Novinářka Marie téměř přijde o život, když ji na dovolené v Thajsku smete tsunami a z klinické smrti jí pomohou dva náhodní rybáři. Od okamžiku, kdy se probere z bezvědomí, ji trápí otázka posmrtného života. Hodlá napsat knihu o tom, co prožila, ale její vydavatel a přítel v jedné osobě odmítá její dílo a nakonec i ji samotnou. Brzy se jí však ozve vydavatel z Londýna, který má o její dílo zájem. V Londýně prožívá osobní drama Marcus, který nešťastnou náhodou přišel o své dvojče. Zdrcený se od matky alkoholičky ocitá u pěstounů a touží navázat kontakt se zemřelým bratrem. Při jedné události mu jde o život, ale šťastnou náhodou vyvázne. Je přesvědčen, že ho zachránil bratr, a jeho touha spojit se s ním zesílí. Hrdinou třetího příběhu je George, který má schopnost mluvit s mrtvými. Je to pro něj však velmi vyčerpávající a navíc je nucen svým bratrem poskytovat tato spojení za peníze. Odjíždí do Londýna za odpočinkem a na knižním veletrhu se seznamuje se sympatickou Melanií. V ten samý okamžik jej zahlédne mladý Marcus, který pozná jeho tvář z internetu a věří, že mu právě George může pomoci. (TV Nova)

cyright

Formální stránku u Clinta nemá ani smysl hodnotit. Co se týče obsahu, je tento film vlastně velmi povrchní a dalo by se říci až svým způsobem jaksi "přebytečný". Ale je tak krásně lidský a srdečný, že je to vlastně jedno. Musíte být ovšem naladěni na tu správnou notu, jinak je docela možné, že vás úplně mine. Mě naštěstí ne. Abych to zakončil poetickou tečkou: Sedl mi jako prdel na hrnec a vám přeji totéž:) ()

E lan

Tento film mě překvapivě moc nechytnul, přitom Clint v poslední době exceluje a tento film měl velmi slibný námět. Po úvodní scéně s vlnou tsunami, která je mimochodem přímo úchvatná, se film tak nějak ztrácí a je trochu nudný. Je to škoda, určitě se z toho dalo vytěžit více, ale přesto špatný film to rozhodně není... ()

Streamline

Príbeh o troch ľudských osudoch, ktorých cesty sa nakoniec skrížia a všetkých spája jediné - smrť. Začiatočná scéna s vlnou tsunami mi doslova vyrazila dych, skvelá! Matt Damon v úlohe média pôsobí dôveryhodne, ale neprístupne. Najviac sa mi ale páčila Cécile De France v úlohe novinárky Marie. Rozhodne najslabší Eastwoodov film, ktorý som zatiaľ videl. 60%! ()

BDMarty007

Hodně zajímavé téma uchopil Clint Eastwood velmi dobře. Film začíná pozvolna. Možná skoro až moc, velmi dlouho trvá, než se paralelně se odvíjející příběhové osy potkají, či než vůbec začne být zřejmé, že se potkají. Je to emocionálně hodně velká nálož, která ukazuje několik velmi ošklivých a smutných událostí. Není to úplně hezký prožitek, a pokud by to nebylo účelné z hlediska příběhu, byl bych se dost zlobil za depresivní večer. Než jsem viděl tento film, neuměl jsem si úplně konkrétně představit, jak přesně vypadá tsunami. Teď už to vím. Skvěle natočené! Musím říci, že mě to celé nakonec poměrně dosti oslovilo a zasáhlo. Ani né tak otázkou posmrtné zkušenosti, ale příběhy jednotlivých aktérů. Třeba postava George, obdařená mimořádnými schopnostmi, které mu všichni závidí. A nikdo si neuvědomuje, že žít s tím je prokletí. Clint Eastwood odvedl skvělou práci a velmi mě překvapil. Mimo jiné i tím, že k tomu i sám udělal hudbu. Ta není úplně objevná, ale sedí přesně. Ústřední motiv maličko připomíná Cavantine, ústřední motiv z Lovce jelenů. Dovedu si představit, že někdo by tomu mohl vyčítat jakousi vykalkulovanost, až emocionální zneužití ..., ale myslím, že v zájmu příběhu na ploše 2 hodin to je akceptovatelné. ()

gemi

Film s velmi zajímavou a silnou atmosférou. Dlouho jsem přemýšlel nad čtyřmi hvězdami, ale do nich přeci jen něco malého chybí. Bylo to ale o vlásek! ()

