Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

Aldo_Raine

Natočeno s láskou. S láskou k drsným hláškám a neseroucí se vizuální přehlídkou béčkovosti. S The Raid bych to nesrovnával, Dreddovi totiž budete rozumět. ()

Bleazer

Viděl jsem dvd rip s cz titulkama a musim říct, že mě tento film mile překvapil, nebyly to takové komixové omalovánky, jako v případě Soudce Dredda z 1995,Příběh byl jasnej, plnej akce a Karl Urban ukázal, že i role dršňáka mu sedne jako zadek na mísu :) K hereckým výkonům bych asi neměl moc co dodat, kostýmy a vizuální stránka mě osobně zaujala a myslím, že kdyby bylo natočeno pokračování,měli bysme se na co těšit :) ()

P0dbi

Kvalitní akční science fiction se solidní porcí násilí a nechutností. Karl Urban zachovává správný zamračený výraz, a i když z něj víc než ústa neuvidíme, jako správný a nekompromisní drsňák působí věrohodně. Lena Headey představuje psychicky nevyrovnanou záporačku docela dobře a krásňoučká Olivia Thirlby je k zulíbání. Logika sice v některých místech zaskřípe, ale triky jsou kvalitní, krve všude dost. Hlavně ale Dredd 3D má spád, na nic si nehraje a baví. Víc takových. ()

DarkRufus

Věčně se šklebící policajt rozstřeluje feťáky na sračky. Nedá se vyhnout srovnání s Raid: The Redemption, ale poněvadž scénář byl napsán k Dreddovi dřív, diskuze o kopírování by se teda měla nácházet jinde. Tenhle film je prostě brutální, krvavá řežba s cool slow-motion záběrama s lehkým LSD třpitem a jednou pěknou tvářičkou. Plný 4*. ()

iL3gAl

Nemilosrdný, rychlý a úderný béčko který ví jak zabavit po celých 95 minut. Urban je mnohem větší badass hero než Stallone. I když by to zvládl zahrát kdokoliv kdo si za celej film nesundá helmu a nasadí nasranej výraz... Ale od toho aby zaujala vzhledově je tu Olivia, na ní se nechá koukat celý den. Skvěle se doplňující dvojka proti královně v sršním hnízdě, výborně zvládnutá režie a dobré hlášky tento film pozvedli nad původního Dredda. Jen z toho konce má člověk dojem že by se z toho mohlo vytřískat ještě trochu víc. Btw, jedinej důvod, proč šla do kina epická hovadina o Lincolnovi kterej se tak nějak nevešel do herecký elity v Tvajlajt a ne solidní Dredd? ()

RoyBatty444

Zlý strih a slabo vybudované napätie potopilo inak celkom ambiciózny pokus o realistickejšie stvárnenie komixu. Vychytávka ako spomaľovanie času dostala nový rozmer napriek tomu nemohla film posúvať po celú jeho stopáž ako sa to už podarilo Matrixu. Napriek tomu som bol zo začiatku nadšený v útrobách Peach Threes tempo začalo znateľne poľavovať a aj strihačské kvality viac vadiť. ()

Akrub

Velmi milé překvapení. Jeden z VELMI mála remaků, který se povedl a možná bych ho dokázal hodnotit lépe než originál. Nicméně je to klasická "doomovka", ale velmi pěkně zpracovaná:) ()

Terminator666

Myslím, že se jedná o solidní snímek, který překonává film z roku 1995. Děj se mi líbil, trochu mi připomínal snímek nepřítel pod ochranou. Hudba skvěle prokreslovala děj, filmové efekty byly zvládnuty do detailu na jedničku a herci mi připadali tak věruhodní, že bych snad věřil, že je to snímek podle skutečné události. Film bych určitě doporučil i lidem, kteří se o komixovou tematiku příliš nezajímají. ()

Primus tesla

Jak píše Djakoma nic sofistikovaného, ale přesně takhle mi to sedlo. Snad jen víc razance na konci a míň těch drogových zpomalovaček. Casting na jedničku a i hudební podkres sednul. ()

Pacas

Nářez, akce akce akce. Opravdu mě film zaujal, nádherné záběry. Hlavního hrdinu musela dost bolet huba od neustálého nasazování výrazu ala Stallone. Srovnání je na místě, stallonův Dredd byl docela propadák ale mě se líbil. Todle to ale předčilo, neskutečnej krvák za který by se nemusel stydět ani Quentin Tarantino. ()

Pickardino

..kdysi jsem u Stalloneho verze temer brecel nad neDreddovosti a nepochopeni "problematiky". 8-) Hura, slava, Karl Urban ma rozhodne vic Bisleyovskou bradu, a jeho Dredd jakobyse ze stranek komixu vyloupl. He is the law. ()

Mukade

sympaticky stvárnené megacity - chladné a nesympatické, správne postapo. Karl Urban, Lena Headey, Olivia Thirlby ruuuulz. Rôzne detaily prepracované. To, že tento film celkovo nezarobil ani toľko čo stál (50kk) je smutné a je dôkazom patetického popcornového nevkusu masy :) PS: soundtrack je fakt parádny. ()

Loutis

Poslední dobou jsem si komiksové adaptace oblíbil. Dredd je opět jednou z těch akcí našlapaných žánrovek, které diváka uspokojí. Pokud si rádi užíváte nekonečné přestřelky, mraky mrtvol, bad-ass hrdinu s věčně naštvanym výrazem a příběh s předvídatelným koncem, pak budete jistě spokojeni. Bohužel né všechno mi na filmu sedlo tak dobře jako akční část. Příběh pokulhává a film se pro mně již po úvodní části stal akční honičkou na předvídatelný konec. Koneckonců, tu jízdu jsem si užil. 80%. ()

zekon

No konečně žádný pokus o remake! Sice to trošku kulhá tempo a jsme celou dobu jen v jednom baráku, nicméně parádní komiksová kamera, stříkance a atmoška. Stallone sice chybí, ale celkově max. spokojenost. Kvalitních komiksovek je málo tak sem s dalším :-) ()

romanz123

Prostoduché béčko, které se snaží tvářit hrozně cool, ale přitom je dost prázdné. Lze doporučit možná tak na zkrácení dlouhého večera v lehce podroušeném stavu, případně pokud je vám 12 let a pokazí se vám počítač nebo plejstejšn s vaší oblíbenou střílečkou. ()

fabregas1

Tvůrci se rozhodli pro syrový, zápletkou jednoduchý a nadmíru krvavý nářez, který, jak už hodně lidí napsalo se podobá Indonéské pecce The Raid. Masakr střídá masakr, ale i ten může časem znavit a přestat bavit ( dívat se pořád, jak se tam střílí asi není tak zábavné jako nám představil např.The Raid umění boje ). Dredda nám ztvárnil Kájoš Urban, volba to byla určitě dobrá, ale mezi námi, jelikož se Travis drží předlohy a tudíž obličej drsňáka Dredda neuvidíme, tak si troufám říct, že tuhle roli mohl zahrát skoro kdokoliv.Velkým kladem je pro mě démonická Lena Headey, která i z jizvama je pořád sexy. Nějakého toho překvapení u Dredda moc nečekejte, jedná se o jednoduchý scénář, proto se také přikláním spíše ke starší verzi se Stalonem, která mě více bavila. ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)