Rozvedená Meg Altmanová a její dvanáctiletá dcera Sarah se nastěhují do luxusního newyorského domu, jehož zvláštností je tajná místnost, kterou si nechal vybudovat jako nedobytný úkryt předchozí majitel. Hned první noc vnikne střechou do domu černoch Burnham a vpustí do domu komplice Juniora, jenž si neplánovaně přivedl posilu, ozbrojeného Raoula. Meg se náhodou probudí a zjistí, že v domě jsou lupiči. Podaří se jí vzbudit dceru a zavřít se s ní v úkrytu dřív, než je lupiči chytí. Netuší, že to, co chtějí, je ukryto právě v nedobytné místnosti. Lupiči začnou hledat způsob, jak se dostat dovnitř. Zatímco se Burnham dohaduje s komplici, Meg se odváží opustit úkryt, vydá se do ložnice pro mobil. V úkrytu však není signál. Meg se podaří napojit na pevnou linku, policie má však obsazeno, a tak jediný, komu se jí podaří zavolat, je bývalý manžel. Sarah se udělá špatně. Je diabetička a léky zůstaly venku. Meg marně hledá v zásobách cukr. Situace se vyhrocuje i venku. Junior se pohádá s Raoulem, který ho chladnokrevně zastřelí. Když se náhle ve dveřích objeví Megin manžel Stephen, Raoul ho zmlátí, a pak vyhrožuje Meg, že ho zabije, pokud neotevře. Sarah dostane záchvat a Meg se vydá ven pro inzulínovou injekci. Burnham s Raoulem se konečně dostanou do úkrytu. Meg zůstane venku a souhlasí, že nezavolá policii, pokud lupiči dají její dceři okamžitě injekci. Zatímco Burnham se věnuje otevírání sejfu, oba sledují na monitoru Meg, jak se snaží přesvědčit policii, že vše je v pořádku. Potom se začne připravovat k boji. (TV Nova)

MartinNDL

Jediný Fincherův film (k roku 2014), kdy nehodnotím plnou palbou. Přesto velmi příjemná záležitost. Jak většinou nemám bezmeznou důvěru k feministicky superwomanovským příběhům, tak Jodie je doslova krásnou výjimkou. Vždycky mně přišlo děsně sexy, jak drsně a zároveň žensky se pere chlapama. Tenhle typ lesbiček se snadno dostává do mých erotických snů a v kombinaci s tím, co vyrostlo z Kirsten, bych si klidně pár nocí v nedobytný cele s tímto tandemem uměl představit. Jsem vřele rád za ne zdaleka dokonalý, ale určitě ne přehnaný závěr, který tak strašně moc smrděl průserem. ()

Aljak

Spočiatku psychologický thriller, no potom neskôr po "výmene" už len tak trochu priemerná dráma, aj keď treba uznať, že vcelku kvalitná. Ale oproti prvej fáze filmu to v tom ďalšom vývoji išlo trochu dole vodou. Nič to však nemení na tom, že to bolo nevšedný film s výborným nápadom, no a napätie sa udržalo napokon až do úplného koncu. Aj keď som to tak trochu čakal, obzvlášť keď Burnham sa mi zdal od začiatku ako solídny a férový chlap. Dokonca aj Junior mi neprišiel ako nejaký vypočítavý chamtivec, zato Raoul tú chamtivosť priam zosobňoval. 12-ročná Kristen Stewart je tu ešte také malé "kuriatko", síce miestami trochu nevýrazná, ale určite je aj táto rola pomohla v jej hereckom rozlete. ()

shyster

Všechny ty dlouhé průlety barákem, které z prvu jsou cool, ale později se obehrají, nezabrání tomu, že talentovanému režisérovi se do rukou dostal podprůměrný scénář s řadou nelogičností. Takže film nezachrání již řečený David Fincher ani herci. ()

Langy10

Film: Film se povedl, už od začátku David Fincher je hodně proslaven známíma kouskama, jako je například film - Sedm, Hra, Klub rváčů, Zodiac, atd... Ani jeden z těchto filmů jsem neviděl, ale viděl jsem film úkryt a povídám vám, že to je absolutní pecka horor film! Kupodivu já horory nemám rád, protože nesnášim lekačky, i když se mi to taky líbí, ale nesnášim to na druhou stranu. Film úkryt je pro mě hororem, který mě nevylekal ani jednou. Nejvíc se mi líbila stránka dramatická ( myslím scénky s Jodie). Dramatický scénky s Kristen to jsem skoro brečel, ale musel jsem si říct, že je to jen film. Ještě na závěr musim pochválit kameru, která byla prostě dokonalá! 95%. Obsazení: KRISTEN STEWART: Nejkrásnější holka,herečka na této planetě! Já nevim co sem ještě psát, protože jakákoliv pozitivní věc na Kris mě napadne hned jí musim napsat! V tomto filmu mě opět natchla a vůbec mi nevadilo, že zde hrála jako malá holčina, ba naopak předvedla nejkrásnější a nejdojemnější roli v celém filmu! Pro mě je to herečka života! Jodie Foster: Mám moc rád tuhle herečku. Nemá chybu a ve všech dramatických filmech dokáže člověka tak naplnit obav! Prostě dokonalost! Když má někdo talent, tak tady vidíte výsledek :) ...Jodie je talent tady to předvedla už od začátku, prostě miluju její dramatický chvilky, někdy se i dokážu spotit, co dokáže ona! Ostatní obsazení neznám, až na Foresta Whitakera, který je taky jedničkou filmu. ()

