Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Bohužel poslední snímek Tonyho Scotta a jak jinak, s Denzelem Washingtonem (třetí spolupráce po sobě), který se o centrum dění tentokrát podělil s Chrisem Pinem. Dějově tu máme nákladní vlak jedoucí v plné rychlosti bez strojvedoucího, což hrozí obrovskou katastrofou. Tony snímek natočil naprosto stejnými postupy jako předchozí remake ´Únos vlaku 1 2 3´ takže opět temný obrazový filtr, rychlý klipový střih, akční tempo, napětí, dobře napsaný scénář, ohromná energie, zoomy, rychlé střihy a samozřejmě na pořádný ´akčňák´ akční scény vzdorovací fyzické zákony a logiku. CGI efekty jsou samozřejmostí, avšak takřka nepostřehnutelné. Děj se plynule rozjede jak ten vlak a napětí si udržuje do poslední minuty. Nechybí ani emocionální stránka věci a ponuré politické rozhodování, ale to je pojaté jen na okraj. Příběh je zaměřen převážně na hlavní dvojici snažící se pro záchranu udělat takřka nemožné. Film patřící k popkornové zábavě, který umí uspokojit a přinést úžasný filmový zážitek. Jen to proboha nebrat celé vážně, jak bývá u mnohých diváků zvykem. ()

burton

Chjo, mám v poslední době docela štěstí na bijáky, který mě k smrti nuděj. Tenhle je jeden z nich. Prostě, od začátku víte, jak to dopadne a od začátku vás štve, jak to furt ty tvůrci okudrdlinkovávaj takovýma zvratama, jakože výhybka je vyhozená jinam...a tak. Soráč, já vim, že se to fakt stalo a že to byla slavná zástava rozzuřenýho vlaku, řítícího se bez idiotskýho strojvedoucího někam na město plný nevinnejch nicnetušících lidiček. ()

helloween93

Adrenalinová jízda Tonyho Scotta, která nabídne to, co divák očekává - dynamickou akci, klipovitý střih, ale nic navíc. Poslední Scottův režijní počin před smrtí v kinech nijak nezabodoval, ale řemeslně přesto šlo o kvalitní film. 3* ()

Evander

Silně nadprůměrný televizní film s výborným Denzelem Washingtonem v jedné z hlavních rolí. K dobru filmu přičítám inspiraci skutečnou událostí, sympatické některé postavy a happy end. Naopak mě vůbec nepotěšila kamera. Zejména díky vhodně zvolené stopáži příběh celkem rychle ubíhá a přibližně v poslední třetině začíná být i velmi napínavý. 68% ()

ZackSawyer

Mohlo to být dobré, téma mě vtáhlo do děje, ale neschopnost některých zúčastněných, především dotěrných novinářů, kteří vrtulníkem museli rušit spojení vysílačkou mezi Denzelem a Pinem při řešení nelehké situace je trestuhodná. Další klíčová chyba, která musí každého napadnout je, že se vlak dal stihnout zastavit jakýmkoliv jiným autem s korbou kdekoliv jinde na trati a hlavně mnohem dříve, než nabral takovou rychlost!!! Chyba lidského faktoru byla enormní a místní přičumovatelé v podobě rádoby samozvaných chytráckých šerifů a ředitelů drah mi taky lezli krkem. A jako uplně největší klišé, na které jsem čekal od samého počátku bylo... to je dlouhý příběh, máme před sebou dlouho cestu a v momentu nejvypjatějším si budeme povídat o svých bolístkách ve vztazích... To už bylo jaksi moc. Proto finální hodnocení srážím. ()

Skleni

Ach to klišé. Niet toho a trochu fádneho začiatku tak je tento film bez chyby. Inteligentné dialógy, veľmi rozumné narábanie s kamerou a vôbec rozum pána Scotta. To všetko v napínavom (aspoň miestami) balení s ružovou mašličkou. Ale to asi odpustíme, keďže je to nejaký ten novodobý hit v oblasti filmov. Taktiež mi vadil trochu Chris Pine v tomto filme. Nevedel som si ho spojiť s rušňovodičom :-). Ale určite sa tento film oplatí na nejaký ten večer. Neublíži a ani nepotrápi myseľ. 79% ()

