Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

ywo666

Druhý Scott za druhý deň. A druhý krát s Washingtonom. Druhý krát vo vozni. Akurát sa presunuli z metra na povrch. Už dlho som nevidel akčný film kde sa nestrieľa po ľuďoch, nikto nikoho nezmláti a vlastne neexistuje ani žiaden badf guy ktoré ho by bolo treba dostať. Napriek tomu spokojnoť. Zo začiatku celkom slabé, ale postupne to vygraduje. Akurát pár scén z konca si mohli odpustiť. Celkovo mám pocit, že Scott je proste záruka slušného filmu. ()

majxik

Docela zajímavé jak se dá adrenalinová akce vměstnat do poměrně komorního prostředí (celý film se vlastně odehrává na vlakové trati). Tato komornost ale filmu neubírá nic z kvality, ale pouze zlepšuje pocit z akčnosti. ()

uiu

Film, u kterého budete napnutí jako kšandy a sotva budete dýchat. Adrenalin nekoluje v žilách hlavních hrdinů, ale i divákovi. Je na nás sypána akce a zvraty a to v logickém směru (což v tomto typu filmů často nebývá). Denzel dokazuje, že nepatří do starého železa a Chris Pine si nejspíš otevřel vrátka do akčních filmů. ()

Phietros

Když opomenu to, že ten vlak mohli zastavit už na začátku, ale to by nebylo zas o čem natáčet, tak jsem se docela dobře bavil. Děj byl svižný, a oproti Únosu vlaku 1 2 3 kde mi vůbec Denzel W. nesedl, tady opět zazářil. Na začátku se blýskne jeden strojvůdce( z Jmenuji se Earl) co vystoupí z vlaku, aby přehodil kolej jenže vlak mu ujede :-d . Pak je to celé o tom, že se několika tunový vlak ještě ke všemu s pár vagony chemikálií řídí směrem na městečko a všichni se snaží ho všemožně zastavit. Jednoduchý děj, nepříliš akce, ale za to učiná a fungující jízda, která Vás usadí do křesla. ()

venison

Splaší se vlak s nebezpečnym nákladem a jede na nicnetušící mětečko plné nevinných lidí - trošku kýč a trošku brak, ale to nemění nic na tom, že z celého příběhu stříkají hektolitry napětí.. V hlavní roli ostříleného mašinfíry máme skvělého Denzel Washington, který nám zraje jako víno.. Chris Pine svou roli vykuleného a trošku lajdáckého zelenáče také podal skvěle.. Moc se mi líbilo, že ve filmu ukázali opravdu velkou škálu „chyb lidského fakturu“ :-) ()

Chris Masters

Jak znám Tonyho Scotta a Posledního skauta, těšil jsem se na příjemný akční film s krví, s chlapáckými kecy atd.Místo toho jsem sledoval adrenalinovou vyjíždku vlakem.Nebylo to špatné, ale akčním filmem bych to nenazýval. ()

