Malá z rybárny

• angličtina Little From The Fish Shop (více)

Hluboko pod mořskou hladinou, doprovázen rybím orchestrem, vypráví hlas moře příběh Mořského krále a jeho dcery Malé. Stejně jako mnozí jiní opustil král se svou stařičkou matkou a třemi dcerami -- Malou, Prostřední a Nejstarší -- vydrancované vody a odešli žít mezi lidi. V potemnělé rybárně uprostřed přístavní čtvrti plné přistěhovalců žijí teď jednotvárný život plný práce a osamění. Jednoho dne vstoupí do jejich rybího obchodu sebevědomý, pohledný, ale poněkud neurvalý mladý muž -- Baron. Malá je mužem i dunivou hudbou, která jej doprovází, naprosto okouzlená. Od této chvíle se život Malé a její rodiny změní. (oficiální text distributora)

Cesty timem

Co to tam v tom obsahu...? Pohledný mladík? No nevím, jsem hetero :-) Ale malá taky nic moc. Ale co je ve světě lidském dokonalé, že? Ale tento animovaný kousek mne uměleckým ztvárněním docela zaujal. A to na animované v podstatě vůbec nejsem a některé hlavně americké mne doslova iritují. Takže vážení tvůci, u mne tím pádem úspěch za 4* ()

vinducha

Docela hodně depresivní , ale když jsem se koukl na autora předlohy , tak jsem pochopil , tudíž vše je tím pádem jasné. ()

Janyr odpad!

Naprosto nezvládnutá záležitost - děj klopýtá a není schopen se vymanit z vlastní nesmyslnosti, řemeslně je to podprůměr i na české poměry a kaiserův monotónní monolog občasné závany čehosi zajímavého dokonale umrtvuje. ()

Duckz

Příjemné zpracování co do loutkové animace, nicméně, celý film je jedna velká nuda. Kaiser to namluvil bohužel strašně monotónně, jako by ho to nebavilo už když to mluvil. Filmu strašně ubližuje rozsekanost černými přechody, které přímo vybízí k tomu zavřít oči a usnout. A to asi 40x během těch 71 minut - jakoby tečka za každou větou. A přitom jsou ty přechody naprosto zbytečné - už ten první na začátku, kde je nejdřív zbytečně dlouho záběr na podmořskou kapelu, aby se pak na asi 20 vteřin objevil název filmu, který mě ujistil, že jsem v kině opravdu na malé z rybárny a pak černo, místo aby se kamera od kapely plynule přesunula do města a lákala diváka do děje (jméno filmu mohlo být například v titulcích při pohybu kamery nad hladinu). Následuje 2 minuty scéna a pak černo. 3 minuty scény a černo. 30 vteřin a černo. 1 minuta a černo. Nakonec už se těšíte, že to třeba už černé zůstane a vy se probudíte na konci, kde vám stejně všechno polopatě znuděně Kaiser vysvětlí, takže si pak říkáte, že jste vážně mohli film prospat a o nic byste nepřišli. Podle mě by už jenom takový Ota Jirák filmu přidal 20% navíc, kdyby to namluvil místo Kaisera, protože Jirák aspoň umí ukázat nějaké emoce v mluveném slovu. 2* za snahu, animaci a za to, že jsem se 2x zasmál. ()

HoncPe

Adaptace Malé mořské víly od českého režiséra (Jan Balej), „točená" technikou stop-motion s loutkami. Pokud bych tento film měl hodnotit pouze po vizuální stránce, tak bych se vůbec nebál dát mu 5*, občas mi trochu vadila kamera ale celkový vzhled lokací, loutek a perfektní animace z tohoto filmu dělají opravdovou pastvu pro oko. Problém nastává, pokud se nechcete jen dívat ale také bavit (což se samozřejmě od filmu očekává). Scénář mi přišel napsaný tak, že většinu filmu se v podstatě nic neděje (ano, utváří se děj který na konci vyvrcholí ale toto je málo, chtělo by to zápletku která by člověka u filmu udržela) a až v posledních cca 10ti minutách začne být děj opravdu zajímavý a v jednom místě dokonce napínavý. Rázem se nám tedy po zohlednění scénáře z 5* stává pouze 3* což je veliká škoda. Abych to shrnul: Výtvarníci odvedli bravurní práci a smekám před nimi, u režie a scénáře to tak horké už není. ()

sebii53

Pokus o loutkový film čistě pro dospělé, kterému ale tvůrci moc nevěřili a tak dosadili vypravěče, aby děj pochopily i děti. Tam je největší chyba. Kdyby zůstalo u původního záměru, byla by to pochmurná podívaná, zasazená až do extrémně ponurého prostředí, která dává jiný pohled na pohádkovou tvorbu. A ta by mne bavila. Takhle je to film, který není pro děti úplně vhodný a dává pocit, že vše musí být špatně. ()

malet

Uff. Očima jsem tlačila hodinovou ručičku dopředu a čekala na jakési WOW! A ono nic. Zoufalé nic. Tak aspoň ať přijde konec. Už ať je KONEC!!! Animovaný, loutkový, romantický, drama. Pohádka notoricky známá, v provedení, které by mělo být minimálně do 12 let nepřístupné. Nepochopitelné, neuchopitelné. Andersen byl zatlačen kamsi do pozadí, z něžné romantiky zůstaly skřeky, hnusné loutky, ponuré prostředí, sex a voda. Nebo jsem to nepochopila. A jsem neskutečně ráda, že se svišti dnes nechtěli koukat na pohádku. Ano, patřím mezi rodiče malých dětí, kteří předpokládají, že když je něco animované, loutkové, romantické a dramatické, profláklý příběh podle Andersena, bude to pro děti. Celkový dojem? 15%? Odpad? Nehodnotit? No, nepobrala jsem to ani jako dospělá. * Za hudbu. ()

PORTER44

Trochu nepovedený pokus o kopírování Tima Burtona ,bizardní ztvárnění postav se docela povedlo,příběhově mě to nepřišlo tak záživný. ()

nelja

Přes všechny výhrady (dílo vyznívá místy nedotaženě, po jisté době se dostavuje nuda, schází nadstavba, která by zabavila) je ale jistě sympatická snaha tvůrců „vrátit loutku“ zpátky na plátno. Každému takovému pokusu je potřeba fandit, popřípadě třeba jen tiše, ale přece jen tleskat a´priori. Jakkoliv to bude znít možná nepřípadně, v současné české produkci je Malá z rybárny nadstandardním dílem. Už jenom řemeslně, po formální stránce není snímku co vytknout. Je to profesionální a precizní práce s důrazem na detail (mimo jiné dokonalé přizpůsobení rybí rodiny všem „podvodním“ atributům, od účesů až po domácí mazlíčky či poetické zpodobení milostného citu). Co se skrývá pod lákavým a naleštěným obalem už tolik zajímavé není, přesto však platí, že v „konkurenci“ ostatních filmů naší provenience lehce obstojí. ()

McGuffin

Malá z rybárny podle scénáře Ivana Arsenjeva a současně režírujícícho Jana Baleje podle pohádky H. Ch. Andersena je film o dospívání a lásce. Dospívající dívce se zapálí lýtka pro staršího vagabunda, majitele nočního podniku a hampejzu. Kterému naletí. I když proto přijde o slušnou rodinu a nejspíš i pořádný kus svého života, podle scénáře to za to stálo, protože poznala pravou lásku. To je, myslím, do dnešních časů opravdu milé poučení. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (více)