Ali opouští rodnou Iowu a míří přímo do L.A., aby si splnila svůj sen a stala se zpěvačkou a tanečnicí. Hned první den narazí na noční podnik Varieté, který řídí vysloužilá kabaretní zpěvačka Tess se svým kamarádem a krejčím Seanem. Podnik má své dny slávy dávno za sebou a Tess bojuje o to, aby chátrající divadlo udržela při životě. Ali se do tohoto místa hned zamiluje a za podpory číšníka Jacka se v něm snaží prorazit. Tess je k jejímu snažení vrcholně skeptická. Ali nezbývá než vzít do ruky podnos a v roli servírky čekat na svou příležitost a bojovat o své místo na jevišti. Události však naberou rychlý spád, když její silný hlas způsobí, že se z ní nakonec stane hvězda, jakou vždycky chtěla být. (TV Nova)

elanista1

Christina Aguilera si to cele privlastnila a pre mna v tomto filme nehral nikto iny okrem nej. Vo vsetkych scenach kde vystupovala som ocami nedokazal vnimat jej hereckeho kolegu, cela moja pozornost jej bola venovana. Co na tom, ze cely film je tak neoriginalny a plytky, a aj napriek tomu ze jeho pribeh je nulovy, zalubil som sa donho. Okrem tej spominanej extazy co som prezival ma obcas prebudila taktiez omamna Kristen Bell, ale tych momentov bolo ovela menej. Najsexi film co som videl v poslednej dobe, keby v nom nehrala Christina dostal by odo mna suche 2 hviezdy a zanevrel by som nan, ale takto... ()

kooky89

Proč tak vysoké hodnocení? Důvodů je několik, jedním z nich je ten, že již od prvních minut je divákovi jasně naznačeno, že příběh bude jednoduchý a přímočarý, čímž je dáno na srozuměnou, že se snímek nebude snažit být něčím více, než čím ve skutečnosti je. Navíc v případě muzikálu není tou nejdůležitější složkou samotný příbeh (pokud jej ovšem má, tak je to jen dobře), ale něco zcela jiného, jak naznačuje označení tohoto žánru. Tento bod je splněn na sto procent, jelikož Burlesque je na takové pěvěcké úrovni, o jaké se jiným filmovým muzikálům může jen zdát, a to díky dvěma úžasným zpěvačkám jako jsou Cher a Christina Aguilera. Vedle zpěvu jsou nápaditá a zajímavá také taneční čísla, při nichž se ukázalo, že Aguilera není jen skvělou zpěvačkou, ale také zdatnou tanečnicí. Další přidanou hodnotou snímku je samotná atmosféra klubu, která funguje dokonale a pro mě osobně ztvárňuje přesně to, co si představuji pod pod pojmem burlesque. Z hereckého hlediska to také nebylo nejhorší, jak by se na první pohled mohlo zdát, neboť dámy si s rolemi, které jim byly napsány poradily velmi dobře a měly dostatek charismatu, aby utáhly film i v jeho slabších chvilkách. Právě vysoká pěvecká kvalita s dalšími zmíněnými klady mě nutí přimhouřit oči nad jednoduchým, přímočarým a poněkud pohádkovým příběhem. Navíc se ale osobně domnívám, že pokud byly dvě hlavní role svěřeny neherečkám, nemá žádný smysl sepisovat komplikovaný scénař s náročnými hereckými party, se kterými by se dámy mohly trápit, což by mohlo narušit celkový dojem z filmu. ()

DR.SZ

Přes rozpaky a neúplnost scénáře, kde působí někdy, že herci nemají co říci a plácají nesmysly, byla vytvořena brilantní atmosféra, kde děj sice nebyl hlavním, ovšem bez něj by to působilo jako puhý záznam z koncertu. Celkem mě překvapila Christina Aguilera, která hrála čistě a s nadšením, stejně jako oscarová Cher, slabým článkem byly vedlejší výkony a opravdu byly tedy některé scény kontraproduktivní. Ale originální kabaretní písně i celkem smysluplný (i když klišoidní) námět uměl skvěle pobavit. 60% ()

Lucyl89motyl

ano ano dej je tezce predvidatelny, ale co na tom. Obsazeni je super a pisnicky jsou proste pecka. Je to prinemne oddychovy film, ktery si pustite jen tak pri dlouhem veceru, tak i pri uklizeni. ()

luciekout

mimořádně hloupé, naivní a patetické, Aguilera soutěží o co nejvíc kudrlin na hlavě i ve zpěvu a kožená Cher si hraje na hodnou babičku, která si aspoň trochu zamečí, za 30 let bude mít Aguilera stejně koženou vizáž a Cher bude vypadat stále stejně. Kdyby to jen nemělo tak tupý scénář ()

Vozataj

Oblečky a stylizace jak v Moulin Rouge, ale kam se tohle na něj hrabe. Povrchní příběh, kde se to snaží zachránit pěkné holky a zpěv. Ee, takhle ne! ()

