Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

heyda

Pokud máte chuť na akční film s vláčky, tak se rozhodně nebojte do tohoto filmu jít, protože žánr to splňuje od A až po Z. Svižná kamera, rychlé dialogy, úderná hudba - to je všechno velký pozitivum. Horší však je logika, ta dostává ve filmu solidně zabrat. Zaprvé mi vadila rychlost. Furt tam do nás hustí, že jede 120 km/h, přičemž bylo od pohledu jasný, že nejede víc než 80. Potom ty reakce vedení mi přišly taky prapodivné. Vykolejíme vlak. To mi teda jako kloudné řešení nepřipadá. Vtipný bylo i jak ten vlak smetl poslední vagón toho druhého a z něho odletěly při nárazu jen dřevotřísky. To se dnes dělají vagóny ze dřeva??? Samozřejmě mohl bych tu spoilerovat dál, ale nebudu. Nerad bych, aby to vyznělo, že je tenhle film jenom marnej. Ačkoli má drobné chyby, mě bavil a to je u akčního filmu nejdůležitější. 65% ()

jojinecko

3,5*/5...V Unstoppable sa hrá na všetko možné, len nie na originalitu. Klišé strieda ešte väčšie klišé, pocit deja vú z predchádzajúcich "vlakových filmov" sa dostavuje prakticky každým záberom, je úplne jasné čo sa bude diať, aký to bude mať priebeh, ako to všetko skončí...O to viac klobúk dole pred Scottom, že sa na to dá pozerať, ba čo viac - divák si tú jazdu aj užíva. V rámci kategórie "akčná jednohubka" som maximálne spokojný. ()

Flego

Tento film je ako vlak, po pár sekundách sa rozbehne a potom letí, čo mu para stačí.:) Tony Scott je zručný remeselník a dokazuje to i teraz. Škoda, že neponúkne nič nové z filmárčiny a len si tak pláva v zabehnutých koľajách, našťastie všetko vynahrádza napätím. Naposledy som sa takto pobavil, keď sa expres plný cestujúcich blížil k prejazdu Kassandra. Ale to je už dávno, ()

Flakotaso

Slušná jednohubka, ale bez nějakého výraznějšího nápadu a předvídatelná až hrůza. Největší klišé? Otec, který zapomněl na narozeniny, to už bylo snad v tisíci a jednom filmu. Ale proč ne, ze židle mě to sice nezvedalo, ale ani to příliš nenudilo a svým charismatem také něco zachranuje Denzel. Ale nejlepší "tonyscottovinou" pro mě zůstavá Dejá Vu a to o parník (nebo o vagon). ()

hrona

To byla jednou jedna mašinka, a ta místo kouřícího komínka, nekontrolovaně vezla jako náklad spousty nebezpečné chemie na jedno malé americké městečko. A pak byli dva strojníci, kteří to v rodinném životě neměli vůbec lehké, a samozřejmě se dvakrát mezi sebou nemuseli. Přes to museli dát nakonec hlavy dohromady a s tím vlakem si zahrát na honěnou. Celkem zdařilý filmek, kde po dlouhé době, jako zločinec nepůsobí člověk, nýbrž selhání lidského faktoru, tím pádem i ta reálie je na místě. Na druhou stranu ještě, že Amerika má Denzela, kterého všichni sledují, povzbuzují a nakonec i jásají, jak je boží. Ach jo za toto filmové mučení amerikanismu bych občas sekal režisérům prsty. 3,5 hvězdy ()

Roman.Ticka

Skoro jsem filmu přehodila výhybku, jak u vlaku č. 1206. Ještě že zapracovala nostalgie doby, kdy by mi byly vlaky víc bližší. Každopádně budu jen chválit, tohle je dokonalá adrenalinová bomba s přesnými dávkami akce, napětí, emocí, dojetí, vtipu, frází a vkusu. Kdo by řekl, kolik prostoru může ve skutečnosti poskytnout malá kabinka strojvedoucího! Asi mě nalákal hlavně Denzel, ale i Chris, Rosario a vrchní blb byli velmi přesvědčiví. Sežrala jsem jim všecko i s výkolejkou. Tradičně jemně dokreslená hudba a perfektní vizuální efekty svědčí o precizní práci velkého režiséra. Zvlášť v závěru, kdy zvuková složka utichla zároveň s vrcholícím nezbytným humbukem, nádhera! Ke všem těm oceněním a uznáním za hrdinský čin bych ráda přidala jednu hvězdu navíc. ()