tnp101

Zatím poslední Tonyho počin se mi trefil do chuti. Zbožňuji mašinky i přímočaré oldschoolové akčňáky s minimem digitálních efektů, a ačkoli nejde ani náhodou o bezchybnou záležitost, pocity při opětovném pomyšlení na jakoukoli scénu zahrnující vlak(y) mě nutí filmu lehce nadržovat. Inspirace skutečnými událostmi je opravdu jen inspirací, Tonda si tu realitu samozřejmě překroutil a akčním scénám přidal na adrenalinu. Jeho záliba ve zběsilém střídání různorodých filtrů se tu sice tolik neprojevuje, ale kamera je i tak pořádně „naspeedovaná“. S naprostou většinou klišé pak nemám žádný problém, až na ty zahrnující rodiny dvou ústředních postav. Obzvlášť manželku postavy ztvárněné Chrisem Pinem jsem v určitých momentech nemohl vystát, a to přitom skoro nic neříká. Na tyto i jiné charaktery se ve vypjatých akčních scénách zbytečně často prostřihává i ve chvílích, kdy by se kamera měla naplno věnovat ústřední dvojce. Ta je výborně sehraná a divák by si bez potíží vystačil pouze a jen s ní. „Unstoppable“ lze snadno zkritizovat, avšak jak jsem psal, vláčky já moc rád a filmů z prostředí železnice vzniká minimum, takže 80%. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Technicky dokonalý obrazový přepis s „kino-poměrem“ stran 2,40:1 se pyšní výtečnou ostrostí i drobnokresbou za doprovodu hrubšího, ale na pohled příjemně rovnoměrného zrna, což je jeden z aspektů Tony vizuálu. Jak jsem již psal v komentáři na film, nejde o tak šílenou podívanou jako třeba „Muž v ohni“, ale kamera se téměř nezastaví a často stříhá a zoomuje, ta dokonalá ostrost tudíž není všudypřítomná, avšak aby to člověk zaregistroval, musel by se filmem posouvat po jednotlivých filmových políčcích. Další vlastností vizuálu je vysoký kontrast a líbivě syté barvičky. Podívaná to není nejrealističtější, ale vzhledem k tomu, že je přepis podává s naprostým přehledem, pleťovky jsou přirozené a nic není vyloženě přepálené. V souladu s kontrastním vizuálem nemám připomínky ani na podání černé, či kresbu ve stínech. Přepis se zkrátka drží tvůrčího záměru a film vypadá zatraceně dobře. Originální anglický zvuk je na tom stejně. Není divu, že byl snímek v této kategorii nominován na Oscara, DTS-HD 5.1 MASTER stopa totiž ohromuje skoro ve všech myslitelných aspektech a nejvíce pak způsobem, jakým reprodukuje sílu mohutných kolosů. Velkou zásluhu na tom má agresivní práce se subwooferem, ale také detaily, kde se mixovalo například za použití různorodého zvířecího řevu a podobně. Zaručená je i prostorovost a to hlavně díky charakteru filmu v kombinaci se způsobem natočení. Díky častým střihům, poletujícím vrtulníkům a jiným ruchům se napříč kanály neustále něco děje. Dialogy jsou pak také bezproblémové, jen se občas zdají lehce utlumené. Česká stopa v DD 5.1 je na tom zvukově také výborně a dabing lze označit za neurážející průměr. Bonusy odstartujeme audio-komentářem Tonyho Scotta, který se drží kvalitativního standardu většiny solidních stop s velkým množstvím technických řečí, ale i historek ze zákulisí. Pokračujeme více jak hodinou regulérních video-bonusů. Nejdříve tu máme zajímavý 30 minutový „making of…“ dokument, který benefituje především z faktu, že se natáčelo výhradně v reálu. Čekají nás tu především pohledy na technickou stránku věci (od natáčení jednotlivých scén, po ukázku úpravy vlaků, kterých bylo mnohonásobně více, než se na první pohled zdá) a kromě toho ukazuje, jak je takové natáčení složité z pohledu logistiky. Následuje 10 minutový pohled na tvorbu scény s vykolejením vlaku, jež kromě rozboru samotného vykolejení nabízí také bližší pohled na úpravu vlaku (resp. snížení jeho váhy), která předcházela. Dále nás čeká 14 minutový filmeček o akčních scénách vyžadujících kaskadérského ducha - nepovedený sestup z vrtulníku, poškození vagonu s obilím, Denzel běhající po vagonech a skok na bok mašiny z jedoucího auta, což byl mimochodem kousek, který vykonával kaskadér bez jakékoli ochrany. Následuje velmi příjemná 14 minutová konverzace režiséra a herců v hlavních rolích, kde například Tony přiznává, že se při žádném jiném natáčení tolik nebál o zdraví herců a bonusovou nabídku zakončujeme trailerem. Přídavné materiály jsou prezentovány v HD a vybaveny českými titulky (kromě audio-komentáře, u něhož nenajdeme ani anglické). Audiovizuálně jde o téměř referenční titul se slušnou bonusovou nabídkou. Sice slabších, ale i tak 80%. () (méně) (více)

noriaki

Takhle dynamicky a přitom civilně to mohl natočit snad jen Tony Scott. Unstoppable je vtahující thriller se silnými postavami, lehce předvídatelným dějem a stále stupňovaným napětím. Díky kouzlům režiséra vypadá lépe než by asi měl a díky s citem použitým trikům vypadá akce hmatatelně a těžkotonážně. To neplatí pro scénu na chatrném viaduktu, která bohužel páchne hollywoodskou fyzikou a nepovedeným CGI. ()

drake31

Nervydrásajúci snímok, ktorý sa nezastaviteľne mihá na obrazovke a ani si človek neuvedomí a už je koniec. Tony Scott sa opäť vrátil k vláčikom, a tentoraz to dopadlo o čosi lepšie ako Pelham ale chýbal mi tu jeden element ktorý mám na jeho filmoch rád ... strihy, filtre a podobné veci ktoré robia jeho filmy nezabudnuteľné, proste tá hravosť, ta efektnosť jednotlivých záberov, ktoré predchádzajúce filmy mali a tu to bolo len v malom množstve. Príbeh ktorý je na motívy skutočných udalostí sa len ťažko hodnotí, pretože všetky podobné filmy väčšinou končia happyendom, a samozrejme je to pre ľudí veľké klišé a píšu potom sra.ky na úkor toho ale zjavne si neuvedomujú že to inak ani skončiť nemôže ... alebo sa mýlim ? Na tomto snímku ma potešilo okrem iného aj herecké osadenstvo a je na nich vidno že si túto rýchlu jazdu užívali, a hrali ako najlepšie mohli. Moje hodnotenie sú 4*, a o inom som ani počas sledovania nerozmýšľal, pretože ako som už písal, niečo mi v tom proste chýbalo a nemalo to takú potrebnú odozvu aby dom hodnotil plným počtom. ()

shantim

Ač se snímek potýká s mnoha logickými nedostatky, jeho tempo je opravdu vražedné a já u jeho sledování nejen že ani nedutal, ale napětím málem ani nedýchal. 75% hvězdiček ()

