Crazy Heart vypráví o zahořklém country zpěvákovi Badu Bleakovi (Jeff Bridges) s podlomeným zdravím a těžkým životním stylem, který se příliš často ženil, příliš mnoho pil a příliš moc let trávil na cestách. A přesto se Bad snaží dosáhnout záchrany, ke které mu pomáhá krásná Jean (Maggie Gyllenhaal), novinářka, která objeví skutečného muže skrývajícího se za muzikantem. (Timak)

Testament

Nedá mi to a po skouknutí Crazy Heart mě napadlo jen jediné slovo:"Wrestler". Nemůžu si pomoct, ale paralel se nabízí mnoho. I tady má hlavní hrdina zdravotní problémy, dále je lékaři nabádán, aby přehodnotil svůj postoj k životu a jeho dítě se s ním odmítá bavit a je toho ještě daleko více. Ovšem tam, kde měl Wrestler tah na branku, je vyprávění o country zpěvákovi nezáživné, zdlouhavé a bez výraznější gradace děje. Pro "intelektuály" a "nezávisláky" možná důvod, proč si rochnit blahem. Pro mě osobně nezajímavé, bez jiskry. ()

Nassau

Poctivý film, stejně asi jako poctivé je samotné country. Jeff Bridges film ukradl pro sebe a jeho představení nemá vážné trhliny. Co se příběhu samotného týká, tak se žádné překvapení nekoná. Celý film běží ve stejném tempu, a tak na konci začíná poměrně nepříjemně nudit a člověk se těší na finální titulky. Jako skvělou hereckou roli pro Bridgise si film pravděpodobně zapamatuji, i když snímek samotný si místo v paměti příliš nezasloužil. ()

Seti

Cooper se nás v Crazy Heart snaží zaujmout příběhem vyhaslé country legendy, který je nejen o hudbě, ale především o lásce, alkoholu, alkoholismu a jeho důsledcích. Hlavní devizou a nosným bodem celého filmu je však bezpochyby Jeff Bridges, který si za úžasné ztvárnění Otise "Bada" Blakea odnesl zcela po zásluze zlatého plešouna (nemůžu se nějak zbavit pocitu, že čerpal hojně z vlastních zkušeností :-). ()

klukluka

Boží Jeff- asi jako vždy, ale tenhle biják mu sednul mimořádně. Víc by mě možná bavil alternativní, temnej Badův konec, ale líbilo se mi to i s happy endem. Tak aby byl, Bade. ()

Hanys_

Jeff Bridges září v takovém tom tradičním americkém dramatu, který se ale trošku odlišuje od ostatních hlavně tím áčkovým obsazením a také country hudbou, která tu není jen jako podkreslení určitých scén..Ti, kteří podobné životní dramata mají v oblibě, by si tenhle film asi neměli nechat ujít. Ale těžko říci, jestli to dá něco i ostatním (kromě toho Jeffa :) 6/10 ()

Orthank

Tak tentokrát to nevyšlo. Niekto tu síce napodobil Oscarovú šablónu na 100% a vyslovene zaútočil na akademickú citovú základňu, ale jediné čo z toho vzišlo, bola dokonalá úloha pre Jeffa Bridgesa aby jednoducho ukázal, čo v ňom je (oscar za halvnú úlohu bez pochýb zaslúžený). Ostatné tak nejak už len kopíruje stokrát videné všeobecne cenené zábery, neustále evokujúce Aronofského Wrestlera, ktorého minuloročnú oscarovú históriu už pozná asi každý....Ak teda prepáčim tú vyslovene vtierajúcu sa tému a započítam super fungujúcu chytľavú hudbu, šplhá to niekde na pomyselný zlatý stred, niekde medzi skvelou drámou a jedným pozretím. A to je myslím, tiež dostatočne zaslúžené.... ()

cab

Vyborna muzika s uzasnym Badem (Jeff Bridges) davaji dohromady film o dalsim ztroskotanci a alkoholikovi, ktery zazil svuj vrchol jako muzikant a snazi se na nej znovu vratit anebo se mu alespon priblizit. 70% ()

pedro33

Vyborny Jeff Bridges, skoda ze v polovici tomu trocha dochadza dych, pesnicky su vsak vyborne, moc sa mi tu pacil aj nenapadny a s pokorou hrajuci Colin Farrell, presne ako to jeho postava aj vyzadovala. Po dlhom case film pri ktorom lutujem ze neviem dat 5 stars, vela nechybalo...aj tak bude jeden z oblubenych. Netusil som ze Jeff vie takto country spievat, parada... ()

