Těsně po zavraždění Abrahama Lincolna je zatčeno sedm mužů a jedna žena. Všichni jsou obviněni ze spiknutí za účelem atentátu na prezidenta, viceprezidenta a ministra zahraničí. Jediná obviněná žena, dvaačtyřicetiletá Mary Surratt (Robin Wright), je majitelkou penzionu, ve kterém se šestadvacetiletý John Wilkes Booth (Toby Kebbell) setkal se svými komplici a plánoval tu simultánní útoky. Ve Washingtonu, který se jen těžko vzpamatovává z občanské války, se čerstvý právník a válečný hrdina na straně Unie, osmadvacetiletý Frederick Aiken (James McAvoy), se zdráháním ujímá obhajoby obviněné ženy před vojenským tribunálem. Aiken brzy začne pochybovat o vině své klientky a věří, že byla využita jako návnada a rukojmí, aby mohl být zatčen jediný konspirátor, kterému se podařilo uniknout, její vlastní syn John (Johnny Simmons). Zatímco se celý národ obrací proti ní, Mary musí spoléhat na Aikena, že se mu podaří odhalit pravdu a zachránit jí život. (oficiální text distributora)

DavidS.

Redford brání Ústavu a uděluje lekci z dějepisu s jasnými odkazy na současnou politickou situaci v bezpohlavním filmu, který i přes slušnou hru se světlem připomíná nejvíce ze všeho televizní inscenaci pro nedělní odpoledne...Prapodivný je i herecký výběr, který sahá od oscarových nominačních výšin až po seriálové a béčkové vody... ()

Jaccobos

Opravdové historické drama o snaze zachránit člověka pro změnu ne před dravými jednotlivci, ale před krvežíznivým davem a většinou. Atentát na prvního prezidenta U.S.A. je v úvodu dramaticky předven a vytváří materiál pro další děj dvouhodinového filmu. Boj o život Mary Surratové, nevinné matky atentátníků, které nepomohla její nevinnost proti bezpráví a lidské nenávisti. Nebylo to nijak silnépo stránce sentimentální, spíše po té absurdní a rozhodně film poskytne prožít si i pocit "svázaných rukou". Á propos ! Komu by se nelíbily duchaplné právnické obhajoby tak působivé v podání Anglosaského právního systému :) ()

Madluska

Pěkné poctivě udělané drama, kterému u mě k dokonalosti chyběla větší ohleduplnost vůči divákovi nezběhlému v amerických dějinách. Velká pochvala hercům za ztvárnění postav, kameramanovi za zajímavé záběry (např. východ z věznice, práce s barvami) i scénáristům za mrazení v zádech ke konci filmu. P.S.: Kdo by si při soudním procesu a táhlém sporu o vině či nevině nevzpomněl na 12 rozhněvaných mužů? (Tím ani jeden film nekritizuji, oba jsou skvělé.) ()

Hanys_

Velmi působivé historické drama, které se zaobírá mně ne tak známou situací po Lincolnově atentátu. McAvoy táhne celý snímek a je jen škoda že se k němu nemá kdo přidat - Kline a Wilkinson mají minimum prostoru a holky jsou hodně nevýrazné. 7.5/10 ()

Holina

Nedokážu říct proč, ale s Redfordovejma filmama mám prostě problém. Jako rekonstrukci skutečné události beru - dobrý. Ale jako že by mě to přibilo do gauče to fakt ne, i čas na piss a uvaření kávy jsem si bez PAUSE udělal. A nic mi mezitim neuteklo ()

Rema

Podařilo se mi udržet u filmu pozornost až napodruhé. Námět je určitě zajímavý, zpracování ale postrádá dynamiku. Možná by si film zasloužil i jiné obsazení. I tak ale stojí za podívání a určitě je dobře, že toto téma Redford zvedl a zpracoval. ()

ondrula

Mám tak nějak dlouhodobé podezření, že dvouhodinovej film z prostředí soudní síně prostě musí dopadnout nudně. The Conspirator není výjimka, je to nuda k posrání. Podíval jsem se na to proto, že mě filmy o americký občanský válce baví, ovšem v tomhle filmu se nebojuje, tady se jen plká a plká. James McAvoy s prořídlým plnovousem v hlavní roli mě taky rozčiloval, ale jinej herec by ten film asi stejně nezachránil. A naprázdno vyšly všechny pokusy proces zatraktivnit (nečekané výpovědi svědků, dramatická scéna matky s dcerou apod.), protože z vlastní praxe vím, že soudy jsou prostě nudné a nic takového se tam neděje. Jedna * navíc za akční úvod filmu. ()

Disease

Kapitola z historie politických procesů, koukal jsem, jakou to tam má tradici. Ačkoliv se o dějiny bývalých britských kolonií příliš nezajímám, tohle se mi líbilo. ()

angloumene

Za ty 4* to stojí, hlavně kvůli provokativnímu téma, které vrhá hluboký stín na jednu z kolébek moderní demokracie. Naneštěstí zpracování trochu pokulhává zejména v rovině opravdu slabých citů, což by tolik nevadilo, kdyby se na ně film dost nezaměřoval (v tomto směru můžu porovnat s Tancem v temnotách, který je na uplně jiné úrovni...). 70 % a víc nic. ()

Dallas

Redfordov film nie je o rozsiahlej konšpirácií vedúcej k zavraždeniu Abrahama Lincolna. Takže tí čo čakáte práve to budete sklamaný. A možno aj nie. Možno vás tiež dostane myšlienka filmu. Myšlienka, že zákon, tak ako je napísaný by mal platiť stále rovnako vždy, všade, za každých okolností a pre všetkých. Lebo o tom práve The conspirator je. S Obsadením filmu musí byť každý spokojný. Najväčší priestor má samozrejme McAvoy, ktorý je ako mladý obhajca brániaci ženu, ktorej sám neverí výborný. Z vedľajších postáv potešil hlavne Danny Huston ako žalobca. Redford ako režisér celkom dobre vystihol situáciu po atentáte ako vo vláde tak aj vo verejnej mienke. S filmom som spokojný a aj keď neviem (úprimne ani ma to moc netrápi) či bola Mary Surrattová vinná alebo nie jedno viem celkom isto a to, že od momentu kedy bol napísaný prvý zákon existovali ľudia, pre ktorých neplatil a ktorý ho mohli ohýbať tak ako chceli. 75% ()

Mikino00

Výborný silný film, dokazující, že demokracie a spravedlnost funguje pouze tehdy, pokud se to hodí těm nejmocnějším. Opravdu působivé drama ze soudní síně se skvělým McAvoyem. Vadilo mi, že obhájce neměl žádné hlubší pohnutky, k tomu aby se choval tak jak se choval, přišlo mi to poněkud nevěrohodné. Redford na staré kolena stále umí. ()

sona123

Mnozí tu píší, že se to ke konci zlepšilo - a byť to není mým zvykem, já se tím ke konci prostě neprokousala. Byla to taková nuda! A fakt jsem se snažila. Nebyla jsem tedy odměněna avizovaným dramatickým koncem a líto mi to pravda moc není. Celé to vyznívalo dost televizně, suchopárně, s americkou pompézností, tak, jak zpracovávají svoje dějiny (no, vlastně nejen svoje). Tak snad někdy příště... ()

Nethar

Druhý snímek od Roberta Redforda, který jsem viděl, a opět se mi líbil. Zajímavý pohled na problematiku, kterou jsem do detailu neznal, proto i vyústění může být oproti běžným filmům netradiční (hlavně kvůli tomu, že je to podle pravdy). ()

laepus

Kdo si dělá iluzi, že americká justice je nejgeniálnější a nejlepší na světě, měl by si pustit buď Konspirátora nebo třeba Sacco a Vanzetti. Jsme jen lidi a jde jen o lidskou spravedlnost. Ta nejvyšší je bohužel (bohudík) jen jedna a čeká nás všechny až později... ()

aLPaC

Robert Redford je nejen výborný herec, ale i režisér. Vybírá si velmi zajímavé příběhy a herci v nich jednou vždy naplno. Stejně tak je tomu i zde. ()

Lachvos

Zato tady padlo kladivo na hlavičku. Soudní síně neboli právnické rozepře patři u mě ve filmech mezi ty lepší kousky, proto jsem se na tento zvláště "profláklý" soudní proces opravdu těšil, plus za pomoci mého oblíbeného Jamese McAvoye. A výsledek? Někdy nedotáhnuté do konce, někdy chladné (jinými slovy nezatahující diváka do děje), ale určitě stále vysoko nad průměrem...A jak člověk během snímku zatíná mimovolně pěsti nad tou NESPRAVEDLNOSTÍ je někdy až úsměvné ;) ()

Strike

Průměrný soudní příběh, který je velikou promarněnou příležitostí. S tak kvalitními herci a kvalitní předlohou měl Redford rozehrát dechberoucí soudní drama s atmosferickými scénami. Bohužel z toho vzešel jen dobrý a bezkrevný film s velmi dobrým McAvoyem.6/10 ()

WinstonS

Film o tom, že když je třeba a vedení státu zavelí, Ústava a podobné civilizační vymoženosti jdou stranou. Redford natočil veskrze solidní soudní drama, které hodně těží ze svého zasvěceného historického vhledu a ksichtu Jamese McAvoye, který svoji postavu zvládl hodně dobře. Výborný je scénář a takřka všechny scény u soudu. ()

Indy 5, Transky 3, Lincoln, Harvey

Indy 5, Transky 3, Lincoln, Harvey

16.09.2009

Aneb „Steven Spielberg má napilno“. Pojďme popořadě – Harrison Ford pro magazín People řekl, že se Spielberg a Lucas shodli na zápletce pro Indianu Jonese 5. Už prostě vědí, co bude Indy tentokrát… (více)