Crazy Heart vypráví o zahořklém country zpěvákovi Badu Bleakovi (Jeff Bridges) s podlomeným zdravím a těžkým životním stylem, který se příliš často ženil, příliš mnoho pil a příliš moc let trávil na cestách. A přesto se Bad snaží dosáhnout záchrany, ke které mu pomáhá krásná Jean (Maggie Gyllenhaal), novinářka, která objeví skutečného muže skrývajícího se za muzikantem. (Timak)

Asdas

Jeff Bridges valcuje a dokazuje ,že v Hollywoode patrí medzi najsympatickejších hercov (aspon pokial ide o mna) ,malý-veľký film ,ktorý sa na nič nehraje ,pekne zbehne a nemal by ani nikoho uraziť . ()

MarsVl

Jeff Bridges si za tohle určitě Oscara zasloužil, jsem rád, že jsem to viděl. Dobrý příběh, ve kterém je všechno úspěch, neúspěch, láska, ztráta. Písničky výborné. Za zmínku stojí i Farrell, který prostě podle mě umí hrát jak nikdo jiný. 4* ()

DoubleJo

Nech si kazdy vravi co chce, ale mna tento film dako nezobral. Ani country velmi nemusim (aj ked nemozem povedat, ze tie songy boli zle) a pozrel som si ho iba zo zvedavosti, ze za co si pan Bridges zasluzil oscara. A musim bohuzial povedat aj napriek tomu, ze Jeff je sympaticky, ze som v roku 2009 videl minimalne dva lepsie herecke vykony, podla mna ovsem. Ale zase film je to celkom mily, takze ak mate nan chut tak nech sa paci. ()

LukKon

Určite stojí za pozretie nielen kvôli oscarovému Jeffovi a oscarovej piesni The Weary Kind, ale aj kvôli príbehu samotnému. Režisérska prvotina od Scotta Coopera nám ponúka pohľad na život už pomaly vyhasnutej country hviezdy Bada Blakea, ako sa prepracúva pomocou chľastu a cigariet do zatratenia a zabudnutia a jeho osudovú lásku, ktorá mu prináša novú chuť do života. ()

Mr.Roman

Jednoduché a zároveň veľmi obsiahle dielo, ktorému kraľuje Jeff Bridges, dnes odmenený už aj (výnimočne) zaslúženým oscarom. Krásna hudba a pohodový príbeh, ktorý k tomu aby poriadne zapôsobil nepotrebuje žiadne veľké zvraty, žiadne sortovanie dobrých a zlých a už vôbec žiadne prvoplánové ťahy na diváka. Tak to mám rád. ()

Bonniesgun

Tak jo. Není mi přes šedesát, nikdy jsem nebyla rocková hvězda (ani country) a nejsem chlap. Nejsem cílová skupina pro tento film. Crazy Heart má přesto šťávu. Trochu zvětralou, pravda. Ale špatně to není, naopak, krásně to koresponduje s charakterem snímku i hlavního hrdiny. Ale popravdě - viděla jsem už lepší sondy do života stárnoucích alkoholiků. Byly hezčí, byly naturálnější, byly víc špinavé, byly víc čisté. Byly VÍC! Ale nejsem chlapík po šedesátce s rokenrolovou kariérou za zenitem. Kdybych byla, mělo by to určitě dvě hvězdy navrch... ()

jafuska

je to celé coutry styl, písničky, koncerty, ačkoliv tohle není můj styl hudby, coutry mě nic neříká, přesto to mělo svůj smysl, kdy upadající hvězda- zpěvák country objíždí bary, aby se nějak uživil, v opojení alkoholu se prodírá životem, kde nalézá svou lásku k ženě, ale ani to nestačí k nalezení štastného života, stávají se chyby, ale naději má, nebo už ne? nechám to schválně otevřený, at se na to můžete podívat sami a posoudit jestli je toto dobrý film nebo ne, pro mě ano. ()

Jaromír

Jednoduše a pravdivě zachycený (holky, alkoholismum, nezdravý životní styl, věčně na cestách, touha po lásce) příběh starého muzikanta. Každý ho zná ovšem on má v kapse jen deset dolarů. Jednoduše řečeno slovy nesmrtelného Freddie Mercuryho "The show must go on!" Ožrat se, zazpívat, jít se vyblít do popelnice a zase se vrátit na pódium pro pár posledních taktů písničky a potlesk. Crazy heart by si měl pustit každý začínající muzikant, dobrá výuková lekce!!! ()

miki68cz

Nejen koncert hudební ale i koncert člověčí. Nejen uměním naplněný snímek ale i lidským citem. Jeff co zahraje to mu věřím. A Maggie je přirozeně milá takže vesele sekunduje Jeffovu koncertu. Mám rád country, mám rád tenhle film. Děkuju ()

alpeew

Jeffovi Brdgesovi vyloženě sedí role lehce či hodně uválených bonvivánů, orvaných bouřlivým(a pijanským) životem. A role Bada Blaka patří -vedle duda Lebowského - k těm nejpovedenějším. Kromě toho Bridges nečekaně skvěle zpívá a hraje na kytaru.Příběh sám není nijak orginální, spíš se zdá, že jede ve stokrát omletých kolejích, přesto díky Bridgesovi sleduje člověk osudové zvraty vysloužilé hvězdy s dojetím, pochopením a sympatiemi. Story stárnoucí blusovo counryového pojmu ve světě amrické hudby není nepodobné story wrestlera. Jen tady rány nerozdává soupeř v ringu, ale člověk sám sobě. ()