Petulka88

Dobré téma, dobří herci, dobrý režisér. A výsledek? Šílená nuda! Myslím si, že vydržím leccos, ale tohle bylo na mě opravdu příliš. Po 80-ti minutách už jsem jen tupě zíral před sebe a toužebně sledoval hodiny, kdy ta hrůza skončí. Opravdu děsivá zkušenost. Tohle už mi Clinte nedělej... ()

Homer.p

Prej nuda, pche tak to ani náhodou. Moc hezký film s hezkým příběhem a koncem. Všem doporučuji. Skvěle obsazeno na všech frontách. Už jenom čekám na Oscarovou nominaci pro mistra Clinta za hudbu, protože takovou atmosférickou hudbu, která skvěle jemně podkresluje film, aniž by na sebe strhávala veškerou pozornost, umí složit pouze on a zcela jistě by si aspoň tu nominaci v budoucnu zasloužil. Nesmím ale tako opomenout pasáž s vlnou Tsunami, prostě paráda. Téměř jsem si myslel, že to převzali z nějakých zpravodajských kanálů, jak to bylo realistické. ()

salinka

Tematika víc než zajímavá, mrazivý začátek filmu a neschopnost odtrhnout oči... tak vypadala první polovina. Bohužel postupem času začal film nudit a byl zbytečně natahovaný. Škoda, byl v něm velký potenciál, ale zůstal tak nějak nepropracovaný. Clinta mám opravdu ráda, ale tenhle snímek patří k tomu horšímu výběru. Ovšem velký plus za Matta Damona! Hrál skvěle. Pasáže s Cécile mě ke konci už vůbec nebavily. ()

lakart

Jen tak tak. Ještě kousek a mohlo to být na 4 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že celý prostředek filmu je nudný a nezáživný, tak nemohu. Začátek vypadal hodně slušeně a napínavě. A závěr byl taky zajímavý, ale ten prostředek...nuda a zbytečnost. Eastwood natočil asi jeden ze svých nejhorších filmů. Příběh nebyl špatný, ale jako celek nefungoval a myslím, že na něj rychle zapomenu. 65% ()

danny_21

Moc pěkný film Clinte, s ožehavým tématem možného posmrtného žiovta, který nemusí každému sednout. Byl jsem ale naladěný na správnou notu, i vzhledem k faktu, že tato problematika mě zajímá, emoce se dostavily - hlavně bratrská scéna, vizuální stránka výborná, úvodní sekvenci tsunami jsem zkouknul několikrát, Matt přesvědčivej, pomalé tempo vyhovující - 80 % ()

RajAthen

Filmy Clinta Eastwooda mám rád, už jen proto, že Vám nic takříkajíc necpe. U tohoto tématu se to nabízí, a také to nedělá. Film je koláží osudů tří odlišných postav a jejich neméně odlišné zkušenosti se smrtí. Jakkoli jsem film se zvědavostí sledoval, nemohl jsem se ubránit dojmu, že hrdinové jsou si možná přeci jen až moc vzdáleni, a nejde tak o koláž jako spíše o tři odlišné obrazy, které náhodou visí na tematické výstavě v galerii. Film pro mě proto vyznívá trochu do ztracena, což je škoda, protože jeho námět zajímavý je. Za shlédnutí stojí, touhu po druhé projekci však již nelze garantovat. ()

mira.l

No tak já vám nevím, co s tím Clintem, co chtěl tímhle slintem říct. Jo aha, on to vlastně asi nevěděl taky. No tak tam dáme jednu za Cécile a necháme to bejt. ()

danielK

Skvělé - fantastický výkon Matta Damona, skvělá byla i Bryce Dallas Howard, byť měla jen malinko prostotu, byla naprosto famózní /a to nejsem žádný její fanoušek, i když od teď si na ni dám pozor :-) ). Příběh se zabývá tsunami v Indonésii v roce 2004 - je to velmi choulostivé téma ke zpracování, ale tohle se povedlo. Na tak malý rozpočet opravdu smekat. Pro mě snímek, který je kvalitou na stejno Výměně - Clint umí! Hodnotím - 79% ()

