Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

Brano

Síce nápad originálny spojiť western a sci-fi do jedného filmu, lenže výsledok bol bohužiaľ priemer. Nedokázali to zachrániť ani Ford, ktorý mi už v istých momentoch pripomínal Indiho na dobrodružnej výprave proti mimozemšťanom a ani Craig s jeho kamenným výrazom. Príbehovo príliš jednoduché, jednotvárne. Taktiež od vizuálnej stránky tohto žánru by som očakával viac a takisto aj od zvukovej. ()

nula87

Tak konečně nám emzáci nenapadli New York, Washington nebo jinou metropoli, ale nějaký vidlákov plný umaštěných "kovbojů" a sličných cour... 60% ()

Nathaniell

Ufounci na divokém západě? No, to tu ještě nebylo. Když jsem se dozvěděl o filmu Kovbojové a vetřelci, napadlo mě několik způsobů, jak z tohoto námětu udělat celovečerní film a svým kamarádům předkládal jednu možnost za druhou. Žel... Námět dobrý, ale točený tím milionkrát ohraným způsobem - musíme zničit zdroj!! Vážení přátelé, ne. Prostě se smiřte s tím, že v tom byl nejlepší Den nezávislosti. Taky by možná nebylo od věci přidat žánr - komedie. Nakonec totiž bohužel nevzniklo nic víc než celkový průměr. Chcete mimozemšťany na divokém západě? Zkuste Pána Času. Tady je to za 3*. ()

Blazkowicz

Ale jo, dobré to bylo. Prostě klasická akční jednohubka. Než dojde k útoku na mimozemskou loď, tak to solidně odsýpá. Pak už jsem nějak ztratil zájem to sledovat, protože to začalo být překombinované a nepřehledné. Zkrátit délku o půl hoďky by tady jen prospělo. 3* ()

PlysovyMacko

Tajomny cudzinec s amneziou a neznamym naramkom na ruke a mimozemstania co tazia zlato na divokom zapade. Blbina? Mozno. Pre mna guilty pleasure. Danielovi to slusi. ()

mrclTV

Western a mimozemšťania? Niekto by povedal - super nápad! Ale ja si myslím, že spojiť westernovú tematiku s mimozešťanmi nie je prave najlepší nápad. Pozretím tohto kúsku som chcel zistiť, či moja hypotéza je správna. A je. Tento film by sa mal skôr volať "James Bond s amnéziou proti no-name nezaujímavým votrelcom z vesmíru s večne namrzeným Fordom v zálohe". Do nie príliš vydareného mixu pridal svoje aj režisér Favreau, hlavný marvelovský komixák, a vznikol z toho ľahko zabudnuteľný digitálny bordel bez invencie, ktorý nemá žiadnu hĺbku, či aspoň nejaký výnimočný "special" moment. Keď si to rozdelim na drobné: ako western je to podpriemer, ako sci-fi je to ťažký podpriemer, ako vysledné spojenie je to jednoducho podpriemer. ()

Idealista

Podle spojení různých (prý) nespojitelných žánrů jsem čekal zábavnou erkovou šílenost . Dostal jsem neškodnou podívanou , která mne nikterak neuráží a místy dost baví . Děj je jednoduchý , zvraty předvídatelné , akční scény kvalitní , nelogičnosti zábavné ,drsné hlášky jsou drsné , Craig i Ford předvádějí svuj standart , Wilde má uhrančivý pohled , mimozemšťani jsou hnusní atd. Prostě rodinná zábava připomínajíci 10 000 před naším letopočtem . A klidně se na kvs zase podívám. ()

vaska

To jsem se zase na něco těšil.....a nic....opravdu z tohohle jsem byl na rozpacích...nuda na "divokém"?? západě...a jasná věc,že není všechno zlato,co se třpytí ()

djbarrel

Invaze Ufonů na Zemi se stala skutečností ... ale ne snad proto aby nás studovali, nebo vyhubili, ale proto, aby tady kutali zlato ... A samozřejmně unesli několik lidí z malého městečka ... to, ale byla chyba, protože se je rozhodl vysvobodit sám James Bond, který má ničivý mimozemský náramek. Zdatně mu sekunduje Indiana Jones, krásná mimozemšťanka, parta desperátů, nějaký indiáni a kdyby se ve filmu objevil sám Vinnetou, vůbec bych se nedivil. No tohle, že měl být černý kůň letošního léta ? Kdyby tohle byla komedie a v názvu bylo "VS" možná bych se pobavil, ale tahle drsně se tvářící sračka mě vážně neoslovila. Za 160 míčů, to je opravdu zbytečný film. 40 % ()

Pimpy

Spojit western s sci-fi střílečou s emzákama byl hodně špatný nápad. Pár vylitců s bouchačkama a hrstkou indiánů porazí technologicky vyspělé a hodně agresivní emzáky, nebýt teda třináctky z House. Už tohle je dost divný. ()

Mr.Keli

O 10 let zpět by to byl trhák. V dnešní době? Směšná podívaná hodící se maximálně jako výplň televizního programu v hlavním vysílacím čase. Ruku na srdce, film nic nenabízí. O rozvoji postav nemůže být ani řeč. Herci si film asi užili, ale diváci na něj zapomenou po půl hodině. Pro mne zklamání. Viděna titulková verze v kině, 40%. ()

kolacky

Noó... kdyby tvůrci udělali ještě jeden - chtěný - úkrok k parodii, byl by to film na pět *. Reálie reálné, Apači vypadali jako Apači, městečko jak vymalované, kostýmy na výbornou... Jak psal pan Vosmík v Týdeníku Televize, "když si ale trochu snížíte očekávání a přijmete pravidla žánrové hry, mohli byste se v kině slušně pobavit". A to i na místech, kde to tvůrci asi nečekali, dodávám já. ()

p.i.t.b.u.l

Spojení westernu s žánrem sci-fi, slibovalo slušnou podívanou. Přičtěte k tomu nabité herecké obsazení a máte hit letošního roku. Jenže ono ejhle. Něco se pokazilo. Zase takový hit to není. Tak kde se stala chyba? Těžko chybu hledat. Film není zas tak hrozný. Harrisonu Fordovi klobouk stále sluší. Daniel Craig je také v pohodě a Olivia Wilde to skvěle doplňuje. Já vidím problém úplně jinde. Tvůrci neměli špatný nápad, mimozemšťani v době, kdy se na prériích proháněli kovbojové a indiáni, ohnivá voda tekla proudem a nejcennější bylo zlato. V celku dobrý základ. Jenže na co se to celý film díváme? Herci nemohou nic předvést. Plahočí se sem a tam, hledajíc vesmírnou civilizaci. Nemastné, neslané, téměř bez nápadu a ani závěrečná bitva nepřináší nic zásaditého. A tady je asi ta chyba. Film nemá co nabídnout, krom bezduché akce,hledání neznámého a Harrisona Forda v klobouku. Prostě a jednoduše film, který měl být hitem, se stal pouze podprůměrnou podívanou, která staví na hereckém obsazení. A to je pro mně hodně slabé. Hodnotím 40%. ()

route60

Kovbojové a vetřelci je zářný příklad jak lze zničit výborný nápad, Jon Favreau není špatný režiser a nevím kde nastal problém jestli zato může scénař nebo právě Favreau ale jedno je jisté je to nuda a herci včele s Fordem a Graigem nemají co hrát a doufám že Harrison Ford si už nebude hrát s mimozemšťany protože už jeho čtvrtý díl Jonese nedopadl nejlépe. 35% ()

White-Man

Horší příběh z divokého západu jsem snad ještě neviděl. Jediný, kdo mi přišel, že něco hraje je Craig, ostatní byli jen tupí panáci do počtu. Zklamal mě i Harrison, ale tomu to odpustím, přece jenom už má nějakých pár let. Námět je to zajímavý, určitě by bylo skvělé na tomto námětu postavit animovaný film. Tento snímek, ale z námětu nevycucal nic pozitivního, vtipného ani akčního. Béčkový snímek, na který si vzpomene za rok jen hrstka nadšenců. ()

Aywes

Daniel Craig jako osamělí tvrďácký pistolník?Nuže dobrá povahově klidně no problémo.Ksichtem však jasně vypovídá, že role mu nepadne.Držte se Bonda pane Craig a budeme kamarádi.Tvářil se až tak moc drsně, že mu to nešlo věřit.Byl jako člověk, který je hrdý po vytlačení své celodenní stolice.Za to panu Fordovi stále hučka sekne.I když ta role mi přišla děsně nudná a stejná jako každej pistolník ve filmu, alespoň vypadal dobře.U většiny dnešních filmů to alespoň zachraňují ty efekty.Tady ani ti emzáci nevypadají dobře.Moc mohutní a přitom šíleně pohyblivý.Dokonce nemají chapadla.Emzáci musijou mít buď velkou hlavu nebo chapadla.Tohle totiž zrovna dobrá cesta není.Skoro dvě hodiny tvrdých ksichtů a výpravě ke konečnému souboji vás začne velmi brzy nudit.Kameraman opět si hrál chvílemi na člověka postiženého parkinsonem takže se musíte hodně soustředit, aby jste něco viděli bez rozostření.Jakž takž se to ale díky drobným momentům dá.Dokonce i ten Craigův náramek nevypadá zle a jeho využití není až tak marné.Zde je zbytečné psát něco o nějaké hudbě, protože to tady fakt nenajdete.Dosti nevýrazná a špatná jakoby tam nebyla.Škoda mohlo z toho být slušný lehce komediální béčko.Režie to však viděla na epický blockbuster.Nevyužitý potenciál až do konce titulků.Po filmu se velmi brzy slehne zem a nikdo se o něm nedozví pokud ho nebude vyhledávat.Doufejme, že bude Craig raději ničit světově nebezpečné zloduchy. ()

boqvai.

Už ten námět stál za prd a když se k tomu přidá nudnej scénář a řemeslník jako Favreau, tak to nemůže dopadnout jinak než na ty dvě hvězdy. Byl jsem jedinej, komu ten výbuch lodi a následný výkřiky indiánu připomněl Návrat Jediho? :) ()

LordMack

Ten film je jak horská dráha. Prvních dvacet minut se rozkoukáváte, trošku jste zaujati a přemýšlíte, co bude, načež na vás dalších padesát minut valí autoři neuvěřitelnou kupu hloupostí. Teprve potom až se to všechno vysvětlí, urovná a film se konečně dostane do fáze, kdy se rozjede (posledních 20-30 minut je fakt solidních), tak to stojí za to. No a pak je konec. Jako vyhodit z toho ty mimozemšťany, bylo by to dobrý, takhle to je jen taková slátanina. ()

mArtinko5MB

Prekvapilo ma, že som film pozrel na prvý krát. Nepodarený dej, smiešne rozhovory a častokrát zbytočné america-like zábery plné zamyslených a drsných pohľadov. Osobne sa veľmi čudujem Craigovi a Wilde, že sa pustili do tohto filmu. Milujem sci-fi, ale toto bolo aj na mňa veľa. Totálne ma dorazilo zakomponované zmrtvychvstanie a chtíč mimozemšťanov o zlato. Craig a Wilde to zachránili aspoň na tie 3 hviezdičky, inak je to bullshit. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)