Dslike

Velmi mi to pripominalo film The Wrestler ,ale bohuzial ma tento film nezasiahol tak ako vyssie spominany. Musim sa priznat ze som tento film videl na viac krat lebo ma vzdy nieco vyrusilo a mozno to mi ubralo na atmosfere a "vžití sa" ,no mozno skusim pozriet druhy krat a mozno dospejem k inemu hodnoteniu. ()

RoninNiro

K tomuto snímku sa najviac hodia prívlastky ako príjemný, nežne posmutnelý, tragikomický epos o legende, z ktorej sa stal putikový musicbox. To, čo celý čas sledujeme, je opäť starý dobrý Jeff vo vynikajúcej forme, svoju rolu viac prežívajúci ako hrajúci. Dej filmu je v tomto prípade vedľajšia vec, ide tu skôr o premenu, ktorú legenda už dlho potrebuje, dôstojný život, ku ktorému sa musí nevyhnutne vrátiť. Kto a ako jej v tom pomôže, o tom je celý "Crazy Heart". Niektorí ľudia aj momentoch, keď sú na samom dne, nestratia určitú poetickosť a nadľudskosť svojho bytia, ktorá z nich akosi žiari, tak ako žiaria hviezdy na nebi. ()

Mykhaluu

Docela by mě zajímalo jaký je Jeff Bridges v soukromí? :) Film, o kterém jsem měl minimum informací a který někdo natočil s pořádnou porcí lásky k tomu, co dělá - tedy natáčí film o americkém country a o tom, že není pozdě zkusit se změnit, dokud ještě žijem! Vytvoření vztahu bylo docela rychlovka, ale na druhou stranu, když se potkají dvě srdce v tu pravou chvíli na své pouti životem, tak se mohou zamilovat i otřískaný zpěvák v otřískaném autě s celkem mladou mamkou s malým synkem a narůžovělým domkem v Santa Fe... Nebo jsem tomu v tomto případě nakloněn věřit! :) Scény, kdy stojí Jeff Bridges na pódiu a totálně uvěřitelně "zpívá" u mě brutálně válcují scény, při nichž tam je Colin Farrell, ale i možná proto tam pan Farrell seděl jak sup na kaktusu! ;-) Moc hezky vybrané záběry krajiny jihu. Chvílemi jsem si říkal, že bych chtěl ten Texas projet a chvílemi se mi z něj dělala husí kůže! Amerika je už holt taková... :) ()

MaxForValue

Tam kde by ste čakali čistú šablónu, dostanete ešte niečo horšie. Bridgesova premena je rovnako nepatrná, akou asi zostane tento film v dejinách nielen hudobných drám. Scott Cooper je pre mňa totálne neschopný, keď dostanete trojku Bridges/Gyllenhall/Farrell, tak sa pýtam čo chcete viac? Schopnejší režisér by z tohto "vytrieskal" než len jeden poriadny "country-song". ()

gicous

Bad Blake - určitě lepší role pro Jeffa Bridgese, než zběsilý kastrát v RIPD. Nebyl to přímo výkon, který by mě vyvrátil z křesla. Nicméně je přesvědčivý ve všech polohách své postavy - od koncertních vystoupení, přes alkoholické momenty až po vztah k Jean.Co se příběhu týče, neustále mi připadalo, že jede na půl plynu Chybělo mi tam více vyhrocených momentů, které by mě vtáhly do děje. Především jsem postrádal větší naléhavost směrem k jeho závislosti na alkoholu. Ale jinak slušné filmové dílo, u kterého jsem hodně váhal, zda-li se na něj podívat či ne. Risknul jsem to a víceměně jsem od obrazovky odcházel spokojen. 6/10 ()

PlysovyMacko

Bad Blake je zafajceny a nasiaknuty alkacom country spevak, ktory ma najvacsiu slavu za sebou. Stretne zenu s malym chlapcom, ktori ho inspiruju byt lepsim clovekom. Film nema ziadne prekvapenie v rukave, plynie pokojne, zaznie tu par country pesniciek, ta na konci sa mi pacila. Jeff Bridges hra svoj standard.  Cim tento film zaujal kritikov a pozbieral ceny nechapem. ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale

26.02.2012

Western nezemřel

Western nezemřel

19.12.2010

To už víme díky kritiky ozpěvované coenovské Opravdové kuráži. Ridley a Tony prostřednictvím své produkční společnosti Scott Free chtějí žánru vdechnout sílu hned ve dvou projektech, které pro ně… (více)

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)