30 dní dlouhá noc: Doba temna

• USA 30 Days of Night: Dark Days

Téměř rok uběhl od chvíle, kdy upíři zdecimovali obyvatelstvo aljašského města Barrow. Stella, která tenkrát přišla o manžela, od té doby cestovala po celém světě, aby ostatní přesvědčila o existenci upírů. Když jí skupinka ztracených duší nabídne uskutečnit odplatu na samotné upíří královně, Stella se vydává na misi, která má jediný úkol: Zastavit zlo dřív, než se znovu odhodlá k útoku. (oficiální text distributora)

morbido

Zas tak strašné to veru nebylo na prvý diel to samozrejme nemá ale o čem sa budeme bavit nikdo rozumný nic také ani nemohel očekávat.Na odreagovaní akurát...Jediné co mna fakt žralo bylo ten ich tupý, dementý piskot...co to jako mnelo byt?...jo a Lilith byla kruto sexy hned bych ju vyprášil :D ()

VanThomass

První díl měl podle mého názoru dvě obrovské výhody, které mu dodaly punc originality. První byla atmosféra malého zasněženého městečka na Aljašce a druhá v podobě hereckého obsazení, a tak se z hororu, od kterého se moc neočekávalo, stala úspěšná podívaná. Jak to tak bývá, po úspěchu se objevil tento druhý díl s podtitulem Doba temna. Pryč je skvělá atmosféra Aljašky a zajímaví herci a pryč je dokonce i režisér jedničky. To vše by se dalo překousnout, kdyby Doba temna nesklouzla ke klasickému klišé o krvežíznivých upírech a hrstce zarputilých bojovníků, kteří se je snaží vyhladit. Je pravda, že se tvůrci snažili nacpat do snímku, co nejvíce odkazů na jedničku, dokonce přetočili i závěr jedničky s novými herci, ovšem to opravdu nestačí. Scénář sice není úplný průšvih, ale je to slabý průměr, který sice neurazí až tak moc, ale v žádném případě nenadchne jako původní 30 dní dlouhá noc. Nechci prozrazovat závěr, ale ten opravdu nemohl být hloupější… ()

Matt2626

Absolútne zbytočné pokračovanie, inak celkom dobrej a úspešnej jednotky. Nehrajú tam rovnaký herci, nemá to rovnakú atmosféru a réžia? No režisér by si za niečo také zaslúžil po prstoch. Záver bohužiaľ naznačuje, že sa objaví ambícia natočiť aj tretiu časť... ()

Andy.222

Pomineme upíry, kteří se chovají spíše jako tupé zombie. Problém je, že skupinka, která se je vydává zabíjet to dělá takovým způsobem, že pochybuju, že by přežila první takový lov, natožpak že by zlikvidovala několik úlů. Celkově je to hodně pitomé a nelogické i na béčkový film, možná i jako "céčkový film" by to bylo považováno za slabotu. Ta hvězda je za pár scén které nebyly úplně marné, ale nebylo jich věru mnoho. ()

Bohdy67

Kdyby to byla parodie na serii Bladeu a na prvni dil,tak bych dal čtyri hvězdy, ale jelikož tohle autoři myslili asi vážně tak na víc jak na jednu hvězdu ( ze slušnosti ) to nemá...20% ()

Dataminer

Sklamání. Přestože mi bylo jasné, že to nebude tak dobré jako 30 dní dlouhá noc, tak mě tohle naprosto sklamalo. S původním filmem je to jako den a noc. Zatímco jednička nenechala vydechnout, tak zde jsem měl co dělat udržel hlavu spříma a oči otevřené. Co mě ale na tomle filmu vadí asi nejvíce, je s prominutím blbost hrdinů (nebo scénáristů?). Na úvodu filmu hlavní hrdinka chytře využije UV lamp a pak vlezou do temného kanálu plného úpírů a mají sebou obyčejné baterky.... Tohle mě u moderních úpírobijeckých filmů už opravdu irituje, když hrdinové jsou tak líní nebo stupidní vzít si sebou místo normální baterky UV, aby těm potvorám trochu připálili ksichtíky. To, že úpíří královnu ostatní nehlídají snad ani nebudu komentovat. ()

breebee odpad!

A žili štastně, až do smrti.. tak to bylo něco! snad v životě jsem neviděla tak stupidní film! a rozhodně to není tím, že mám ráda stmívání. Předvidatelné od začátku do konce, skutečně se tam nestalo snad nic, co bych nevěděla půl hodiny dopředu. Všechny postavy byly tak hloupé, že snad není možné aby se tolik lidí s iq v mínusu sešlo dohromady. Hlavní "hrdinka" byla neskutečně nerozhodná, jednu chvíli "nechtěla do party" v další už byla big boss a krosila upíry, jak kdyby to studovala. Nelogičností bylo v tomto filmu víc, než by člověk čekal, že se do 92 minut vejde. Theon Greyjoy přesekl hlavu mečem asi na šestý pokus, tahle slečinka to zvládla příborovým nožem na druhý. V krvavém - tedy "krvavém", o krvi se v tomto snímečku totiž nedá ani mluvit, džus z černého rybíze, hádám - sudu či co to bylo, vydržela dívenka asi 5 minut, no problema. Tričko pak měla v podstatě čisté, asi Vanish. Chlap má žíly prořízlé skrz celou paži, ona mu je zaváže kapesníkem a jedou dál. A takhle bych mohla pokračovat do nekonečna... odpad jsem snad nikdy nedala a teď už ani nikdy dát nebudu moct. Nedokážu si totiž představit film, co by byl ještě horší než TOTO. ()

Jansuper

abych byl upřímný, tak mě ten film, vlastně ani ničím nezaujal, ani nic mi na tom nepřišlo zajímavé, lyrický nudný děj a příběh, příběh a věci v ději sem mnohdy ani nechápal, tak nevím zda sem se málo soustředil nebo sem fakt takový debil, mě to vlastně připomínalo počítačovou hru, jak kdyby se postavy vydaly někam na misi, a během té mise prostě měli konflikt s nepřáteli upíry, během které většinou někdo zemřel, kort když tu souboje s upíry sou vlastně jen přestřelky, reálně snadnější zabíjení záporáku v hororu sem snad nikde jinde neviděl, v jiných hororech se to mnohdy až na konci povede záporákovi udeřit úder, tady ty upíry zabíjeli opravdu jen jak v naprogramované hře, postavy sou nezajímavé, a nerozvinuté do sebemenšího jádra, žádná postava která by mě sebemíň přírostla k srdci, hudba nic moc, atmosféru sem žádnou nepocítil, ani lokace mi nepřišly zajímavé, napětí nebo strach sem takřka nepocítil,   je tu pár dobrých Gore scén, upířy ještě vypadaj a působí docela dobře, je tu jedna dobrá erotická scéna, pár fungujících lekaček,  no neříkám že je to úplně nejhorší film a horor který sem kdy viděl, neříkám že se ta hodina a půl úplně táhla, ale mě ten film prostě nebavil a nezaujal mě ()

bakda

Nejen že tam nehraje ta puvodní herečka ale ani ten chlap tam neni stejnej a navíc jak stupidně Xenovskym zpusobem zabije Lilith a ty trapný pokusy o vtipy a o napětí co vladlo v prvnim dile tohle prostě nesahá jedničce ano po kotníky!! ()

newmi666

jednu hvězdu pro příběh,pro slečny s kýblem a křísení upírů..aspoň nějaká novinka v tomhle žánru..ale to je asi tak vše z kladů..vše ukázáno v traileru..netuším,co tím režisér chtěl říct,ale asi při tom vykrvácel ()

shagisson

Atmosféra začátku vcelku dobrá, protože to mystery okolo vampires ve velkém městě je určitě zajímavé...ale zbytek vcelku slabý odvar...nicméně, konec dost překvapivý a myslím, že jenom málokdo ho čekal. ()

Kreso

Tento film neměl ani desetinu dokonalosti, narozdíl od dílu prvního. Moc mě to mrzí, ale hádám, že není důvod. Jedničku jsem viděl a zážitek ve mne zůstal. Tady si už ani nepamatuju jak to vlastně skončilo ... ()

+sfinx+

A proto mám rád verbalovy komentáře :) Často je tu napsáno to, co si myslím, aniž bych já musel riskovat případný trest :D Vskutku jsem nemile překvapen, co vše může a nemusí projít. Snažím se pochopit, že každý má jiný vkus, přesto i s velkou námahou nemohu najít větší slabinu tohoto filmu, který obsahuje vše, co tento žánr až donedávna obsahovat měl. "Donedávna" je dost podstatné slovo, dnes už totiž je zřejmě velkým nedostatkem absence zářivých plochých ksichtů, svádějících náctky. Obyčejná řezačka, kde upíři jsou bestie a sluníčko jim nesedí zkrátka asi nemá šanci. ()

Wiceman

Trochu jsem byl zvědavej, jak se celá mytologie těhle zubatejch sráčů z jedničky prohloubí. No ... za moc to nestálo. Z opravdu děsivejch upírů z jedničky jsou tu najednou upíří society alá Blade a celá mytologie jde do kytek. Asi jsem čekal trochu víc mysteriózna. Přece jen připlutí na lodi má cosi tajuplnýho do sebe. Tady není tajuplnosti ani co by se za nehet vešlo. Každopádně obsazení není ale vůbec špatný a neprudí, film má rozumnou délku a docela i příjemně odsejpá. Horší tři hvězdy. ()