peproch

David Fincher je jedinečný režisér a točí skvělé filmy, na které je radost se dívat. Zas jsem byla překvapena pointou a stržena spádem. Žila jsem s Nicholasem jeho pouť adrenalinem. ()

Foltest

To byla teda jízda. Člověk si 2 hodiny snímku není jist absolutně ničím a vůbec nemá páru, co se to před jeho očima rozehrálo za Hru. Snímek musím především vyzdvihnout pro tuto mysteeriózní atmosféru, kterou si udržuje dokonale. Taktéž dobře funguje chemie mezi protagonistou a záhadnou ženou. Divák ani nedutá a film ubíhá velmi rychlým, dramatickým tempem. Jak už to tak (až na legendární výjimky) u těchto zamotaných, mysteriózních snímků bývá, konec a vysvětlení je slabší. Hra není výjimkou; tady je ten konce snad dokonce přímo slabý. Celá konstrukce se jím hroutí a logických rozporů a nesmyslů vzniká bezpočet. Přesto to ale Hře lze odpustit, protože je to skutečně až konec; do té doby o snímku člověk vůbec nepochybuje; a přeci jen, kdo je bez viny. Hra je proto filmem, který doporučuji ke zhlédnutí. ()

supg

Originální scénář, i když s nerealnymi prvky (kdy by byl hrdina už dávno mrtvy), ale dej i pres delší stopáž ani chvíli nenudí a udržuje Vas ve střehu. Douglas opět předvedl, že je herec s velkým H. Skvělý thriller ()

jirikzaboj

Co k tomu dodat. Byl jsem oklamán a pointa mě dostala. Děsivé, paranoidní, depresivní. Miluji to a v mysteriózním žánru se pro to najde místo v top mých 10. Výborně pane režisér:) ()

Kelinej

K tomuto filmu jsem musel dozrát, navíc nejsem zrovna v Douglasově fanklubu. Ale má strhující atmosféru a doslova vymazlený děj plný zvratů. Takto to vypadá, když se scénáře thrilleru ujme chytrý režisér. Divák je pak překvapován i při opakovaném sledování. Davida Finchera a jeho cit pro stylizaci prostě žeru... ()

poppy75

aj po tolkych rokoch od natocenia je to pozeratelny film..ale neexistuje,aby za akekolvek miliony bolo mozne zorganizovat takuto hru,ktora vlastne nemala ziadny zmysel-len zlomit cloveka /riskovali,ze mozno ho zlomia prilis a on niekomu ublizi,alebo sa nekontrolovatelne znici on sam/...navyse,nijak nemohli ludia ktori to organizovali predvidat presne do detailov,kde a ako sa postavi nicholas,ci mu neprepne  a nepodreze sa rozbitym zrkadlom,ci neskoci uz v mexiku z mosta do rieky...tazko sa ohanat psychotestami,tie nic nezarucuju na 100%...co ho malo zmenit? ze sa stal paranoikom?otravovali ma desive zabery s otcom,bavil ma stred filmu-ale uplny zaver to vsetko zabil a znicil... ()

Korpy22

Skvělí film Davida Finchera, který nás nechává v nejistotě, kdo na které vlastně stojí straně. Námět a scénář jsou strhující. Je zde propracovaný každý detail, aby filmu nespadl řetěz. ()

Honza.Hlavac

Musím říct že cokoliv od Finchera mám fakt rad ale tohle ve mě jak při sledování filmu tak i po něm zvláštní pocit toho co vlastně jak bylo . Film je určitě pro všechny kteří mají rádi pohled jedné osoby kdy vlastně budete na stejně vlně jako on . 88% ()

