Princ a pruďas

Your Highness

Princ a Pruďas

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 98 min (Director's cut: 105 min)

Pokud máte rádi cynický a zvrácený humor Dannyho McBridea (viz EASTBOUND AND DOWN), tak je YOUR HIGNESS film jako vyšitý pro vás. V ostatních případech pracky pryč aka hovno víte co je vtipný, suchaři.(6.12.2011)

No v podstate jsem necekal nic mensiho, nez komedii roku a kurevsky jsem se na film tesil. No a komedii roku jsem taky dostal. I kdyz je samozrejme jeste cerven, muze se to zmenit. Green totiz boduje na vsech frontach. Film funguje jako komedie o bande magoru, kde nikdo neni tak uplne normalni, mame tu stoprocentniho kladase Franca, drsnackou Portman, ktera by nejradsi vsechny rozsekala na sracky, hovado a dobytkare McBridea s jeho poskokem bejvalym sexualnim otrokem cikanu. Ani vedlejsi postavy nejsou zrovna normalni, zlej carodej starajici se jen o to, aby opichal princeznu, dobrej carodej, kterej pro zmenu pravdepodobne przni maly kluky a pak treba Minotaura, kterej dobrodruhy ve svym bludisti radsi znasilnuje. Dialogy jsou znacne dementni, mix mezi fuckovanim a takovejma vznesenejma kralovskejma dialogama, pricemz tu ale to nadavani neni jen tak bezucelny, ale skvele vzdy sedne a je presne davkovany. No a film taky funguje jako fantazy o zlym carodeji a ceste rytiru za zachranou princezny, spousta akce a souboju, kouzel, povedenejch trikovejch zaberu a perfektni epicky hudby. Takze ja si nemuzu absolutne na nic stezovat, od zacatku do konce jsem se skvele bavil a film ma zadelano na pokracovani, coz je jedine dobre.(12.6.2011)

Velmi samoúčelná a hrubozrnná parafráze na hrdinské příběhy, která je v první polovině spíše trapná a nevkusná, v druhé polovině díky bohu docela zábavná. Jinak ale nic nejede na plno a neustálé fuckování se také velmi záhy omrzí. Funguje v podstatě jen minotauří penis a pak zvrhlé momenty typu "Nevinná Zooey Deschanel se natahuje po minotauřím penisu"... Naopak zhulený věštec je přešlap epických rozměrů a obecně platí, že David Gordon Green naprosto nezvládá kombinovat odlehčenost vyprávění s naprosto vážnými, seriózními a brutálními momenty, což byl zcela zásadní problém už v Pineapple Express...(2.7.2011)

Spolu s "apatowovkama" největší útok na mojí bránici v kině za poslední roky(19.6.2011)

Je to vtipné, ale ne tak třeskutě, jak jsem očekával. Nikdy bych nečekal, že si něco takového vůbec pomyslím, ale ono je to prostě zbytečně moc sprosté. Fakt kdyby tam mluvili míň sprostě tak je to vtipný, ale když je každý druhý slovo kurva a čurák, tak se to omrzí. Přesto je tam spousta fakt parádních fórů. Nejlepší byla meganadržená Zooey Deschanel dychtivá vyhulit minotauřího dicka. A Damian Lewis ač měl málo prostoru, tak skoro zastínil hlavní protagonisty.(12.7.2011)