poster

Rvačka v Panamě

 • Francie

  Du rififi à Paname

 • Západní Německo

  Rififi in Paris

  (Západní Německo)
 • Itálie

  Rififi internazionale

  (Itálie)
 • slovenský

  Prepadnutie v Paname

 • anglický

  Upper Hand, The

Krimi / Drama

Francie / Západní Německo / Itálie, 1966, 86 min

 • Anderton
  ***

  Tuctový gangsterský pásový výrobok. Už prvá "rvačka" bola tak diletantsky natočená, akoby predznamenala úroveň celého filmu. Dejový miš maš, samozrejme množstvo scén v autách a kopec mŕtvol, že sa v ich identitách ani gangstri nemohli vyznať. Scény s Frőbem boli ako z iného filmu a naznačovali jeho nevyužitý potenciál. Najväčšie pozitívum je striedanie lokácií, chvíľu sme v Tokiu, potom všelikde v Európe atď.(7.10.2015)

 • bloom
  ****

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec (bez legrace). Je to gangsterská lahůdka podle románu autora Sicilského klanu Augusta Le Bretona, typická pro 60.léta. Svým způsobem je to bondovka, ale bez Jamese. Agenta hraje Claudio Brook známý z Velkého flámu, ale není moc sympatický, což je nejspíš záměr, abyste fandili gangsterskému bossovi v geniálním podání Jeana Gabina (vynikající dabing Josefa Vinkláře!). Ten je nakonec bohužel dopaden. V menších rolích je výkvět hereckých hvězd francouzské kinematografie: Daniel Ceccaldi jako komisař, Mireille Darcová jako prostitutka, Marcel Bozzuffi jako Gabinův bodyguard a Claude Brasseur málem zabitý v telefonní budce. A co teprve Goldfinger Gert Fröbe a psí dečka Colombo George Raft. P.S. Ačkoli se film odehává v Paříži, Tokiu, Mnichově a Londýně zároveň, z Panamy není ani jeden záběr.(30.11.2006)

 • argenson
  ***

  "S těma kozama jako máš ty, přesvědčíš každýho." "Škoda, že je nemáte taky, nemusel byste si hrát s revolverem." Kromě výborných komediálních vsuvek (viz výše) je to obstojná kriminálka s (relativně) přehledným dějem, znovu se ale musím omluvit milovníkům Jeana Gabina. Pro mě je tady za hvězdu kouzelná Nadja Tiller.(17.2.2012)

 • Javert
  ***

  Na první pohled má Rvačka v Panamě všechno, co mám ve filmech rád - drsné charaktery, osamělé zabijáky, trochu té "špionské" atmosféry (př. epizodka Mike Coppolano v Tokiu), lehce exotický příběh. Po dokoukání však ve mně zůstává rozpačitost nad výsledkem, jelikož se mi zdá, že jsem viděl film minimálně o půl hodiny delší, tudíž lehce rozvleklý a koneckonců i postrádající takovou šťávu, která je patrná u nejlepších snímků žánru...(10.7.2013)

 • LiVentura
  ****

  Jeden z dalších v Gabinově sérii film-noir.... skvěle zachycena drsná atmosféra Staré Francie a jejího podsvětí..(9.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace