Jack_F.

Fincher je prostě klasa a tady taky nezklamal. Ať už se vám konec bude líbit, nebo ne, tak dle mého orginální film, který mě bavil. ()

Mejdzula

Mysteriózní lepicí páska opět nezklamala a je tu obuvník zcela převlečený do kouzelnických králíků. Taková famózní reklama na klávesnice určené k tvorbě syntetického produktu určeného k distribuci u distributorů do knihoven na prodej záložních záložek se fakt nečekal tak velce obrovitý jako včerejší tržby kouzelného proutku při delikatesním testování trestanců u sinic na dálnici. Takto by se dal film zajisté charakterizovat, protože míra vyjebávavosti byla naprosto profesijonální, převezl mě Finčr jeden dva tři čtyři gól prodloužení skvěle gól tak já. Už už jsem si myslel, že všechno zle skončí, protože ten Fin7čr s jeho Se7en by toho byl Chopin, ale díky bohu, že ne, měl jsem z toho obří radost! Jen nevím, jak věděli, kam skočí? Doufám, že mi jen něco uniklo :) 5* ()

beeleg

Vtíravě nekomfortní, snové. Život miliardáře se může stát nudným, ale pokud máte bratra jako je Conrad, nudit se rozhodně nebudete. Závěr přidá k pěti hvězdičkám ještě jednu pomyslnou navíc. Nezapomenutelné! ()

Tuty

Po prvním shlédnutí a scéně, kd Michael Douglas padá volným pádem z mrakodrapu vstřemhlav, mě film úplně dostal. Když se nad závěrem filmu ohlédnu zpětně, trochu mu uškodil. Pokud by CRS nebyly tak dokonalou službou a Douglas na konci zemřel, film by působil ještě emotivnějším a uvěřitelnějším dojmem, celkově ovšem i tak 90% s tím, že každé další shlédnutí ubírá 5-10%. ()

Jayk19

Divím se že mi tenhle skvost unikl a viděl jsem ho až dnes(2014).Bombovní akce od začátku do konce a falešný konec před pravým mi otevřel hubu dokořán.Geniálně promyšlený film který má své hodnocení právem.5* ()

Miska2712

Tento žáner filmu patrí medzi moje menej obľúbené, ale musím povedať, že tento film prekvapil. Pozrela som si ho na základe odporúčania mojej kamarátky a naozaj neľutujem. Ani minútu som sa nenudila a každá minúta filmu bola úchvatnejšia. Od začiatku som netušila čo je v tomto filme fikcia a čo skutočnosť. Naozaj chválim námet tohoto tvorca a veľké plus ma u mňa hlavne za to, že sa to skončilo myšlienkou, ktorá nám veľa napovie a poučí nás. Bola by som rada, keby takéto niečo bolo aj tu v SR, pretože veľa ľudí by pochopilo čo vlastne všetko má. Krásny námet, skvelá réžia = vrelé odporúčanie :) ()

Rust_Francis

Originální, nápadité, akční, napínavé, nečekané. Tak je to hra nebo ne? Kdo si hraje nezlobí... Naprostá špica. Vizuálně famózní. ()

987Castiel

Začnem týmto - V žiadnom prípade nečítajte oficiálni text distribútora a.k.a Obsah! Je v ňom totiž vyzradených 80% filmu a nemá absolútne zmysel ho vidieť pokiaľ ste to čítali a pamätáte si pointu. Je to neobvyklé dielo v ktorom sa réžií i scenáristom podarilo vytvoriť totálne prepojenie hlavnej postavy s divákom. "Hru" totiž nehrá len Michael Douglas, ale my všetci. Pokiaľ sa on bál, bojíte sa i vy, pokiaľ má on paranoje máte ich i vy a nikdy nevieme ani o krok viac ako hlavná postava a to nám umožní sa maximálne vžiť do diania. Je to originálna frajerina ktorá si ma totálne získala ale predsa... po čase keď zo mňa vyšumela eufória tak si začínam spomínať na nelogické chyby a diery. Moment kedy sa 4* zdajú ako hriešne primálo ale niečo chýba k úplnej dokonalosti. ()

RKBoy

Tento film mi v kolonke chci videt stál už pár rokov a konečne som sa k nemu dostal...a ostal som zaskočený jeho vysokým hodnotením a často sním sklonujúcim sa slovom "geniálny"...Fincher ako vždy priam dokonalá réžia ,ktorá zdvíha aj priemerný scenár...a práve tu je kamen úrazu filmu, scenár sa snaží klamat ,hrat telom ale prakticky od začiatku tušíte ako to skončí...najvačší problém ale vidím k takzvane prepracovanej hre,ktorá sa spolieha akurát tak na náhody ktoré vedú často priam až k absurdným momentom,mnohé veci sú ako keby nedotiahnuté a nedávajú ani zmysel..stačili by 2-3 iné rozhodnutia hlavného hrdinu a celá hra by sa im rozpadla ako domček z karát...a jasné,Douglas je vynikajúci...velmi slabé 4*. ()

MrKrahujec

Rozhodně to stojí za vidění. Rozjezd je téměř geniální - vrchovatě snový, sugestivní, až skoro Bulgakovovský, nebo Kafkovský. Film si dál drží úroveň dost fest, scény převzaté ze snu kupodivu pokračují, až ten konec (byť jednou oddálený jak orgasmus) je zničehonic převzatý z "Těžkého života dobrodruha". A vlastně skoro doslova-včetně motivace toho celého (tady je příčinou snaha, aby se protagonista trochu polepšil, v "Těžkém životě" se Pešek má vlastně taky polepšit, aspoň jako spisovatel). Je to sice trochu jiná liga, ale "Těžký život dobrodruha" nakonec není úplně špatný film, takže to odnesla jen jedna hvězdička. ()

paddy35

Klasická ukázka, že stačí dodržovat zavedené principy, vybrat vhodné herce a nemůžete minout. Fantastický film, který splňuje všechno, co by měl správný thriller obsahovat. 5/5 ()

Franki69

Kdyby měla světová hollywoodská produkce fotbalovou soutěž, v allstars týmu by hrál Michael Douglas. A David Fincher by rozhodně nechyběl na lavičce jako jeden z koučů. Hra je temná, plíživě děsivá, není v ní jediný hluchý místo a jako bonus Deborah Kara Unger. Takže jestli máte prachatýho bráchu a jako narozeninový dárek od něj dostanete dárkový poukaz na „zážitek, který vám změní život“, dejte si sakra pozor, jestli máte po kapsách správné klíče nebo kliky. Dávám pět hvězd, v číslech je to 90%. Plných 100% má Fincher jistých za Sedm a za Klub rváčů. ()

JaraSit

První půlka filmu je relativně rozvláčná a táhne se v nudnějším tempu. Od půlky děj začíná nabírat na obrátkách a film přináší zábavné akční scény, správnou gradaci a navíc dějové zvraty, které diváka udržují ve střehu. Film ve mne zanechal pozitivní pocit dokud nepřišla závěrečná pasáž na střeše, respektive to co se odehrávalo po ní. V tu chvíli se zlomilo moje vnímání celkového konceptu scénáře a uvědomil jsem si, že vlastně nevěřím tomu, co se na plátně odehrává. Přitom by stačilo, aby film skončil o pár minut dříve a zanechal sice trpčí, ale podle mého názoru, scénáristicky lepší zážitek. 69% ()