Místa

Drama o lásce, ztrátě a pomstě. Dvěma devatenáctiletým klukům Adamovi (Vladimír Polívka) a Markovi (Jan Cina) je jejich rodiště těsné, zároveň ale moc nevědí, co si se svými životy počít. V tu chvíli do jejich světa vstupuje dcera místního prominenta Anna (Johana Matoušková) a vnáší do něj tajemství, napětí a touhu. Zdánlivě nudné a usedlé město před nimi začíná odhalovat temné spodní proudy. Annin otec má navíc k dceři velmi ochranitelský vztah, a když se trojice zaplete do konfliktu ústícího v krvavou rvačku, usoudí, že přátelství jeho dcery s Adamem a Markem může být nebezpečné... Místa jsou novým projektem tvůrců nejlepšího filmu roku 2010 Pouta. Děj se odehrává v 90. letech na malém městě, kde nelze dělat nic, ale zároveň i tak trochu všechno. (CinemArt)

SHit4U

Ten film je prostě tak...prostě jako holka, která se vám strašně líbí a když se s ní poznáte blíž, tak zjistíte, že je uplně blbá. Na mrd dobrý, ale jak plyne čas, zjišťujete, že chodit s ní určitě nebudete. A tak je to s tímhle filmem. Ze začátku dobrý, ale jakmile jde do tuhého, nemá co nabídnout. Po těchnické stránce absolutná špička. Hudba taktéž. Nedivil bych se ani nějaké té nominaci na Lva. Ale scénář je děs. Kdyby aspon ten konec měl nějakou pointu. Něco, co by všem těm otázkám vyvstanuvším dalo smysl. Hlavní hrdina zažívá v druhé půlce peklo, ale na konci je uplně stejný jako na začátku. Kdyby to měl být film o absolutní nudě v malém krajském městečku, kde dospívající duše chce něco zažít a neustále přemýšlí, že tohle není Místo pro něj a že na jinym Místě bude líp, byla by to dost možná kultovní výpověď generace dospívající v 90. letech. I bych bral tu rovinu s otcem mafiánem a jeho "zklidnění", kdyby ten konec dal nějakou odpověď. Cokoliv. Ne opravdu to není ten krásný film o nudě, kde se postavy potulují a nemění se i přes nepřízeň osudu. Je to prostě holka, o které víte, že je blbá, ale díky tomu jak vypadá ji stejně chcete. Takže dvě hvězdy hlavně za zpracování a atmosféru. ()

Rejže

Skvělé lokace, skvělá poutavá místa hlavních hrdinů bohužel drtí směšný dialog protagonistů, kteří sami neznají svůj cíl. Avšak šílený otec jej zná. Musíme ochránit svoji dceru... za každou cenu. I za cenu životů milých neškodných nápadníků. ()

cepice

E? Nepředstavitelně pěkná kamera, dobrý výběr hudby a povedený střih. Zajímavý začátek a tím to hasne. Nuda a scénář taky nic moc. ()

mira007

Jak zahnat bezcílnou nudu mládeže devadesátých let v severních Čechách? Natočit nudný film? Na místech jsou zajímavá jen obrazové nasnímaná místa ( viz. nedostavěná rezatá loď ) , ale příběh a postavy mi do hlavy moc nevlezli. Asi první hlavní role malého Bolka, ale myslím, že natočí určitě ještě něco lepšího, což se o Radimovi Špačkovi asi říct nedá. ()

Chřástal

Zezačátku neokoukané a fajn a právě ta místa, kam se postavy uchylují / kde se oddávají zevlingu, dodávají zvláštní atmosféru osamění a přitažlivé opuštěnosti a taky nejspíš symbolizují vnitřní stav hrdinů. Hlavní postavy jsou dva provokatéři s příčinou – zdá se, že to nedělají jako rození šprýmaři, ale spíš ve smyslu „provokuju, tedy jsem“, aby pocítili, že žijou, a děláním ostudy přehlušili absenci smyslu, případně tím okomentovali nějaký kýč. Jenže od půlky (tak asi od konce „výletu“) se to najednou začíná rozpadat jak Vandammovy čínské kecky v Kontrabandu, postavám se vkládají do úst dost nepravděpodobná moudra a volant ústeckého trolejbusu je strháván ve směru „thriller o pomstě“, přestože v tom směru není žádné trolejové vedení. A konečné zadostiučinění včetně „returnu“ záporákovy hlášky je ve skutečnosti tak nepatřičné, až to bolí. Což vzhledem k působivosti (to i díky skvělé hudbě) mnoha scén zamrzí. Rozpačité *** ()

gonga odpad!

