Rozvedená Meg Altmanová a její dvanáctiletá dcera Sarah se nastěhují do luxusního newyorského domu, jehož zvláštností je tajná místnost, kterou si nechal vybudovat jako nedobytný úkryt předchozí majitel. Hned první noc vnikne střechou do domu černoch Burnham a vpustí do domu komplice Juniora, jenž si neplánovaně přivedl posilu, ozbrojeného Raoula. Meg se náhodou probudí a zjistí, že v domě jsou lupiči. Podaří se jí vzbudit dceru a zavřít se s ní v úkrytu dřív, než je lupiči chytí. Netuší, že to, co chtějí, je ukryto právě v nedobytné místnosti. Lupiči začnou hledat způsob, jak se dostat dovnitř. Zatímco se Burnham dohaduje s komplici, Meg se odváží opustit úkryt, vydá se do ložnice pro mobil. V úkrytu však není signál. Meg se podaří napojit na pevnou linku, policie má však obsazeno, a tak jediný, komu se jí podaří zavolat, je bývalý manžel. Sarah se udělá špatně. Je diabetička a léky zůstaly venku. Meg marně hledá v zásobách cukr. Situace se vyhrocuje i venku. Junior se pohádá s Raoulem, který ho chladnokrevně zastřelí. Když se náhle ve dveřích objeví Megin manžel Stephen, Raoul ho zmlátí, a pak vyhrožuje Meg, že ho zabije, pokud neotevře. Sarah dostane záchvat a Meg se vydá ven pro inzulínovou injekci. Burnham s Raoulem se konečně dostanou do úkrytu. Meg zůstane venku a souhlasí, že nezavolá policii, pokud lupiči dají její dceři okamžitě injekci. Zatímco Burnham se věnuje otevírání sejfu, oba sledují na monitoru Meg, jak se snaží přesvědčit policii, že vše je v pořádku. Potom se začne připravovat k boji. (TV Nova)

Psema

Expozice učebnicově přesná, ale okolo hodiny to zřídne jako stolice po proflámovaný noci a mě osobně to do titulků nedokázalo dostat zpátky. Echt když se ukáže, že je Raoul postava jenom k tomu, aby vytvářela umělý napětí, postavy se začnou chovat jako idioti a Fosterová je najednou přebornicí na napichování telefonů. Digitální průlety nápaditý, ale čím víc stárnou, tím míň fungujou. ()

TheDarKnig

ano, je to velice kvalitni thriller s opravdu krasnymi prulety kamery a celkovym technickym zpracovanim a vyuziva docela dobry namet pribehu odehravajiciho se v jednom byte, coz pridava na komorni atmosfere, o pekne posloupnosti casu nemluve.. ale, na Finchera bych cekal o neco lepe zpracovany scenar (jako celek), takhle sice zustavaji vsechny ty plus ze zacatku, ale z takovehoto tematu se dalo vyzdimat mnohem vic a od Finchera nic jineho nez dokonalost neocekavam. zel jak rikam nedostavil se ten pocit ala Se7en nebo Fight Club.. takze stale dobry thriller o dvou lidech skryvajicich se pred lupici v nedobytne pevnosti (i v tomto sem nasel nejake nelogicnosti, jakoby pan reziser nahle nedokazal film od techto problemu uchranit), o neco slabsi nez Zodiac, ktery tezi s toho, ze je podle skutecne udalosti.. A v celku thriller jako mnoho dalsich. nejake ty 4 ()

TeeAge

|| Scenár: David Koepp | Hudba: Howard Shore | Produkcia: Ceán Chaffin, Judy Hofflund, David Koepp, Gavin Polone | Distribúcia: Columbia Pictures | Rozpočet: 48 miliónov $ | Tržby: 196,397,415 $ || Remeselná dokonalosť, nulová nadčasovosť. Rutinná prvotriedna práca od Finchera na minimálnom priestore. Najsilnejšími devízami filmu sú jednoznačne vyrovnané herecké výkony všetkých zúčastnených a nápaditá kamera. 80% | Blu-Ray, THX, HU DTS | ()

Aluska88

Já věděla, proč jsem si dala Davida Finchera do své režisérské topky, a to teprve po tom, co jsem od něj zhlédla jeden film, a to "Sedm". Protože jednoho dne přijdou výjimečné a nezapomenutelné filmové zážitky (Klub rváčů) a nadprůměrné filmové zážitky (Úkryt). První, co mě na tomto snímku zaujalo, byla geniální kamera. Poté se objevil Forest Whitaker coby sympatický lupič s dobrým srdcem a bylo to ještě lepší. Film je nápaditý, napínavý, avšak na podruhé zhlédnutí jsem si povšimla pár drobných provařených žánrových nedostatků (vedle je soused, haló, pomozte nám, slyšíte?). Konec bych čekala více "Fincherovský". Celkově však velký nadprůměr. ()

genetique

Po ďalšom zhliadnutí sú pre mňa štyri málo. Jednoznačne som musel o hviezdičku pridať, hlavne pre umenie urobiť vynikajúci film prakticky na pár metroch štvorcových. Film nemá hluchého a beznapätia čakajúceho miesta. Skvelý nápad, jednoduchý a pritom tak kvalitne spracovaný. Nemám navyše čo dodať ani k záveru, tobôž nie k efektnej a rýchlo-spomalenej kamere. 90%. ()

TheRaven

Naprosto klasický hollywoodský námět podaný výborným režisérem. Tři zlodějíčci...hodný, zlý a třetí naprosto hloupý. Na druhé straně odvážná žena chránící své dítě. Od začátku je jasné jak to dopadne, i když film udržuje člověka stále v napětí, že by to přece jen mohlo dopadnout jinak. Ale žádné překvapení se nekoná. Jistojistě však zaujmou dlouhé záběry, kdy kamera prochází celým domem, zdmi, stropy a dveřmi, jakoby bez jediného střihu. Počítače prostě dnes svedou mnohé. Když tento snímek srovnám s ostatními, které jsem od Davida Finchera viděl, tak je to opravdu slabší, pro mě osobně místy trochu nudné. 60 % je tak akorát dost, né-li moc. ()

Hakha

Thriller jak se patří plný napětí, cool záběrů, propracovaných charakterů postav, herců a především dobré převedení na plátno. I na více podívání film neztrácí své kouzlo a tak hodnotím 4 hvězdičky... ()

3DD!3

Velice podařené. Přesto scénář není na tak vysoké úrovni jak jsme u Finchra zvyklí. Obsazení je taky fajn: Jodie Foster skvělá, Kristen Stewart mrňavá, Jared Leto ukecaný a Forest Whitaker sympatický. Příjemná podívaná. ()

Le_Chuck

Aj cez vizuálne serepetičky a celkom dobrý nápad je toto pre mňa zatiaľ najslabšia Fincherovka. Celkovo ale nadpriemerný triller. ()

NinadeL

Vyloženě jen na jedno zkouknutí, víckrát to nemá smysl. Protože to jediné, s tím se tu pracuje, totiž atmosféra, je neopakovatelná. ()

Kaka

Divák laik jen těžko docení brilantní kamerové techniky Davida Finchera a lehce noir nádech celého snímku. Scénář je pravda jednoduchý, ale hlavní hrdinové mají brilantně vykreslené postavy a prostory velké vily, špatné počasí a herecky věrohodná Jodie Foster dělají hodně. Pro fandy žánru a filmů Davida Finchera věru nadstandartní záležitost. Pro většinu ostatních pak pravděpodobně spíše průměrné hraní si na kočku a myš s trochu moc vyšponovaným koncem. ()

Spiker01

Pár let to trvalo, ale konečně jsem zkompletoval Finchera a o to více mě mrzí, že měl takové odmlky a neseká to sem co dva roky. Celou dobu jsem si říkal, že je Úkryt parádní osmičkový film, který sice něco ztrácí na mistrovské po sobě jdoucí devadesátkové trio filmů, které každý správný cinefil zná. Ale přitom když si uvědomím, že celý film jsem v napětí a užívám si kamerové výjevy a typickou Fincherovsku stylizaci, musím jít prostě do toho pětikvaltu. A navíc je tu vyloženě vynikající Forest Whitaker, a to ho dnes už moc nemusím. ()

Tyler

David Fincher je můj oblíbený režisér,prostě se mi líbí jeho styl.A i když je "Úkryt" v rámci jeho filmografie vlastně nejnormálnějším snímkem ani náhodou mě nezklamal.Kvalitní scénář,slizcí padouši a moje favoritka Jodie Foster v hlavní roli předvádějí výborné herecké výkony. ()

castor

Ve Fincherových filmech velmi často dochází k manipulaci – v Sedmi manipuluje dvojicí detektivů brutální vrah, ve Hře pak rekreační zábava, v Klubu rváčů vypravěčovo alter ego. Jeho představa druhého já však nepodléhá stejným zákonům, je ideálním řešením, které běžní lidé neznají. Jeho „témata ohrožení“ navíc postrádají pravidla. Pravidla rád nelítostně ničí, rád je obchází, nedodržuje. Jeden luxusní dům, jeden soukromý bunkr opevněný ocelí, Jodie Foster, tehdy neznámá Kirsten Stewart a tři zločinci. A z logistického hlediska asi perné natáčení. Vše za kamerou bedlivě kočíruje mistr filmové tísně David Fincher, který dohlíží na to, aby ta vrtačka byla skutečně na správném místě a aby záběry z bezpečnostních kamer korespondovaly s tím, co jsme viděli před pár vteřinami v reálu. Tihle tři pánové si myslí, že dům je prázdný. Něco hledají. A jsou schopní kvůli tomu i zabíjet. Jeden to celé vymyslel a mlží o sumě, která je ve hře, druhý je dobrácký černoch, který se vyzná v sejfech a poplachové technice, třetí se nebojí použít bouchačku. Divák klíčové informace nezná. Fincher s nimi nakládá poměrně rafinovaně, ač karty rozdá prakticky hned po pár minutách, co kamera prolétne uchem konvice. Divák přemýšlí, jak by se zachoval on, co by udělal jinak, co stejně, celé je to přitom komorně laděné a zatraceně atraktivně podané. Zvuk, kamera, všechno šlape na jedničku. Perfekcionista Fincher piluje záběry, jeho posedlost je tentokrát v technickém zpracování filmu. Začne úžasnými úvodními titulky, skončí všemi těmi průlety a detaily na elektrickou svítilnu. Když na kočku a na myš, tak ideálně s Fincherem. ()

Niktorius

V obecném měřítku je Panic Room výborný thriller. Ovšem vzhledem k tvůrčímu ansáblu jde přeci jen o mírné zklamání, neb všechny hlavní hvězdy večera odvádějí na své poměry "pouze" standartní výkony. Fincher tentokrát sbírá body výhradně za všechy ty kamerové nájezdy a průlety a scénarista David Koepp opět přichází s již omšelými kličkami v ději, kterým sem tam okatě schází logika. Film je to i tak velice dobrý, byť se na poličce vedle svých bratříčků, jako jsou Klub rváčů nebo Sedm, bude trochu ztrácet. ()

Davies182

Později jsem zjistil, že tento snímek natočil Fincher, a z úst mi vyšlo jen zmatené: WTF? Asi si chtěl mistr jen odpočinout, tak mu to prominu. ()

pepo

vynikajúci thriller a comeback jodie foster do prvej ligy.fincher potvrdil povesť jedného z najlepších a najoriginálnejších režisérov svojej generácie.len záver sa nejako nepodaril ()

Xmilden

Když už jsem viděl jednoho Finchera, tak jsem dostal chuť i na druhého. Jodie Foster se zabarikáduje ve skrýši před Forestem Whitakerem, který přemýšlí jak by se jí dostal na kobylku. Napínavá podívaná, která připomíná Fincherovu tvorbu pouze v náznacích. Trošku nerozumím občasným negativním reakcím. Myslím, že kvalitu Úkrytu lépe prověří až čas, který hraje pro něj. 80% ()