Princ a pruďas

Your Highness

Princ a pruďas

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 98 min (Director's cut: 105 min)

Solidní výprava do magického středověku a příběh, který nehraje úplně druhou kolej znamenají, že Your Highness nebude stát a padat pouze na pubertálních a sexuálních vtípcích, a tak možná v místech, kde se není čemu smát, nebude obecenstvo ještě odvracet zrak a sluch. Přesto bych to s tím chválením nepřeháněl, pořád jde o primitivní zvrhle-pohádkovou výpravu za odpaněním, která postrádá hlubší smysl. Mnohem horší však je, že film postrádá i pořádnou dávku humoru, aneb pokud jste viděli trailer, viděli jste skoro všechno. Film je sice ujetý, ale mrzí mě, že se scénářem si nehrál ještě někdo ujetější. protože tady toho šlo nacpat víc... 5/10(30.8.2011)

Ku**vsky přesprostlá komedie o sexu bez sexu. Téměř nezastavitelná studnice nejrůznějších významů slov fuck, cock a shit v podání Danny McBridea, překrásná Natálka v tangách a vynikající hudební doprovod stále lepšího Steve Jablonskyho. To jsou tři největší klady a také tři věci, které si samy za sebe zaslouží hvězdičku. Na scénář si stěžovat nemůžu, protože vlastně žádný neexistoval, všechno je přiznaná improvizace. V tom případě je škoda, že v kadenci sexuálních narážek, nadávek a sprostých gest se nikdo Dannymu nemůže ani rovnat. Jako slovní onanie Dannyho McBridea, který si ke své hře se slovíčky přizval nejrůznější kamarády je výsledek průměrný.(21.11.2011)

Úchylná, velkolepá, bláznivá, šílená, sprostá, chvílemi odpudivá, nekorektní, přehnaná, ale především...zábavná tahle fantasy komedie je. Člověk vidí ty nádherné, historické scenérie nebo úžasnou hudbu v pozadí a myslí si ,že se jedná o velice pěknou a milou fantasy komedii, která tady hodně dlouho nebyla. Jenže pak se objeví z jedné strany nadrženej princ, z druhé strany nadrženej čaroděj a Vy si okamžitě uvědomíte, že ačkoliv se tenhle film tváří hezky, bude prostě sprostej jako ta kráva na tý pastvě. Takže nebude pro každýho. A pokud je v tomhle ohledu jinej, určitě si zaslouží pozornost. Protože pokud Vás tenhle film ze začátku neodpudí, určitě si ho okamžitě zamilujete.(22.11.2011)

Rozhodně se nepočítám mezi fanoušky pubertálního a samoúčelně vulgárního humoru, spíš právě naopak. Ale Your Highness mi nějakým zázračným způsobem docela sednul, přestože veškerý zdejší humor vyplývá ze sprostých slov, buranství, případně minotauřího penisu. Zkrátka sranda nižší jakkostní kategorie, ale pořád sranda. 7/10(29.7.2011)

[imdb: 6.0/10] | me: Okej, je to pohodová komédia, ktorá v celkovo zanecháva pozitívne dojmy. Miestami čitateľný štandardný teenage humor, inokedy nečakaný útok na bránicu, ... škoda, že tých silných pasáži nie je viacero. Je to vynikajúci pokus o divokú komédiu, ktorá má síce myšlienku, ... ale nie je to ešte ono, pretože nevyužíva svoj potenciál na plno. Obsahuje stále dosť veľa štandardných pasáži, ktoré tu už boli mnohokrát a ktoré už nemajú tu šťavu, na druhej strane vždy keď to už je nevyhnutné vypáli bombu, ktorá stojí za to a jednoznačne potiahne situáciu a film vždy o krok ďalej. Ako som už spomenul, celkovo tento film zanecháva pozitívne dojmy, čo je základ, ale mohli z toho vyťažiť aj podstatne viac a bola by to komédia hrubého zrna ako sa patrí. I shouldn't even be here! I will probably die on this quest, Courtney definitely will! (24.6.2011)