Jolinar

Spíše realistické, žádné hollywoodské kaskadérské kousky. Zpočátku vlažné, ale druhá půlka je pořádná jízda. ()

Trustme

Akční film o vlacích a železnici??? Film podle skutečné události v režii Tonyho Scotta. Ach... ano!!! Bože, ten režisér snad dokáže natočit poutavě i klišé. Akční film nemusí mít střelbu ze smrtononosných zbraní, pomstychtivé zloduchy či brutální masakr autobotů. Akce sama o sobě, tak, aby divák děj považoval za akční, může spočívat v kladení záběrů, které vytvoří dojem napětí, adrenalinu. Tonyho metoda je právě taková. Většinou nadroguje své střihače a ti pak při poslechu hudby od The Prodigy, film nastřihají. Tentokrát je ale vše takové plynule zakolejené a umírněně vagónově necukavé. Skoro jako v jeho režijních začátcích. Skoro. Už dlouho jsem se nepřistih u filmu, že po celou dobu sedím v předklonu a mám zvýšený tep. Tohle je adrenalinová jízda! Jeden z nejlepších filmů v rámci kameramanského mistrovství a střihu. Ty kamery jsou tu naprosto fenomenální. Jsou snad všude. Každý záběr je snímán v jiné poloze, výšce a dojem spádu, rychlosti, nebezpečí je dokonalý. Příběh o hrdinech žijících okolo nás, byť v americkém zveličení, je též moje oblíbená kategorie. Vlak nemusí ujet jen cestujícím, ale i strojvůdci a v parádní režii se při jeho dohnání zadýchá i divák. ()

Andreas83

Výborná podívaná natřískaná napětím a akcí , tempo si udržuje po celou dobu parádní a k závěru začne pořádně gradovat. Dobře vybraní herci se skvěle doplňují. ()

Krysa SPK

Po hodně dlouhé době klasický osmdesátko-devadesátkový akčňák se sympatickou dvojicí hrdinů, s vizuálně nabitou režií Tonyho Scotta a jedním hodně splašeným vlakem. ()

JohnSmith

Tony Scott dokáže zajímavě natočit i ujíždějící vlak. Zdá se, že po mašinkách v New Yorku přešel na poněkud větší mašinky. Film není o hercích, ale o režii a tu hodnotím velice kladně. Je fajn koukat při tom na Washingtona, ale i kdyby tam nebyl, tak by se nic zvláštního nestalo. Ne že by hrál špatně, ale ono není moc co hrát. ()

Mihail123

Ako keby som to už niekde videl. Prevarené, predvídateľné a klišoidné zároveň. Občas som sa pristihol ako si hryzem nechty, ale to je asi všetko. Tony Scott by mohol zmeniť svoje zabehnuté kolaje a naservírovať konečne niečo nové, neprevarené. ()

zdenny

Pan Tony Scott tohle umí. Z jinak tří nebo třiapůlhvězdičkového filmu umí vždy vymáčknout maximum. Je to jeden z těch filmů, které sice už nemusíte vidět znovu, který ale ve svém aktuálním průběhu umí zarazit diváka do sedačky. Některé scény vypadají tak skutečně, že působí polodokumentárním dojmem. Hudba, která je ve filmu užita, skvěle doprovází atmosféru napětí a celkové zvuky ve filmu jsou velice reálné. Denzel Washington je sám o sobě jistotou vysoké kvality. Takže go for it - vezte se ve vlaku a snažte se zastavit ten bez obsluhy a s vysoce toxickým nákladem. ()

Aven

Téměř dokonalý akčňák, snad jen ten přílišný happyend a klišovitý konec mi vadil, jinak thumbs up! ()

hroubek

Jesli něco umí Tony Scott jako nikdo tak jsou to akční filmy.Umí je udělat hloupé i inteligentní.K našemu štěstí už dlouho neudělal hloupý.Opravdu mě udělalo radost, že se na Nezastavitelnýho kouka moc dobře i v klidnější pasaží kde si dva chlápci jen povídají.Právě v těchle pasažích je síla celého filmu, protože diváka pomalu a trpělivě připravují na to co už tuší od chvíle co si pustil film, že se hlavní hrdinové v jednu chvíli rozhodnou udělat nesobecké gesto a postavý proti nepřízni osudu čelem neboli v tohle případě zadem.Po technické stránce je to slast pro oči i uči.Ani nevadí, že je filmu spoustu kliše a předvídatelný konec zvlášt, když je podán tak jak je.Jako má Ridley Crowea tak má Tony Washingtona, který se stává jeho dvorním hercem a je moc dobře vidět proč.Hodně mě potěšilo vidět Jamese Kirka jak neřídí Enterprise ale jen obyčejný vlak a znovu mě dokazuje, že velmi talentovaný.I přes velmi předvídatelný děj je to prvotřídní podívaná, která šlape jako hodinky. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)