiré pokrytectví a laciné vydělávání na lidském utrpení. ()

xpaja

První půlka filmu je opravdu velmi rozvláčná a nezáživná. Od Velodromu film získává na silných momentech a posouvá se rychleji dopředu. Zpracování celku je průměrné. Konzistenci filmu nabourávají zcela zbytečné scény s Hitlerem. Kvalitu ponižuje i občas výrazný patos a spasitelské snahy M. Laurent, které chvílemi působí až křečovitě. Výkony dětských herců, M. Laurent i J. Rena byly opravdu výborné, slabší scénář ale zamaskovat nedokázali. Dávám ---== 70% ==--- . ()

Cerebrum

Mrazivá reflexe temné skvrny na trikolóře - vichystická kolaborace. Dvouhodinová stopáž a pomalé tempo snímku neuškodily, naopak. Vznikl tak důstojný filmový památník obětem holocaustu. ()

t.b.kat

Ten film je jedna dlouhá přehraná nuda s průměrnými hereckými výkony, film je křečovitý, herci toporní. Také jsem nějak měl dojem, že se tu neukazuje ona brutalita francouzských kolaborantů a z filmu jsem si vzal to, že se spíše podíl francouzů na genocidě židů v uvozovkách ve filmu "zlehčuje" a někdy i omlouvá (na jednu stranu četník tyranizuje na druhou stranu pak smutně přebírá květiny od židovského dítěte).Film snad krom jedné scény nevzbudil ve mě žádné pocity. Možná na špatném hodnocení filmu měl vliv naprosto mizerný český dabing. 2-3* ()

jopal

Najviac mi to tam kazil asi ten "Hitler". Pozerajuc s myslienkou ze sa to skutocene stalo, mam z toho "vacsi" zazitok, ale na druhej strane za mojej mladosti nas v skole krmili inymi scenami, takze som bol pripraveny. Ale deti hrali super. 01.2011 ()

kenvello11

Snímky ako tento, s takou témou ako je druhá svetová vojna, ktoré sú podľa skutočnej udalosti, sa mi veľmi ľúbia. A ešte keď k tomu pridáte perfektné spracovanie...klobúk dole. ()

Ace.A.T.L.

Snaha přiblížit se Schinflerovu seznamu byla očividná. Ale zpracováním se to už tolik nepodařilo. Ne, že by film neměl svoje kouzlo a sílu, ale neporovnávat se Spielbergovým veledílem, prosím. Dívejte se na film jako na samostatnej projekt a oceníte to v celý svý kráse. Párkrát jsem se i drobet nudil, ale po chvíli mi to vynahradilo zase další povzbuzení. Má to svoje pro i proti. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

laurence

Nepodařilo se dostat emoce do zajímavého hávu tak, aby se divák nekoukal na hodinky, kdy že už ta smutná událost skončí. ()

Depardieu jako ruský černokněžník?

Depardieu jako ruský černokněžník?

24.05.2010

Grigorij Jefimovič Rasputin, šílený mnich, léčitel, mystik, či podle některých hříšník a čaroděj, který zaprodal duši Ďáblu. Fascinující postava ruské historie se dočkala už mnoha filmových ztvárnění… (více)