joshula

Mohl mít vše, ale neměl nic. Přesto se opět dokázel postavit na nohy a doufat. Zvláštní příběh propojený country hudbou a scenérií, která k tomuto kraji patří. ()

dopita

Film stojí především na Jeffu Bridgesovi a ten hraje famózně a poprávu získal Oskara. Režisér Scott Cooper už tak kvalitní práci neodved, ale naštěstí taky nic moc nezkazil. ()

aquiver

Krásný a dojemný film, ze kterého ční hluboký lidský aspekt, a ve kterém všechny zastínil vynikající Jeff Bridges, a k tomu hodně padnoucí country hudba... A já jen lituji, že se nepodařilo vybočit ze schématu podobných snímků, neboť to byla velmi příjemná podívaná! 80 % ()

Ještěřák

[1] Chová se to jako loňský WRESTLER, ale není to WRESTLER. Holt někdy film zaleze pod kůži bez skrupulí a někdy míň, rozlišit to lze jednoduše: zatímco wrestling mi začal být svým způsobem sympatický, zatímco country mi jen tak zlehka zavonělo pod nosem. _____ [2] Jednu chlapskou výsadu CRAZY HEART oproti WRESTLEROVI přiznám: Maggie Gyllenhaal je více vzrušující MILFka nežli Marisa Tomei. Velmi koloopřitelná! _____ [3] Co se Cooperovi s Bridgesem a Duvallem dále povedlo je zachycení pravého amerického západu pomocí prochcaných čochů pro xenofobní starousedlíky, zaplivaných bowlingáren, atd atd. Jako by ten západ ne a ne umřít: tak trochu jej chci po Costnerovsku (Lt. Dubnar @ DANCING WITH WOLVES) vidět, než navždycky zmizí. Jen doba a kontext je, uznávám, trochu jiný. ()

DannyBoy80

75%. Perfektní výkon Bridgese, sedlo mu to jako pěst na oko. Celkově film není tak kontroverzní jako třeba Wrestler, je trochu umírněnější. Bad Blake je alkoholik a vyčpělá country hvězda, která v jednom zapadákově potká spřízněnou duši. Ale jak už to s alkoholiky bývá, nakonec je alkohol překážkou. Natočeno dost umírněně. ()

dormouse

No nic moc. Aspoň tam nebyli tlustí američani bydlící v přívesech. Osud alkoholika, který má ještě sílu na to, aby zapěl, mne těžko může dojmout či oslovit. Jeff Bridges je sice skvělý jako vždy, ale já bych ho možná radši viděla v jiné roli, než "jako vždy". ()

Milodar

Před touto Jeff-podívanou doporučuji vykouřit karton Moonek bez filtru a vypít lahev kvalitní whisky z Penny-marketu. ()

kobe6

No Jeff asi tu sošku získal oprávněně...i přes George Clooneyho :) Je to takový ten příběh, který jste viděli, ale rádi se podíváte znovu. Každopádně tento hudební žánr není uplně moje kafe a až na konec to chvílemi skřípalo hluchotou. 70% ()

valasek.m

Výborný film o životním příběhu Bada Blakea, který už nemá co od života očekávat. Naštěstí na svých pěveckých cestách potká sympatickou novinářku Jean, která mů ukáže opět smysl života. Nádherné písně a podle mě i životní role Jeffa. ()

Perverz

Když Jeff hraje zpěváka, tak jím prostě je. Je to vyzrálý pardál, a do rolí vnese vždy hloubku. Tedy tam kde to role vyžadují, jako třeba zde. Jinak je to slabý film, tématika dobrá, zaflustaný country zpěvák s pláskačkou, cigárem, s deseti doláči v kapse, jestli vůbec. Ale je to tak lineárně vyprávěné, bez nějakých výkyvů. Ale Bridges, kytary, a klídek který jsem si u filmu zažil, to tahá na tři. ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale

26.02.2012

Western nezemřel

Western nezemřel

19.12.2010

To už víme díky kritiky ozpěvované coenovské Opravdové kuráži. Ridley a Tony prostřednictvím své produkční společnosti Scott Free chtějí žánru vdechnout sílu hned ve dvou projektech, které pro ně… (více)

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)