poster

Místa

 • slovenský

  Miesta

 • anglický

  Places

Drama

Česko / Slovensko, 2014, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tommassi3
  **

  "Dneska je Mezinárodní den logiky, takže to máš zadarmo.." ;)(27.5.2016)

 • MessiáŠ
  *

  Štindl si nejspíš vedl podrobný deníček scén, které jinde vypadají cool & drsně, a tak je nahodile procpal i do svého scénáře. Zhruba tak vypadá výsledný anakolut, kdy se z počátečního (a vůbec ještě ne tak špatného) tragického mladického milostného trojúhelníku s prvky sociálního dramatu zběsile přepne do nevěrohodného gangsterského módu o odplatě a nesmiřitelnosti, při kterém se postavám už vyloženě z huby valí hovna, jejichž inscenace evokuje spíš rozhlasovou hru než celovečerní film. Pro rozutíkanost množství témat a motivů, izolovanost či nadbytečnost jednotlivých výjevů, a tudíž velice nízkou funkčnost a soudržnost se Místa ocitnou ve slepé uličce, v níž mají nesrovnatelně blíž k (sebe)parodii než k serióznímu sdělení prakticky o čemkoli.(15.9.2014)

 • hygienik
  ****

  Príručka zúfalého diváka: 1. Zabudni na nejaký scenár, réžiu, zmysluplné dialógy. 2. Dramatický oblúk je archaizmus. 3. Kvalitný film spoznáš podľa toho, že sa v ňom vyskytuje sex alebo duševné problémy, najlepšie náhodne, bez vysvetlenia. 4. Prostredníctvom filmu si režisér, scenárista alebo iný zúfalec, rieši svoje boľačky. 5. Ak si chceš film užiť, NEMYSLI PRI ŇOM! Podľa týchto kritérií je toto veľdielo dokonalé a vôbec nastavuje latku tak nízko, že ju bude ťažké podliezť. Ale tú 5 hviezdu dám meisterstucku, ktorý to dokáže. Týmto vyzývam Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie, do toho!(27.5.2016)

 • HAL
  ****

  Devadesátky non plus ultra s atmosférou tak trefnou až to bolí, člověku je hned líp u srdce že se nenarodil o deset let dřív, a že z těch maloměstských peklovidlákovů vypadl hned jak to šlo. I když i tak si toho melancholického bloumání po opuštěných továrnách a kostelích (tomu se moderně prý říká urbex), a postpunku vůkol všude, užil i tak dosytosti - Špaček vnímá svět očima Adama úplně stejně jako já, a je to dobré, moc dobré... kdyby mu jen to (zdánlivě) bezpříběhové křesání jisker života na hromadách bahna vydrželo až do konce. Jenže on musí ten zpočátku jen lehce nakopnutý motiv porevolučního rychlopodnikatele rozjet bezmála do tvrdé mafiánky, a to už mu zdaleka tak moc žrát nejde. 8/10 Btw postsynchrony a díky nim i půlka dialogů jsou úplně na pěst.(16.9.2014)

 • Botič
  **

  Ze začátku takové skutečně krásně natočené plácání se na místě, z kterého mohla být kultovka, kdyby se tvůrci vydali trochu jiným směrem, jenže namísto objevování sexuality, pak do děje vstoupí ty "temné spodní proudy" (haha) a druhou polovinou se člověk prakticky pronudí.(14.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace