Místa

Drama o lásce, ztrátě a pomstě. Dvěma devatenáctiletým klukům Adamovi (Vladimír Polívka) a Markovi (Jan Cina) je jejich rodiště těsné, zároveň ale moc nevědí, co si se svými životy počít. V tu chvíli do jejich světa vstupuje dcera místního prominenta Anna (Johana Matoušková) a vnáší do něj tajemství, napětí a touhu. Zdánlivě nudné a usedlé město před nimi začíná odhalovat temné spodní proudy. Annin otec má navíc k dceři velmi ochranitelský vztah, a když se trojice zaplete do konfliktu ústícího v krvavou rvačku, usoudí, že přátelství jeho dcery s Adamem a Markem může být nebezpečné... Místa jsou novým projektem tvůrců nejlepšího filmu roku 2010 Pouta. Děj se odehrává v 90. letech na malém městě, kde nelze dělat nic, ale zároveň i tak trochu všechno. (CinemArt)

slunicko2

Naléhavost výpovědi versus nekvalitní scénář i unylé zpracování = totální knock out. 26letému gayovi Janu Cínovi (Marek) jsem jeho tvrďáka věřil na rozdíl od nevýrazného pojetí 25letého Vladimíra Polívky (Adam). ()

Dr. Hawkeye

Tak nevím... Nějak jsem nepochopil, že se film má odehrávát v ponurých 90. letech. Buď se to tvůrcům šeredně nepovedlo a nebo si 90. léta pamatuji jinak. A navíc konflikty, které se ve filmu řeší všechny tak nějak vyšumí do prázdna... ()

salalala

Problémem Míst je to, že většina diváků bude očekávat další Pouta, a to se jednoduše nemůže povést, protože takový film u nás vznikne jednou za dekádu. Špaček se Štindlem chtěli zkusit něco trošku jiného, ale úplně se jim to nepovedlo. Předně oceňuji povedenou syrovou atmosféru, která je hodně ponurá a koresponduje s prostředím, do něhož je děj zasazen. Jsou tu i na naše poměry některé hodně dobře a zajímavě natočené scény (bitka v lese) a celé to má vesměs vydařenou kameru. Problém pak nastává v příběhové linii, která je dost neukotvená a zpočátku to vypadá, že půjde o další film o dospívání a hledání prvních lásek, později se ale rozvine jakási česká variace na western o pomstě s osamělým hrdinou. Tahle linie na mě osobně fungovala asi nejvíc, protože jsem chápal motivaci postav a tak nějak to celé mělo spád a náboj. O to větší je škoda, že se tvůrci s tímhle nezačali zabývat dřív a místo toho zvolili dost rozvláčný rozjezd, který je vlastně hodně dlouho o ničem. Potěší obsazení neznámými tvářemi, ústřední trio je velmi dobré a hraje hodně civilně, což je jedině dobře. Místa opět nejsou diváckým filmem a po výtečných Poutech půjde pro moho lidí o zklamání, osobně si ale myslím, že zatracení nezaslouží, protože mají skvěle fungující momenty, bohužel ale také dost balastu. 60% ()

hygienik

Príručka zúfalého diváka: 1. Zabudni na nejaký scenár, réžiu, zmysluplné dialógy. 2. Dramatický oblúk je archaizmus. 3. Kvalitný film spoznáš podľa toho, že sa v ňom vyskytuje sex alebo duševné problémy, najlepšie náhodne, bez vysvetlenia. 4. Prostredníctvom filmu si režisér, scenárista alebo iný zúfalec, rieši svoje boľačky. 5. Ak si chceš film užiť, NEMYSLI PRI ŇOM! Podľa týchto kritérií je toto veľdielo dokonalé a vôbec nastavuje latku tak nízko, že ju bude ťažké podliezť. Ale tú 5 hviezdu dám meisterstucku, ktorý to dokáže. Týmto vyzývam Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie, do toho! ()

Martpod

Neukotvené plácání se v hromadě motivů, které neví, čím chce vlastně být. Místy nudné a usedlé, místy nepochopitelně rádoby dramatické. Ve výsledku sympaticky obsazené "nic, ale zároveň i tak trochu všechno". ()