Lukango

Fincherova Hra je jako jedna z replik, kterou řekl ve filmu jeden z herců, kteří se snažili nenápadně Ortona navnadit na to, co ho čeká. Pokusím se ho parafrázovat: Závidím vám, přál bych si, abych nic nevěděl a mohl to zažít celé ještě jednou“. Přesně takto bych film popsal. Když jsem film viděl poprvé, tak mne naprosto odrovnal, člověk si myslel, že odhalil zvrat, najednou bum, a film vás otočil o 180°. A když jste si už u konce mysleli, že vás nic nedokáže překvapit, tak další rána, a ta vám mozek zcela obrátila. Tolik zvratů ve filmu se málokdy vidí. A tolik napětí a tolika vyvolané paranoi jsem dlouho u sledování filmu nezažil. Když jsem však film viděl podruhé, tak to, co film drželo při sobě a nechalo diváka netrpělivě čekat s okousanými nehty až do konce, se najednou proměnilo jen jako čekání. Mohu filmu strhnout hodnocení za přílišnou vypočitatelnost a nereálnost děje, jenže to je to kouzlo celého filmu, to je ten motor, který pohání celý film. I napodruhé však musím pochválit herecký výkon Michaela Douglase, který sice nehraje Oscarově, ale rozhodně neurazí a jako nesympatickou a namyšlenou postavu miliardáře ztvárňuje chvályhodně. To samé platí i o Sean Pennovi a Deborah Kara Ungerové. Z technické stránky tu máme skvělou hudbu, kvalitní kameru a střih. Možná jen mohl být zvuk trošku ostřejší v hororovějších a napínavějších částech. Celkově se tak jedná o povedené dílo a jsem přesvědčen a zatím mi to nikdo nerozmluví, že Fincher je král zvratů a nikdo nedokáže dělat, tak dobré, tak nečekané zvraty jako on. Bohužel však tady film tolik stojí na zvratek, že po opětovném sledování už z něho nejste tak unešení jako poprvé.  Film je napoprvé zážitek a ohodnotil bych ho po prvním zhlédnutí 8,5/10, protože takové zvraty, taková paranoia a napětí, se jednoduše u filmu často nevidí, jenže jak v přeneseném významu trefně zmiňuje replika na začátku, chtěl bych to v nevědomosti zažít ještě jednou. Známka: 7-7,5/10 ()

Kouda

Výběr filmu zde byl u mě jasný, přímo zbožňuju filmy s tématikou lidí, kteří se pokouší a zdolání jakési "hry", takže jsem neváhal a pustil se do tohoto filmu. Film jako takový vám trošku zamotá s hlavou, to je ale dobře, jelikož postupně dostáváte informace o této hře a to vás udržuje při pozornosti a napětí se zde stupňuje a stupňuje. To jakou atmosféru to ve vás vyvolá nemá snad ani cenu kritizovat. Je zde stručně řečeno perfektní. Co mě ovšem brání dát tomuto filmu 5* je zejména konec, který zde podle mě mohl být daleko lepší. Když si představím například Fincherův Fight Club, tak tam vás konec přímo ohromí a tady mě to přišlo taková nedodělané, jako by bylo potřeba vymyslet něco rychle ke konci, aby se to zkompletovalo. Celkově to ale má skvělou atmosféru a hned na začátku vtáhne do děje - nikdy by mě nenapadlo, že mě může scéna s televizí tak zaujmout natož vytvořit jakýkoliv pocit nejistoty. 8/10 ()

Andrmen221

Nevím no. První půlka byla super, ale jak to gradovalo začalo to být čím dál tím víc absurdní a samotný konec mě zklamal nejvíc. Mohl skočit na kteroukoliv stranu z té budovy... Fakt mám smíšené pocity, asi jsem čekal lehce něco víc. Na jednu stranu jsem mu Derorah přál, ale je tam tolik děr, že bych byl spokojenější, kdyby oddělal šéfa organizace a peníze si převedl zpátky, who knows. ()

s0re

Toto bude pre mna navzdy filmovy priklad pre aroganciu moci.  Moc korumpuje, izoluje, prinasa sociopaticke sklony a aj z tych najpriatelskych ludi vie urobit bezcitnych cynikov.  Peniaze a moc neukazuju pravy charakter, oni ho fakt kazia.  Je to chyba v nasej DNA. ()