Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

MickeyStuma

Podle irské tradice smí žena požádat muže o ruku pouze v určitý den a to ještě navíc pouze jednou za čtyři roky. Ano, jedná se tzv. o přestupný rok. A toho chce využít hrdinka příběhu Anna, která se kvůli tomu rozhodne cestovat za svým přítelem do irského Dublinu, který se nějak k ničemu nemá. A tento snímek právě pojednává o tom, co během té cesty všechno zažije. Žánrově obsahuje vše podstatné. O divoké komediální dobrodružství však v žádném případě nejde i když námět k tomu evokuje. Přívětivé dobrodružství odlehčené lehkou úsměvností a romantickou atmosférou celé cesty až k samotnému finále, které, hlavně mužské diváky, kteří u toho vydrží, vůbec nepřekvapí. Nepřísluší se prozrazovat jak to nakonec celé dopadne, ale určitě nejeden chlap utrousí poznámku: "Ano, to je typická ženská." No nic. Snímek je po divácké stránce osvěžující. Atmosféricky se drží pohody a nenáročnosti, což mnohé divačky jistojistě ocení. K tomu krásná irská krajina a nebylo by v podstatě co vytknout. Jenomže bohužel je. Příběh není nijak originální, tudíž je každý scéna ve svém smyslu ohromně předvídatelná. Některé mají co do činění až s neobvyklou trapností, ale zase je fakt, že záleží na úhlu pohledu. Postavy postrádají tu správnou emoční hloubku, takže se snad nikomu nedostane patřičné dávky sympatií. Je to zkratka snímek, který až svou přílišnou jednoduchostí nenadchne, ale svou příjemnou odpočinkovou náturou hlavně divačky potěší. ()

anatheman

Slabší 4 hvězdy. Je to sice poněkud klišojdní marmeláda, ale mně se film celkem líbil a bavil mě. Za to se asi nejvíc zasloužili Amy a Matthew. Já nevím, nikdy jsem v Irsku nebyl, ale je to už další film, kde je tato země představena jako svět z Diabla II. :-) ()

jacko

narovinu se k sobe ustredni par moc nehodi...amy adams je docela roztomila, ale matthew goode na me tady pusobi jako takovy vandrak---nic proti nemu...film neprichazi s nicim zajimavym a konec je od zacatku jasny...plusem je ale rozhodne krasna irska krajina...2,5* ()

Rorka

Připadala jsem tak trochu jako Bridget Jonesová a bylo mi úplně jedno, že film by se dal směle přirovnat k ohrané gramofonové desce, která místy vyznívá trochu komicky. No a co. Romantika to nebyla úplně blbá a prvoplánová (možná i díky tomu skvělému vínu). V tu danou chvíli film prostě splnil svůj účel - a od toho tady podobné snímky jsou. Jiný důvod jejich existence nevidím, hlavně, že slouží :-) ()

PavelZava

Jak je libo dámo. Počkat moment, kde je Louis ? Louis je v pohodě, přivázal jsem ho na střechu. Na střechu ? Tam se ušpiní ... Žádnej strach, hodíme ho do pračky a bude jako novej ... Příjemná romantika, jen zvažuju v kolika romantických filmech hrálo Irsko ? Ale neva ... ()

chrispe

Po řadě romantických komedií jsem si konečně mohla zase říct: To je ono! Žádné přehnané drama, pěkná šablonka o tom, jak hodná holka ke štěstí přišla, krásné prostředí Irska, fešácký hlavní hrdina. Smích. Paráda. ()

Jakubik

Jednoduchá a absolutně bez nápadu romantická komedie. Vůbec to ale nevadí. Skvělí začátek a pak už trochu slabší závěr. Sympatičtí herci a hezké exteriérové záběry z parádního Irska… ()

Torgal

Mám rád Amy Adams. Tu síce jej chémia s írskom junákom veľmi nefungovala a dej bol predvídateľný až hanba (celý som ho viac-menej presne odhadol po piatich minútach filmu), ale jednoducho sa mi na to (a na ňu) dobre pozeralo. Takže i napriek nulovej scenáristickej invencii dvíham palec ľahko hore. 6+/10 ()

Hpatrik

Příjemná a milá romantická jednohubka s neodolatelnou Amy Adams, a špetkou voňavého irského venkova. Závěr je trošičku kyselejší, nicméně výsledek je chutný. ()

vovarano

američanka a ír?! naozaj?! svetské veľkomesto a očarujúci írsky vidiek?! naozaj?! bohatý ale do seba zahladený doktor a chudobný ale dobrosrdečný kuchár / taxikár?! naozaj?! ... komu nestačí tak nech si ešte pridá pôsobenie prírodných živlov, zopár kráv uprostred vidieckej cesty, nejaké to pokazené auto ...atď ... ak teda máte pocit že nič z tohoto spomenutého nepoznáte tak prosím do toho - dostane sa vám do rúk originálna love story , ... a pre nás ostatných dovolím si tvrdiť 95% iba ďalšie klišé ... pardom Klišé s veíkým K. ps: 20 percent za amy ()

E lan

Na základě hodnocení kolegů hodnotitelů jsem nečekal vůbec nic a asi se to vyplatilo. Nakonec se totiž jednalo o slušně průměrnou romantickou komedii, která rozhodně nenudila, nepohoršila. Na takový odpočinkový sobotní večer jak dělaná... ()

Tyna31

Samozřejmě, že je úplně jasné, jak to dopadne. Samozřejmě, samozřejmě, samozřejmě. Já od toho také nic moc nečekala, ale nakonec mě film velmi bavil a ty exteriéry...!!!Na zabití nudného sobotního večera je to fajn film. ()

Petulka88

Vcelku příjemná romantická komedie. Nemá sice čím překvapit, ale lehkou předvídatelnost děje kompenzuje sympatický ústřední pár a krásné irské exteriéry. ()

Oonika

Nebýt Matthewa Gooda a krásného Irska, tak je to klasická tuctovka. Ale krásy obou zmíněných mě oslnily :) Navíc docela příjemné vtípky, kdyby se to trochu doladilo, tak by z toho mohla vzniknout fakt fajnová komedie. ()

haWranka

Hrozná škoda, že tenhle film je tak klišoidní, hlavně na konci. Protože oba hlavní hrdinové jsou moc fajn, o Irsku ani nemá cenu se zmiňovat. Celková atmosféra je příjemná, ale jak říkám, celej film nijak nevybočuje z horších filmů tohohle žánru. ()

Psycho.R

Irskej humor, včetně lokálních exteriérů, pěkná Amy Adams, road movie, a příjemný příběh, všechno tohle já můžu a přesně tohle jsem našel zde. ()

ZnalecH

Jedná se o jednu z mnoha romantických komedií, na které se dobře kouká a člověk má na konci dobrý pocit. No a nejde nám u filmů právě o to? Vadí vám, že je takových podobných filmů mraky? Mně to rozhodně nevadí a líbí se mi. 70% ()