Rvačka v Panamě

Upper Hand, The

Krimi / Drama

Francie / Západní Německo / Itálie, 1966, 86 min

• Enšpígl

Díky postavám hlavně z počátku značně nepřehlednej příběh, kterej se táhne jak těsto štrůdlu. Nerad to panu Gabinovi dělám, ale viděl jsem fakt mnohem......mnohem lepší francouzský gangsterský pohlcováky.(22.9.2014)

Oficiální obsah je nepřesný, alespoň ta druhá polovina. Kolega bloom to vystihl takřka vše, já jen dodám, že podle mě je film zbytečně složitý. Ovšem dabing potrhuji.(23.3.2009)

Tuctový gangsterský pásový výrobok. Už prvá "rvačka" bola tak diletantsky natočená, akoby predznamenala úroveň celého filmu. Dejový miš maš, samozrejme množstvo scén v autách a kopec mŕtvol, že sa v ich identitách ani gangstri nemohli vyznať. Scény s Frőbem boli ako z iného filmu a naznačovali jeho nevyužitý potenciál. Najväčšie pozitívum je striedanie lokácií, chvíľu sme v Tokiu, potom všelikde v Európe atď.(7.10.2015)

• Malarkey

Totální zmatek. To je přesně ten pocit, co jsem po shlédnutí filmu měl. Jean Gabin tady hraje takového usedavého šéfika. Všechno se děje kolem něj a všechno tak nějak jde i kolem mě. Francie, která v sobě ty náznaky klasické Francie má, ale chybí ji silnější postavy a vyrovnanější příběh.(22.9.2014)

Neprávem opomíjené dílko, které rozhodně nenudí, naopak má velice dobře vystiženou atmosféru tehdejší doby se špetkou napětí. K tomu dobrá hudba, vynikající Gabin, roztomilá Mireille Darc, celkem sympatický Claudio Brook v roli agenta a mladý Claude Brasseur. Dabing byl dost dobrý, akorát mně osobně dosti iritoval a kazil celkový dojem hlas pana Vinkláře k tváři pana Gabina. Pan Vinklář byl vynikající, o tom žádná, ale mě to zkrátka ruší. Nicméně by mne rušil každý jiný hlas. Já zkrátka nejraději hlas pana Gabina k tváři pana Gabina. A také slečnu Darc ke slečně Darc :-) Ale když to jinak nejde... Celkově o chlup slabší 4*, ale opravdu jen o chloupek. A kdo se to vlastně popral v té Panamě, když tam žádný z hrdinů nebyl?(30.7.2011)