Princ a pruďas

Your Highness

Princ a pruďas

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 98 min (Director's cut: 105 min)

Solidní výprava do magického středověku a příběh, který nehraje úplně druhou kolej znamenají, že Your Highness nebude stát a padat pouze na pubertálních a sexuálních vtípcích, a tak možná v místech, kde se není čemu smát, nebude obecenstvo ještě odvracet zrak a sluch. Přesto bych to s tím chválením nepřeháněl, pořád jde o primitivní zvrhle-pohádkovou výpravu za odpaněním, která postrádá hlubší smysl. Mnohem horší však je, že film postrádá i pořádnou dávku humoru, aneb pokud jste viděli trailer, viděli jste skoro všechno. Film je sice ujetý, ale mrzí mě, že se scénářem si nehrál ještě někdo ujetější. protože tady toho šlo nacpat víc... 5/10(30.8.2011)

Úchylná, velkolepá, bláznivá, šílená, sprostá, chvílemi odpudivá, nekorektní, přehnaná, ale především...zábavná tahle fantasy komedie je. Člověk vidí ty nádherné, historické scenérie nebo úžasnou hudbu v pozadí a myslí si ,že se jedná o velice pěknou a milou fantasy komedii, která tady hodně dlouho nebyla. Jenže pak se objeví z jedné strany nadrženej princ, z druhé strany nadrženej čaroděj a Vy si okamžitě uvědomíte, že ačkoliv se tenhle film tváří hezky, bude prostě sprostej jako ta kráva na tý pastvě. Takže nebude pro každýho. A pokud je v tomhle ohledu jinej, určitě si zaslouží pozornost. Protože pokud Vás tenhle film ze začátku neodpudí, určitě si ho okamžitě zamilujete.(22.11.2011)

• Hild

Tak nějak nechápu rozhodnutí tvůrců zobrazit tento příběh s tolika vulgarismy a místy až s nevkusným humorem. Celý film jsem se ptala, skutečně by nefungoval příběh i bez toho? Pod tím vším se totiž opravdu skrývá pěkný dobrodružný příběh. Vím, měla to být parodie a bez toho vulgárního humoru, by asi vznikl film plný klišé, který převzal všechny věci z různých pohádek a dobrodružných filmů široko daleko. Jako parodie film může fungovat, ale musí se brát s velkým nadhledem a to já nedokázala. Z hereckého obsazení rozhodě nejlepší Natalie Portman, James Franco silně nepřirozený. Nemyslím si, že bych se na film podívala někdy znovu.(27.8.2011)

Pohádky, tedy mimo vánoční čas, obvykle netvoří součást mého programu, ale pokud se tradičně prostý děj příliš neprosazuje a neruší tak nekonečné množství sexuálních narážek, hulení v mezích normy a absolutní zhovadilost nesympatického hrdiny, tak si to dám líbit. Ano, bavil jsem se pokleslým humorem. Nebylo to poprvé a určitě ne naposledy.(23.2.2012)

S šulínem na krku vysvobozovat princeznu jest vskutku velmi těžká řehole.. Za devatero kuřbami a stejným počtem honiteb vznikla zkazka, po niž se jde Barunka Panklová ječením zklidnit ke splavu a Hans Christian zatěžkán balvanem skáče z mostu přes Öresund. Your Highness je bídně zahraná, tématy legrace docela zastydlá a monumentální hudbou otravně opentlovaná originalita o horké kaši koitu v pohádkovém světě, nicméně přiznávám, že s blížícím se koncem jsem se na to společenství prstování přeci jen naladil. Teda, ne, že bych si ho oblíbil, spíše mě přestalo srát.. Možné pokračování ale určitě vynechám, protože vzhledem k povaze snímku, kdo ví, co Natálka schovává pod zámkem..(17.4.2013)

• - Ve filmu hraje James Franco staršího bratra Dannyho McBridea, ale ve skutečnosti je Franco ten mladší. (c.tucker)

• - Jméno postavy Zooey Deschanel Belladonna se shoduje s pseudonymem známé pornografické herečky Michelle Anne Sinclair. V překladu z italštiny jméno znamená krásná žena. (forsberg)

• - Počas natáčania lietal James Franco (Fabious) tam a späť medzi New Yorkom a Belfastom, pretože v tom čase ako študent denného štúdia študoval na univerzite. (misterz)