Kosmik

Nejsmutnější filmy jsou podle mě ty, které skrývají potenciál něčeho opravdu hodnotného, co se ale ve výsledku nepovede. A to je i případ tohoto filmu. Námět je evidentně silný. 90. léta, éra divokého kapitalismu a v něm dva kamarádi, co se chytnou místního velkopodnikatele a zároveň i mafiána. Na jednu stranu mu přinesou úspěch se zvýšením poslechovosti jeho soukromého rádia. Na stranu druhou se zamotají do dosti nebezpečné hry. Ale jak tu přesně napsal Tosim přirovnání s vypuštěnými zajíci. Buď na úrovni scénáře, technického scénáře nebo počtu natočených záběrů vznikl evidentně problém, kdy důležité dějové zvraty občas zanikají nebo jich i část chybí. A divák občas ztrácí kontrolu nad samotným dějem. Je to obrovská škoda, protože hlavní dvojice, Polívka a Cina, se na svoje postavy perfektně hodí a hrají je dokonale. A Lokace z Ústí nad Labem a okolí vytváří výbornou atmosféru onoho rozhraní mezi nadějí a apokalypsou, která v devadesátých letech panovala. A zvláště v tomto kraji, který se z části přeměnil na sociálně vyloučenou lokalitu. ()

apacka

Jako Ondřejova kamarádka a fanynka musím s politováním konstatovat, že takhle zklamaná jsem naposledy byla, když jsem v noci na aukru výhodně prodala svý kolo a ráno zjistila, že mi ho ukradli. Možná jsem byla i trochu nasraná. ()

bourec

Pouta skvělý,Místa na hovno.Film plyne,trojice mladejch se poflakuje,a já pořád čekal ,co nosnýho v ději se stane.Nic.Navíc herci jako Nebřenský nebo Štrébl úplně mimo mísu.Nehezkej film o nehezkejch osudech,s nehezky hrajícíma hercema.40%. ()

campix

Nové drama od autorů mnou zbožňovaných Pout nenaplnilo očekávání spojené s kvalitně provedenými trailery. Začátek filmu je velmi povedený především díky nástupu neokoukaných herců a také příjemný 90tkovým feelingem a vtipnými dialogy. Jenže pak se tvůrci vydávají hodně jiným směrem a asi ani moc nevědí, jak by měl film celkově působit. Za mě průměr, který u nás nemá ani tu nejmenší šanci se prosadit. Bohužel. Kvalitní hudba, dialogy, neokoukané herecké tváře a prostředí Ústí netradičně nasnímané tunou záběrů z dronu. ()

dr.fish

Můžeme filmu vytknout asi mnoho. Ti kluci jsou divní, ten mafián hraný Štréblem se ne úplně povedl, ale...výborná hudba podtrhující atmosféru filmu, spousta nedomyšlených věcí, které režisér nechává na divákovi, mnoho nedořečeného atd. Osobně bych takhle budoucnost českého nezávisláku viděl docela rád. Ještě si pustím určitě znovu...80% ()

Endyis

K filmu musím napsat, že se mi v podstatě líbil, herecky mi právě přišel originální a příjemně zahraný, ale nemuselo to padat do té gangsterské zápeltky, ač byla dobře zahraná, tak tomu prostě já nevěřím. Prostě furt mi to moc neladí v tom českém prostředí. Prostě nežijeme na Sicilii. Ač Pouta byla úplně jiná bašta i tento snímek není na hanbu. Doufám ovšem, že se Špaček příště představí s větší šlehou (jako např. Najbrt, kterýmu to prostě jde). 65% ()

Autogram

Aj mladí talentovaní(?) herci potrebujú niekde nejako začínať. A nebudú sa zamýšľať nad dementným scenárom a postavami, ani nad tým, či film má nejaký zmysel. Jediná záživná scéna bola tanec v podniku, a aj to bolo len plagiátom. ()

Rihan

Asi by bylo moc kruté dát tomu odpad, ale sklamání a rozmrzelost je tak velká, že nemám chuť to dále komentovat. ()

honzii

Tohohle filmu je velká škoda, je na něm cítit spousta snahy, která je ale od začátku odsouzena k zániku. Může za to především Ondřej Štindl, který jakoby nevěděl, co od svého scénáře vlastně chce. Jakoby mu nestačil mladý trojúhelník, pokouší se o vnesení thrillerových prvků, které jsou zbytečné a herci (zvlášt mladý Polívka, který má možná obličej pro kameru, ale jinak byl prkenný) je neutáhnou. Mohlo to být o rozervaném mládí, o vztazích, o bezútěšnosti míst, na kterých se postavy nacházejí. Místo toho se rozehraje nějaká nudná konspirace s Jiřím Štréblem.. Taková škoda té režie, té kamery, hudby nebo Jana Ciny, Nebřenského a všeho talentu do filmu vloženého. ()

klukluka odpad!

Tohle je ten typ filmu, kde mohli pro mě za mě umřít úplně všichni, bylo by mi to buřt. Nebylo to chytrý, nebylo to vtipný, nebylo to hezký, nebylo to důležitý, nebylo to přesvědčivý, nebylo to zdařilý ani technicky, bylo to jednoduše ku hovnu. Kdo dá na něco takovýho peníze? Příště je pošlete mně, uděláte líp- vážně. ()

patrikus

Mám obavu, že v tomto filmu chyběl dramaturg, veliká škoda. Natočeno to bylo skvěle, ale ten obsah :-/ Chudák Špaček... ()