Nicole32

Som fanúšička aj muzikálov aj Ch. Aguilery takže som sa na tento film veľmi tešila a ostala som príjemne prekvapená. Skvelé choreografie, skvelý spev a skvelé herecké obsadenie. Christina to celkom ide. Neviem síce ako by dopadla v inom filme ale v tomto celkom obstála. Cher do svojej roly zapadla aj keď mi občas vadilo, že na jej tvári je nemožné rozpoznať nejakú emóciu. Stanley Tucci je výborný. Mám pocit, že hrá gaya pomerne často ale nevadí lebo mu to ide. Cam Gigandet je kus chlapa a myslím si, že potenciál dotiahnuť to niekam naozaj má. Minirola Alana Cumminga ma pobavila. Kristen Bell, Eric Dane, či Peter Galagher film dobre dopĺňajú rovnako ako aj úžasný soundtrack. Príbeh je obyčajný a klasický,ale nevadí. Toto nie je o scenári ale o show a tou Burlesque nepochybne je. ()

Wynne

Naprosto. Příšerný. Scénář. Mé reflektory zářily jenom na Stanleyho Tucciho. Bohužel pro zbytek filmu. ()

bonovox

Príjemné retro zo súčastnosti. Muzikály mám veľmi rád a aj preto je výsledné hodnotenie o niečo vyššie ako obvykle. Hlavným kvalitatívnym prvkom sú tu niektoré výborné piesne a hlavne herecký koncert Cher a S.Tucciho. Našťastie, ani Christina Aguilera nie je vo svojej prvej veľkej úlohe nejako otravná a zvláda ju obstojne. No i tak si myslím, že muzikál ako filmový žáner v poslednej dobe dosť upadá a preto pevne verím, že sa v budúcnosti nájdu odvážny tvorcovia, ktorí sa nebudú báť preniesť na filmové plátno ďalšie muzikálové skvosty typu Moulin Rouge. ()

djcremo

Keby som mal rozpitvávať tento film na kúsky, tak tu nájdeme zo všetkého kúsok. Ale ja tento film hodnotím ako muzikál, lebo ním predovšetkým je. Dejovo to skoro o ničom. Ale čo drží film, tak to Christina Aguilera, ktorej občas sekunduje aj Cher a tá obrovská energia, ktorá sála s toho klubu. Nie je to to klasické varieté, ale poňaté s trochou moderných prvkov. ()

MarryW

Varieté jsem chtěla vidět jen kvůli tomu, že zde zpívá a hraje Christina Aguilera. Nic víc jsem vědět nepotřebovala. Upřímně, trochu jsem se bála, aby Cher náhodou nepopraskaly při tom zpěvu plastiky, ale zpívala jenom dvě písničky, tak to asi zvládla bez úhony. Výsledek je opravdu nádherný. Christina, na jejímž zpěvu stojí celý film, má neuvěřitelný hlas a při některých písničkách mi doslova běhal mráz po zádech. Rozhodně mnohem lepší než Nine, ale nové Chicago to taky bohužel není. ()

MonarC

Burlesque není špatný film. Je plný skvělých pěveckých a tanečních výkonů. Christina a Cher jsou úžasné zpěvačky s úžasným hlasem. O tom nemůže být pochyb... Ale něco mi na tom filmu nesedělo. Možná příliš odfláklá režie, celkový scenař... Chybí propracovanější režie, dialogy a konecně děj. O srovnani s DreamGirls tak nemůže být ani řeč. Spíš tu vidim velkou podobnost se snímkem Glitter. ()

Element2

Oproti Chicagu, je to o dost jednodušší film, přesto mě zaujal, jak hlasem Cher, tak hlasem Aguilery. Začátek se pěkně rozjíždí a pak ke konci je jsou tam taková tupá místa, která mi zakázaly dát 4*, přesto opravdu dobrý film. ()

bezdiakritiky

když už mají peníze, dobré choreografy, zpěváky a kameramany - nešlo by to použít nějak smysluplněji? kromě jejího krásného hlasu (Aguilera), ošklivých kostýmů, ošklivého osudového muže s pěkným břichem, naprosto nezajímavých choreografií a nijak výrazného (ale mého oblíbence) Stanleyho Tucciho - o co tady vlastně šlo? nic mi to neřeklo. ztráta času a upřímně - docela nuda. ()

LilDevil

Ano, je to muzikal. Ano, tiez som sa zacala bat, ked som videla rovnaku scenu ako v Coyote ugly. Ale NIE, nie je to to iste. Preco? Vzdy ked som zatajila dych, ci povedia zase 500krat ohrany rozhovor, tak povedali nieco ine, miestami dokonca aj inteligentne. Konecne hlavna hrdinka nie je naivna tupa vesnicanka s velkym snom. Vela veci ma velmi milo prekvapilo a dokonca tam je aj par lahkych usmevnych scen. Rozhodne viac nez som cakala :) ()

dadule777

Nechápu předchozí komentáře. Christina a Cher dokázaly nejenom že jsou úžasné zpěvačky, ale i dobré herečky. Příběh byl na muzikál pěkný. Nemůžu najít žádnou vadu na kráse ()

KeiGe

Film víceméně o ničem. Takový ten klasický příběh kdy se holka z malého města rozhodne vypadnout a prosadit se... A čirou náhodou se fakt prosadí v upadajícím varieté. Do toho se kolem ní začnou motat chlapi a stejně všichni ví, který zvítězí. Ke konci dostane nějaký ten "fakt nečekaný nápad" a udělá dobrý skutek. Film pro teenagery u kterého už na začátku víte, jak skončí. ()

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky