LyBerion

Herci hráli, do žánru se trefil krásně a pro mě to bylo stopáží naprosto ideální. Pohodově roztahané drama co můžu jen doporučit. ()

Smidak

Pro mě naprosto špičkový výkon od všech hlavních aktérů, obzvláště pak od Brosnana, Pattinsona a jeho malé sestřičky, a příběh, kterému jsem s radostí, i když možná trošku naivně, uvěřil a nechal se jím vtáhnout. ()

cerbygerby

Romantické drama s "upírem" Pattinsonem.. Celý příběh začíná a končí tragicky, průběh filmu k tomu ale jaksi vůbec nesedí..nevím zdálo se mi jako by to byly dva filmy spojené do jednoho, ale to nemění nic na tom že to jako celek nebylo dobré, ba naopak.. člověka ten konec spíš překvapí než šokuje, nicméně to stojí za zhlédnutí - 4* a 70% ()

Torgal

Panoptikum životom bitých trosiek hľadá svetlo na konci tunela, do toho hrá melodramatická hudba a na konci príde megatwist, ktorý človek nemal šancu odhadnúť vopred, lebo s predchádzajúcim dejom nemá absolútne žiadnu spojitosť. Ťažko o tom hovoriť bez spoilerov, ale je jasné, že ten okamih je sám o sebe mimoriadne pôsobivý, ale je vidieť, že celý film vznikol len kvôli nemu. A bohužiaľ všetko pred ním je tak strašná ubolená nuda, že ani presne nacastovaný herci to nezachránia. 5/10 ()

Hartigan

Pattinson měl poprvé po všech těch upírech šanci předvést v obyčejném filmu, že umí zahrát i něco jiného, než jen to samé "nic", co nám doposud předváděl. Skončil však někde v půlce cesty tomu, aby to vyšlo a někoho v Hollywoodu přesvědčil, že nestojí za starou bačkoru. Naneštěstí všech ale nakonec podává to stejné jako u Edwarda Cullena - zakřiklý a osamocený muž. Jen s tím rozdílem, že zasouvá každou chvíli do mladých vysokoškolaček, tedy do té doby, dokud nenarazí na dívku, do které se zamiluje. Celkově tu ale příliš smrdí obrovská snaha hrát lidem na emoce, nejvíce v tom WTF konci (11.9.2001), který měl za úkol nechat rozplakat i ty největší škarohlídy, ale já nepodlehl, já si zatruchlil jen u Titaniku, protože Kate a Leo jsou bezkonkurenční romantický pár. ()

Gixian

Netuctová romance zvláštních lidí ze zvláštního prostředí, kterou ukončí v pravdě nečekaný element. Konec byl poměrně šokující a zdánlivě do zbytku filmu nezapadající; *SPOILER* nakonec to byla ale právě tato nesouhra, čím si mě závěr získal - přesně tak do běžných lidských problémů nezapadající a nepochopitelné je to, co se toho jedenáctého září stalo. Ten WTF moment dává divákovi pocítit, jak se museli cítít příbuzní obětí toho útoku, a ta ztráta a pocit marnosti předchozího děje, kterou divák ucítí, je přesně tatáž, s jakou pozůstalí musí žít. Film, kde mě smrt jediné z obětí zasáhla víc, než všech 3000 mrtvých v jiných filmech. ()

tranquill

"Nemusíš mu odpustit hned, ale odpusť mu..." Nemusí se mi to romantické drama zalíbit hned, ale nakonec jsem ho ocenil. ()

kondor77

V rámci žánru béčkového slzotvůrného filmu absolutní pecka. Brečel jsem. Plné hodnocení (za normálních okolností asi za tři hvězdičky) dávám proto, že i po opakovaném shlédnutí po letech jsem zase uronil pár slz. Pro objektivitu musím dodat, že film jsem neviděl nikdy střízlivý. ()

Dan

Nezapomenu. I když bych možná chtěl. Protože něco takového jsem rozhodně nečekal. Šel jsem se odreagovat na takový normální film. To, čeho se mi dostalo byla melancholická atmosféra, postavy, se kterými jsem žil, i když jsem nechtěl a banální postřehy, které byly až příliš pravdivé. Ano, vzpomenu si. ()

Henry Morgan

Proč si jen celé kino myslelo, že se bude jednat o slaboduchý romantický film s R. Pattinsonem?? No já taky a hluboce jsem se děsil okamžiku, kdy začne. Jenomže když po pár chvilkách neoholený mladík, s cigaretou v koutku úst a lahváčem propadl oknem do bytu, bylo jasné, že to bude minimálně zajímavé a ..... bylo to vskutku drama. Nevím, jestli podstatou drama, je vykreslit do detailu charaktery a psychologické profily. Možná jo, ale viděl jsem i drama, kde to je na škodu. Tohle mělo rozhodně silný příběh, herecky výborné, dějově reálné a především jsem se ani chvilku nenudil. Uteklo to a šokující konec, i přes to, že byl po celou dobu na očích nedal spát. Dlouze po tom jsem o filmu přemýšlel, což je u mě měřítkem povedeného snímku, protože většinou si řeknu dobrý a jdu dál. 5 hvězd? Asi 4, ale 5 za to překvapení, že to není romantický slint se sázkou na Roberta. ()

chaturga

Velmi příjemné a dojemné dílo. Dokonalé dialogy hl. postav, super hlášky i smutek. Chvílemi sice klišovité, ale absolutní šok na závěr mě nenechal dlouho usnout. Nikdo (opakuji NIKDO!) by toto nemohl očekávat. Z normálního životního příběhu lidí se vyklube taková událost. Srabácké a hrůzyplné útoky na WTC. Tento film dokonale ukazuje, kolik lidských životů a osudů se takto mohlo zničit a že osud není náhoda. Je to jen perlička na dortu. Kdyby film skončil pohledem na hl. hrdinu stojícího ve wtc, tak by to bylo ještě o mnoho lepší. Další scény už jsou jen dodatek, který tam být nemusel. ()

Laborant

Film rozhodně měl: hloubku a zamyšlení a od začátku běžel po celkem slušné dějové lince. A ten závěr naprosto beru. Ba dokonce, že ho lidé mohou v dnešní době považovat již jako laciný a ohraný, pro mě bylo důležitější, že režisér ponechal moment překvapení, který přišel v záběru kamery, která vychází z okna kanceláře........., až v tento moment to člověku doteče........ a to se mi na tom líbilo. Věc, která se stala 11. září 2001 bude vždycky aktuálním tématem a nazývat jí lacinou nebou ohranou??????? Takhle snad ne??? ()

Oonika

Zajímavé drama, dlouho jsem se na něj chystala. Čekala jsem slzy. Nepřišly. Nečekala jsem takový konec. Zdál se mi nevkusný a nesmyslný. Ale vcelku jsem byla potěšena námětem, hereckými výkony i režií. ()

CliffLee

Pro mě jednoznačně největší letošní překvapení a i když je vyústění tak trošku vypočítavé, po předchozím vtáhnutí do děje skvělými herci (R. Pattinson jen dokazuje že není jen zubatá, vybledlá příšera) jsem celkem hodně spokojen a na lepší psychologicko-romantické drama z poslední doby si ani nevzpomínám... 9/10 ()

sigf07

Tate Ellington, Pierce Brosnan a Ruby Jerinsová. Co se týče hereckých výkonů, působí právě tito tři z celého ansáblu nejlépe. Ústřední duo Pattinson a de Ravinová tu prostě je, protože tu být má - aby nalákali davy Edwardových fanynek a zástupy zvědavců, kteří se chtějí podívat, jak ta mladá ze Ztracených hraje. Roli lákadla zvládli podle očekávání, hereckého talentu však mnoho nepobrali a jejich projev spíše připomíná předčítání stránek scénáře. Přesto nepředstavují hlavní problém celého filmu. Tím je přesvědčení autorů, že čím více životních tragédií dokáží nacpat do dvou hodin stopáže, tím hodnotnější drama jim z toho vypadne. Výsledkem je do sebe zahleděný, příšerně rozvleklý příběh, který si hraje na víc, než čím ve skutečnosti je a který se ve vás neskutečných 113 minut intenzivně snaží vzbudit lítost nad bolestnými životy svých hrdinů. Tak tedy dobrá - Allene Coultere, Wille Fettersi, je mi vás líto! ()