Crazy Heart vypráví o zahořklém country zpěvákovi Badu Bleakovi (Jeff Bridges) s podlomeným zdravím a těžkým životním stylem, který se příliš často ženil, příliš mnoho pil a příliš moc let trávil na cestách. A přesto se Bad snaží dosáhnout záchrany, ke které mu pomáhá krásná Jean (Maggie Gyllenhaal), novinářka, která objeví skutečného muže skrývajícího se za muzikantem. (Timak)

Noviik

Opět výborný Jeff Bridges v roli, která je pro něj jako stvořená. Příběh ve mně ale nevyvolal v podstatě žádné emoce. ()

kocik1

Lehce (ne)výchovný film pro celou rodinu, ve kterém se alkáči nejenže neválí ve zvratkách, ale dokonce o ně mají zájem i pěkné o 30 let mladší kočky. Pokud nejste fandy country music, ani to nezkoušejte sledovat, tklivá hudba se do vás zavrtá jak zubní vrtačka do kazu a co vám vlastně film za odměnu dá? Stokrát omletý příběh, který navzdory slušnému hereckému obsazení jede jen v obvyklé šabloně, která ani za mák nepřipomíná Ikarův vzestup ani pád. ()

chelseaman22

Životní příběh Bada Blakea je 50/50. Crazy Heart není nikterak úchvatný či originální. Vzpomeňme například na Walk The Line - ten je nesrovnatelně lepší, než právě Crazy Heart. Největší nevýhodou filmu je hlas Jeffa. Pro takový hlas si můžu zajít do každý nalejvárny v zavšivený Příbrami. Nikdy bych nečekal, že starej Bad ohne "mladičkou" Maggie - to snad nečekal nikdo. Konec působil tak nějak MOC obyčejně, což je nepatrná škoda. I přesto těch 107 minut nebylo zbytečných. 72% ()

Sonnik

The harder the life, the sweeter the song. Jedoduchý, několikrát viděný námět se stejně jednoduchým a čistým průběhem, který se soustřeďuje jenom a jedině kolem Jeffa Bridgese. Všechno ostatní je jenom podpora pro Jeffa, který na tuhle roli čekal snad celý život. Po dnešku už pro mě není jenom Dude Lebowski, ale taky Bad Blake. "I want to talk about how bad you make this room look." ()

arbitr

Nevím, ale nějak mně to neoslovilo, na rozdíl od Wrestlera. Jeff to zahrál přesvědčivě, Colin mně tam neseděl a Maggie lepší průměr. Pěkné záběry panoramat a vůbec kamera velmi dobrá. Ale jinak utahaný scénář a závěr typicky americký a když k tomu přičteme jejich lidovou hudbu, oskaři jsou jasný. Pro mně, ale příliš sladké. ()

st.jim

Jak nejlépe vystihnout tento film, který zabrnká na vaše uši i city? Asi takhle: "za málo peněz, hodně muziky". Domnívám se, že Bad Bleak by se mnou souhlasil. Jeff si právem zasloužil dostat za tuhle roli Oscara. ()

st.verka

Skvělý film plný ještě skvělejší muziky (milovníci jiných žánrů prominou). Já jsem si ho opravdu užívala. Ten Oscar Jeffa Bridgese je naprosto zasloužený. Tu postavu věčně opilého a prokouřeného povaleče ztvárnil tak věrohodně, že páchla i z obrazovky. ()

capák

Crazy Heart je krásný film o stárnutí, rekaputilování života a samozřejmě o lásce. Je to film o samotářském člověku, který se snažil žít každý den tak, jako by měl být ten poslední, i když si byl vědom toho, že se v životě dopustil několika chyb. Jeff Bridges se nám zde představuje v jedné z jeho dosud nejzajímavějších rolí, a i když oscary a glóby už se rozdávaly za lepší výkony, rozhodně tady stojí za to. Trochu mě mrzelo, že nedostal ve filmu více prostoru v pěveckých scénách, protože jeho hlas je velmi příjemný, stejně jako hlas Colina Farrella. Crazy Heart je film, který ničím nepřekvapí, ale na druhou stranu ničím neurazí a skvěle se u něj odreagujete. ()

Tyny

Country mám ráda, takže už jen kvůli tomu se mi líbili jak scénky z koncertů, tak celý hudební podklad. Navíc Bad Blake je sympatický, šarmantní písničkář, což je další plus. Navíc se mi líbí, že film není s velkou nadsázkou, všemu bych opravdu uvěřila. Bohužel chvilkami jsem se nudila a to by se stávat nemělo. Další zbytečné vsunuté scénky mi lezly na nervy, jinak pohodová podívaná. ()

elanius

Taká klasická troj hviezdičková zaležitosť s až moc podozrivo pozitívnym koncom. Ku konečnému vyššiemu hodnoteniu prispeli tri fakty: 1. Jeff Bridges, 2. aj keď country music, jemne povedané nie je môj obľúbený štýl, som si to hudobne celkom vychutnal a 3. chlapci si to odspievali sami :) 8/10 ()

drederik

Určitě zdařilý režijní debut pro Coopera, ale přesto mi tu chybělo něco, co by ze mě vymáčklo nějaké emoce. A to přitom nejsem uvnitř mrtvej. ()

ivan bohatyr

Už jednom pro ty písničky... Působivé drama, určitě jedno z těch hodně dobrých, co sem viděl v poslední době. Konečně sem zase spatřil venkov Ameriky a USA vůbec z pohledu, co mě baví. ()

GrooveJump

Oscara Jeffovi přeju, ale malinko film Crazy Heart (svou jistou tématickou podobností) prohhlubuje akademickou nespravodlnost vůči Mickey Rourkovi a jeho "špatnému jménu" (The Wrestler)... ()

marvan

Pokud by vypadal mainstream takto, nic proti němu. Rozhodně přijatelnější film než prolhaný kýč The Blind Side, nominovaný v témže roce na Oscara za nejlepší film. ()

MiCM

Bylo to sice výrazně klidnější, ale poctivý film.. Stojí zato se na to mrknout..jen nesmí člověk čekat nějakou velkou akci.. ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale

26.02.2012

Western nezemřel

Western nezemřel

19.12.2010

To už víme díky kritiky ozpěvované coenovské Opravdové kuráži. Ridley a Tony prostřednictvím své produkční společnosti Scott Free chtějí žánru vdechnout sílu hned ve dvou projektech, které pro ně… (více)

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)