Jandos

Zpocatku zajimava klaustrofobicka podivana ze ktere se bohuzel postupem casu vytraci veskera logika a napeti az zustane jenom vyborna kamera (prulet konvici) a tradicne skveli Whitaker a Jodie Foster. Skoda ()

Nach

Zajímavý film, který těží z maxima toho, co by bylo, kdyby jste se ocitli uvnitř trezoru, kam se chce dostat parta lupičů. Výtečně natočený film s vynikajícími herci a režií. 75% ()

Daji

Mělo to akci, napětí, vtip - už jsem jak televizní program, ve kterém vám to vždy ohvězdičkují. Baterka kupodivu nezhasla, ale co čekaly? Že ten tuček chodil do skautu nebo po večerech kouká s krabicí kapesníčků na Titanic? Což o to, s kapesníčky možná, ale nejsem si jistá, jestli by je použil na smrkání. Ožehnutí vousů si Jared stopro zasloužil, určitě si nahlas prozpěvoval, taky by mi to lezlo na nervy. Proto už mi doma leží na stole lístky na jeho nejbližší koncert. A až se se mnou bestlama rozvede, budu si dávat bacha, na jakou pipku narazí, jelikož by mi mohla někdy zachránit život. To Jodie trochu nedomyslela. ()

joker.george

Po technické i řemeslné stránce Fincher opět odvádí maximum - kamerové průlety kralují, ale s příběhem to už je horší. Premisa příběhu mě zaujala, ale po chvíli mé nadšení opadlo, protože místo toho, aby se budovalo napětí a rostl pocit klaustrofobie, což se přímo nabízí, film zbytečně plýtvá energii na dohady zlodějů s obyvatelkami domu nebo lupiči samotnými. Nejvíce mě ale mrzela absence typické fincherovské deprese a konec, na který jsem čekal s příslibem nečekaného zvratu, který by vrhl na film lepší světlo. ()

Streeper

Od Davida Finchera jsem čekala něco o chlup lepšího. Filmu vévodí převážně Jodie Foster, ta je zde úžasná. Místy mi ale nedocházelo jak obyčejnou ženskou, která o ničem moc neví napadne tolik různých věcí, aby přežila a zachránila svojí dceru. Je možný, že takhle funguje adrenalin, hlavně, když je v nebezpečí vaše dítě, ale nevím, moc reálné mi to nepřišlo. Kristen Stewart jí ale skvěle sekunduje. Ústřední trojice lupičů vcelku funguje. Nejlepší je bez pochyb Forest Whitaker, do poslední chvíle nevíte, na jakou stranu se přikloní. Jared Leto mi tam přišel zbytečný, jakoby tam vůbec nebyl. První polovina byla skvělá, ta druhá už mě bavila méně. ()

cariada

Tak trochu pech nastěhovat se do velikánského domu, který je velice dobře zabezpečený. A zrovna v tu dobu mají tři zloději v plánu ten dům vykrást. A celé se to jak jinak hodně zamotá. Když pominu že zloději se chovají jak retardovaný a jak jinak se samozřejmě mezi sebou pohádají. Do toho se matka s dcerou skrytou v místnosti kam se oni chtějí dostat. Co považuji za zvláštní k čemu je dvou lidem tak nesmyslně velký barák. A určitě bych chtěl mít v celém domě kamery, aby mě neustále někdo sledoval. Ten konec byl taky podivný, že se tam onen zloděj vrátí. Slušná atmosféra. ()

bourec

Několik Fincherových filmů mám hodně rád. Tenhle mezi ně nepatřil. Musím ovšem přiznat, že dnes sem si ho připoměl, a docela mě to chytlo. Na to, že je to z jednoho domu, a nikam jinam se nepodíváte, tak v tomhle ranku je to asi to nej co se dá natočit. Pořád se něco děje. Fakt dobrý. 80%. ()

ad

Nebývale poctivý a napínavý film, který, ano má pár much, ale pořád funguje na výbornou...Whitaker je vážně machr, jeho postava nemá takový background, jak by asi bylo vhodné, ale pořád z něho dokázal dostat maximum... ()

exitak

Cele se to odehrava prakticky v jednom baraku ale ta atmosfera! Dala by se krajet. Vynikajici, podstatne lepsi nez Zodiak... Navic naprosto genialni kamera a herecke vykony. btw nez jsem si precetl titulky myslel jsem si celou dobu, ze Sarah hraje chlapec :D ()

Crawler-D

Asi nejslabší film Davida Finchera, jehož Sedm a Klub rváčů dost uctívám :) . Avšak Úkryt nenabízí nic nervy drásajícího, nic odpudivého, nic překvapivého. Ba naopak, a to je zatraceně škoda. ()

dubinak

Na tohle se koukalo vážně strašně příjemně. V podstatě jsem až do konce snímku uvažovala nad pětihvězdím, ale to mě asi jen zaslepil výtečný, originální námět a zpracování. Fincher mě asi nikdy nedokáže úplně zklamat. Jediným menším mínusem tu byli každopádně divně napsaní zlodějíčci. Panic Room mě dokázal celou pohltit a to jsem předtím přemýšlela, jestli si ho nerozdělím na dvě části. Nakonec to kvůli šílenému napětí nešlo a zhltla jsem to na jeden nádech. Po dlouhé době zase vymazlený thriller. ()