Rvačka v Panamě

Upper Hand, The

Krimi / Drama

Francie / Západní Německo / Itálie, 1966, 86 min

• Malarkey

Totální zmatek. To je přesně ten pocit, co jsem po shlédnutí filmu měl. Jean Gabin tady hraje takového usedavého šéfika. Všechno se děje kolem něj a všechno tak nějak jde i kolem mě. Francie, která v sobě ty náznaky klasické Francie má, ale chybí ji silnější postavy a vyrovnanější příběh.(22.9.2014)

Tuctový gangsterský pásový výrobok. Už prvá "rvačka" bola tak diletantsky natočená, akoby predznamenala úroveň celého filmu. Dejový miš maš, samozrejme množstvo scén v autách a kopec mŕtvol, že sa v ich identitách ani gangstri nemohli vyznať. Scény s Frőbem boli ako z iného filmu a naznačovali jeho nevyužitý potenciál. Najväčšie pozitívum je striedanie lokácií, chvíľu sme v Tokiu, potom všelikde v Európe atď.(7.10.2015)

• Enšpígl

Díky postavám hlavně z počátku značně nepřehlednej příběh, kterej se táhne jak těsto štrůdlu. Nerad to panu Gabinovi dělám, ale viděl jsem fakt mnohem......mnohem lepší francouzský gangsterský pohlcováky.(22.9.2014)

Průměrná gangsterka, na které je snad nejlepší hudba Aznavourova dvorního skladatele.(12.3.2012)

Jak mám rád Gabina, tak tohle se nepovedlo. Film je do tří čtvrtin zmatený, nikdo pořádně neví kdo je policajt a kdo gangster, a pakliže gangster, tak ke které partě patří. Gabin je sice výtečný jako vždycky v těchto jeho letech, jenže je ho na plátně pomálu, jinak se tam motají průměrní herci, jejichž tváře jsou jedna jako druhá. Docela slušný závěr už to stěží může rehabilitovat.(26.9.2014)