Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

MrFarmer

Po docela zmateným začátku se to rozjelo ve slušnej, leč předvídatelnej akčňák ve stylu Nebezpečný rychlosti. Ale bavil sem se dobře :) ()

ZAUME

Taková normální "vlakovka", u které se sice nenudíte, ale zase nijak zvlášť nebavíte. Konečná americkost v podání dvou strojvůdců, hrdinů, jejichž počínání sleduje cely svět mi moc sympatická nebyla. ()

Tuty

Pohodovej a oddychovej film. Všechno jsme to sice už někdy a někde tak nějak viděli a nic nás ve filmu nepřekvapí, ale to vůbec neurazá a nevadí. Stálice Denzel Washington a další slušní herci. Tony Scott zase po čase natočil film a ne epileptickej záchvat střihů a barev jako je třeba trapná Domino (Únos vlaku 1 2 3 jsem neviděl). Druhá půlka má spád a je výrazně lepší. 70% ()

RoB23

Už dlouho jsem se tak nenudil, jak u první hodiny tohoto filmu. Naprosto nezáživná podívaná. Zbytečné tahání rodinných problémů dvou hlavních hrdinů - nejedná se přece o rodinné drama, ale o akční drama s nezastavitelným vlakem. Díky silnějšímu konci ***. ()

BEJB

Popravde som milo prekvapená. Čakala som niečo oveľa slabšie, ale táto vecička s vláčikmi pekne prekvapila. Denzel je stále trieda :) ()

Jamall

Američtější film jsem už dlouho neviděl. Máme tu možnou katastrofu a dva hrdiny z lidu s rodinnými problémy. K tomu přičíst skvělou ukázku novinářské honby za senzací, která povyšuje v mých očích Unstoppable do nadprůměrných vod. ()

Jazz150

Velmi intenzivní zážitek, sice téma už je lehce ohrané ale film je podán takovým způsobem, že Vás upoutá a nepustí! ()

TesterX

Je az neuveritelne, co T Scott dokaze udelat s tak jednoduchou zapletkou vhodnou tak rovnou do televize. Tohle melo byt proste beecko, ale zhostil se toho vynikajici reziser, co si pozval skvele herce. Takze diky Scottovu nezamenitelnemu stylu, vybornemu strihu vas tohle tema rozhodne neunudi a naopak nadchne. Ale faktem je, ze kdyby nebylo mistrneho zpracovani, tak by se jednalo o naprosto nudnou zalezitost, ktera by se vesla do vecernich zprav. Vubec nechapu, proc tento film vznikl a hlavne proc vznikl s takovymi osobnostmi. ()

halberdier

Jeden z nejnapínavějších akčních filmů poslední doby. Hlavní hrdinové jsou obyčejní lidé, o to víc jim člověk pak drží palce. Jen se divím, že se tento film vyhnul naším kinům, přestože měl v USA celkem slušný komereční úspěch. ()

david666

příznám se, že váhám mezi *** a ****. Líbí se mi akční střídání záběrů a klasické zpomalovačky, které jsou u Scotta již klasikou. Takže po prvních minutách to bylo na vyšší hodnocení.Akorát jsem si pořád říkal, že tohle už tady před rokem bylo u 123 PELHAM. Stejný Washington a podobné prostředí. Taky posledních 5 minut si mohl odpustit. Na druhou stranu mě film celou dobu bavil. nakonec tedy o železníční přejezd vyhrává vyšší hodnocení ()

veverysiak

Veľmi slušná dávka akcie potláča do úzadia väčšie či menšie technické nezmysly a miestami nepatričné a nehodnoverné dialógy, ktoré sa hodia do žánrovo atraktívnejších filmov, kde je väčšia tolerancia k úletom, toto sa snaží vyzerať ako seriózny a autentický kúsok, a tak si zaslúžil trochu viac pozornosti pri domyslení detailov, ale to mi došlo až na záver, v priebehu deja som sa až tak vyrušovať nedal, lebo pri takom speede dáko nebolo kedy, takže 65%. ()

Ondrew

Co napisat k tejto snimke, ktora ma zaujala uz v prvych minutach a nasledne som az do konca takmer zabudol vnimat okolie? Proste nadhera! Existuju filmy o "problemovych vlakoch", ale prave tento ich vsetky poraza na celej ciare. Vyborna atmosfera, kamera a, samozrejme, rezia. Vsetko posobi maximalne uveritelne, kazdy kusok do seba nadherne zapada, nikde ziadne "hluche" miesta. Co sa mna tyka, ide o jeden z najlepsich akcnych filmovych zazitkov tohto roka... ()

Muf911

Jednou větou skvělý akční film nabitý od začátku do konce. Vzhledem k tomu, že se na začátku píše, že byl natočen podle skutečné události, přijde mi zvláštní, že jsem o ni neslyšel. Svým rozsahem mi připomněla ono slavné přistání letadla na řece Hudson a následné oslavování jeho kapitána. ()

Nicole32

Film, ktorý sa pomaly rozbieha, naberá rýchlosť a čím je rýchlosť vyššia tým je film lepší. Posledná polhodina je naozaj plná akcie. Príbeh odohrávajúci sa aj na základe reálnej udalosti, ktorý funguje skvele. Hlavná herecká trojka je super a Tony Scott vie presne ako sa robia takéto filmy. Dobré je aj to, že film má hodinu a pol a nielenže sa nestihnete nudiť ale dokáže vás nabudiť a vtiahnuť do deja. Mňa tento film úplne dostal a viem, že niesom jediná. ()

MaxQ69

Doslova primintivní námět, ale přitom adrenalinová podívaná. Touhle napínavou záležitostí si Scott zlepšil svou reputaci, po tom, co přišel s nudným béčkovým Pelhamem 123. Divím se, že právě na Únos vlaku jsme do kin zavítat mohli, zatímco na toto nikoli. I když drama obsahovalo spousta nesmyslů a předvídatelných momentů, nemůžu si pomoct - pět hvězdiček. Způsob, jakým to bylo natočené, je originální a skutečně to splnilo úmysl. Za velkou pochvalu stojí množství přímých přenosů - dost to ožívaly. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)