anais

Po Posledním skautovi možná nejlepší film Tonyho Scotta. Civilní akční film, tak trochu jako kdyby Speed natočil Steven Soderberg. Dva železničáři, špatná sociální situace a nezastavitelný vlak bez řidiče, který nahrazuje prvoplánovitého záporáka. Moc hezky vykreslené prostředí železnic americké periferie, přinejmenším na film od Scotta nečekaně. Velmi příjemné překvapení. ()

jonyyy

Žádná bomba, navíc vlak chvílema vypadá, že jede 30 a ne 120, ale příjemná akčňárna, i když trochu nelogická. 70% ()

anderson

Zúfalo nudný a televíznou optikou nakrútený film pri ktorom netuším ako sa skončil, nakoľko som asi v polovici zaspal. To svedčí o jeho nesporných "akčných" kvalitách. Scott to navyše zaobalil do patetických drístov a patriotických gest, ktoré asi mali zakryť to, že formulka "nakrútené podľa skutočnej udalosti" podáva dôkaz o dnešnom trende zamestnávať za minimálnu mzdu dementov, ktorí len tak nechajú nezaistený vlak vyrútiť sa do obývanej zóny a namiesto riešenia tejto situácie len tupo a imbecilne pozerajú. (3.10.2012) ()

AlfaNumerO

Já vám nějak nevím... Kdyby nebylo několika divných hovadských kiksů a nesmyslného chování postav, tak bych dál velice rád 4, možná i 5*. Několik případů: Zpomalení mašiny (pokus první). Proč řidič prostě nepřelezl z lokomotivy sám v klidu se nechajíc unášen vlakem před ním a tak lokomotivu celý vlak nezastavil. Za další (pořád první pokus) nechápu, když byla přehozena výhybka, jaktože odbočily pouze lokomotivy a ne i vlak jedoucí za nimi. A pak (pokus o zastavení dva) přeskočení z auta - proč to proboha někdo neudělal v průběhů celé předchozí jízdy a ještě bez rozesrané nohy. Nebudu tady nějak dopodrobna rozebírat běhání po vlaku od Denzela a neschopnost mariňáka seskočit na vlak. Možná jsem trochu hnidopich, ale od filmu, který má diváka nechat v napětí potřebuji přesvědčivou kulisu a děj a to zde prostě chybí. 67% ()

Thomick

"Runaway train never going back, wrong way on a one way track" ... Ustoppable Tony! Nebezpečná dávka adrenalinu, u tohohle se nehty okoušou fakt samy, stejně jako z vás samovolně vypadávaj slova jako "no kurva". A na předvídatelnost v tomhle případě, for God's sake, nasrat to nejhustší hovno, jaký kdy zemskej povrch spatřilo. --- "...Dewey is currently working in the fast food industry" :)) ()

ARI50

Film s pořádnou dávkou adrenalinu a akce, každý posunovač nebo mašinfíra musí tenhle film milovat. Když se na tím zamyslím a představím si že by se něco podobného odehrálo u nás těžko by se nám spojovali za jízdy vagony, jelikož máme odlišný system a nahazovat šroubovku za jízdy nevím nevím, to samé platí pro brzdění za jízdy v tak velké rychlosti jelikož máme ruční brzdy na bocích bylo by to nemožné nebo dost složité, a co se týče výkolejky to samé odlišné. Film je doprovázen skvělými herci, nebezpečným a šťastným koncem. ()

kajda.l

Amerika potřebuje a zbožňuje své hrdiny a také je vždy velmi ráda dává celému světu na obdiv. A tak trošku překvapivě (že by nové zalíbení ve vláčcích Tony?.. druhý film na podobné téma během dvou let) si i rutinér Tony Scott natočil svou patosem nechutně nasáklou, výtečně ozvučenou "reality show", plnou na povel tleskajících šašků z prostředí "emerických" drah (laksním přístupem některých zaměstnanců připomínající ty české, co říkáte?:)). Ve které bohužel nechybělo několik srdceryvných scén ze soukromého života našich hrdinů, proč Tony? a závěr, tak příšerně happyendový, že jsem měl, co dělat, abych udržel v klidu svůj dávicí reflex. Adrenalinovka?..ani náhodou. Otrava?..bezesporu, jednoznačně akční zklamání roku. 40% ()

JASON_X

Konečně nějaký pořádný hollywoodský velkofilm o dělnické třídě. Hrdinové Unstoppable nejsou žádní kravaťáci, showbizové, gangsteři, nebo jiní degeneráti, ale obyčejní chlápci od dráhy, špatně oholení, v montérkách, s čajem v termoskách a se svačinami od manželek v pracovních brašnách. A když jde jednoho dne opravdu do tuhýho, a neřízený vlak plný toxických a hořlavých sajrajtů se řítí nadsvětelnou rychlostí k hustě zalidněným oblastem, neváhají dva z nich nasadit vlastní kejhák, aby ho zastavili, a to i přesto, že jim ti zatracení hajzlové z vedení hážou klacky pod nohy a vyhrožují vysílačkou vyhazovem. Při tom je sledují tisíce napjatých diváků na televizních obrazovkách, včetně jejich nejbližších, a emoce tryskají proudem mocným jako yellowstonské gejzíry... Troufám si tvrdit, že všichni, kdo si v dětství rádi hráli s vláčky, pocítí při tomhle povedeném fláku silné vzrušení, které se svou intenzitou bude blížit vzrušení sexuálnímu. A nejen oni, mně se tenhle proletářský akčňák taky líbil téměř sexuálně. Blaženě jsem se u něho culil jak přiblblý barokní andělíček a chvílemi si skoro přál taky pracovat u dráhy... samozřejmě že jedině u té americké. ()

becki_tu

Nebezpečná rychlost na kolejích. Typicky béčkový námět dostal technicky dokonalou formu, sympatické herecké obsazení a pevnou a velezkušenou režisérskou ruku a takhle to dopadlo. Bez logických chyb (kromě jedné scény), s neustálým přísunem adrenalinu a s poctivou a ve většině případů i skutečnou akcí bez trikových záběrů. Unstoppable je tak bezpochyby jedním z nejlepších filmů s vlakem v hlavní roli a já už se začínám těšit, s čím příjde - nebo přijede - Tony příště. 90% ()

mm13

Čakal som väčšiu plastičnosť, ale ušlo to fest rýchlo. Tony Scott stále dosť zručný je, pravda. ()

MeanWhile

Jsem milovník akčních filmů a tohle pro mě byla lahůdka. Nic až takovýhodle jsem vážně nečekal, takže to pro mě bylo velké překvapení a nemůžu dát jiné hodnocení než úplně plné. Chris Pine a Denzel Washington byla super dvojka a Tony Scott natočil fakt pecku. Jeden z nejlepších akčních filmů roku a musim říct že i celkově teď se musí vždycky oslavovat když se povede nějakej boží akční film a tohle je fakt pecka. ()

Bauer

Scottovi a Washingtonovi se asi zalíbili vláčky, když se do nich pustili již po druhé! A funguje to skvěle, ale Nezastavitelný na mě zapůsobil mnohem lépe než Únos vlaku 123. Proč tento snímek ale nebyl v kinech u nás? Odpověď je jednoduchá. Lehce to zavánělo televizním filmem. Dokázal bych si to představit jako film ve středu od dvaceti hodin na Nově. Ale zvučná jména jsou zvučná jména. Film je velmi vydařený. Devadesáti minovát jízda, která má poněkud pomalý rozjezd. Ovšem vyvrcholení v posledních dvaceti minutách je kule rvoucí. Nehorázná dávka adrenalinu. Perfektní závěr, i když lehce přehnané to je. Nevadí! Zábava je jak má být. Ani jsem se nenudil. Mladý Chris Pine je zde ale hlavní hvězdou. Denzel Washington toho zde moc nepředvádí. Hudba od Williamse už mě moc nebere. Přijde mi to vše stále dokola se opakující. Ano je to příjemné na poslech, ale že bych vyhledávál soundtrack? To ne! Je fakt škoda, že to u nás nebylo v kinech. Klidně bych na to šel! ()

luka4615

Poctivá chlapská záležitost, která poměrně jednoduchý scénář přetavila do vysokokotanové podívané s broušenými scénami a civilními hereckými výkony. Režisér Tony Scott tedy stvořil instantní klasiku svého žánru, k níž se díky jeho přístupu budu vždy velmi rád vracet. Výborná práce! „This is Will Colson, the conductor speaking; just to let you know we're gonna gonna run this bitch down.“ ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)