poster

Místa

 • slovenský

  Miesta

 • anglický

  Places

Drama

Česko / Slovensko, 2014, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kosmik
  **

  Nejsmutnější filmy jsou podle mě ty, které skrývají potenciál něčeho opravdu hodnotného, co se ale ve výsledku nepovede. A to je i případ tohoto filmu. Námět je evidentně silný. 90. léta, éra divokého kapitalismu a v něm dva kamarádi, co se chytnou místního velkopodnikatele a zároveň i mafiána. Na jednu stranu mu přinesou úspěch se zvýšením poslechovosti jeho soukromého rádia. Na stranu druhou se zamotají do dosti nebezpečné hry. Ale jak tu přesně napsal Tosim přirovnání s vypuštěnými zajíci. Buď na úrovni scénáře, technického scénáře nebo počtu natočených záběrů vznikl evidentně problém, kdy důležité dějové zvraty občas zanikají nebo jich i část chybí. A divák občas ztrácí kontrolu nad samotným dějem. Je to obrovská škoda, protože hlavní dvojice, Polívka a Cina, se na svoje postavy perfektně hodí a hrají je dokonale. A Lokace z Ústí nad Labem a okolí vytváří výbornou atmosféru onoho rozhraní mezi nadějí a apokalypsou, která v devadesátých letech panovala. A zvláště v tomto kraji, který se z části přeměnil na sociálně vyloučenou lokalitu.(29.5.2016)

 • salalala
  ***

  Problémem Míst je to, že většina diváků bude očekávat další Pouta, a to se jednoduše nemůže povést, protože takový film u nás vznikne jednou za dekádu. Špaček se Štindlem chtěli zkusit něco trošku jiného, ale úplně se jim to nepovedlo. Předně oceňuji povedenou syrovou atmosféru, která je hodně ponurá a koresponduje s prostředím, do něhož je děj zasazen. Jsou tu i na naše poměry některé hodně dobře a zajímavě natočené scény (bitka v lese) a celé to má vesměs vydařenou kameru. Problém pak nastává v příběhové linii, která je dost neukotvená a zpočátku to vypadá, že půjde o další film o dospívání a hledání prvních lásek, později se ale rozvine jakási česká variace na western o pomstě s osamělým hrdinou. Tahle linie na mě osobně fungovala asi nejvíc, protože jsem chápal motivaci postav a tak nějak to celé mělo spád a náboj. O to větší je škoda, že se tvůrci s tímhle nezačali zabývat dřív a místo toho zvolili dost rozvláčný rozjezd, který je vlastně hodně dlouho o ničem. Potěší obsazení neznámými tvářemi, ústřední trio je velmi dobré a hraje hodně civilně, což je jedině dobře. Místa opět nejsou diváckým filmem a po výtečných Poutech půjde pro moho lidí o zklamání, osobně si ale myslím, že zatracení nezaslouží, protože mají skvěle fungující momenty, bohužel ale také dost balastu. 60%(15.9.2014)

 • paascha
  *

  Další sračka z ruky Špačka, aneb čím bych tak ještě dokázal, že jsem větší kretén, než můj debilní fotr. Jednu hvězdu dávám společně parádnímu žlutýmu saabu a mému rodnému městu. Jinak ztráta času, nepříjemní lidé, trapné výkony, sračka...(29.11.2015)

 • HAL
  ****

  Devadesátky non plus ultra s atmosférou tak trefnou až to bolí, člověku je hned líp u srdce že se nenarodil o deset let dřív, a že z těch maloměstských peklovidlákovů vypadl hned jak to šlo. I když i tak si toho melancholického bloumání po opuštěných továrnách a kostelích (tomu se moderně prý říká urbex), a postpunku vůkol všude, užil i tak dosytosti - Špaček vnímá svět očima Adama úplně stejně jako já, a je to dobré, moc dobré... kdyby mu jen to (zdánlivě) bezpříběhové křesání jisker života na hromadách bahna vydrželo až do konce. Jenže on musí ten zpočátku jen lehce nakopnutý motiv porevolučního rychlopodnikatele rozjet bezmála do tvrdé mafiánky, a to už mu zdaleka tak moc žrát nejde. 8/10 Btw postsynchrony a díky nim i půlka dialogů jsou úplně na pěst.(16.9.2014)

 • packa

  Po dlouhé době píšu komentář, ovšem s tím že hodnocení bude bez hvězdiček. Absolvoval jsem "samizdatovou" znojemskou předpremiéru, která se uskutečnila na skvěle vybraném místě u hradeb přímo nad malebnou Dyjí, s překrádným výhledem na Mikulášský kostel, znojemský hrad, rotundu či třeba znojemskou přehradu. Celá akce byla výtečně zorganizovaná - před týmem ze Znojemské besedy smekám klobouk... A pak to přišlo - promítala se šílená sračka! Ústřední herecké trio mi šlo na nervy už od prvních chvil, neschopnost tvůrců vyprávět ucelený příběh všechno jenom podtrhla. A když jsem v průběhu filmu, na základě okatých indicií, zcela bezpečně předpověděl smrt jednoho z hlavních hrdinů, trápení jsem ukončil a vyrazil raději na pivo...(14.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace