Králičí nora

• USA Rabbit Hole (více)

Přebolí někdy ztráta dítěte? Becca a Howie Corbettovi jsou šťastný manželský pár. Život se jim ale navždy změní, když se jejich čtyřletý syn Danny stane obětí autonehody. Nic už nebude jako dřív. Beccina matka i sestra se snaží manželům pomoct. Jak zvládnout smutek? Becca kontaktuje mladého Jasona, studenta, který způsobil Dannyho smrt. Jason kreslí komiksové příběhy o paralelním vesmíru, do kterého vede „králičí díra“. Debatují spolu o kvantové teorii nesmrtelnosti a snad je to způsob na zvládnutí jejího smutku. Howie se utápí v minulosti a hledá útočiště jinde. Oba v neúnosné situaci dělají překvapivé a nebezpečné rozhodnutí, když si vybírají cestu, která určí jejich osud. (JOJ Cinema)

Xmilden

Slabší 3 hvězdy a ty dávám hlavně za hlavní představitele. Na film jsem se díval hlavně kvůli nominaci Nicole na oscara a musím objektivně říct že k němu měla dost daleko. Natalie Portman jako Black Swan předvádí mnohem větší výkon. Rabbit Hole je takový ten malý film, který má docela zajímavý děj, ale na druhé kouknutí to není. ()

KlárkaS

Vzhledem k tomu, o jak silné téma jde, je docela dost špatný, když za celý film necítíte sebemenší emoci, natož soucit. Na Nicole Kidman se pěkně kouká, i když její postavu bych v reálném světě asi uškrtila a Aaron Eckhart je docela fajn, u něho by se možná špetka toho pochopení i našla. ()

Pilda17

Od Nicol Kidman čekám vždy zázrak, ale bohužel mě tento příběh nepřesvědčil. Nejde o nejhorší drama, ale bohužel nehraje ani na mou notu. Čekal bych daleko víc emocí, ale tady to více než chybí. Nestalo se tak ani jednou a u takových snímků je to obrovská chyba. Příště zabrat s emocemi a mohlo vše dopadnout trošku lépe.. 6/10 = 60% ()

kingik

Rabbit Hole je velmi zvláštní a pomalý film. Pořád jsem totiž od něj očekával nějaké pořádné vyvrcholení příběhu, který zase až tak výjimečný není. Manželé Becca a Howie přišli před osmi měsíci o čtyřletého syna, který před jejich domem vběhl pod kola automobilu mladíka. když se honil za svým psem. Becca jednoho dne mladíka opět potká a dá se s ním do řeči o comicsu s názvem Králičí díra, který on zrovna píše. Comics o paralelních světech jí dá novou naději na lepší život, protože její manželství je v krizi a ona v něm jen od smrti svého dítěte utápěla svůj žal. Citlivý film by nikdy nebyl tak dobrý bez jeho hlavní představitelky Nicole Kidman, která bez problému zastíní svým sugestivním ztvárněním postavy všechny kolem sebe. S ní je vždy mimořádně těžké držet krok a o nějaké dostižení se přece jen snaží především Dianne Wiest v roli její matky, kterou stihnul podobný osud a poznala, jaké je to ztratit syna, který se kdysi předávkoval a výrazně zaboduje Aaron Eckhart v roli jejího manžela, který má mnohem jasnější představu o životě po smrti svého milovaného syna. Mně se příliš nelíbil vztah Beccy s mladíkem, který vlastně jim vzal dítě, ačkoliv mu vina nebyla prokázána. Nepřišlo mně pravděpodobné, že truchlící matka se s ním dá tak pohodově do řeči a ještě ji bude zajímat, co právě ve svém životě dělá, popřípadě píše. Myšlenka paralelních světů je sice zajímavá, ale tady není nijak rozvedena a mluví se tady o ní jen velmi povrchně. Sošná Nicole Kidman si svůj vysněný projekt také produkovala a je to vlastně ona, která podala strhující výkon, ale vyznění filmu bylo podstatně slabší. ()

Anderton

Takže nakoniec sa zdá byť lepším únikom pred bolesťou veda ako náboženstvo, pretože paralelné vesmíry, kde žijeme svoje alternatívne životy, sú vedeckou teóriou, zatiaľ čo náboženstvo je čisto o viere. Zaujímavý nápad a asi aj dôvod mojho vyššieho hodnotenia. Čakal som snobský art v chladných farbách plný dlhých záberov na utrápené tváre hlavných hrdinov, ktorí dokopy nič nepovedia, Králičia nora je ale prekvapivo "realistickejšia" a civilnejšia, čo znie trochu paradoxne, keďže práve európsky prístup sa nám javí ako ten úprimnejší. Ale život je hlavne o komunikácii a hádky manželov nie sú iba následkom úmrtia syna, iba je to ďalší dôvod, prečo sa spolu v manželstve hádať a vyčítať si ďalšie a ďalšie veci. Škoda, že sme sa nevyhli tradičným klišé ako húlenie trávy a tvorcovia nevedeli, ako dospieť na konci ku katarzii, takže môžu spokojne tvrdiť, že skutočný život filmové konce nemá a tak ho iba odrážajú. ()

dex2man

Rabbit Hole mi dokázalo velmi uvěřitelně a civilně přiblížit pro mě nepředstavitelnou situaci - ztrátu dítěte (žadné nemám).Je tu důkladně rozebráno rozpoložení obou rodičů i zobrazen vliv takovéto tragedie na jejich okolí a všechny vztahy.Od jejich vlastního (po citové i sexuální stránce), po ty rodinné i sousedské.Každý z rodičů hledá útěchu a způsob jak se se ztrátou vypořádat,nebo se s ní alespon naučit žít, v něčem jiném..dokud si neuvědomí, že jedině kompromis a vzájemná tolerance je může udržet pohromadě.Herecké výkony Nicole i "Eckouše" jsou na hodně vyskoké úrovni a byli i hlavním důvodem, že jsem se nenudil u filmu tématicky mi natolik vzdáleného.Ale i přes to - pokud nejste v té správné empatické náladě,je docela možné,že se chvílema nudit budete. ()

teutates

Podprůměrná Kidman a průměrný Eckhart hrají na nervy... drásající téma, jehož provedení končí hned v počátku. Králíči MORA v kterém člověk musí sledovat pochmurné ksichty ústřední dvojice. Někdy je méně více a jooo dobré, ale nejde kuva stavět jen na silném tematu, no ne?! Opět budu ten špatný, no víc jak 4/10 ani hovno nedám. ()

Ant

Za začátku jsem z celého příběhu nebyla úplně unešená, popravdě jsem se neskutečně nudila. Naštěstí to pomalu přece jen najde své tempo. Filmů o ztratě dítěte je spousta, tenhle těží především ze svého prvotřídního obsazení. Eckhart a Kidman tvoří skvělý herecký pár, ale ani mladý Miles Teller se mezi nimi neztratí. Rabbit Hole je velmi dobré drama, ale příběhově neobsahuje nic, kvůli čemu bych si na něj za týden vzpomněla. ()

pm

Při vší úctě ke všem hereckým představitelům: je to opravdu Aaron Eckhart, kdo si zasloužil, když ne oscarovou nominaci, tak alespoň uznání. Nejzajímavější na filmu mi nakonec připadá jméno režiséra: vědět, že drama natočil režisér "Shortbusu", asi bych film ani nechtěla vidět. ()

dopitak

Tristna po americku, nicméně s výbornými hereckými výkony ústřední filmové dvojice, především Eckhart zaslouží uznání za své výbuchy neřízeného vzteku míšeného s lítostí. Postavu Jasona (Miles Teller) jsem tak nějak nepochopil, ale viděno anglicky nahoře i dole bez (čili bez titulků). Smekám i před Becčinou sestrou Izzy, jejíž představitelce Tammy Blanchard jsem hádal možná o deset dvanáct let méně. Zaškatulkováno jako tuctové drama s nepříliš originálním námětem a naprosto nezáviděníhodnou životní situací (rodiče osm měsíců po úmrtí dítěte). Páté hodnocení tohoto filmu na ČSFD a první komentář tady vůbec. ()

Lenny.M

Nevím, jestli je ten film víc tragický námětem nebo zpracováním :D Koukala sem na něho po půl hodině a bohatě mi to stačilo...65% ()

iamek

Téma je sice vážné a smutné, ale u mě film nevyvolal téměř žádné emoce. Navíc Nicole Kidman a Aarona Eckharta moc nemusím takže jsem ani nečekal, že by mě film nějak chytil, ale chápu, že se akademii docela líbil a dal Nicole nominaci na Oscara. ()

Chrustyn

I přes minimální filmovou stopáž, neskutečně pomalý a depresivní příběh, stojící hlavně na hercích, kteří naštěstí bez výjimky, předvádí to nejlepší co dovedou. Filmu jako celku chybí nějaké překvapení, nebo něco čím by diváka strhl. ()

marhoul

Silné výkony Kidman , Eckharta a Dianne Wiest. Vynikající scénář, hudba, atmosféra... myšlenka. Scéna, kdy se dva smutní zhulí v autě a vyrazí na terapeutickou hodinu truchlících rodičů, je tak lidská a pochopitelná... A laskavost zlomené matky vůči mladému řidiči osudového auta mě dostala. Plný počet. ()

mat.ilda

Zvláštní, že když se stane neštěstí, jakoby se všechna slova v pronesených větách skládala ze součástek podstaty tragédie a veškerá komunikace směřovala jen k oné události, přesto, že se jí všichni snaží vyhýbat... Právě tento úkaz je zde nejvíc patrný, spolu s pocity provinilosti obou sester, v souvislosti s otěhotněním Izzy, která své štěstí vnímá jako nepatřičné a Beccy, která ho není schopná upřímně sdílet, jakož i rozdílné pojetí hledání cesty ke klidu duše muže a ženy, ztrátou přímo zasažené - on se nebrání vzpomínkám, ale žije z nich, ona se snaží odpoutat od všeho, co by jí dítě připomínalo, až nutkání, setkat se s jednou z příčin neštěstí, přináší naději na vysvobození v podobě paralelního vesmíru, v němž není jen naše momentální smutná verze... Neoriginálním námětem zatíženému dramatu se daří zaujmout především díky nehysterickému zachycení období po velké ztrátě v maličkostech, které je těžké byť jen pojmenovat, natož sdílet, ale i pro výkony Aarona Eckharta a Nicole Kidman, u které mě nepřestane fascinovat, jak je ve svých rolích krásná a svá přesto, že téměř pokaždé vyfasuje nějakého šíleného návrháře kostýmů :-) ()

Flego

Trýznivý, veľmi osobný príbeh manželov, ktorí prídu pri nehode o dieťa. Poctivý snímok síce neprináša nič nové, ale nedokázal som odtrhnúť oči od hlavných predstaviteľov. 3+ ()

Kmotr

I za pouhé tři hvězdy, které jsem udělila, musím vyzdvihnout několik scén. Především velmi originální příměr tíhy k obyčejné cihle, kterou musí každý, kdo někoho pohřbil v sobě nosit. Dianne Wiest, která se na této scéně podílela je pro mě sílou Rabbit Hole, která jde ve většině scén s emocemi na trh. Nejsem toho názoru, že film by hrál na emoce, nefér způsobem. Naopak vyrovnání se se ztrátou dítěte, je pro mě zde velmi přesvědčivé. Vyprahlost, kterou si většina postav nese v sobě, se dere na povrch nikoli v dialozích, ale v držení těla, mimice a pohybu v prostoru. Film by klidně mohl být beze slov. ()