Torgal

Je mi nevýslovne ľúto, že Tony Scott zahadzuje svoj talent vo filmoch ako je tento. Film má výbornú gradáciu, adrenalín z neho strieka na všetky strany (aj vďaka hudbe) - ale všetko to zabíja totálna demencia "príbehu". Nad vecami čo sa na plátne dejú ostáva rozum stáť, toľko logických dier na jednej hromade sa len tak nevidí. Ďalšia veľká výhrada je, že napriek tomu že sa má vlak rútiť rýchlosťou nejakých 150 km/h tak by som mu ťažko uveril čo i len päťdesiatku. V tomto prípade jednoducho nedokážem pochopiť tunajšie vysoké hodnotenia. 4/10 ()

guri

Tony a Denzel sa po roku zase hraju s vlacikmi (i ked naposledy to bolo metro...). Unstoppable je akcna jednohubka prepchata jednym klise za druhym, no na moje vlastne prekvapenie mi to az tak velmi nevadilo. Svizne plynucich skoro 100 minut. ()

Charlie84

Po dokoukání Unstoppable se nemůžu zbavit vtíravé otázky. Co sakra dělá Michael Bay? Proč takových filmů nemáme víc? Jistě, je to jen o kamerových otočkách, zoomech, spomalovačkách, přeskakováhní z vlaku na vlak, naspeedované hudbě a hláškování (toho mohlo být klidně víc, ale už jsem si tak nějak zvykl že Tony Scott bere své filmy smrtelně vážně ať jsou o čemkoli), ale dvakrát třikrát do roka proč ne? Tři hvězdy za vše zmíněné a odvahu, že se Tony Scott nebojí točit pro radost. Čtvrtou hvězdu za větu "Do not get sentimental. Makes me thing I´m gonna die...":) ()

Nail

Co k tomu napsat. Film mě vůbec nezaujal a ani Denzel Washington to nezachránil. Tony Scott společně s Denzel umí dělat i lepší filmy. Bylo zde na mě až příliš klišé a věcí, které jsem již někde v jiných filmech viděl a to celé zasazené do klasické americké kraviny s lidmi co seděj na prdeli, radí jak nejlépe to udělat a když se něco podaří tak aplaudovat ve stoje. Takhle opravdu ne.... ()

Yancl

Záruka kvality a napětí .. tohle jsem čekal od Pana režiséra (T. Scotta) a abych pravdu řekl, dočkal jsem se adrenalinového nářezu, který tyto předpoklady splnil. Po dlouhé době působivý film o nezastavitelném vozidlu, který je tvořen řadou zajímavých situací až po drtivé finále. Tohle se povedlo na výbornou .. [78%] ()

foundation

Zlepenec blbostí, nudy, otrepaných scén a patetických fráz valiacich sa z úst každej jednej postavy. Ak to niekomu k dobrému filmovému zážitku stačí, prosím, nie je čo riešiť. Mňa podobné veci začali v poslednej dobe velice srajkať. Proste to isté stále dookola. ()

KOOHA

Sračka, která se dala vtěsnat do 10 minut a ne kvůli tomu dělat dvouhodinovej film. Vůbec nechápu proč kvůli tomu dělat film. Vyhozený dvě hodiny mého života díváním se na krávovinu. ()

cerbygerby

Pine a Waschington v hlavní roli jak zastavit nebezpečný vlak..to vše je celý děj... ale i tak to dokázalo vtáhnout a člověk byl napnutej i když se konec dal očekávat. Pěkné 4* ()

Hovado

Připomíná mi to akčňáky, které videopůjčovny chrlily tak před deseti patnácti lety. Ale bez urážky. Minimum efektů, vše se zdá realistické. Je to akčí dobrá jízda a nebejt toho trošku přitaženýho konce tak bych možná dal i plnej počet. Ale jinak skvělá oddychovka. ()

Dimo

Má oblíbená půlka dvojice Scottů odvedla opět výbornou režisérskou práci, napínavou, typicky Americkou akční podívanou s přijatelným množstvím patosu. Pohodová a spokojená podívaná. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)