Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

Vaso

Mile mě překvapilo, že nešlo jen o zběsilou akční honičku, ve které každý pokus o psychologii působí jako "pain in the ass", ale je to opravdu příjemně sladěné. ()

jujask

Fajn film , je trosku nezvyk vidieť Denzela v roli rušňovodiča ale hodil sa tam. Chris Pine nič výnimočného, priemer, ale film som si užíval aj keď sa koniec dal predvídať. Spokojnosť ()

CrashHP

Kto by to bol povedal, že z tak jednoduchého námetu sa vykľuje čosi veľké. Tony Scott vsadil opäť na starú známu tvár Denzela Washingtona a hľa, oplatilo sa. Skvelá akčno dramatická "podívaná", ktorá rozhodne má čo ponúknuť. ()

aznaho

Utáhnout brzdy splašenému vlaku dá práci. Tony Scott vás udrží v napětí celý film. Ingredience jsou následující: železné páky a výhybky, tvrdá práce pro správný chlapy, sociální téma, nevraživost mazáků a nováčků, rodinná pouta, rychlé jednání odvážných mužů a žen prostřednictvím vysílaček a mobilních telefonů. To vše se odehraje v americké Pensylvánii. Takže stiskněte PLAY a koukejte. Stojí to za to! ()

OrelCop

Až na ten sprasený český dabink a spoustu chyb ve filmu celkem cajk. Ale ten člověk, co to překládal do češtiny, si mohl projet železniční terminologii. To jsem se fakt válel smíchy :-D ()

mpet

Film působí neskutečně realisticky. Skoro jsem si říkal že se koukám na živé vysílání televizních zpráv. Adrenalinový příděl postupem filmu stále narůstá a v poslední půlhodině adrenalin doslova tryská. Hlavní dvojka Denzel Washington a Chris Pine působí naprosto přirozeně a člověk jim věří každou grimasu a každé slovo. Zkrátka výborný filmový zážitek umocněný skutečností, že je to na motivy skutečné události. ()

tapir.cabrak

No kdo chce zažít koncentrát čistých amerických sraček, je to přesně film pro něj. Doslova každá minutama je prošpikována klišé na entou, od amerických supermega žvástů o hovně, až po užití všech otřepaných rekvizit typu dětský výlet, domácí mazlíček (v tomto případě kůň), řešení rozchodu s přítelkyní jednoho z hrdinů, podřízeného chlapáka černocha drbajícího bílého zlého šéfa....až po superžvásty "teď se může mašina těšit až ji to naše přenosná vykolejovačka nandá"....prostě kdybych měl vypisovat vše, co mi zvedlo mandle, asi by nezbyl prostor pro ostatní komentující. Za mě 15% za želeniční prostředí, které mám rád, jinak koncentrát všech sraček USA. ()

blackjack31

Velice povedený, na skutečných událostech postavený, akční film. Je pravda, že je cítit americké uvažování a reakce přehánění, hlavně když se něco nedaří nebo naopak daří. Film je také velmi realisticky natočený, pomíjím malé nesrovnalosti, kterých si divák ani nepovšimne. Krásně se stupňující napětí zakončené happyendem. Hodnocení - 70% ()

Kokotek230mm

Ethan je prostě moula vždy a všude. V serialu Jmenuji se Earl za něj občas něco napravoval Earl a tady zase chudák Denzel s Chrisem. Ač to byl zase film o vláčku co ohrožuje obyčejné nudné obyvatelstvo USA , tak jsem se s lahvinkou a trochou trávy bavil až dokonce. Napětí nechybělo a scény , kdy se snaží vlak zastavit byli více jak napínavé.Tony je asi trochu ujetej do vláčků. ALe co jako malý jsem měl také vláčky , takže musím pochválit. ()

ters

Už dlouho jsem neviděla film, který by mě po celou dobu donutil sedět pouze na krajíčku židle se zaťatými zuby i pěstmi. ()

kostey

Nerozumím přehnaně dobrému hodnocení. Ve filmu je tolik blbostí, až jsem přemýšlel, že to ani nedokoukám. Jen namátkově: Snažit se vykolejit vlak plný výbušnin hned vedle obrovské hromady čumilů? Slaňovat se na vlak z helikoptery zrovna ve chvíli kdy ho zepředu nárazy brzdí jiný vlak? Pokud se to nepovedlo kvůli nárazu, proč to nezkusili znova a trochu chytřejc? To radši chtěj zničit vlak za 100mil. dolarů??? Po spojení vlaků se 5 minut rozkecávat o životních dramatech a teprv pak se snažit začít brzdit? Střílet z automatických zbraní do kovového vlaku z pár metrů? to se jako nebojí odražených kulek? Panebože že já tim vůbec zabil kus života... ()

sun.eagle

Bez monstrozních výbuchů každých 20km a bez zbytečných akčních fantasmagorií lze natočit napínavý thriller plný adrenalinu. Škoda poslední třetiny a konce vůbec který trochu vyšumněl. Navíc nevím do jaké míry je to podle skutečnosti ale proč to dva hrdinové neukončili tím nejjednodušším způsobem? jakým na to jistě přijdete sami. ()

padlar

Příjemně koukatelný film o odvaze obyčejných lidí. Film má pomalejší začátek, ale finále (cca posledních 30 minut) je skvostné. ()

Piti23

Tento film zaujme snad kazdeho. Pokud cekate napeti ktere graduje tak nevahejte. Oba hlavni protagoniste nezklamou a muzu prohlasit ze se urcite nebudete nudit ()

Jirkacek

Vlaky mám již od dětství velmi rád a pokud se tento dopravní prostředek objeví v nějakém filmu, je jen otázka času, než se objeví u nás doma na televizní obrazovce. A tak jednoho večera došla řada i na snímek Nezastavitelný z roku 2010, v němž si strojvůdce a jednu z hlavních rolí zahrál i můj oblíbený herec Denzel Washington. V tomto filmu, jak už napovídá i název autoři zvolili klasickou variantu čili vláček nejde zastavit, nikdo ho neřídí, může kdykoliv vykolejit a v ohrožení je vše v okolí trati. Hned na úvod musím prozradit, že se hned stal jedním z nejlepších filmů s vlakem, které jsem viděl. Ne vždy se totiž režisérovi nebo scénáristovi povede vymyslet zajímavý příběh, když přece jen ten vlak jede pořád po kolejích, nemůže nikam moc uhnout a tak chápu, že jde o těžký úkol. Režisér Tony Scott tady stvořil předlouhý nákladní vlak s toxickým materiálem, který nepozornému zaměstnanci ujel z nádraží a bez obsluhy se vydal na cestu Spojenými státy americkými. V dalších minutách jsme se pak seznámili s jinými pracovníky drah a zároveň hlavními hrdiny, již zmíněným strojvedoucím a jeho kolegou, bývalým inženýrem a mladým průvodčím, kteří se o neovladatelném vlaku dozvěděli a rozhodli se jej zastavit. Využili k tomu lokomotivu, na které zrovna oba sloužili svoji směnu a tak se vydali za splašenou soupravou. Pomáhal jim krizový štáb, se kterým komunikovali vysílačkou a konzultovali s nimi svůj plán. Samozřejmě se vyskytly různé problémy jak s lokomotivou, tak mezi lidmi ze štábu a to vše jen proto, aby byl film zajímavější a delší. Myslím že oněch 94 minut včetně titulků bylo naprosto dostačujících, aby se stalo všechno, co se mohlo stát. Celý děj se mi zdál docela reálný, uvěřitelný a logicky poskládaný, což mu u mne přineslo plusové body a ocenil jsem jej třemi hvězdami. Vzhledem k tomu, že se mi film tak líbil, zakoupil jsem si jej v červenci 2019 na blu-ray disku a pochopitelně jsme se doma na něj podívali znova. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale alespoň jsem si mohl více vychutnat samotný průběh filmu. Znovu jsem se tak ujistil, že se režiséru Tonny Scottovi povedlo v roce 2010 natočit velmi napínavý snímek, který mne opět dokázal pobavit a zaujmout. Co se týče hereckých výkonů, tak bych vyzdvihl Denzela Washingtona, který ztvárnil hlavní roli strojvedoucího a zkušeného řidiče lokomotivy Franka Barnese. Jeho pomocníkem na vlakové soupravě byl vlakvedoucí Chrise Pine jako Will Colson, který se z protekčního zelenáče na železnice vypracoval na jednoho z hlavních zachránců. Organizační pomoc z hlavního štábu statečně poskytovala i přes neshody s nadřízenými Rosario Dawson, která si zahrála černošskou šéfovou místního železničního oddělení Connie Hoopeovou. Rád bych závěrem poděkoval všem tvůrcům filmu, že dokázali tak ošemetné vlakové téma dobře natočit a že byla radost sledovat ty ocelová monstra, jak si to šinou americkou krajinou. Děkuji. Investice do modré krabičky tak rozhodně nelituji a dokonce jsem ještě jednu cípatou po druhém shlédnutí přidal. Suma sumárum, snímek Nezastavitelný ode mne získal čtyři nezastavitelné hvězdy ****. ¨ () (méně) (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)