Rozvedená Meg Altmanová a její dvanáctiletá dcera Sarah se nastěhují do luxusního newyorského domu, jehož zvláštností je tajná místnost, kterou si nechal vybudovat jako nedobytný úkryt předchozí majitel. Hned první noc vnikne střechou do domu černoch Burnham a vpustí do domu komplice Juniora, jenž si neplánovaně přivedl posilu, ozbrojeného Raoula. Meg se náhodou probudí a zjistí, že v domě jsou lupiči. Podaří se jí vzbudit dceru a zavřít se s ní v úkrytu dřív, než je lupiči chytí. Netuší, že to, co chtějí, je ukryto právě v nedobytné místnosti. Lupiči začnou hledat způsob, jak se dostat dovnitř. Zatímco se Burnham dohaduje s komplici, Meg se odváží opustit úkryt, vydá se do ložnice pro mobil. V úkrytu však není signál. Meg se podaří napojit na pevnou linku, policie má však obsazeno, a tak jediný, komu se jí podaří zavolat, je bývalý manžel. Sarah se udělá špatně. Je diabetička a léky zůstaly venku. Meg marně hledá v zásobách cukr. Situace se vyhrocuje i venku. Junior se pohádá s Raoulem, který ho chladnokrevně zastřelí. Když se náhle ve dveřích objeví Megin manžel Stephen, Raoul ho zmlátí, a pak vyhrožuje Meg, že ho zabije, pokud neotevře. Sarah dostane záchvat a Meg se vydá ven pro inzulínovou injekci. Burnham s Raoulem se konečně dostanou do úkrytu. Meg zůstane venku a souhlasí, že nezavolá policii, pokud lupiči dají její dceři okamžitě injekci. Zatímco Burnham se věnuje otevírání sejfu, oba sledují na monitoru Meg, jak se snaží přesvědčit policii, že vše je v pořádku. Potom se začne připravovat k boji. (TV Nova)

-bad-mad-wolf-

Úkryt mi způsobil nefalšovaný šok. Z údajně nejslabšího Fincherova kousku se vyklubal prvotřídní thriller a je mi fuk, zda toto mé odhalení zapříčinila naprosto nulová očekávání. Dvě věci - kameramanské pozlátko v podobě průletů uchy kuchyňských nádob a podobných fíglů je sice možná trochu navíc, ale taky slušně umocňovalo napětí jednotlivých scén. Často vytýkané klišé s dcerou diabetičkou, jejíž léky jsou samozřejmě mimo úkryt, také nebylo ku škodě věci - naopak! Postupně narůstající vědomí ubíhajícího času, který konfrontuje snahu zločinců dostat se dovnitř s narůstající potřebou dcery vzít si léky a tlakem na matku, která musí tuhle psychologicky zničující situaci ustát a ještě zajistit vše potřebné v extrémních podmínkách, je podáno zcela bezchybným způsobem. Výměna pozic v závěrečné třetině byl takřka geniální nápad. Zkrátka, i klišé může být použito nápaditě. Když ke skvělému scénáři, bezchybné režii a provokativně hrající si kameře připočtu skvělé herecké výkony a hudbu, která svým minimalismem a většinovou nepřítomností skvěle koketuje s už tak nepolevujícím napětím, vychází mi veliké thrillerové překvapení. 9/10 ()

Phobia

"Panicův pokoj" má všechno, co od dobrého thrilleru očekávám: dobrou zápletku, solidní atmosféru, stoupající napětí, skvěle zahrané postavy. Má bohužel i něco navíc a tím je poněkud kýčovitě rozpačitý závěr, plus sem tam škytnutí logiky, ale budiž Fincherovi odpuštěno, "Úkryt" mě totiž většinu času hodně bavil a ráda se k němu vracím. Takže slušná práce, Dejve, fakt slušná, palec nahoru. 79% ()

Hrabka

Parádní nápad pro filmové zpracování. V mnoha ohledech skvělý film. Skvělá atmosféra, Jodie Foster jako dělaná do podobných rolí, parádní kamera!! Největším problémem filmu jsou zlodějíčci, kteří jsou chvílemi úplně mimo, a občas také hloupé chování postav. Svižný thriller, u kterého se rozhodně nudit nebudete. 75% ()

cheyene

Úkryt je vskutku povedený thriller, kterému toho nelze moc vytýkat. Originální děj, najde se i kladná stránka v některých záporných postavách, kladné postavy nejsou žádní hrdinové, ale obyčejní lidé - žena a dcera - což dodává na poutavosti, policisté zde nejsou vykresleni jako blbci bez fantazie, atmosféra je docela hutná a závěr uspokojivý. Kéž by této kvality dosahovaly všechny thrillery! :) ()

Jamal

Čekal jsem mnohem více, dočkal jsem se mnohem méně, škoda, že Fosterová si po delší době svého neúčinkování nevybrala lepší roli :: (( ()

paascha

Každý jiný režisér by dostal plný počet a v jeho filmotéce by šlo o perlu, ale DF umí mnohem lepší věci, nakonec i Jodie a Forrest. A kdo říká, že je to Fincherův nejhorší film, ať si počká na Zodiac:-/ ()

Fiftis

Foster asi v jej najznámejšom filme. Veľmi dobrý klaustrofobický thriller s dobre hrajúcou Jodie Foster a skvelými kamerovými vychytávkami. Skvelý thriller s napätím po celú dobu snímky. Bez zbytočných šokov, nechutností a ľakavých zvukových efektov s prehľadom dosiahol napínavého deja, ktorý pripúta diváka k pohovke. Skvelé herecké obsadenie a výkony spojené s vynikajúcim scenárom dalo dokopy príjemný celok ktorý rozhodne stojí za pozretie. Príbeh je prepracovaný a napínavý. Jeden z tých lepších thrillerov. ()

Hunt

Nejdřív se mi to zdálo jako lehce nadprůměrný snímek s nadprůměrnou kamerou, ale od chvíle, kdy se lupiči dostanou do sejfu jde logika a zdravý rozum stranou, to fakt ne! ()

Shakers

S takéhoto námetu málo kto dokáže vyčarovať zázrak, ale David Ficher to nie len zvládol, ale u mňa aj zabodoval na plnej čiare. Fincher dal tejto lúpeži skvelú nočnú a dažďovú atmosféru, ale hlavne, spravil s toho napínavý Thriller. Za pozornosť stojí aj hudba, vynikajúca kamera a casting na čele s Forestom Whitakerom. 90% - 5* ()

lamps

Tak předně bych ocenil skvělý herecký výkon Jodie Foster, která vlastně ani nepotřebuje k vyjádření zoufalství a stresu srdceryvně lkát a naříkat, ale bohatě stačí jen pohled do jejích vyděšených očí. No a přesná a jako vždy brilantní Fincherova režie už jen diriguje její herecký koncert a dodává snímku pro něj typicky hustou a nepříjemnou atmosféru, která postupně graduje, až nakonec vyústí v silné a nezapomenutelné finále. Myslel jsem si, že Úkryt bude o dost slabší než nejlepší Fincherovi filmy, ale mýlil jsem se. Tento pán opět výrazně zabodoval.90% ()

Pepinec

Asi bych i souhlasil s tím, že na Finchera málo. Jenže co naplat, když i z toho mála dokáže David udělat atmosférickou pecku, po níž jsem měl chuť začít ve svém pokojíčku vrtat tajnou skrýš...? ()

JohnnyD

Skvelý casting a napínavý finiš v inak hrozne vykonštruovanom príbehu, ktorý padá už na úvodnej scéne - na čo by matke a dcére bol taký velikánsky dom? A Fincher by mal mať zakázané používať digitálnu kameru a digitálne efekty. Tie akože efektné kamerové nájazdy pomedzi digitálny nábytok a iné veci sú otrasné. ()

Boogeyman

Tak jsem to včera konečně viděl a dobrý !Skvělá trojice zlodějů!Jodie Foster sice moc nemusím, ale herečka je to opravdu výborná! No a ta kamera byla taky zajímavá! Škoda toho, že ta holka byla zase samozřejmě nemocná a potřebovala svoje léky, jinak umře! Bylo to jednak celkem zbytečný, protože to nijak tu situaci nehrotilo a hlavně to působí už tak, že každý americký děcko musí brát nějaký léky, nebo dostával dvakrát denně injekce, jinak umře! Nebo maj ti únosci fakt smůlu, protože to je fakt všude! ()

Indiana

Nejdříve se jedná o velmi napínavý a reálně natočený thriller, který se ale ve druhé polovině zvrhne v čistě hollywoodský brak, což já rád, ale zde je to spíše ke škodě. Ale určitě stojí za povšimnutí výkon Foresta Whitakera, s jehož postavou jsem neustále soucítil. ()

petaspur

Matka s dcerou se dobrovolně zavřou do nedobytné ocelové krabičky. Tři neočekávaní návštěvníci by si zase rádi udělali exkurzi po tomto úkrytu a vybrali ze sejfu finance po předchozím majiteli domu dříve, než budou v dědickém řízení přiřknuty někomu jinému. Kluci prostě chtějí dovnitř, holky chtějí nepoškozené ven, napětí se mísí s náhodami, logickými nesmysly a lehce předvídatelnými scénami, což nezakryje ani Fincherova kamerová onanie. ()

Stegr

70% - Fincher je vynikající režisér, což předvedl i v tomto snímku. Příběh byl sice skoro o ničem, ale zato napínavý. Jared Leto s Forestem Whitakerem byli výborní, naopak Jodie moc nemusím. Čtyři hvězdy jsem dal už i horším věcem, takže tady je dám taky... ()

salahadin

Skvělé a inteligentní domovní drama, scénář je dokonale promyšlený, Forest Whitaker chrlí jeden nápad za druhým, Yoakam je parádně odporný (potkat ho na ulici utíkám o dva bloky dál od něj) a Leto tikavý (co to měl na hlavě za štůčky veverčích hovínek?). Foster a Stewart si vaše sympatie sice získají, netvrdím že ne, ale stejně tou absolutně nejsympatičtější postavou tu je Whitaker, který předvádí chytrou hru. Fincher si nevybral slabší chvilku, natočil to zase parádně - líp to holt natočit nešlo, ale přece jen se zbytkem jeho filmografie se Panic Room měřit nemůže. ()

Disk

David Fincher je prostě Pán. Natočit z tak tuctového scénáře dokonale čistou žánrovku, to se jen tak často nevidí. Geniální kamera! ()

Rosaviva

Úplně náhodou jsem na tenhle film narazila v televizi a během chvíle mě to natolik zaujalo, že jsem u toho už zůstala sedět až do konce. Napínavý a zajímavý děj a výborné herecké výkony hlavních představitelek. 4* ()

Cappuccino

Decentný triler s originálnym námetom a výborným Forestom Whitakerom. Jared Leto však trochu prehráva a záver mohol byť napínavejší. ()