Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

Vecko32

Je pravda, že je to akcí nabitý drama, ale zklamalo mě tam několik věcí. První z nich byla první srážka s autem na přejezdu, kde nějakej týpek a kůň uskočili jen tak tak, ale když to bylo vysíláno v tamních zprávách tak tam žádný muž ani kůň nebyly. Další bylo rozmetání posledního papírovýho vagónu, kde lítali jen třísky a karton (do tý doby jsem myslel že vagóny jsou železný, ale co). Jinak by mě celkem mohly i zaujmout zvraty, ale jak už zde bylo několikrát řečeno, je to klišé, a bohužel jsem věděl jak to dopadne. I přesto všechno se mi to ale líbilo, tempo bylo dobře nastavené a akční scény mě také oslovily, proto 60% ()

jokerik

Netvař se tak dojemně! Mám pak pocit, že umřu. Již dříve mne dvojice Scott-Washington uspokojila. Tentokráte však přesmíru. Takovou napínačku jsem nezažila už pěkně dlouho. Smekám klobouk. ()

maniacxl

Tony Scott a Denzel Washington k sobě pasují,to je hotová věc.Dobře natočený "vlakový"thriller,který v klidu nenechá snad žádného zaměstannce drah.Kamera a střih typicky "Scottovské",takže opět cool.Možná scénář malinko rozvést,ale prý to je podle skutečné události,tak vlastně proč to zbytečně natahovat a vymýšlet si.Svižné béčko,na které se podívám za půl roku zas.70%. ()

Kytka08

Napínavé od začátku do konce, jsem chvílema ani nedýchala... Skvělá ústřední dvojice... Určitě stojí za vidění! ()

Unlimit

Řekl bych že tento film je asi jako ten vlak co jim ujel,zpočátku velice pomalý ,ale každou minutu přidává na rychlosti a ve finále má takovou rychlost že málem vykolejí! Strašně jednoduchý příběh ,skoro žádná zápletka zdálo by se až nic moc,ale zdání klame. Washington přece všechno zachraňuje vlaky,letadla,zvířata takže je se na co dívat , krásně natočené a jak už jsem podotkl každou minutou se rozjíždí takže finální scéna jak vlak projíždí obrovskou zatáčkou nad budovami s výbušným materiálem uvnitř je opravdu napínavá a držel jsem se zuby nehty ,aby ten vlak nevykolejil. ()

CorvusBlek

Ničím nepřekvapující, v notně vyježděných kolejích klišé a hrdinského patosu vlak. Další zbytečnost za hromadu peněz... ()

Reiner

Skvělá podívaná okořeněná opravdu výbornou kamerou i hereckými výkony. Nemohu si stěžovat. Dialogy byly a jsou sice odevšad, ale co? Jedná se přeci o film a hlavně - co mají pořád ti herci říkat? Jsou situace, kdy prostě nemůže hovořit o vaření, když bojuje o to, zda přežije. Nemyslíte? Závěr: doporučuji film pro děj, skvělou kameru a opravdu nadstandardní herecké výkony. 90% ()

Zoidbeeland

Moc příjemná jízda vlakem musela potěšit všechny vláčkové nadšence. Přesto, že se mezi ně nepočítám, musím říct, že Denzel Washington a Chris Pine vytvořili údernou dvojku, která udržovala neustále plný tendr. :-) Pro mě příjemných 7,5/10=75%. ()

VanBradley89

Za 11 dní to bude rok co nás Tony Scott navždycky opustil. Z blížícím se smutným výročím jsem se rozhodl trochu doplnit jeho filmografii Po metru vzal Tony Denzela na vlak a stvořili dokonale gradující snímek o jednom splašeném vlaku. ()

kiararaftl

Opat ak by sa dalo, 3,5 hviezdicky.Chris Pine vyzera uzasne! Ocenujem realne interiery. A pokazil si to u mna ten koniec, kedy akcia musela vygradovat az to hlupeeho nezrealizovatelneho zaveru. Inak drama pocas filmu vyborna. Velmi to pristalo aj Rosario. ()

elpin

"Hele, Tony, natočíme film o vaření brambor. Ale musí to být jako fakt napínavé a musí se něco stát. Třeba jako že se rozvaří, rozumíš. A teď během toho musí ta voda vřít, pára stoupat, chápeš, drama... když to budou solit tak se musí slánka vysypat a celé to přesolit a prostě úplný masakr... ale to nejhorší... budou to brambory pro děti! Chápeš? Děti! Dokážeš si to představit jak vony jedí ty rozvařený brambory, no hrůza!" Tak takhle nějak se točilo tohle drama o ujetém vlaku a o tom že z úplně banálního téma udělali ohromné drama, protože asi 100 věcí které mají jen malou šanci se pokazit se opravdu pokazí a ještě k tomu všechny naráz. Týpek si ani botu nemohl zavázat aby u toho nebyla dramatická kamera a hudba. Mám teď pocit že dělat u drah je snad to nejnebezpečnější povolání ze všech, když i veterán z afgánistánu se u toho málem zabil. Přehnaný a překombinovaný pokus o natočení filmu o ničem, kde 90% filmu sedí hlavní postavy v kabině mašiny a koukaj z vokna kdy že to ten vlak doženou... ale bylo to napínavé, to se musí uznat. ()

simoneo

Podla mňa je film veľmi slabý, plný klišé a situácií, ktoré by sa v skutočnosti riešili podľa mňa inak. Film sa snaží gradovať napätie, no pôsobilo to na mňa veľmi umelo. Príbehu som neuveril, takisto si podľa mňa mali dať väčší pozor na časovom horizonte, ktorý je príliš nepravidelný. Celkovo je pre mňa film sklamaním aj napriek dobrým hercom. ()

BenchPress

Moc milé překvapení. Scott s jeho dravým stylem tady sedí jak Washington s Pinem do toho vlaku. Tyhle komorní thrillery můžu. 4/5. ()

nikus120

Skvelý akčák pri ktorom mi adrenalín stúpal spolu s postavami. Konečne nie zamotaný príbeh ale jednotná dejová línia s dobrými efektami, hercami a scenárom. ()

elanista1

Ak odrátam pár premrštených výbuchov a pár trápnych filmových momentov na efekt, tak mi ostane celkom dobrý katastrofický film s veľmi dobrou hlavnou dvojkou. Pekné, že tu nie je bomba ktorá sa zastaví 1 sekundu pred výbuchom, a pekné že sa vlak nezastaví 1 meter pred inkriminovanou zákrutou. Vzrušovať sa nad neoriginalitou je bezvýznamné, mne prešla hodina a pol veľmi rýchlo. ()

yazik

Vcelku solidní adrenalinová podívaná, ač se jedná "pouze" o vlak. Plno věcí mi sice přišlo dost nelogických, ale budiž. Jen na můj vkus tam bylo příliš mnoho záběrů na rodiny obou aktérů v "Hollywoodském stylu", jinak bych i dal plný počet. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)