Místa

Drama o lásce, ztrátě a pomstě. Dvěma devatenáctiletým klukům Adamovi (Vladimír Polívka) a Markovi (Jan Cina) je jejich rodiště těsné, zároveň ale moc nevědí, co si se svými životy počít. V tu chvíli do jejich světa vstupuje dcera místního prominenta Anna (Johana Matoušková) a vnáší do něj tajemství, napětí a touhu. Zdánlivě nudné a usedlé město před nimi začíná odhalovat temné spodní proudy. Annin otec má navíc k dceři velmi ochranitelský vztah, a když se trojice zaplete do konfliktu ústícího v krvavou rvačku, usoudí, že přátelství jeho dcery s Adamem a Markem může být nebezpečné... Místa jsou novým projektem tvůrců nejlepšího filmu roku 2010 Pouta. Děj se odehrává v 90. letech na malém městě, kde nelze dělat nic, ale zároveň i tak trochu všechno. (CinemArt)

MargaretNO odpad!

Absolutně nudný, vláčný a zdlouhavý snímek, který mě zklamal, protože Místo napínavého a zajímavého filmu, jak jej uváděli v televizním programu, jsem se jen dvě hodiny dívala a téměř bez naděje čekala, jestli dojde k nějaké akci. Režisér se asi pokoušel vytvořit temnou a depresivní atmosféru. Výsledek na mě ale působil spíše táhle a hlavně zmateně. Moc chlastu, málo slov. Rodiče v těchto ,,Místech" prožili v devadesátých letech život v podobném věku jako byli hlavní hrdinové, ale sami mi řekli, že se tvůrci do rádoby typického života ústečanů příliš netrefili. Ale přeci jen jedno pozitivum bych tu našla. Líbila se mi práce kameramana, který nádherně zdokumentoval Ústí nad Labem, tak, že se mi zdálo, že to není jen chemicky zamořená oblast. Osobně jsem v některých hezčích částech byla, například na Střekově a tyto místa opravdu nachytaly kouzlo požitku. ()

quido.morava

Škoda že zpracování nebylo poutavější, zejména chyběl reálnější scénář, protože příběh má určitě potenciál a herci dělali, co mohli. Druhá polovina filmu zabila tu první, mnohem povedenější - takto udělané to bylo příliš utahané a podařilo se jen navodit neutěšenou atmosféru, což sem patřilo, ale to je málo. ()

MiLuka

Musím říct, že na mě celá ta ponurá atmosféra filmu zapůsobila velice dobře. Postava Adama byla nejzajímavější a nejpropracovanější, Marek a Anna hráli už jen "křoví". Vláďa Polívka je zajímavý mladý muž - a moc mne zajímá, čím nás ještě překvapí. Talentu má na to dost. Příjemným překvapením byly pro mne velmi známé lokace filmu hlavně z Ústí nad Labem a okolí, kde jsem vyrůstala. Hudba měla také něco do sebe. Super. ()

stanslon odpad!

Drama o lásce, ztrátě a pomstě. Na ČT dokonce uváděn jako "Napínavý příběh o lásce, zradě a pomstě v temné atmosféře devadesátých let....". Proboha, jaké sra*ky se to natáčí s podporu státních dotací? Ani napínavé, ani drama. Kravina, která se tváří moralizovat. ()

Khotzilla

Typická ukázka filmu, u kterého divák cítí, že měli tvůrci potřebu sdělit něco velkého a nadčasového - ale bohužel tentýž divák to z filmu nemá šanci poznat či vydedukovat. Pokud tedy není jasnovidec. Může jen tušit - a nebo někde hledat nějaké vysvětlení tvůrců. Tři teenageři se plácají životem, jeden otec je alkoholik, druhý otec je mafiánský grázl, třetí je neznámý. Matka se zjeví jen jedna, a asi na tři minuty. Plus dědeček, co byl nejspíš estébák nebo tak něco, a je na to i v důchodu hrdý. Děj se víceméně nekoná - ústřední trojice se tak nějak poflakuje a jezdí na výlety. Zpočátku jsou dialogy i sexuální tápání zajímavé, ale brzo by to alespoň nějaký vývoj chtělo. Pokud se u toho někdo nechce nudit, může si užít skvělou atmosféru, skvělé herce, výtečnou kameru i atraktivní lokace, a moc pěkná je i hudba... ale na závěr stejně zůstává podivné prázdno, že jsme se stejně nedozvěděli, jak to bylo, a to, že největší gauner dostal, co mu asi patřilo, na happy end bohužel nestačí... ()

PORTER44 odpad!

Film o ničem ,zbytečné putování tří kamarádů po hospodách,diskotékách,po jakých si místech kde nic není, jen se tam jdou třeba vykoupat a to je všechno,pak scény jak Polívka čístí okna u benzínky ,ani jsem to nedokoukal. ()