Jestli se rozzlobíme, budeme zlí

• český

Jestliže se rozzlobíme...

• Itálie

...Altrimenti ci arrabbiamo

• Španělsko

...y si no, nos enfadamos

(Španělsko)
  • slovenský

Ak sa nahneváme, budeme zlí

Watch Out, We're Mad

Komedie / Akční

Itálie / Španělsko, 1974, 101 min

Jedna z nejhezčích komedií Buda Spencera a Terence Hilla. Bitek i humoru je dost, podbarvené chytlavou písničkou tehdejšího Italského popu. Ze všech humorných scén u mě vítězí sborový zpěv. Tohle byla asi první Spencer-Hillovka, kterou jsem v dětství viděl. Nedávno jsem oprášil starou videokazetu, podíval se i na jeho opakování v televizi a bavil jsem se pořád jako malej. Oddechová zábava, která nestárne.(17.3.2005)

I pres takle vysoke hodnoceni mi film neprisel tak skvelej. Filmy se Spencerem a Hillem jsou hlavne zalozeny na vzajemnym postuchovani a vtipnejch bitkach a ani jednoho tu neni dost. Prvni bitka prijde zhruba po 40 minutach filmu, coz by nevadilo, kdyby se predtim delo neco zajimaveho, ale bohuzel vtipu tu je jak safranu a navic dej je az moc jednoduchej. Ve filmu jsou celkem dve bitky, ale i presto, ze jsou vyborny, tak to nestaci. To samy plati o vtipech, par skvelejch, ale malo. Vahal jsem mezi 3* a 4*, ale nakonec dam 4*, protoze jak to tak bejva, i v tomhle filmu jsou Terence Hill i Bud Spencer strasny sympataci.(6.5.2006)

Dva kliďasové, které skoro nic nerozhází, ale nesmí je nic rozzlobit. Čekal jsem více bitek a ve filmu jsou vlastně jenom dvě. To ovšem vůbec nevadí. Úplně mně stačily hodně drsné hlášky, kaskadérské kousky a několik kultovních scén. Nejlepší je samozřejmě ta s pěveckým sborem. A celý film hraje perfektní dobová hudba - hit "Dune Buggy".(5.2.2006)

Můj první film v kině, v roce 1975. Doteď se na to občas kouknu. Je to jednoduché a stále se něco děje, v dětství mě inspirovali, spolu se Šimonem a Matoušem, k nespočtu rvaček.. Skladbu Dune Buggy slyším skoro denně, mám jí jako vyzvánění v mobilu.(5.3.2003)

Nedá se nic dělat, u těchhle starých filmů, na které jsme chodili i několikrát do kina je ta nostalgická půlhvězdička navíc asi povinností. Pro ty mladší alespoň představa o tom, co byl tenkrát vrchol jednoduché legrace v kinech.(20.3.2003)