Neberte nám princeznu

(TV film)
  • Československo Neberte nám princeznú (více)

Hrdinka príbehu Katka sa naozaj nemôže na nič sťažovať. Má dostatok všetkého, môže žiť bezstarostne, rodičia jej kúpia, na čo si len spomenie. A predsa... Katkini rodičia si vo víre povinností a záľub nenájdu čas na to najdôležitejšie - na vlastné dieťa. A Katku to, samozrejme, veľmi trápi. (oficiální text distributora)

Anderton

Pesničky sú fajn, ale všetko ostatné je bohužiaľ značne amatérske až smiešne. Možno práve v tom tkvie obľúbenosť tohto filmu, v jeho nechcenej trápnosti. Mňa to však ani z tohto hľadiska sledovať nebavilo a aj tá necelá hodinka utekala značne pomaly. Aj skúsení herci pôsobia vo svojich úlohách neprirodzeným dojmom. ()

nascendi

Neberte nám princeznú nepatrí medzi vydarené muzikály. Napriek tomu je aj po rokoch celkom obľúbený a pesničku Šaty je dosť často počuť z rozhlasových staníc. Keď sa zamýšľam nad obľúbenosťou muzikálu nutne dôjdem k záveru, že napĺňa sny. Sny, v ktorých Marika chodí a pobieha, sny v ktorých si môžeme pripomenúť hudbu legendárneho Deža Ursínyho aj vidieť Mekyho v originálnom svetri. Na tri hviezdičky to bohato stačí. ()

LuiCJ

Akýkoľvek kultový status tento film v rámci československej kinematografie má, asi nebol úplne pre mňa. Od detinských hereckých výkonov, totálne biedneho scenáru (hlavne dialógy medzi Katkou a jej priateľom) až po uši-rvúci soundtrack, úprimne som to nedával. Ale vydržal som nakoniec celých 55 minút. Ono dá sa to pozrieť raz. Či si to však pozriem niekedy z nostalgie znova, veľmi, veľmi pochybujem. ()

kingik odpad!

Na dobrý hudební film by to muselo vypadat jinak po všech stránkách. Zpracování je mimo mísu a herecký talent ústřední představitelé asi nechali v šatně. Pěvecký jim nikdo neubírá (Gombitová z mého hlediska nemá nejpříjemnější zpěv), ale hudební čísla postrádala právě to nejdůležitější z hlediska hudebních filmů a tím je výrazovost s jakou se prezentují. Písničky jsou otravné a občas mají tendenci být vlezlé. To se málo sympatické dvojce Gombitová a Žbirka, která se pro účely filmu vůbec nehodí, právě po celý film nedaří vyvážit. Film se snaží rozdávat dobrou náladu plnými hrstmi, ale ve své naivitě už příliš daleko nedohlédne. Mé hodnocení: 0% ()

COLOR

Nieco tak hrozne ako tento film sa hlada len velmi tazko. Za prve, neviem pre aku generaciu bol urceny - pre menej ako desatrocne deti je tam zo zaciatku dost nepochopitelnych scen, pre starsich je film zas prilis pre deti. Za druhe, rezisera by som hnal kade lahsie. Dej z velmi velkej casti postrada logiku, scenarista ho tiez vystaval velmi cudne. Za tretie, herecky vykony uplne nulove, este ako-tak to zachranovala Marika - ale na Mirovi som sa nemohol nesmiat, hrat absolutne nevie. A vedlasie roly boli este stokrat horsie (ach jo, socialisticke-alebo skor sovietske "herectvo"). Za stvrte, kamera dost tragicka. Musim povedat, ze jedina aspon trochu pozitivnejsia stranka bola filmova hudba od Ursinyho, hoci vacsina skladieb nemala od prisernosti daleko. Mmam takisto pochybnosti, ci sa on ako autor hodil prave do takehoto filmu. No skratka, tragedia a hanba slovenskej kinematografie. ()

• Vytvorenie povestného účesu s korálikmi trvalo tri hodiny a Marika Gombitová (Katka) kvôli tomu musela vstávať o štvrtej ráno. (corona)
  • Mariu Rottrovú vtedajšie vedenie televízie v muzikáli veľmi nechcelo, ale dramaturgičke Gabriele Vyskočilovej sa ju podarilo pretlačiť. (Raccoon.city)
  • Jednu z hlavných detských postáv v muzikáli si zahral Jozef Vrábel, ktorého našla produkčná na hokejovom štadióne ako hráča. V skutočnosti nespieval, iba otváral ústa. (Raccoon.city)