Dokoukat toto peklo byli čirým utrpením, v tomto filmu o trojici nesympatických sebelitujících dementů nefunguje vůbec nic, vyjma snad jen kamery. ()

dawe787

Takové utahanější nevyvážené drama o mladých přátelích, ale některé pasáže byly dost dobré. Nejvíce se mi líbila scénka z Vejprachtic a tamní ožralí vidláci :D ()

TETŘEF

Flop ve všech směrech - jeden za všechny: tak tendenční počasí se vidí asi jen ve filmech Michaela Baye....to mě opravdu mrzí. ()

Mara97

Tohoto fimu mi trochu přijde škoda, protože po technické stránce vůbec nebyl špatný, hezky se mi na něj dívalo. Ale problém byl poněkud prostější - nebyl o ničem. Děj se posouvá hodně pomalu a hlavně postavy zažívají pocity, které jsem jako divák moc nepochopil. Proč mají všichni jakousi depresi, z čeho vlastně? Ve filmu bylo hrozně moc nezodpovězených otázek, hlavní část filmu se odehrála tak nějak zvláště a rychle zase skončila, že se divák mohl ve filmu těžko orientovat. Hlavní postavy nevypadají na devatenáct, ale na třicet (hlavně Anna). Trošku jsem také nepochopil popisky filmu, kdy se jedná o dospívání a chmurnou náladu na maloměstě - o jaké se jedná maloměsto, když tam bylo tolik záběrů ze stotisícového Ústí? Sice bydleli někde těsně v okolí, ale i tak v tom Ústí byli často. A to, že je někdo z menšího města, má předznamenat depresi? Nechápu, co tím chtěli tvůrci říct. Špačkova Pouta byla strašná, tohle jen o něco lepší. ()

tranquill

"Já tě pokrvácím, žes to nezažil!" - "Mám rád B tým, my jsme B tým!" Řekl bych, že jde o docela nedoceněné existenční drama. ()

D.Sleeper

Tygr, pan Estébák ani docent Motyka své pruhy nemění... Jednoho pak nepřekvapí, že se historie opakuje... na stejných místech. Možná jen lehce nedochucený "termix" s jemně vymňouklou poslední přílohou... Nicméně, jste-li při chuti, rozdíl je rozhodně snesitelný. Dokonce mnohem snesitelnější, než obvykle bývají... třeba taková vajíčka. ()

junglewar odpad!

Po 5 minutách v česku, zaplnu televizi a uspí me v televizi takový plitký hovno se zkurvenou hudbou a debilními herci. Teď začínám chápat proč se v cesku lidem líbí Rings of power, pokud tohle dávají ve veřejno právní televizi takový lobotomicky zasrany hovno, ani nemám slov. ()

MyrnaAlec

Nedokoukala jsem. Nepochopila jsem smysl toho, proč tohle vůbec točit. Příběh je o ničem, hlavní hrdina v podání Polívky je fakt hezký, ale na takovou roli se nehodí, nebo naopak neměl co hrát, výsledek je nuda. Severočeský mafián - to byla vyloženě parodie, dialogy šustily papírem /promiň Ondro Š.jinak jsi můj nej DJ R1/. ()

nula87

Kdyby to autoři udrželi v tom bezcílném nicnedělání, které prožívají hrdinové v první polovině, bylo by to sice místy asi nudné a dlouhé, ale jako výpověď o mládeži, která neví, co sama se sebou dělat, by to mohlo fungovat. V okamžiku zvratu do gangsterky s historkou o pomstě to ale jde do kopru... 45% ()

Pitryx odpad!

Nic mi to neřeklo, ničím mne to neoslovilo, nic mne na tom nezaujalo. Podivné vyprávění o něčí minulosti a špatné přítomnosti. Zbytečných sto minut. ()

ostravak30

Byl by to bolestný pohled, kdyby si divák uvědomil, že se jedná o současnou generaci. Jenže děj filmu se odehrává v 90. letech a v těch bylo možné bohužel cokoli. Ačkoli je pravda, že se současnými mladými to nevypadá líp. Otec Anny je takový klasický místní mafián, kterých v té době bylo plno. A nemyslím si, že by si neuměl s mladíky poradit účinněji hned od počátku. Dva kluci, jedna holka a kopec nudy. A pak? Oni se místy něco děje, ale místy taky ne. Mladí lidé chtějí žít, ale vlastně nemají představu jak. Je to tak nějak výpověď i o dnešní době, ale jako by se Radim Špaček bál, aby si příliš neurazil současné diváky. Ti totiž mají hodně plánů a možností, které jim přináší elektronická doba. Místa je film, který popisuje trochu 90., trochu mladické touhy po nezávislosti a trochu ode všeho... Herci v něm hrají kvalitní, ale otázkou je, zda se člověk na tento film chce dívat víckrát. Já mám jistotu, že ne. ()