Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

PlayEasy

Tak další velmi dobrý adrenalinový film, který se svou kostrou příběhu sice poměrně podobá Nebezpečné rychlosti, ale tohle je pouze o odvrácení katastrofy, což je možná škoda, protože občas to opravdu chtělo něčím oživit. Jinak se Tony a Denzel opět osvědčili jako perfektně sehraná dvojice a o to byl výkon Denzela působivější, ale mladík "zelenáč" Chris Pine se také dobře dral do předu, i když ho zde již o mnoho zkušenější kolega přeci jen přebil. Ale velmi dobrý konec to poměrně slušně vynahradí, a i když je to film plný klišé, tak my jsme jeden z jeho posledních projektů Tonymu zbaštili! 75% ()

MartinTerran

Téměř až neuvěřitelný příběh, ale to už tak někdy bývá. Film má skvělou, napínavou atmosféru a také herecké výkony. Hodnocení: 84/100. ()

JosefTomas

Příjemná žánrovka, kterou sráží hlavně delší úvod a pár klišé momentů. Jenže Scott z toho vytěžil takové maximum, že se u filmu nebudete nudit a finále natolik adrenalinové, že by skolilo i koně. Navíc tu herci hrají jako o život a tepová frekvence se zvedá každou chvíli rychleji. ()

MirkaP

akční film? spíš železniční thriller. Každopádně při sledování doma v TV mě donutil odložit telefon, a to už je co říct. ()

PlysovyMacko

Mam rada takéto filmy, ktoré nestihnú ani na sekundu nudit. Film má zbesile tempo a ženie sa dopredu ako rýchlik. Paci sa mi, že zloduchom je vlak. Zaujímalo by ma, aké bolo náročné natočiť celý film na idúcom vlaku. ()

Ivoman

Perfektně natočeno. Akční jízda. Jedna vada je žena hlavního mladého hrdiny. Ta se chová a tváří jako mentálně postižená zpomalená blbka. Netuším proč z ní todleto udělali, ale prostě ani herečka nemá co nabídnout, tak asi protoč a druhá vada jsou dcerušky Denzela, který polonahý v nějakým asi napůl pornoklubu obsluhují a řvou na televizi, aby to dal, když je před jejich tatíkem několikametrová díra. Asi chtějí dědit či co. Naštěstí tydlety scény jsou tak krátký s tou blbkou a s těma dceruškama megerama, že na ně rychle zapomenete a hudba a děj vás udržuje na kolejích a máte radost z takových blbin, že zrovna jak na potvoru, kde dají na koleje výkolejky, zastaví kolona policejních vozů a první z nich nemůže nastartovat a co se nestane ? Výkolejky nezafungují a akční záběr na světě. Výkolejky střílí do aut, ty vybuchují a rozstřelují se. A když to takhle píšu, tak zjišťuju, že je to vlastně film o tom, že dva kokoti riskovali život, kvůli svým mrzkým a mentálně zaostalým příbuzným (dle filmu) a že to vlastně bylo jen fakt dobře natočeno. No co už. Bavilo mě to a baví i po druhé a po třetí. ()

White-Man

Originalita by se hledala stěží i pod lupou, ale jinak parádní akce plná napětí a chvil se zatajeným dechem. Napínavých filmu s vlakovou tématikou je jako šafránu a tenhle kousek z řady rozhodně vyčnívá. ()

Blazis34

Unstoppable je akční jízda od první minuty až do té skoro poslední. Za prvé bych vyzdvihl skvělou kameru, která dopřála filmu výborné akční pojetí a napínavost. Chris Pine a Denzel Washington ukázali světu svoji drsnou tvář a jako hlavní hrdinové tohoto filmu můžou být na svoje role pyšní, protože je zahráli opravdu důvěryhodně. Toto dílo určitě nebylo z těch nejlevnějších, které Tony Scott natočil. Skvělá kamera, výborní herci, napínavá a akční muzika, z toho všeho mi plynou čtyři hvězdy - 75%. ()

rolly

Jednoducho skvelý akčňák. Z tak prostého, priamočiareho námetu nám film dodáva slušnú porciu napätia a adrenalínu pri primeranej stopáži a ktoré navyše sprevádza skvelá hudba Harryho Gregson-Williamsa. ()

miistr

Přiznávám, že mě Scott absolutně potěšil, protože tenhle film je nadupaná jízda. Tempo si udržuje pořád a k závěru ještě zrychlí takže jsem jenom seděl a čučel. Po dlouhé době naprosto dobré překvapení, protože tohle byla správně servírovaná akce. Denzel byl úžasný a Rosaria taky a ani Chris Pine mi tam nevadil. Jistě pár věcí se mi zdálo trošku přitažené za hlavu, ale přiznávám, že to filmu odpouštím, protože ta zábava byla dobrá a nelituji ani jedné minutky, které jsem tomu filmu dal. A na závěr si můžu už jenom přát, aby další Scottovi filmy byli takhle dobré. ()

ShotgunED

Ten děděk to nakonec po delší době dokázal. Pomocí kamery, střihu a hudby dokázal rozhýbat několika tunový kolos s jednoduchou zápletkou do akční napínavé jízdy, zvedající adrenalin. Už dlouho jsem tak nefandil hrdinům. Dobrá práce, tleskám. ()

johnson

Všichni jsme to už někde viděli, ale sakra, já byl celou dobu napnutej jak ženská když čeká jestli ta tyčinka bude modrá nebo ne. Perfektní podívaná. Nechápu, že to nebylo tady v kinech, chyba, chyba já povídám!! ()

jin69

To snad ne.Tony co tohle bylo??Predvidatelny od zacatku do konce,nelogicky,plny klise.Byl jsem rozhodnutej alespon pro dve hvezdy,ale po ,,vtipnem" prujezdu zatackou jsem musel ubrat. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)