Gac

O čem to vlastně bylo ? Pouze Damonova postava byla alespoň trošku zajímavá. Tohle si Clint mohl na stará kolena odpustit. ()

dydl1

Je pravda,že od Eastwoodu jsem čekal trochu víc,ale nemůžu říct,že mě to zklamalo,někdy příběh sice trochu nudil,ale jinak zajímavé téma a Damon herecky překvapil.Slušný průměr. ()

met87

Upřímně nechápu jak se tento film mohl dostat do "modrého" hodnocení. Možná je můj názor špatný, možná ne. Nicméně faktem zůstavá že Hereafter byl pro mě velice silným emotivním zážitkem a pan Eastwood mě zase jenom utvrdil v názoru, že je mistrem dramatu. Jen tak dál :-) 8/10 ()

john.h

Zdejší nízká hodnocení moc nechápu. Tohle byl klasickej precizní Clint, herecké výkony fajn a dojákovej scénář taky paráda. ()

Gromit

Clint Eastwood opět nezklamal. Život po životě sice nedosahuje kvalit Million Dollar Baby či Výměny, ale pořád to je výborný film, který má svému divákovi co říct a který je natočen s neuvěřitelným citem. Hlavně nečekejte nějaký mysteriózní thriller (trailerům se obecně nedá moc věřit), Život po životě je spíše melodrama o třech lidech z různých konců světa (Paříž, San Francisco, Londýn), které osud nečekaně svedl dohromady. A jsou to lidé velice zajímaví, vždyť dva z nich hrají Matt Damon (existuje vůbec role, s níž by si nedokázal poradit?) a Cécile De France (na kterou se navíc moc hezky kouká). Jsem opravdu zvědavý, čím mě Clint překvapí příště. ()

Bounded

Z Hereafter mám velmi podobný pocit jako ze Somewhere. Střihači by u filmu neměli chybět a příběh musí mít slušné tempo. Skvělý začátek, konec, který neurazí, a jedna scéna, ze které možná nepřipravené zamrazí jako mě. Mezitím se ale rozvaluje více než hodina rozplizlého vyprávění, které se plácá od ničeho k ničemu. Slévání jednotlivých příběhů není nic originálního, zvlášť když všechny tři by se mohly vtěsnat do mnohem kratšího rámce. Osobně mi nejnatahovanější přišla část s Marcusem, ale že bych se u ostatních bavil o moc víc, se také nedá říct. Vlastně jsem se na to podíval jenom kvůli Damonovi, B. D. Howard a Eastwoodovi, ale blahem se rozplývat nebudu. Nechtěl bych Eastwoodovi zazlívat, že se na stará kolena chápe takovýchto scénářů, fakt ovšem zůstává, že si mohl políčit na lepší. O jakékoliv emoce mě navíc připravil i režisérův soundtrack, který, jak už psali na internetu jiní, přiliš manipuluje, a bez úspěchu se snaží být smutný a poetický. ()

Crazynka

Na tenhle film jsem si brousila zuby už delší dobu. Od chvíle kdy jsem viděla trailer byla jsem si jistá, že půjde o kvalitu. Navíc po zjištění, že režíruje PAN Eaastwood nebylo pochyb. Už úvodní scéna slibovala skvělý záitek. A nezklamala jsem se. Trošku mi vadila délka filmu a některé scény mi přišly zbytečné, ale jinak můžu doporučit. Námět a téma filmu jsou neotřelé, bohužel se setkávají s nepochopením. Téma posmrtného žití je prostě kontroverzní. Ale film si své diváky rozhodně najde. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky